dekoloryzacja - Netkobiety.pl

Witaj na Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone przez kobiety dla aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Porozmawiasz na takie tematy jak : miłość, związki, psychologia, edukacja, finanse, religia, zdrowie i uroda...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

#1 2009-07-06 23:45:24

szirina
Przyjaciółka Forum

dekoloryzacja

chcę zejść z koloru czarnego i wrócić do naturalnego rudego smile muszę z dekoloryzować mój czarny pierw. czy polecacie jakieś znane dekoloryzatory na włosy czy to niszczy włosy mocno ? czy można położyć sobie potem farbę ?? nie wiem boję się a bardzo tego chce:)

If you wanna be somebody
If you wanna go somewhere
You better wake up ......
... and pay attention !!!!!!!!

#2 2009-07-06 23:51:42

aga2448
Dobry Duszek Forum

Re: dekoloryzacja

najlepiej isc do fryzjera ktory w bezpieczny sposob zdekoloryzuje ci wlosy a potem ewentualnie polozy farbe. Nie radze robic  dekoloryzacji w domu bo mozesz bardzo zniszczyc wlosy no i kolor moze wyjsc dziwny i nierownomierny

Love changes everything, love makes you fly

#3 2009-07-06 23:54:13

szirina
Przyjaciółka Forum

czy może w takim razie któraś z was robiła coś takiego i wie ile to kosztuje ??

If you wanna be somebody

#4 2009-07-06 23:57:15

aga2448
Dobry Duszek Forum

moja kolezanka dekoloryzowala wlosy z czarnego na sredni braz i placila ok. 80 zl. To zalezy tez pewnie od dlugosci wlosow, ona ma do lopatek.

Love changes everything, love makes you fly

#5 2009-07-07 00:20:38

beforethedawn
Zaglądam tu coraz częściej

Wydaje mi się ze nie powinnas robic tego sama w domu. Możesz sobie ardzo zniszczyć włosy, a wtedy nic juz z nimi nie da sie zrobic tylko obciąc.

#6 2009-07-07 08:34:57

Delta
100% Netkobieta

ja wracam do swoich wlosow po kilku latach robienia balejaży. kupiłam sobie szampon koloryzujący w kolorze podobnym do moich naturalnych - zmywa się to to po ok 2-3 miesiącach, w zależności jak często myje się włosy (ja myję często). trochę to potrwa, jeżeli nie zależy ci na czasie to polecam. No chyba że chcesz mieć już swój kolor tak hop-siup smile to wtedy faktycznie lepiej do fryzjera się udać

dam radę

gotowanie-nieuczesane.blogspot.com

#7 2009-07-07 09:17:01

CookieBitch
100% Netkobieta

ja mam ciemny blond. Farbowałam na rude,czerowone, różowe, ostatnie miałam brązowe i chciałam wrócić do naturalnego. Minął rok.. już prawie prawie. Koleżanka rok temu zafarbowała mi na podobny kolor do mojego naturalnego samą koronę... dół mam swój górę nie do końca. I tak już myślę o farbowaniu xDDD

Świat to potwór zębaty, gotowy gryźć, gdy tylko zechce.

#8 2009-07-07 21:21:35

kasiulka188
Przyjaciółka Forum

szirina napisał:

chcę zejść z koloru czarnego i wrócić do naturalnego rudego smile muszę z dekoloryzować mój czarny pierw. czy polecacie jakieś znane dekoloryzatory na włosy czy to niszczy włosy mocno ? czy można położyć sobie potem farbę ?? nie wiem boję się a bardzo tego chce:)

Ja stosowałam dekoloryzację. Robiłam to u fryzjera. Cała dekoloryzacja trwała razem z farbowaniem włosów ok 6 godzin, a kosztowało to ok 120zł jak dobrze pametam ale to zależy od fryzjera. Zdecydowanie odradzam samodzielną dekoloryzację bo po pierwsze spalisz włosy po drugie skórę a po trzecie i najważniejsze efekt będzie zapewne odwrotny do zamierzanego.
Też odbarwiałam kolor czarny i chciałam uzyskac jak najjaśniejszy blond. Cały proces polegał na ściągnięciu koloru(odbarwienia włosów) które po tym zabiegu nabierały dziwnych kolorów pomarańcza oczywiście różnych odcieni. Dopiero na to była kładziona farba. Oczywiście nie udało się uzyskac od razu blądu ale myślę że z rudym bedzie łatwiej.
Dekoloryzacja ogolnie niszczy włosy. Odradza się ją osobą o słabych, ciękich i łamliwych włosach. Jeżeli masz włosy zdrowe to myślę że nie masz czego się obawiać. Dobra odżywka maseczka i nawilżenie włosów i wszystko po kilku myciach wraca do normy.

Ewel napisał:

ja wracam do swoich wlosow po kilku latach robienia balejaży. kupiłam sobie szampon koloryzujący w kolorze podobnym do moich naturalnych - zmywa się to to po ok 2-3 miesiącach, w zależności jak często myje się włosy (ja myję często). trochę to potrwa, jeżeli nie zależy ci na czasie to polecam. No chyba że chcesz mieć już swój kolor tak hop-siup smile to wtedy faktycznie lepiej do fryzjera się udać

Technika sprawdza się jedynie przy farbowaniu jasnych włosów na cieniejsze. Jeżeli jest to kolor czerny to niestety ale żadna farba go nie pokryje.

P.S. Przestrzegam wszytkich przed dekoloryzacją za pomocą jednego ze środków który ktoś tu próbował na tym forum reklamować(środek cud). Cudów nie ma...nie odbarwi się włosów w 3 dni...

Super jest niekiedy a niekiedy to wcale...
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Wczoraj to już historia, jutro to tajemnica, a dzisiaj to dar losu!

#9 2009-07-07 22:23:57

szirina
Przyjaciółka Forum

dziewczyny jestem ruda big_smile
kupiłam dekoloryzator z loreala za 49 zl. sama dekoloryzacja trwała 40 minut. potem nakładałam farbę z wybranym kolorem. cała akcja trwała 1.5 godziny big_smile a włosy mam mięciutkie dzięki odżywkom dołączonym do opakowania i przy dekoloryzatorze  i przy farbie smile mam piękny równomierny marchewkowy kolor smile i nie spaliłam włosów bo nie używałam utleniacza tylko dekoloryzatora

If you wanna be somebody

#10 2009-10-13 16:05:32

London69
100% Netkobieta

Najlepiej idź do fryzjera kochana. Moja koleżanka 2 lata farbowała na czarny i ładnie jej fryzjerka zeszła do koloru takiego słomianego blondu smile

*Zaufanie, to świadomość, że ktoś może Cię skrzywdzić jednym łatwym ruchem i stuprocentowa pewność, że tego nie zrobi.
*Zamiast wycierać łzy, wytrzyj ludzi którzy je powodują.

#11 2010-12-22 14:13:00

Olinka
Redaktor Naczelna Forum

Hmmm... Jak dla mnie temat całkiem na czasie. Mam naturalnie ciemne włosy, ale od długiego już czasu farbuję je na czarno, co prawda zwykle z jakimś refleksem, niemniej to jednak zawsze bardzo ciemny kolor. Chciałabym zejść już do swoich, a potem marzą mi się jakieś kasztany czy rudości. Szirina, jak z perspektywy czasu oceniasz efekt samodzielnej dekoloryzacji? Prawdę mówiąc nawet u fryzjera boję się poddać temu zabiegowi, zwyczajnie żal mi włosków sad

Regulamin Forum Netkobiety.pl - koniecznie przeczytaj, a będzie Ci z nami łatwiej smile

Nie czyń samego siebie przedmiotem kompromisu, bo jesteś wszystkim, co masz.

#12 2010-12-22 14:37:20

maddlen
Netbabeczka

wszystko jest możliwe, a zwłaszcza z czarnego na rudy smile mówię z doświadczenia...
nie tak dawno miałam ciemny czekoladowy brąz - u mnie wyglądały jak czarne...
zechciałam wrócić do swojego naturalnego blondu... udałam się do fryzjera, zdjęła kolor, za dekoloryzację płaciłam ok. 100,- już dokładnie nie pamiętam... podobno była jakaś bezpieczna...
zdjęła kolor, włosy były jakby żółto-rude; położyła na nie jakiś blond, taki bliski naturalnemu, ale co się okazało, po dekoloryzacji farba tak złapała, że wyszły identyczne jak przed zdjęciem poprzedniego koloru, więc szybko zdjęła ponownie i po drugim razie włosy wyszły rude - po prostu... nic już z nimi nie robiłam, bo szkoda włosów, dwie dekoloryzacje, jedno farbowanie, a że wyglądały całkiem fajnie to zostawiłam... po jakichś dwóch miesiącach zrobiłam pasemka rozjaśniające, a za następnym razem położyłam złocisty blond, i tak jest do tej pory, zostałam taką rudą blondynką smile

więc wydaje mnie się wartym polecenie, by po dekoloryzacji wybierać o jakieś dwa tony jednak jaśniejszą farbę... smile

a na swój naturalny blond czekam i czekam... smile

CHWILA PRZYJEMNOŚCI W USTACH, CAŁE ŻYCIE W BIODRACH. smile

CEL: 68 kg      początkowa (05.11.2010): 98 kg       obecnie (28.01.2011): 83,5 kg
                    wcześniej<wrzesień `10>: 103,9 kg i więcej...i duuuużo więcej....115 - 120 KG??!!! NIGDY WIĘCEJ POTWOREM BYĆ!!!!

#13 2010-12-22 19:33:36

vanila
Cioteczka Dobra Rada

niedawno moja kolezanka po ponad roku farbowania na ciemny braz zdecydowala sie na rozjasnienie wlosow. musze przyznac, ze zabiegu tego na jej wlosach nie dokonal nikt inny jak ja;) zakupilysmy dekoloryzator l'oreal (jakies 50zl) i bardzo ladnie wyszlo. u nasady byly marchewkowe, ku dolowi coraz ciemniejsze. na to nalozylysmy farbe sredni blond Syoss i jest okasy. kolezanka bardzo zadowolona z efektu koncowego. wyszedl taki jasny kasztan.

#14 2011-04-27 00:13:12

madziorala
Do zakochania jeden krok

Ile ja już miałam ze swoimi włosami i zmianami kolorów przygód... jeezuu. Najgorzej to jak kiedys, dawno, chciałam sama w domu przejść z ciemnego brązu (farbowanego) na blond. Jak ja wtedy popaliłam włosy.. głupota. Na nastepny raz już byłam mądrzejsza i poszłam do fryzjera z taką robotą, ściągałam brąz (bo wróciłam do niego) w Spa CeCe i w ten sposob mam już jakiś czas taki karmelowy baleyage i jestem bardzo zadowolona. Samemu raczej nie radzę takich operacji przeprowadzać... Fajnie że przy okazji wtedy gdy rozjaśniałam zrobiłam sobie też taki zabieg "rytuał siły" wzmacniający włosy, warto tez pomyśleć o czymś tego typu po intensywnych zmianach koloru itd.

#15 2011-04-28 00:10:10

ninagreta
Niewinne początki

Mam wielki problem, gdyż chciałabym zejść ze swojego koloru, ( który obecnie jest ciemno brązowy) do jaśniejszego, z modnymi w tym sezonie ombre hair/ two tone. Mieszkam w Krakowie od niedawna chciałabym zrobić to w salonie, jednak po pierwsze chciałabym mieć zrobione to naprawdę dobrze, a po drugie kwota chciałabym, by nie przekroczyła 200 zł za taki zabieg. Proszę pomóżcie, gdzie w Krakowie warto iść do fryzjera, bym mogła być śmiało zadowolona z koloryzacji?!!!

#16 2011-04-28 00:13:33

ninagreta
Niewinne początki

ombre hair/ two tone

#17 2011-04-28 00:15:17

ninagreta
Niewinne początki

ombre hair/ two tone gdzie najlepiej w Krakowie zrobią ten zabieg dekoloryzacji najlepiej?!

#18 2011-08-01 20:08:18

natka666
Zaglądam tu coraz częściej

Ja mam pewien problem otóż przez kilka lat farbowałam włosy na czarno ale mi się znudziły i postanowiłam coś zmienić, zrobiłam dekolor u fryzjerki ale efekt był okropny rudo-brązowe włosy które strasznie mi się nie podobały(dodam że zapłaciłam za to ponad 300 zł)więc znów zafarbowałam na ciemno szamponem Palette 24 mycia ale on mi nie zszedł a że kolor był nawet fajny(czarno-brązowy)to farbowałam później tylko odrosty ale znów chce mi się jasnych włosków i nie wiem co zrobić czy jeszcze raz spróbować z dekoloryzacją czy lepiej nie kombinować?W sumie po 1szej dekoloryzacji włoski były nawet w niezłej kondycji to może spróbuje a może radzicie jakieś inne rozwiązanie? Tylko nie pasemka bo mi się nie podobają a czekanie aż odrosną mi moje też odpada bo ja chcę już:) Pomocy!!!

#19 2011-08-02 10:15:32

totylkoja2011
Zbanowany

Wszystko można przefarbować, trzeba tylko wiedzieć jak to zrobić i mieć odpowiednio dobrą farbę. Chociażby jak tutaj spam.

Przypominam, że na forum nie umieszczamy treści o charakterze reklamowym, nie wklejamy linków do komercyjnych stron internetowych i innych forów. Pozdrawiam, Moderatorka Olinka

Ostatnio edytowany przez Olinka (2011-08-02 16:20:21)

#20 2011-08-26 18:08:37

asia1975
Powoli się zadomawiam

natka666 napisał:

Ja mam pewien problem otóż przez kilka lat farbowałam włosy na czarno ale mi się znudziły i postanowiłam coś zmienić, zrobiłam dekolor u fryzjerki ale efekt był okropny rudo-brązowe włosy które strasznie mi się nie podobały(dodam że zapłaciłam za to ponad 300 zł)więc znów zafarbowałam na ciemno szamponem Palette 24 mycia ale on mi nie zszedł a że kolor był nawet fajny(czarno-brązowy)to farbowałam później tylko odrosty ale znów chce mi się jasnych włosków i nie wiem co zrobić czy jeszcze raz spróbować z dekoloryzacją czy lepiej nie kombinować?W sumie po 1szej dekoloryzacji włoski były nawet w niezłej kondycji to może spróbuje a może radzicie jakieś inne rozwiązanie? Tylko nie pasemka bo mi się nie podobają a czekanie aż odrosną mi moje też odpada bo ja chcę już:) Pomocy!!!

zastanów się jak będziesz wyglądała w blond włosach.Ja też tak zaszalałam-najpierw dekoloryzacja  i farba u fryzjera,potem po 3 godz. poprawka w domu na jasny bężowy blond i szok. ten blond zupełnie domnie nie pasował.Wyglądałam nijak,jakbym ciągle była niewyspana,że juz nie wspomnę,że włosy miałam jk siano.

#21 2011-11-03 17:19:44

ewuu
Niewinne początki

Hmm .. ja mam pytanie , miałam od połowy lipca szamponetke i bab powiedziala , że przywróci mi naturalny średni blond w sposób dekoloryzacji i ? Zamiast to zrobić , oszukała mnie i wyszly mi znów rude ! Nie no powiedziała , że ta dekoloryzacja się niby zmyje w 2-3 tygodnie to prawda ?

#22 2011-12-14 16:24:25

duza_syrenka
Wkręcam się coraz bardziej

To nie wiem gdzie Ty byłas u fryzjera. Ja schodziłam z mocnego czarnego do brązu, ale specjalnie wybrałam profesjonalny salon spa cece bo ten zabieg musi byc wykonany bardzo delikatnie, poniewaz przy zlym wykonaniu mozemy mocno przesuszyc wlosy. ja zeszlam do ladnego czekoladowego odcienia i nie mialam zadnych problemow z wysuszeniem

#23 2011-12-15 17:06:19

Namaluje Cie Lzami
Netbabeczka

szirina napisał:

czy może w takim razie któraś z was robiła coś takiego i wie ile to kosztuje ??

Ja  to robilam! U fryzjera.A to dlatego ze cos mnie podkusilo isc do kolezanki-pseudofryzjerki i polozyla mi farbe braz na jasne wlosy-a efekt.....szaro-zielony!!! Masakra! Pognalam do salonu(musialam czekac caly weekend) a fryzjerka odbarwila mi wlosy jakims plynem.Nie powrocily od razu do mojego koloru ale byly przynajmniej bezowe.Po paru myciach szamponem bylo ok.Zaplacilam za to ok 100zl.

The hard way is the best way.

#24 2011-12-16 14:54:12

Selene1
Przyjaciółka Forum

A czy któraś z Was robiła może to we Wrocławiu? może znacie dobre salony i polecilybyscie mi jakis? bo właśnie sie zastanawiam nad tym zabiegiem. Zaczelo sie od tego, że 1.5 roku temu kupilam brazową farbę, a wyszedł mi czarny kolor! i od tamtej pory farbuje sie na ciemny braz lub czarny firmy wella lub syoss. Chciałabym teraz powrocic do swoego zblizonego naturalnego koloru, jakim jest braz. Marzy mi się średni braz. Co prawda w czarnych mi ładnie, ale nie chce juz tego koloru. nie wiem teraz co robic. Sama bym sie nie zabrala za dekoloryzacje, bo i tak mam zniszczone troche wlosy.

Igor ur. 08.12.2013r. godz.18:10, 3400g, 54cm smile

#25 2011-12-17 22:45:07

karolina91
Niewinne początki

Hejka byłam dziś u fryzjera i niestety w moim przypadku dekoloryzacja będzie konieczna zwłaszcza w sytuacji gdy z ciemnego blondu chce rozjaśnić włosy by uzyskać kolor jasne ccappucino . Z poczatku wydawalo mi sie to prostym zabiegiem ale z racji tego ze mam pozostalosci po wczesniejszych pasemkach to fryzjerka odradzila mi tego typu zabieg na wlasna reke dlatego kazala dokonac zabiegu dekoloryzacji . Jestem swiadoma tego ze po zabiegu wlosy beda oslabione ale nie boje sie poniewaz mam geste wlosy i szybko sie stan ich polepszy . Ale bede musiala zdjac pasma i ten zabieg bedzie trwal 45 minut . A potem zaloze ten kolor co mi doradzila fryzjerka z palety . Nie bede rozjasniac na wlasna reke poniewaz wyszlyby zolte . Uwazam ze kazda kobieta ktora ma ciemne wlosy i chce zmienic na jasniejsze powinna podjac ryzyko dekoloryzacji ale tylko w przypadku gdy ma geste wlosy .

#26 2013-02-07 17:26:29

aisag
Niewinne początki

Witam ,też schodzę właśnie z czarnego koloru tzn.ciemnego brązu ,który de facto wyglada jak czerń w ciepłym odcieniu i zbierałam duzo info na temat dekoloryzacji ,miałam mieszane uczucia co do róznych opinii ale jako ,że lubię być samosią postanowiłam spróbować ,najwyzej pobiegne do fryzjera   . Kupiłam profesjonalny dekoloryzator ,dostepne na allegro np "  Selective Oxy Reload ściągacz koloru DEKOLORYZATOR" i o dziwo działa bardzo dobrze ,jak ktoś chce sobie zrobić z czarnych -włoski rude to spokojnie może zrobić to w domowych warunkach za niespełna 50zł + jakaś farbka na to w wymarzonym kolorze ale o ton lub dwa jasniejsza bo włos łapie szybko ciemniejszy kolor po dekoloryzacji.Dekoloryzator najlepiej sciaga farbę z włosów 1-2 razy farbowanych ja miałam takie co miesiecznie farbowane odrosty (w tym siwe) wiec u mnie troszkę było zamieszania(odrost wyszedł jasniejszy)Zapach dekoloryzatora od miety po ciut siarkowodorowy ale p[o zmyciu na włosach nie ma takiego zapachu i nie sa zniszczone jak to się rozpisują niektóre osoby,poza tym kazda z nas wie ,że czy to farbowanie czy dekoloryzacja wymaga stosowania odżywek. Podsumowując moje świeże doświadczenia z dekoloryzacją włosów: stwierdzam ,że wiekszośc negatywnych opinii na temat szkodliwości dekoloryzacji i niszczacego działania takich zabiegów jest mocno przesadzone a straszenie ludzi lezy chyba tylko w interesie fryzjerek i moje zdanie jest takie ,że zamiast płoszyć kobiety na forach szkodliwoscią domowych zabiegów na włosach niech obniżą ceny usług a przybedzie im klientek a nam przestanie  sie opłacać eksperymentowanie w domu.

#27 2013-03-16 13:19:19

ZAZA
Słodka Czarodziejka

witam, juz chyba od 4 lat wychodze z czerni. Początkowo 2 lata farbowalam farbami trwałymi na czerń lub czekoladowy brąż. Stwierdzilam, ze chcę wrocic do naturalnego ciemnego blondu.
Zaczelam więc kolejne 2 lata farbowac sie szamponetkami do 24 myć. Zauwzylam jednak ze te szamponetki nigdy w pelni sie nie zmywaja! A myslalam, ze uda mi sie w ten sposob wychodzic z tej czerni...a okazuje sie ze kolor tez sie nie zmywa.... nie wiem co robic, mam teraz odrosty naturalnych + na przodzie czarne i na dole czarne a pod spodem pasma takie jasniejsze bo kilka razy dawniej tez rozjasnialam nieudolnie... nie wiem co począc z takim fantem. Dodam ze uzywalam tanich farb np Palette, a szamponetki z Joanny. Teraz jestem wsciekla bo widze ze nie schodzą - a szamponetke uzylam przed sylwestrem i nadal mam ją na glowie... kolor zbladl ale nie zszedl.
Chcialabym wrocic do naturalnego lub rozjasnic, ale jak najtaniej jesli to mozliwe.
Slyszalam o jakis dekoloryzatorach za 20zł, oraz rozjasniaczach z Rossmana... ale sama nie wiem bo raz juz rozjasnialam taką pastą i nic nie chwycilo poza odrostem i jakimis pasmami pod spodem. I teraz dziwnie to wygląda bo jasny odrost + pod spodem takie pasma jasniejsze a na gorze ciemne... i na dole tez ciemne.
A mam dosc farbowania.
Najlepiej jakby ktos znal jakies rozjasniające farby brązy ktore naprawde cos dają.
Poradzcie cos.
Mylam nawet wlosy VANISHEM i troche pomoglo tongue
Serio! I zamierzam tez umyc z sodą bo slyszlam ze to splukuje kolor. Nie chce jakis spektakularnych efektow ze od razu do naturalnego. Ale chce rozjasnic tą czern, wyplukac jak sie da !

Ostatnio edytowany przez ZAZA (2013-03-16 13:19:32)

#28 2013-03-16 13:31:48

Olinka
Redaktor Naczelna Forum

Ja też odchodziłam od czerni, ale moje włosy są naturalnie ciemne, więc tylko zaczęłam używać coraz jaśniejszych farb zmywalnych L'Oreal Casting Creme Gloss (uważam, że są świetne) - aby pomóc włosom odrosnąć bez trwałego koloru. Dziś mam już swoje, naturalnie brązowe, choć nadal je farbuję (zresztą tymi samymi farbami), aby nadać im tylko pożądany odcień. Przez pewien czas miałam co prawda jaśniejszą górę, a końcówki kruczoczarne, trafiłam jednak w ten okres kiedy było to bardzo modne, więc wyglądało jak zamierzony efekt wink. Obawiam się natomiast, że przy włosach blond ta metoda może się nie sprawdzić.

Regulamin Forum Netkobiety.pl - koniecznie przeczytaj, a będzie Ci z nami łatwiej smile

#29 2013-03-16 15:19:58

ZAZA
Słodka Czarodziejka

powiem tak - moje wlosy nie są blond a ciemny blond, wręcz brązowe ale nie ciemne brązowe a jasne. Mogę mieć przez pewnien czas ciemniejsze niz naturalne ale byleby nie byly czarne bo juz mam dosc tego koloru i mnie postarza!
moze byc ciemny brąz ale byleby nie czern...
od polowy mam kruczoczarne więc wiem że będzie  ciężko
ale zauwazylam dzis w rossmanie jakies farby SYOSS ktore niby rozjaśniają - takie farby 2 tones - i na opakowaniu bylo, ze takie brązowe mozna stosowac na czern i ze niby wyjdzie brąz na czerni...choc w to nie bardzo mi się chce wierzyć ! yikes
OLINKA! czy te farby ktore stosowalas z Loreal są dobrze zmywalne tj nie zostawiają po sobie śladu po tych iluś tam myciach?

Ostatnio edytowany przez ZAZA (2013-03-16 15:20:33)

#30 2013-03-16 22:36:33

Olinka
Redaktor Naczelna Forum

Zaza, niestety nie potrafię odpowiedzieć na Twoje pytanie, bo nigdy nie było tak, że pozwoliłam włosom na tyle odpocząć od farby, aby móc się przekonać czy zupełnie się zmywa, na pewno jednak zmywa się bardzo wyraźnie. Moje włosy rosną niesamowicie szybko, więc aby nie mieć odrostów farbuję je co 4-5 tygodni i wtedy widzę, że kolor jest już bardzo blady, wypłukany, prawdę mówiąc byle jaki. Odchodząc od koloru - tak jak wspomniałam - przyjęłam taktykę, że stopniowo je rozjaśniałam, właśnie po to, aby nie było widać zbyt dużej różnicy pomiędzy czarnymi, zafarbowanymi jeszcze trwałą farbą włosami, a farbowanymi farbą zmywalną odrostami. Generalnie bałam się je dekoloryzować, aby nie zniszczyć sobie czupryny, tym bardziej, że nie zależało mi na jakimś radykalnym rozjaśnieniu, za to chciałam wyłącznie - podobnie zresztą jak Ty - odejść od tej paskudnej, poważnej czerni.

Stopka forum