sposoby na potworny ból podczas okresu - Netkobiety.pl

Witaj na Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone przez kobiety dla aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Porozmawiasz na takie tematy jak : miłość, związki, psychologia, edukacja, finanse, religia, zdrowie i uroda...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

#1 2009-07-11 16:34:26

gosia1989
Dobry Duszek Forum

sposoby na potworny ból podczas okresu

Kobitki!
czy macie może jakiś dobry sposób na to aby mnie tak nie bolało podczas okresu??
gdy nadchodzą te dni to jestem przerazona bo wiem ze beda to dni niesamowitego cierpienia:( niedosc ze okres trwa do 6 dni to boli potwornie dolna czesc podbrzusza 2 dni przed i do 4 dnia okresu:(( wtedy tylko leze i lykam 4 no-spy forte z rana zeby choc chwilke nie bolalo a potem sie mecze:(nic innego nie pomaga:(i mam spokoj przez jakies 2h..najgorzej jest czasem gdy za pozno wezme tabsy bo wtedy nie moge opanowac tego bólu:( nie chce juz wiecej brac tych tab bo zniszcze sobie zoladek i watrobe:((

szukałam takich tematów w necie i tu na forum ale niespotkałam się z czymś takim.. może wiecie czemu tak mam?? moze wy tez macie podobny problem??
dodam ze moja gin mowi ze "to sama natura"hmm i tak ma byc...
choc po ktorejs z kolei wizycie ze skarga ze nawet nie moge z lozka wstac i zrobic sobie herbate to przepisala mi Zaldiar choc on tez słabo działa na mnie:((

probowalam wszelkich okladow chlodnych cieplych zimnych...i kapieli..i nic:(

#2 2009-07-11 22:29:18

fragma26
Wróżka Bajuszka

Re: sposoby na potworny ból podczas okresu

Ja osobiście kiedyś tez miałam potworne bóle podczas miesiączki ale wtedy byłam nastolatką i dzięki pigułkom anty moje bóle się zmniejszyły . Choć przyznam że po urodzeniu dziecka te bóle ponownie się zaczęły tylko że to było związane z pęcherzem . Teraz nie mam już żadnych bóli bo mam na to najlepszy sposób tamponowanie . Szczegóły opisałam w temacie nadżerka. To jest jedyny sposób na uwolnienie się chyba ze wszystkich chorób kobiecych .  Oprócz tego piję także tzw. Miksturę Oczyszczającą i nie narzekam na zdrowie odkąd zaczęłam ją pić,  to też opisałam w innym temacie , nie chcę się powtarzać dlatego nie będę pisała szczegółów tej miksturki , polecam wszystkim zdesperowanym:)

Idz za głosem serca i nie obracaj się za siebie bo inni mogą to wykorzystać ...Kocham taniec , on jest zwierciadłem mojej duszy!!!!

#3 2009-07-13 12:39:57

gosia1989
Dobry Duszek Forum

Tamponowanie to dośc ciekawie brzmi..więc musze poczytać:)

#4 2009-07-13 14:12:43

stokrotka28
Przyjaciółka Forum

Na takiego typu bóle pomagają również herbatki ziołowe np.

Rumianek - Ususzone białe kwiatki parzymy pod przykryciem, napar relaksuje spazmy macicy, łagodzi bóle miesiączkowe, przynosi ulgę w czasie przedmiesiączkowego bólu głowy, migreny.

Nagietek lekarski - Leczniczą moc mają płatki tego pomarańczowego kwiatka, które powinno się suszyć latem w temperaturze 35ºC. Można też kupić gotowe, ususzone zioła, które doskonale działają na zaburzeniach miesiączkowania połączone z bólem.

Dziurawiec zwyczajny - Zioło dziurawca zwyczajnego jest wspaniałym lekarstwem dla systemu nerwowego, relaksującym napięcie i niepokój, podnoszącym ducha. Napary z tego zioła polecane są na bolesne, obfite i nieregularne miesiączki, jak również w czasie napięcia przedmiesiączkowego.

Kozłek lekarski - Napary z tego zioła rozluźniają napięte mięśnie. Są pomocne przy bolesnych skurczach macicy podczas menstruacji, rozluźniają je i relaksują

Ja osobiście często pijam herbatę z rumianku i dziurawca.

Człowiek ma dar kochania, lecz także dar cierpienia.

#5 2009-07-13 14:42:41

Delta
100% Netkobieta

ja miałam takie bóle więc doskonale rozumiem, też mi nic nie pomagało - jedynym skutecznym środkiem okazała się antykoncepcja. przed maturą ginekolog przepisał mi tabletki (bałam się że dostanę okres jak trzeba będzie iść na egzamin)
a potem to zaczęłam już stosować dla zabezpieczenia. bóle czasami się pojawiają ale tak małe że wystarczy przeciwbólowiec, ale nie zawsze biorę.
tak więc może spróbuj w tą stronę ?

dam radę

gotowanie-nieuczesane.blogspot.com

#6 2009-07-13 14:59:53

Noelle
Przyjaciółka Forum

ja też narzekam na straszny ból- choć odkąd biorę tabletki anty to jest lepiej.

generalnie to bóle byłe takie silne że brałam ketonal, do tego butelka z ciepłą wodą na podbrzusze, przykryć się kocykiem i poleżeć wink

"Jesteś tym, czym wierzysz, że jesteś." Paulo Coelho

#7 2009-07-13 15:42:03

antidotum
Niewinne początki

Mi na takie bóle ( a także są nie do zniesiania) pomaga tylko ibuprom max, mogę wziąć 4 inne tabletki, a ból nadal nie ustaje, a po ibupromie max przechodzi po jakichś 30 minutach męczarni... Do tego gorący kompres na brzuch, bardzo rozluźnia mięśnie i przechodzi. Powiedziałam swojej pani ginekolog o moich bólach, zaproponowała mi, żebym na kilka dni przed okresem brała 1 tabletkę przeciwbólową dziennie. Z racji, że mam regularne miesiączki mogę to zaplanować, wtedy mięśnie nie kurczą się tak boleśnie i 1 dzień okresu nie jest taki tragiczny. Myślę, że warto tego spróbować. Robię tak od wielu lat i o ile nie zapomnę o tych tabletkach pare dni przed to raczej już nie przeżywam koszmarnego bólu.

My sami możemy tworzyć swoje szczęście. Łapmy je w ręce i ulepmy je na miarę naszych potrzeb.

#8 2009-07-13 17:47:21

gosia1989
Dobry Duszek Forum

jej mi własnie ten ketonal nie pomaga a jest przeciez silnym srodkiem:/ oklady tez nic nie daja ale te tabletki przed okresem to ciekawy sposob i musze go wyprobowac:)

a co do anty...to nie wiem moze je dostane jako terapie hormonalna ogolnie bo podejrzewa u mnie moja gin ze mam PCO a do tego zbyt wysoki poziom testosteronu...(przy gornej granicy)...

ale tak czy siak dzieki za dobre rady:-*

#9 2009-07-16 22:00:14

Rekina
Zbanowany

borykam się z tym samym problemem od kąd dostałam pierwszy okres. nie jednokrotnie lądowałam na pogotowiu. bóle były do tego stopnia, że tramal nie pomagał, a podobno jest to jedyny tak silny w miarę dostępny lek. poszłam do lekarza i się okazały jakieś różne cuda. operacja operacją ale nic to nie dało. poszłam do swojego lekarza, że dalej boli to powiedział, że może być to winą jelit, żeby się przebadać. narazie dostałam anty i czekam na okres. z mojego doświadczenia mogę Ci polecić po zażyciu nospy próbuj się rozluźnić, nie spinaj dodatkowo tych mięśni jeszcze sama. wink

Ostatnio edytowany przez Rekina (2009-07-16 22:01:27)

#10 2013-06-12 20:51:47

kumpela
Niewinne początki

Z takich nietypowych sposobów na bóle miesiączkowe mogę polecić aparat przeciwbólowy OVA.

Stopka forum