Nowy partner w trakcie rozwodu - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!


Forum Kobiet » ROZSTANIE, FLIRT, ZDRADA, ROZWÓD » Nowy partner w trakcie rozwodu

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 14 ]

1 Ostatnio edytowany przez Katarzynka82 (2013-09-01 22:08:17)

Temat: Nowy partner w trakcie rozwodu

Pilne mam pytanie właśnie biorę rozwód, czy takim razie w trakcie procesu rozwodowego, który przecież może trwać 2 lata i więcej, mogę znaleźć nowego partnera bez konsekwencji orzekania o winie?
Pytam na razie tylko z ciekawości bo wolę zawczasu się zabezpieczyć.

Zobacz podobne tematy :

2

Odp: Nowy partner w trakcie rozwodu

Oczywiście, że możesz, przecież fakt, że już nie mieszkasz z jeszcze mężem, nie kochasz go itp. nie może stanowić przeszkody dla twojego szczęścia. Sędzia nie będzie brał pod uwagę tego, co się dzieje w twoim życiu teraz, tylko czynniki które sprawiły, że ty i eks postanowiliście się rozstać. Przecież to, że po rozstaniu się z kimś zaczęłaś spotykać nie ma wpływu na rozpad małżeństwa. Choć musisz wziąć pod uwagę, że sędzia może zapytać, czy kogoś masz. Mnie pytał i to świadczyło tylko o tym, że więź między mną a byłym rozpadła się nieodwołalnie.

3

Odp: Nowy partner w trakcie rozwodu

Nie jestem co prawda biegły w tym temacie, gdyż sam stoję przed progiem popełnienia tej sądowej deklaracji, to sądzę, ze nie powinnaś mieć z tym problemów. Co prawda nie zaszkodzi się podpytać prawnika w tej kwestii i ew. wystosować pismo "załącznikowe" do złożonego pozwu. Bo względna "uprzejmość" Twojego eks partnera może tą okoliczność uznać za wiążącą dla wnioskowania przez niego o zmianę statusu pozwu z Twojej "winy".

4

Odp: Nowy partner w trakcie rozwodu

Tak ja miałam rozwód trwający tyle czasu i 2 lata separacji po pół roku jak mój ex mąż się wyprowadził poznałam obecnego męża był nawet świadkiem na moim rozwodzie.a rozwód mam z orzeczoną winą ex....
ps tylko nie zajdź w ciążę z nowym partnerem bo od prawomocnego wyroku rozwodowego 300 dni muszą minąć,by dziecko miało nazwisko Twego obecnego partnera, inaczej będzie Twój ex jako tatuś figurował,mam to teraz...

Odp: Nowy partner w trakcie rozwodu

ja bralam ladnych pare lat temu rozowd i pamietam ze prawniczka odradzala mi abym kogos miala. chodzilo o to zeby nie byl to argument dla ex ze np go zdradzilam bo w sumie nie jest wciaz po rozwodzie i pamietam to pytanie ze sad pyta czy jest sie z kims w zwiazku...
no ale to bylo pare lat temu

6

Odp: Nowy partner w trakcie rozwodu

może spotkam się z krytyką. Z Twojego opisu wnioskuję, ze jesteś na początkowym etapie rozwodu, np dopiero po złożeniu pozwu. Czy dobrze myślę ? Jeśli tak i już w grę wchodzi nowy partner, to .... ja osobiście bym w to nie uwierzył.

7

Odp: Nowy partner w trakcie rozwodu
Katarzynka82 napisał/a:

Pilne mam pytanie właśnie biorę rozwód, czy takim razie w trakcie procesu rozwodowego, który przecież może trwać 2 lata ....i więcej, mogę znaleźć nowego partnera bez konsekwencji orzekania o winie?
Pytam na razie tylko z ciekawości bo wolę zawczasu się zabezpieczyć.

Tak, o ile Twój jeszcze mąż, wie o tym ze masz nowego partnera.
Inaczej będziesz winna rozpadu... niezależnie od orzeczenia sadowego który tak czy siak można wykombinować...

8 Ostatnio edytowany przez Katarzynka82 (2013-09-02 14:46:01)

Odp: Nowy partner w trakcie rozwodu
bullet napisał/a:

może spotkam się z krytyką. Z Twojego opisu wnioskuję, ze jesteś na początkowym etapie rozwodu, np dopiero po złożeniu pozwu. Czy dobrze myślę ? Jeśli tak i już w grę wchodzi nowy partner, to .... ja osobiście bym w to nie uwierzył.

Jeszcze nikt nie chodzi tylko pytam o taka możliwość ponieważ zawsze wolę być zapobiegliwa.

Drzazga napisał/a:
Katarzynka82 napisał/a:

Pilne mam pytanie właśnie biorę rozwód, czy takim razie w trakcie procesu rozwodowego, który przecież może trwać 2 lata ....i więcej, mogę znaleźć nowego partnera bez konsekwencji orzekania o winie?
Pytam na razie tylko z ciekawości bo wolę zawczasu się zabezpieczyć.

Tak, o ile Twój jeszcze mąż, wie o tym ze masz nowego partnera.
Inaczej będziesz winna rozpadu... niezależnie od orzeczenia sadowego który tak czy siak można wykombinować...

Jak wyżej.
Tylko nie sugerować się moim mottem big_smile

9

Odp: Nowy partner w trakcie rozwodu

Tulawiedźmula a co z zaprzeczeniem ojcostwa? Już nie pamiętam jaki to termin, ale ex małżonek ma czas na złożenie wniosku o zaprzeczenie ojcostwa. Potem już tylko obecny partner uznaje dziecko i po kłopocie.
Nie chce mi się teraz szukać, ale jestem prawie pewna, że istnieje możliwość aby matka albo biologiczny ojciec dziecka bez zaprzeczenia ojcostwa przez ex uznać dziecko.

10

Odp: Nowy partner w trakcie rozwodu

ee, z tego co wiem to nie jest to przeszkoda. A macie dzieci? u nas w sadzie mimo iż oboje mieli partnerow juz od ponad 2 lat, i jedna strona miala powazne plany to są przez fakt posiadania dziecka i tak chcial skierowac na mediacje... wiec nie wiem juz czym to idzie skoro fakt posiadania stałego partnera powinien byc dowodem na definitywny rozpad malzenstwa... i jeszcze zalezy czy w miare dobrze z nim zyjesz? jak dlugo nie jestescie razem?

11 Ostatnio edytowany przez N4VV (2013-10-16 07:57:42)

Odp: Nowy partner w trakcie rozwodu
nieznajoma85 napisał/a:

Tulawiedźmula a co z zaprzeczeniem ojcostwa? Już nie pamiętam jaki to termin, ale ex małżonek ma czas na złożenie wniosku o zaprzeczenie ojcostwa. Potem już tylko obecny partner uznaje dziecko i po kłopocie.
Nie chce mi się teraz szukać, ale jestem prawie pewna, że istnieje możliwość aby matka albo biologiczny ojciec dziecka bez zaprzeczenia ojcostwa przez ex uznać dziecko.

Uznać, nie uznać - badania DNA to stwierdzenie faktu. Można zostać pozbawionym praw rodzicielskich, ale nie wiem, czy można się ich zrzec. Można zostac prawnym opiekunem. Zaprzeczenie ojcostwa jest procedurą, gdy w małżeństwie rodzi się dziecko, które nie jest dzieckiem męża, albowiem w polskim prawie domniemuje się, iż dzieci urodzone w trakcie trwania małżeństwa są dziećmi męża, co niekoniecznie musi być prawdą.
Natomiast biologiczny ojciec nie uzyska zaprzeczenia ojcostwa raczej, bo DNA wykaże, że jest ojcem.

P.S> Chyba jednak można się zrzec praw rodzicielskich - nie wiem, czy w dowolnym momencie, czy tylko zaraz po urodzeniu.

12

Odp: Nowy partner w trakcie rozwodu

ale autorka pisala ze to jej eks maz nie jest ojcem tylko partner a ze jeszcze nie ma rozwodu czy nie minelo 300 dni od rozprawy to automatycznie eks bedzie figurowal jako tatus... ale że mozna zrobic badania itp. to mysle ze bedzie ok. Troche trudnosci ale coz zrobic.. stalo sie i sie nie odstanie

13

Odp: Nowy partner w trakcie rozwodu

Zrzeczenie się praw rodzicielskich, to zupełnie coś innego niż zaprzeczenie ojcostwa.

Posty [ 14 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » ROZSTANIE, FLIRT, ZDRADA, ROZWÓD » Nowy partner w trakcie rozwodu

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności



© www.netkobiety.pl 2007-2024