SWYPE na ekranie dotykowym czy fizyczna klawiatura qwerty? - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!


Forum Kobiet » W KRĘGU DOMOWEGO OGNISKA » SWYPE na ekranie dotykowym czy fizyczna klawiatura qwerty?

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 15 ]

Temat: SWYPE na ekranie dotykowym czy fizyczna klawiatura qwerty?

Którą metodę pisania smsów/maili uważacie za szybszą i wygodniejszą? Dlaczego? Jakie są plusy i minusy jednego i drugiego sposobu?

Zobacz podobne tematy :

2 Ostatnio edytowany przez Margolinka (2013-08-07 18:22:02)

Odp: SWYPE na ekranie dotykowym czy fizyczna klawiatura qwerty?

Jak dla mnie, to na ekranie dotykowym pisze się czasami niewygodnie. To znaczy, zależy to od wielkości ekranu oczywiście. Gdy ekranik w miarę duży, albo gdy ma się "ryśka", to nie jest tak źle. Ja nie mam problemu z pisaniem na ekranie dotykowym, jedyne co mnie wnerwia, to brak polskich znaków i konieczność ewentualnej korekty. Wtedy ciężko trafić paluchem w dany wyraz big_smile

3

Odp: SWYPE na ekranie dotykowym czy fizyczna klawiatura qwerty?

Może ktoś jeszcze zechce się wypowiedzieć?

4 Ostatnio edytowany przez chandler (2013-09-07 20:17:58)

Odp: SWYPE na ekranie dotykowym czy fizyczna klawiatura qwerty?

Witam. Właśnie teraz piszę metodą Swype. To mój o pierwszy wpis i czuję się dziwnie. Pisząc , muszę patrzeć na ekran pod kątem, żeby widzieć wszystkie znaki. Żeby mieć porównanie który sposób lepszy, potrzebuje nabrać wyprawy.Pisząc tradycyjnie, też nie narzekam.Sms-y z chmurami , przez co nie tracimy wątku.T9 też się przydaje, ale często brakuje słów i trzeba przełączać.Dodatkowo ustawiłem sugerowanie słów i czasem nie piszę całości i wybieram z paska.Coraz lepiej mi idzie ...Polecam wypróbować...
Ps.Nie obyło się bez drobnych błędów i celowo ich nie poprawiam...

5 Ostatnio edytowany przez BabaOsiadła (2013-09-07 20:16:19)

Odp: SWYPE na ekranie dotykowym czy fizyczna klawiatura qwerty?
chandler napisał/a:

Polecam wypróbować...

SWYPE stosuję od 2 lat, smsy piszę błyskawicznie, ale posty na forum idą mi jakoś średnio. Ciągle trafiam paluchem tam, gdzie nie trzeba, no i telefon co chwilę podpowiada mi nie te słowa, których chciałam użyć sad Zastanawiam się, czy na klawiaturze fizycznej da się pisać wygodniej niż na ekranie dotykowym - niby logiczne jest, że tak, ale z drugiej strony te maciupeńkie klawisze...

Podobają mi się telefony tego typu:

http://www.computerworld.com/common/images/site/features/2013/02/Blackberry_Q10_338.jpg

ale czy toto może być wygodne w szybkim pisaniu? I jak z polskimi literkami, da się je jakoś uzyskać?

6

Odp: SWYPE na ekranie dotykowym czy fizyczna klawiatura qwerty?

Mam od niedawna samsung galaxy ace2.Myślę że jak nikt się nie pojawi z opinią o telefonie, który ci się podoba, to wypróbuj klawiaturę fizyczną na telefonie twoich bliskich..

7

Odp: SWYPE na ekranie dotykowym czy fizyczna klawiatura qwerty?

Też mam Galaxy Ace smile Niestety nikt z moich bliskich nie ma takiego telefonu z klawiaturą qwerty, więc cała nadzieja w Forumowiczach smile

8

Odp: SWYPE na ekranie dotykowym czy fizyczna klawiatura qwerty?

Możesz też przejrzeć wideotest telefonu na Telepolis.Nawet możesz zapytać sprzedawcę w komisie, czy mogłabyś na tym telefonie napisać wiadomość.Gdybym ja miał taki punkt sprzedaży używanych komórek, to pewnie klientom  dałbym telefon do przejrzenia.A nóż kupi...

9

Odp: SWYPE na ekranie dotykowym czy fizyczna klawiatura qwerty?

SWYPE to to samo co T9? kurczę młoda jestem a się nie orientuję sad
Wiem jedno, że za młodzieńczych czasów przy normalnej klawiaturze i T9 smsy pisałam z prędkością światła- teraz z dotykowym ekranem jest różnie i wole zadzwonić niż pisać smsa.
Mam samsunga galaxy mini 2

10

Odp: SWYPE na ekranie dotykowym czy fizyczna klawiatura qwerty?

SWYPE to pisanie na ekranie dotykowym bez odrywania palca. Czyli nie "opuszczasz" palca na każdą literkę po kolei, tylko przykładasz palec do, powiedzmy, "f" i jedziesz dalej: o-r-u-m. Takie zygzaki po klawiaturze malujesz wink

11

Odp: SWYPE na ekranie dotykowym czy fizyczna klawiatura qwerty?

Takie buty smile o pisaniu pismem ręcznym słyszałam, ale o tym nie, da radę tak pisać nie zahaczając o inne literki?
Zaraz sprawdzę u siebie czy mam taką funkcję, a jak nie ja to mój facet ma nowszy model.

12

Odp: SWYPE na ekranie dotykowym czy fizyczna klawiatura qwerty?
szerek napisał/a:

Takie buty smile o pisaniu pismem ręcznym słyszałam, ale o tym nie, da radę tak pisać nie zahaczając o inne literki?
Zaraz sprawdzę u siebie czy mam taką funkcję, a jak nie ja to mój facet ma nowszy model.

Da radę..Sprawdzałem.Naturalnie trzeba w miarę dokładnie przesuwać paluszkiem..

13

Odp: SWYPE na ekranie dotykowym czy fizyczna klawiatura qwerty?

Ja piszę z Qwert i tak jest mi dobrze a co do Swype to myślę , ze to kwestia przyzwyczajenia ja się szybko uczę to i pewnie bym się i nauczyła.

14

Odp: SWYPE na ekranie dotykowym czy fizyczna klawiatura qwerty?
flores18261 napisał/a:

Ja piszę z Qwert i tak jest mi dobrze a co do Swype to myślę , ze to kwestia przyzwyczajenia ja się szybko uczę to i pewnie bym się i nauczyła.

Mam samsung galaxy s4 a korzystam z ekranu dotykowego nieraz Qwerty, choć zauważyłam że w niektórych poprzednich moich smartach od dłuższego używania klawisze wyrabiają się.
Ten model jest przykładem smartfona w którym nie ma najmniejszego problemu z ekranem dotykowym, pisze się nawet lepiej niż ozywając Querty.
Ważne by ekran dotykowy był pojemnościowy a nie oporowy jak w modelach z niższej półki bądź chińskich podróbkach.

Posty [ 15 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » W KRĘGU DOMOWEGO OGNISKA » SWYPE na ekranie dotykowym czy fizyczna klawiatura qwerty?

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności



© www.netkobiety.pl 2007-2024