Moje wiersze z komentarzem - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Strony 1 2 3 14 Następna

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 1 do 38 z 503 ]

Temat: Moje wiersze z komentarzem

Wyznania romantyka

Zachód Słońca
Blask Księżyca
Piosenki romantyczne
Dobrze kończące się filmy melodramatyczne
Szum morza
Polarna zorza
Tęcza na niebie
Wiara w siłę miłości
Nieustające pokłady radości
Skaczące w dal delfiny
Mijające zbyt szybko szczęścia godziny
Porywy serca i duszy
Umysł biologa,
Którego nawet robak wzruszy
To dla mnie romantyka
Najpiękniejsza życia muzyka.

W tym wierszu staram się wyjaśnić, czym dla mnie jest romantyzm.

Hrvatska Ljubavi Te!
Wierzę w miłość od pierwszego spojrzenia,
Serca ukojenia
Non omnis moriar?
Reklama
Zobacz podobne tematy :

2

Odp: Moje wiersze z komentarzem

ja przez to rozumiem, że romantyzm to dla Ciebie..... miłość i natura. smile

Generalnie zgadza się.

Hrvatska Ljubavi Te!
Serca ukojenia
Non omnis moriar?
Reklama

4

Natura i miłość są romantyczne, bo... są  zwykle nie do okiełznania, zatem czymś większym niż człowiek

Masz rację. Prywatnie uważam miłość za największą siłę w naszym życiu.

Całuj mnie

Pocałunki
Kto zna ich moc?
W miłości ważniejsze niż seks
Stanowią jej esencji treść
Tak więc całuj mnie czule
Powiększając uczuć pulę,
Gdy kochanych warg dotykasz
Spójrz w moje oczy
Czy ich widok Cię zaskoczy?
Lśnią one magicznym blaskiem
Przeznaczonym, tylko dla Ciebie
Czuję się wtedy jak w niebie
Doceniajmy Moi Drodzy siłę pocałunków
Nie płacimy wszak za nie rachunków
Otwierają nasze dusze
Dostarczając chwili wzruszeń.

Wstyd i głupio mi się do tego przyznawać, ale nigdy się nie całowałem.

Hrvatska Ljubavi Te!
Serca ukojenia
Non omnis moriar?
Reklama

6

Niektóre wiersze powinny jednak pozostać w szufladzie... wink

|---------------|------>

7

Iceni napisał/a:

Niektóre wiersze powinny jednak pozostać w szufladzie... wink

Nieprawda. Wręcz przeciwnie.

8

Znaczy jesteś zwolenniczką grafomanii? wink

|---------------|------>

9

Wybacz, ale to nie jest dobry wiersz.

Iceni napisał/a:

Znaczy jesteś zwolenniczką grafomanii? wink

A co mi tam mogę być grafomanem. Przynajmniej lepiej to brzmi niż ekooszołom. Tym bardziej cenię sobie pozytywne komentarze osób, którym podobają się moje wiersze. Natomiast krytyka jest dla mnie nie mniej ważna i potrzebna.

Hrvatska Ljubavi Te!
Serca ukojenia
Non omnis moriar?

11

Jestem wielbicielką osób, które pragną się wyrażać w poezji.
Nie można oceniać czyichś uczuć, wyobraźni czy marzeń - bo tym właśnie jest poezja.

12

Catwoman napisał/a:

Nie można oceniać czyichś uczuć, wyobraźni czy marzeń - bo tym właśnie jest poezja.

No chciałam być delikatna, ująć moją krytykę w jednym, w miarę łagodnym zdaniu, a ty mnie prowokujesz, żebym napisała więcej, niż początkowo zamierzałam....

Ja nie oceniam jego uczuć, a tym bardziej myśli - a fakt, że ktoś postanowił ubrać je w kilka rymów nie czyni jeszcze z tego WIERSZA.
Uważasz, że robisz lepiej, bo chwalisz bezkrytycznie? (Czy robisz tak z urzędu, bo funkcja na forum cię zobowiązuje?)

Nawet jeżeli tym sposobem taki delikwent będzie tworzył gnioty, ale przez pochlebstwa i pochwały na wyrost będzie uważał, że ma ... talent, to i tak powinno się go jedynie chwalić, bo to POEZJA? big_smile i niech sobie żyje w przekonaniu, że tworzy WIERSZE?

Jeżeli coś jest gniotem, to mówię, że jest gniotem - nie będę chwalić rymów częstochowskich tylko dlatego, że ktoś pisze o miłości big_smile
Jeżeli kolega chce tworzyć wiersze, a nie afektowane rymowanki, to powinien duuuuuzo popracować nad warsztatem, a nie wylewać byle swój słowotok na forum publiczne. Odrobina szacunku dla czytelnika tez się należy.

Pal licho czytelnika! Poezji należy się szacunek!

Ale rozumiem, że autor ma 15 lat, przeżywa jakieś cierpienia Wertera i MUSI przelewać swe uczucia na papier wink A ty jesteś tu od tego, żeby głaskać go po głowie i chwalić jaki to z niego utalentowany chłopiec, bo mu się udało dobrać rym do słowa "pocałunek":)

|---------------|------>

13

Iceni napisał/a:
Catwoman napisał/a:

No chciałam być delikatna, ująć moją krytykę w jednym, w miarę łagodnym zdaniu, a ty mnie prowokujesz, żebym napisała więcej, niż początkowo zamierzałam....

Ja nie oceniam jego uczuć, a tym bardziej myśli - a fakt, że ktoś postanowił ubrać je w kilka rymów nie czyni jeszcze z tego WIERSZA.
Uważasz, że robisz lepiej, bo chwalisz bezkrytycznie? (Czy robisz tak z urzędu, bo funkcja na forum cię zobowiązuje?)

Nawet jeżeli tym sposobem taki delikwent będzie tworzył gnioty, ale przez pochlebstwa i pochwały na wyrost będzie uważał, że ma ... talent, to i tak powinno się go jedynie chwalić, bo to POEZJA? big_smile i niech sobie żyje w przekonaniu, że tworzy WIERSZE?

Jeżeli coś jest gniotem, to mówię, że jest gniotem - nie będę chwalić rymów częstochowskich tylko dlatego, że ktoś pisze o miłości big_smile
Jeżeli kolega chce tworzyć wiersze, a nie afektowane rymowanki, to powinien duuuuuzo popracować nad warsztatem, a nie wylewać byle swój słowotok na forum publiczne. Odrobina szacunku dla czytelnika tez się należy.

Pal licho czytelnika! Poezji należy się szacunek!

Ale rozumiem, że autor ma 15 lat, przeżywa jakieś cierpienia Wertera i MUSI przelewać swe uczucia na papier wink A ty jesteś tu od tego, żeby głaskać go po głowie i chwalić jaki to z niego utalentowany chłopiec, bo mu się udało dobrać rym do słowa "pocałunek":)

Zaraz, zaraz, czy ktoś Cię zmusza do czytania takich gniotów? Masz opcję* KASUJ* i po problemie.
Nawet jeśli autor ma 15 lat i stawia pierwsze swoje kroki w pisaniu wierszy, to daj mu szansę. No... chyba, że ty jesteś takim ideałem, aż buty spadają. A może gorszy dzień miałaś i trzeba było sobie ulżyć.
Dla mnie wiersze są całkiem sympatyczne.
Pisz chłopcze dalej.

14

Moja funkcja na forum nie zobowiązuje mnie do bezkrytycznego wyrażania się, pobędziesz trochę na forum, to zobaczysz wink

Zasada jest dość prosta: im człowiek więcej pisze, tym lepiej pisze.
Poezji nie pisze się dla kasiury czy sławy - poezja to uzewnętrznianie siebie. A jak to kto robi - jego sprawa, najważniejsze by robił to prawdziwie.

15 Ostatnio edytowany przez Iceni (2013-07-25 10:35:57)

Pantusia, czy ktoś mnie zmusza? Tak, autor! Skoro umieścił to tutaj i rzucilo mi się to w oczy, i przeczytałam - innej opcji nie ma - nie da się poznać tekstu bez jego przeczytania.

Ale pojmuję już, że tym, że ośmieliłam się na krytykę, popełniłam jakieś wielkie forumowe faux-pas? Czyli tu o tym, co ktoś stworzyl albo się albo mówi dobrze, albo milczy? Jak o umarlym big_smile

A czy jestem ideałem? A od kiedy to tylko ideały maja parwo oceny? Mam uwierzyć, że skoro sama nie jesteś reżyserem to NIGDY zanego filmu nie określiłas mianem beznadziejnego? Nigdy się nie rozczarowałas idąc do kina? A jeżeli ci się już zdarzyło stracić te dwie godziny to z uśmiechem na ustach wychodzilas z kina, bo przecież nikt na sile cię tam nie trzymał?

Nie, wcale nie miałam złego dnia, wcale nie mialam zmiaru,( ani w zaaasadzie tego nie zrobiłam), dopiec autorowi. Napisałam jedno zdanie: że moim zdaniem ten wwiersz powinien pozostac w szufladzie - i zdania nie zmieniłam. - Jeśli autor popracuje nad nim jeszcze kilka dni być może  przestanie kłuc w uszy i nabierze kształtu. A wtedy dlaczego nie, niech się chwali. Ale żeby tak od razu? Bezkrytycznie?

Poza tym, gdybyś nie zaauważyła większość moich wypowiedzi dotyczyła nie tyle samego wiersza, co stosunku Cat do tego. A od aautora odbiło się rykoszetem. Że to nie ładnie z mojej strony, że faakt, że nie zgadzam się z poglądem Cat na temat pprob poetyckich odbił się na autorze? Gdyby nie próbowała być adwokatem diabła tej rozmowy byy nie było - sam autor wykazal się o wiele większym dystansem do siebie i swoich wierszy niż wy - jest takie przysłowie, ze prawdziwa sztuka krytyk się nie boi - i w tym wypadku się to doskonale sprawdza - jezeli naprawdę ma zadatki na dobrego poetę, to moje słowa go nie zniechęca, a jeżeli to tylko objaw nastoletniej grafomanii pod wpplywem buzujacych hormonów to głaskanie po głowie poety z niego nie stworzy.

A jeżeli kolega naprawdę chce pisać dobre wiersze to znajdzie miejsce po temu odpowiednie, np jakieś warsztaty poetyckie. Tutaj się przyszedł uzewnetrznic, nie szkolić tongue

Amen.

|---------------|------>

16

No i dałaś sobie rozgrzeszenie wink

17 Ostatnio edytowany przez pantusia (2013-07-25 10:44:22)

Nigdy się nie rozczarowałas idąc do kina? A jeżeli ci się już zdarzyło stracić te dwie godziny to z uśmiechem na ustach wychodzilas z kina, bo przecież nikt na sile cię tam nie trzymał?

Oczywiście, że się rozczarowałam nie jeden raz. Tylko wtedy jak film jest denny, wychodzę w trakcie, a nie czekam na koniec.
Dlatego również Ty widząc rymy częstochowskie, dajesz opcję zamknij i tyle.
Bądźmy dla siebie bardziej wyrozumiali, dajmy szansę tym co stawiają pierwsze kroki. Życie tak gna bez opamiętania, a tu na forum ktoś pisze o swoich uczuciach. Odważył się i co mamy podcinać mu skrzydła?

18

No, wiesz... Film trwa dwie godziny, łatwo wyjśc w połowie - spróbuj to zrobić z wierszem, który trwa pol minuty wink A bywa, że potem nagle od znajomych się dowiadujesz, ze ostatnie 5 minut zupełnie zmienia sens filmu wink nie oceniam nie znajac całości, dlatego zadko odpuszczam w połowie i trwam do końca. wink

A czy ja podcinam autorowi skrzydła? Cóż, nie zapytał dlaczego wiersz się nie podobają (a nie byłam jedyna osoba, której się nie podobal) więc niejako sam sobie podcina, bo nie chcę poznać słabych miejsc.

---
No ale dość już o tym, bo rozmowa podażyla w zupełnie innym kierunku niż powinna wink a to akurat już jest zupełnie moją winą, więc nareszcie - zamilknę ;p

|---------------|------>

19

Dawno temu napisałam fraszkę, która traktowała o moim braku umiejętności w tworzeniu poezji.
Wydaje mi się, że świetnie pasuje jako puenta Waszej dyskusji.

"Wierszokleta ? nie poeta,
pisze wiersze jak atleta.
Myśli sobie kura dziobie,
a ja rymy pisze sobie.
Brak w nich rytmu oraz puenty,
kurę zeżarł pies zawzięty."

Autorowi, Wielbiciel Lidiji Bacic, życzę powodzenia, dystansu do własnej twórczości, konstruktywnej krytyki i wielu pięknych podróży w poezję. Ćwiczenia czynią mistrza, a talent, który został w Twoich wierszach dostrzeżony sam się nie rozwinie.
Mnie osobiście Twoje wiersze się bardzo podobają.

20 Ostatnio edytowany przez Klaudyna59 (2013-07-25 11:39:35)

A mnie podobają się próby pisania przez autora i jego wrażliwość. Pisz jak najwięcej , jeśli w wierszach możesz siebie wypowiedzieć to bedą one coraz lepsze. Nie od razu Kraków zbudowano i nie od razu złote zgłoski płyną z głowy . Popieram zdanie Pantusi i Catwoman, ten się nie myli , kto nic nie robi. Pozdrawiam.

Człowiek naprawdę posiada tylko tyle co jest w nim.

Oscar Wilde

Chciałbym serdecznie podziękować Catwoman, Pantusi, Gapie oraz Klaudynie 59. Znowu moja skromna osoba wywołała burzliwą dyskusję.

Żal serca

Smutna dziewczyno
Jak masz na imię?
Twoje oczy pełne łez
Nie widzą piękna świata
Twoje serce wypełnione bólem
Nie dostrzega miłości
Twoja Dusza zraniona
Nie spotyka się z nadzieją
Kto tak bardzo Cię skrzywdził?
Dawno się nie śmiałaś
Radości w oczy nie spoglądałaś
Twe dni do siebie podobne
Noce emocjonalnie chłodne
Życie bez wzruszeń
Smutek w nim króluje
Nie dając spokoju
Dziewczyno podnieś głowę
Wyprostuj plecy
Uśmiechnij się
Pokaż, że potrafisz
Są na świecie dobrzy ludzie,
Gdy do serca jednego z nich trafisz
Zostaniesz w nim, już na zawsze,
Wtedy będziesz uratowana
Choć nigdy Cię nie spotkałem
Wiem, że gdzieś istniejesz
Czekając na pocieszenie
Ów wiersz stanowi
Delikatne, optymistyczne do życia nastawienie.

Zapewne to infantylizm, lecz chciałbym pocieszyć wszystkie wartościowe, nieszczęśliwe z różnych powodów dziewczyny. Nie ulega wątpliwości, iż za ten post Iceni jeszcze bardziej mnie odmłodzi.

Hrvatska Ljubavi Te!
Serca ukojenia
Non omnis moriar?

22

Witaj mężczyzno(?), chłopaku(?), ja już Cię lubię, smile
i nie myśl, że mam 'pod czubem' lub 'w czubie'.
"Dobry Duszek- Icea" Cię dołuje, sad
ja wprost przeciwnie, motywuję i dopinguję. smile
Pisz dalej wiersze, nawet "rymowanki",
przelewaj uczucia, oprawiaj je w ramki.

W obronie Twojej już świta wystąpiła,
z wątku, co "Bywaj zdrówko!" się nazywa.
Tam piszemy wierszem i się wspieramy,
i często ubaw z tego 'po pachy' mamy,
bo na wesoło sobie opowiadamy. (reklama big_smile)

Ja doceniam romantyka duszę Twoją,
ten wątek niechaj będzie Ci ostoją,
Zatem nie chowaj niczego do szuflady,
pisz i nie przejmuj się ludźmi bez ogłady! hmm

Do Nicei:
Twoja wypowiedź cyt: (...) "duuuuuzo popracować nad warsztatem, a nie wylewać byle swój słowotok na forum publiczne.(...)" pasuje jak ulał do Ciebie. tongue
A dlaczego???
Bo piszesz z błędami ortograficznymi, bez polskich znaków, przestawiasz litery albo je dublujesz.
A przecież, jak piszesz: (...)"Odrobina szacunku dla czytelnika tez się należy."(...)
I tutaj przyznaję Ci absolutną rację.

Robisz też błędy merytoryczne: cyt: (...)"więc niejako sam sobie podcina, bo nie chcę poznać słabych miejsc.(...) Domniemywam, że to autor nie chce poznać swoich słabych miejsc, a nie Ty. wink

To tyle w temacie. smile

...nie da się uratować całego świata sad,
dlatego muszę sobie tłumaczyć, że takie jest życie smile,
bo bym rady nie dała, żeby wytrzymać to wszystko...
- cytat z wypowiedzi MIGI z wątku "Azyl dla marudzących inaczej".

23 Ostatnio edytowany przez Iceni (2013-07-26 18:49:22)

żyworódka napisał/a:

Witaj mężczyzno(?), chłopaku(?), ja już Cię lubię, :)
i nie myśl, że mam 'pod czubem' lub 'w czubie'.
"Dobry Duszek- Icea" Cię dołuje, :(
ja wprost przeciwnie, motywuję i dopinguję. :)
Pisz dalej wiersze, nawet "rymowanki",
przelewaj uczucia, oprawiaj je w ramki.

W obronie Twojej już świta wystąpiła,
z wątku, co "Bywaj zdrówko!" się nazywa.
Tam piszemy wierszem i się wspieramy,
i często ubaw z tego 'po pachy' mamy,
bo na wesoło sobie opowiadamy. (reklama :D)

Ja doceniam romantyka duszę Twoją,
ten wątek niechaj będzie Ci ostoją,
Zatem nie chowaj niczego do szuflady,
pisz i nie przejmuj się ludźmi bez ogłady! :/

Do Nicei:
Twoja wypowiedź cyt: (...) "duuuuuzo popracować nad warsztatem, a nie wylewać byle swój słowotok na forum publiczne.(...)" pasuje jak ulał do Ciebie. :P
A dlaczego???
Bo piszesz z błędami ortograficznymi, bez polskich znaków, przestawiasz litery albo je dublujesz.
A przecież, jak piszesz: (...)"Odrobina szacunku dla czytelnika tez się należy."(...)
I tutaj przyznaję Ci absolutną rację.

Robisz też błędy merytoryczne: cyt: (...)"więc niejako sam sobie podcina, bo nie chcę poznać słabych miejsc.(...) Domniemywam, że to autor nie chce poznać swoich słabych miejsc, a nie Ty. ;)

To tyle w temacie. :)

Przepraszałam już za to wielokrotnie, ale widać muszę za każdym razem bo ktoś zawsze tego "asa w rękawie" wyciągnie - robię błędy kiedy piszę z telefonu i wcale nie zaprzeczam, że czasem te  błędy robię i łatwo też odróżnić kiedy piszę na telefonie, a kiedy na komputerze - ale już się nauczyłam, że tu się "poetów" nie tyka :D można krytykować każdego i we wszystkich tematach, ale od rymowaczy - ręce precz :D :D :D bo się zaraz cała sfora rzuci do gardła  :D :D :D

---
A swoją drogą to ciekawe - skąd ów nasz główny bohater ma tyle adwokatek? (że Cat, to rozumiem, bo z nią zaczęłam dyskusję) :D On sam całkiem po męsku wziął, co miał wziąc, na klatę, jakoś tam skomentował i przeszedł nad tym do porządku dziennego. Ale chyba uraziłam moja krytyką kilka innych hm... poetów, używając sformułowania "rymy częstochowskie", że aż postanowiły autora bronić własną piersią :D
Bądź co bądź to (chyba) dorosły facet i za mamusinymi spódnicami się chować nie musi ;P

---
A już tak całkiem na marginesie, to w zasadzie autor powinien mi być wdzięczny, bo chociaż temat na wierzchu się utrzymuje - zgodnie z hollywoodzką dewizą: nie ważne czy mówią źle, czy dobrze - ważne, żeby mówili - sprawiłam, że topik nie utonął po 40 odsłonięciach tylko sobie pływa dalej :D Ile osób przeczytało te dzieła tylko z czystej ciekawości - Co ja tak krytykuję? :D :D :D

|---------------|------>

24 Ostatnio edytowany przez żyworódka (2013-07-26 20:27:49)

Iceni napisał/a:

(...)Ale rozumiem, że autor ma 15 lat,(...)

oraz:

Iceni napisał/a:

Bądź co bądź to (chyba) dorosły facet i za mamusinymi spódnicami się chować nie musi ;P

Jaka sprzeczność wypowiedzi w ocenie wieku autora...;)

(...)chyba uraziłam moja krytyką kilka innych hm... poetów, używając sformułowania "rymy częstochowskie"(...)

No dobra, czy to "rymy częstochowskie",
podlaskie, opolskie, czy też krakowskie,
w krytyce wskaż błędy, dodaj jakieś rady,
nie będzie wtedy dochodzić do zwady. yikes

Mam nadzieję, że teraz zrozumiesz,
chodzi o postawę jaką prezentujesz.
Hej!!!

P.s.
Pantusiu, wybacz, że Cię dubluję,
to Twoje "Hej!!!" bardzo mi tu pasuje. big_smile

Autorze: Twój wiersz "Żal serca"jest ujmujący, nostalgiczny, mnie chwyta za serce.
Ponadto kojarzy mi się z piosenką "Dawna dziewczyno" w wykonaniu Macieja Maleńczuka, którego jestem fanką, a ten jego utwór szczególnie lubię.
Nawet myślę, że można by Twój wiersz zaśpiewać na melodię tej piosenki przestawiając nieco wyrazy.  smile

25 Ostatnio edytowany przez Iceni (2013-07-26 20:54:37)

żyworódka napisał/a:
Iceni napisał/a:

(...)Ale rozumiem, że autor ma 15 lat,(...)

oraz:

Iceni napisał/a:

Jaka sprzeczność wypowiedzi w ocenie wieku autora...;)

Skoro autor obruszył się za nazwanie go chłopcem, odebrałam to jako wskazówkę, ze jest starszy - acz pewności do jego dojrzałości nie mam, stąd "chyba" wink

I oczywiście mogłabym wskazać co uważam warte poprawienia, ale autora wcale to nie interesuje. Nie tylko mnie się jego wiersze nie spodobały, a mimo to autor nie przejawił najmniejszego zainteresowania krytyką, nawet raz się nie spytał dlaczego mnie czy drugiej osobie się wiersz nie spodobał, a tylko rozłożył swój pawi ogon i wyczekiwał pochwał wink

A na dodatek tak się składa, że autor zamieścił te wiersze na forum, na którym można komentować - no więc napisałam - nie podobają mi się.
Na szczęście jeszcze nie ma obowiązku uwielbienia dla każdego rymowanego utworu.

|---------------|------>

26

Iceni, to nie jest forum literackie, na którym osoba zamieszczająca tekst robi to w celu ćwiczenia warsztatu, pragnie po prostu podzielić się jakąś częścią siebie z innymi. Masz prawo napisać, że coś Ci się nie podoba, ale ciągłe zaśmiecanie tematu swoimi uwagami na temat stylu autora uważam za niegrzeczne. Mogłaś zachować się z klasą i napisać coś w stylu: "Jeżeli chcesz poćwiczyć swój warsztat, odezwij się, a chętnie napiszę Ci na mailu, jakie błędy popełniłeś i co bym zmieniła". Ale widzę, że należysz do tego rodzaju internautów, którzy do grobowej deski będą bronić każdego przecinka i każdej kropki, ale nie poświęcą chwili, żeby naprawdę wczytać się w tekst. Wcale nie wyglądasz przez to na mądrzejszą, więc spuść trochę z tonu.

27

Przecież gdyby nikt mnie nie zaczepiał mój komentarz zakończyłby się na jednym zdaniu. Skoro ktoś mi ciągle coś zarzuca - to odpowiadam
skoro JA mam być kulturalna i nie "zaśmiecać" wątku swoimi komentarzami to dlaczego tego nie wymagasz od swoich koleżanek ze znacznie większym stażem, a może i kulturą, które ciągle stawiają mi jakieś zarzuty? Czy ja gdzieś zaatakowałam personalnie autora? odniosłam się do niego nieuprzejmie? zaczepiłam którąkolwiek z osób tutaj? Odezwałam się pierwsza do którejkolwiek z osób oprócz AUTORA?

dlaczego ciągle ktoś mi pisze co ja POWINNAM w wątku na temat wierszy zupełnie innej osoby?

Skupcie się na wierszach, zostawcie MOJE ZDANIE w spokoju, bo nic wam do niego!

I temat się skończy.

Tylko z nie wiadomo jakiego powodu od trzech dni niemal każda osoba, która tu zajrzała musi mi udowodnić, że nie mam prawa krytykować autora  ponieważ sama nie jestem idealna, też robię błędy a autor jest tylko amatorem.
i bez przerwy tu czytam - Iceni to, Iceni tamto, Iceni owamto...  Co Was obchodzi Iceni, do diabła? Temat jest o wierszach autora, a nie o moim stosunku o nich.

Otóż powtarzam raz jeszcze - zostawcie moje zdanie w spokoju, a temat się skończy. Nic nikomu do tego co minie się podoba, a co nie, co uważam za grafomanię, a  co za sztukę - dlatego póki mi ktoś będzie wmawiał, ze się mylę, póty będę się bronić, bo nie jestem krową, która swego zdania nie ma, tylko jeżeli mi się coś nie podoba, to będę pisać, że mi się nie podoba, a nie siedzieć cicho tylko dlatego, ze większość uważa inaczej.

|---------------|------>

Z całego serca dziękuję Żyworódko! Dziękuję także Alpha Wolf. Dla Żyworódki i "Bywaj zdrówko" wiersz.

O psach na wesoło

Rottweilery są odważne
Jamniki jak najbardziej zabawne
Mopsy niezwykle poważne
Owczarki niemieckie czasem przerasowione
Zaś labradory na punkcie piłeczek i wody
Bardzo przewrażliwione
Owczarki szkockie collie wszystkich zaganiają
Golden retrievery swą inteligencją nieodmiennie zachwycają
Husky uwielbiają na psie maratony chodzić
Szpice natomiast żałośnie zawodzić
Leonbergery są kudłate
Dalmatyńczyki z kolei pięknie łaciate
Yorki w upały z trudem ziają
Ludzie każdego bernardyna pochwalą,
Lecz nie, tylko one zasłużyły się ludzkości
Wszystkie psy potrzebują naszej wielkiej miłości
Kochajmy je więc z wzajemnością,
Gdyż zasługują na to swoją niesamowitą wiernością
Po wzięciu ze schroniska psią wdzięcznością.

Psy są jednymi z najważniejszych zwierząt w mym życiu. Podziwiam ich bezbrzeżną radość i bezwarunkową miłość.

Hrvatska Ljubavi Te!
Serca ukojenia
Non omnis moriar?

29

Wielbiciel Lidiji Bacic napisał/a:

Z całego serca dziękuję Żyworódko! Dziękuję także Alpha Wolf. Dla Żyworódki i "Bywaj zdrówko" wiersz.

O psach na wesoło

Rottweilery są odważne
Jamniki jak najbardziej zabawne
Mopsy niezwykle poważne
Owczarki niemieckie czasem przerasowione
Zaś labradory na punkcie piłeczek i wody
Bardzo przewrażliwione
Owczarki szkockie collie wszystkich zaganiają
Golden retrievery swą inteligencją nieodmiennie zachwycają
Husky uwielbiają na psie maratony chodzić
Szpice natomiast żałośnie zawodzić
Leonbergery są kudłate
Dalmatyńczyki z kolei pięknie łaciate
Yorki w upały z trudem ziają
Ludzie każdego bernardyna pochwalą,
Lecz nie, tylko one zasłużyły się ludzkości
Wszystkie psy potrzebują naszej wielkiej miłości
Kochajmy je więc z wzajemnością,
Gdyż zasługują na to swoją niesamowitą wiernością
Po wzięciu ze schroniska psią wdzięcznością.

Psy są jednymi z najważniejszych zwierząt w mym życiu. Podziwiam ich bezbrzeżną radość i bezwarunkową miłość.

Iceni się denerwuje, lecz ma takie prawo.
Chłopak nowy wierszyk nam serwuje, lecz nie biję brawo.
Wolę jednak romantyczne, szkoda, że to zaniedbałeś.
Więc dlaczego taki wierszyk nam tu napisałeś?
Wejdź na Zdrówko, tam Ci gospodyni pozwoli, byś układał swoje wiersze do... woli.
Tam Cię nikt nie skrytykuje, nikt Ci nie postawi dwóję.
U nas wszystkie chwyty dozwolone, bo dziewczyny wyzwolone!!

Dziękuję Pantusiu za zaproszenie. Nie zaniedbałem romantycznych wierszy. Posiadam ich w swoich zbiorach trochę.

Hrvatska Ljubavi Te!
Serca ukojenia
Non omnis moriar?

31 Ostatnio edytowany przez żyworódka (2013-07-27 22:17:00)

pantusia napisał/a:

(...)Chłopak nowy wierszyk nam serwuje, lecz nie biję brawo.
Wolę jednak romantyczne, szkoda, że to zaniedbałeś.
Więc dlaczego taki wierszyk nam tu napisałeś?
Wejdź na Zdrówko, tam Ci gospodyni pozwoli, byś układał swoje wiersze do... woli.
Tam Cię nikt nie skrytykuje, nikt Ci nie postawi dwóję.
U nas wszystkie chwyty dozwolone, bo dziewczyny wyzwolone!!

Dziękuję Ci za wiersz Wielbicielu,
piszących je mężczyzn jest tutaj niewielu,
bo choć net-kobiet to forum typowo,
lecz 'jabłko' rozgląda się za drugą połową.
Dlatego szeregi ich do nas podążają,
bo bez kobiet życia sobie nie wyobrażają.

A jakem Żyworódka, to ja protestuję,
i pod opinią Pantusi się nie podpisuję.
Wiersz przemawia Twej duszy obrazem,
zebrałeś sforę w jednym wierszu - razem.
Sfora to też my, kobitki z "Bywaj zdrówko!"
Icea chciała nam dopiec, a Wielbiciel wesolutko
przytyk potraktował i w wątku zrobiło się milutko. big_smile

Ja ten wiersz tak odbieram i interpretuję,
Dlatego jeszcze raz serdecznie Ci dziękuję.

Do wątku "Bywaj zdrówko!" zostałeś zaproszony,
nie obawiaj się, godnie będziesz przyjęty i ugoszczony.
Pantusia już z ranka karkówkę szykowała,
zapewne z myślą o gościu, ta potrawka wspaniała. smile
Sfora Cię nie rozszarpie, wesoło zęby szczerzymy,
gdy gościa u swego progu widzimy big_smile big_smile big_smile

32

Poeto ja piszę na www. granice.pl wiersze i tam zaraz oceniają lepiej czy gorzej ale możnz z ich krytyki wiele skorzystac, można tam poznać wkiersze wielu innych poetów i udoskonalić swój warsztat,I. tak każdy ma swój styl pisania

Oscar Wilde

Dziękuję Żyworódko! Wspaniałe rymy! Dziękuję Klaudyno 59, odwiedzę ten portal poetycki. Ja dla odmiany pisuję na www.niezapominajkowo.eu

Hrvatska Ljubavi Te!
Serca ukojenia
Non omnis moriar?

34

Witaj Wielbiciel big_smile weszłam na niezapominajkowo i nie mogłam Ciebie odnależć , może jesteś tam pod innym nickiem?
Serdecznie pozdrawiam.

Oscar Wilde

Przepraszam Klaudyno 59, iż nie podałem swojego nicku. Piszę tam jako Hrvatski Jadran. Również serdecznie Cię pozdrawiam.

Słoweńskie rozmyślania

W Słowenii jasno świecą gwiazdy
Ku latarniom podążają ćmy
Już wiem, że jesteś mi przeznaczona Ty,
Tylko kiedy Cię spotkam
I gorąco pokocham
Nie mogę się doczekać momentu,
Gdy po raz pierwszy Twe usta pocałuję
Od tej chwili każdej spędzonej z Tobą sekundy
Nie pożałuję
Ty zaś patrząc mi w oczy
Powiesz: "Marcinie jesteś inteligentny
Kochany i uroczy"
Powtórzę raz jeszcze
W którym miejscu świata jesteś moja dziewczyno
Proszę o ujawnienie
Nie chcę, abyś stanowiła ulotne marzenie

Zapytacie co z tymi rymami
Wspólnego ma Słowenia?
Ano dużo, ponieważ skryta jest
Za romantycznymi Julijskimi Alpami
Przedstawia krainę romansów
Właściwych miłosnych konwenansów
Czyli odpowiednie podrywanie
Zauroczenie oraz zakochanie
Prośba o ukochanej ręce
Za Jej "tak" w podzięce
Srebrne łzy szczęścia
Jak z bajki wspaniały ślub
Miłość po sam grób
A nawet więcej, dużo więcej
Cieplej, idealniej, goręcej.

Z romantyzmem kojarzy mi się właśnie Słowenia. Niestety nie miałem jeszcze okazji zwiedzić tego bardzo ciekawego kraju. Kraju, którego język posiada 46 dialektów (rekord w skali światowej).

Hrvatska Ljubavi Te!
Serca ukojenia
Non omnis moriar?

Tęsknię za Tobą Chorwacjo!

Podziwiam w Internecie Twoje krajobrazy
Przecudowne ziemi obrazy
Tęsknię za Twymi plażami
Zachwycam się różnorodnymi wyspami
Znajduję ukojenie
W miejscach zwanych przyrodniczymi ostojami
Brakuje mi w Polsce Twych narodowych potraw
Muzycznych koncertów opraw
Wypełnionych historią wypraw
Tęsknię za długowiecznymi cykadami
Tęsknię za dumnymi piniami
Opierającymi się z całych sił
Morskim wiatrom
Ich korzenie wrosły w Twą ziemię
Tak, jak miłość do Ciebie
Krzewi starodawne słowiańskie plemię
Niektórzy z moich uczuć się śmieją
Przykre to dla mnie
Meritum sprawy nie rozumieją
Z emocji nie należy kpić,
Aby dobrym człowiekiem być!

Myślę, iż akurat ten wiersz nie wymaga żadnego komentarza.

Hrvatska Ljubavi Te!
Serca ukojenia
Non omnis moriar?

37

Wielbiciel Lidiji Bacic napisał/a:

Podziwiam w Internecie Twoje krajobrazy
Przecudowne ziemi obrazy
Tęsknię za Twymi plażami
Zachwycam się różnorodnymi wyspami
Znajduję ukojenie
W miejscach zwanych przyrodniczymi ostojami
Brakuje mi w Polsce Twych narodowych potraw
Muzycznych koncertów opraw
Wypełnionych historią wypraw
Tęsknię za długowiecznymi cykadami
Tęsknię za dumnymi piniami
Opierającymi się z całych sił
Morskim wiatrom
Ich korzenie wrosły w Twą ziemię
Tak, jak miłość do Ciebie
Krzewi starodawne słowiańskie plemię
Niektórzy z moich uczuć się śmieją
Przykre to dla mnie
Meritum sprawy nie rozumieją
Z emocji nie należy kpić,
Aby dobrym człowiekiem być!

Myślę, iż akurat ten wiersz nie wymaga żadnego komentarza.

A jednak na komentarz się skuszę
bo Polskich krajobrazów bronić muszę.
Cudownych gór i pięknego morza.
Tu w Polsce najpiękniejsza jest zorza.
Gzie mają takie Mazury?
czy ktoś widział piękniejsze góry, doliny krokusami usiane
owce na halach wypasane.
Magiczne Morskie Oko, i miasta te historyczne.
Bo właśnie dla mnie w Polsce jest magicznie.
Cudze chwalicie swojego nie znacie,
Tak Ci napiszę dzisiaj nasz bracie.

38

Pantusiu, Wielbiciel ukochał Chorwację
i pragnął tam spędzić wakacje
zatęsknił za dumnymi piniami
a nie za naszymi sosnami.
Plaże tamtejsze go nęcą
a nasze jego nie kręcą
wyspy go oczarowały urodą
i wspaniałą rajską pogodą
cykady mu tam grały
a u nas ptaszki świerkały.
Wiem jedno , że w kraju nad Wisłą
nad którą żyć nam przyszło
są miejsca czarowne i piękne
dziewczyny radosne , ponętne.
Potrawy regionalne  wspaniałe
i jedzenie pyszne, doskonałe.
Więc Wielbicielu życzę Ci zdrowia
jak sił nabierzesz, spełnisz marzenia
takie są moje , dla Ciebie życzenia. big_smile

Oscar Wilde

Posty [ 1 do 38 z 503 ]

Strony 1 2 3 14 Następna

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin
© www.netkobiety.pl 2007-2016