Co zrobić z taką miłością? - Netkobiety.pl

Witaj na Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone przez kobiety dla aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Porozmawiasz na takie tematy jak : miłość, związki, psychologia, edukacja, finanse, religia, zdrowie i uroda...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

#1 2013-07-18 07:00:05

zawszekobietka
Na razie czysta sympatia

Co zrobić z taką miłością?

Witam wszystie net kobietki.Jestem tutaj nowa,czytam od jakiegos czasu wasze posty i zdecydoealam ze dorzuce tez moj.Mam zakrecona sytuacje i szczerze mowiac pogubilam sie troche we wszystkim.Zaczne od poczatku.Mam 42 lata,jestem od dwoch lat szczesliwie rozwiedziona,mam dwoch dorastajacych synow no i na dodatek tego mieszkam za granica.Po rozwodzie unikalam zwiazkow,zbyt duze bylo moje rozczarowanie,kiedys jednak rany sie goja,zycie idzie do przodu no i zakochalam sie!jestem w tej euforii od miesiaca,i tu zaczyna sie moj problem,moj wybranek jest mlodszy o 7 lat.roznicy wiekowej nie widac,ja jestem jak na swoj wiek atrakcyjna jeszcze kobieta a on ,no wlasnie!! jest pol amerykaninem i pol arabem!!Od poczatku stawialam sprawe jaso i wypytywalam go o jego stan,odpowiadal ze ma syna ,ze zyje w separacji no i ze jest wolny!!! Zona w jordani a on tam gdzie ja.I wszystko by sie zgadzalo gdyby nagle nie pojawila sie tutaj zona!Sliczna jak z obrazka arabka.Przyleciala z kuzynka z jordani wraz z synem, moj luby zmienil sie o 180 stopni,nagle nie ma dla mnie czasu.ma dosc intensywny tryb zycia,prowadzi bary z szisza i naprawde ma co robic.mamy kontakt codziennie na telefon,widujemy sie rzadko bo widywac sie ze mna zbytnio nie moze jak twierdzi,czego nie rozumiem, zapewnia o milosci,mowi ze kocha ale czy to nie jakas glupia gra?jestem chyba naprawde naiwna!?!,ale to moje serce rwie sie do czegos,czego nie rozumiem!Chcialabym stworzyc trwaly uklad miedzy nami cos fajnego o glebokim podlozu. Troche sie o arabach obczytalam ale wszystko na ich temat jest mi obce,boje sie ze zabrne po uszy w cos,czego potem bede zalowac.On jest cudowny,delikatny i jest mi z nim naprawde dobrze.jest jeszcze jedno ale..moj luby nie chce zbytnio kontaktu z moimi synami,wypytuje sie o wszystko,wie o nich duzo ale chce pozostac w cieniu.moze znamy sie zbyt krotko,ale miedzy nami jest jakas magiczna wiez, ktora trudno opisac,dobra chemia, duzo uczucia,milych cieplych slow,to wszystko czego podczas 18 lat malzenstwa nie mialam.chyba cierpie na jakis syndrom braku milosci!?!.Tkwie w tym i nie wiem juz czy to madre? nie chce byc druga kobieta araba!!,chcialam to przerwac ale nie moge.na poczatku lipca on wyjezdza do jordani,tam tez sa bary z szisza,odwozi zone i po dwoch miesiacach wraca.mam czekac na niego i nie wiazac sie z innym mezczyzna,troche to dziwne.nie wiem co o tym myslec,co z tym robic?prosze dorzuccie pare sensownych komentarzy,moze doznam olsnienia.by wybrac wlasciwa droge,na razie jestem w martwym punkcie.
Pozdrawiam was wszystkich serdecznie

#2 2013-07-18 07:59:46

verdad
Szamanka

Re: Co zrobić z taką miłością?

Zona przyjechala, on przestal miec dla Ciebie czas.Ja bym sie wycofala.Nie dlatego,ze jest Arabem,ale dlatego ze ma żonę.Zresztą zobacz przez te 2 miesiace, czy bedzie sie czesto z Toba kontaktował.

#3 2013-07-18 13:50:17

zawszekobietka
Na razie czysta sympatia

no i gdy bedzie sie kontaktowal to co dalej? on z zony nie zrezygnuje,tak jest u Arabow,musi sie nia opiekowac nawet jesli z nia nie spi,jej natomiast nie wolno wziac sobie drugiego faceta bo on ja wtedy zostawi i nie bedzie wspieral finansowo,tak mowi koran
nie wiem tylko dlaczego chce kontaktu ze mna skoro w domu ma tak sliczna i mloda kobiete.walcze ze swoimi uczuciami.glupio mi bo mam 42 lata i powinnam pomyslec moze troche inaczej

dzieki za odpowiedz

#4 2013-07-18 14:55:09

ananaasowa_
Przyjaciółka Forum

Przykro mi,że znalazłaś się w takiej nieciekawej sytuacji...
Nic się już chyba zmienić nie da , bo jak sama napisałaś , są zasady których Twój mężczyzna musi przestrzegać ...
Pytanie tylko czy Ty wytrzymasz w takim układzie?

" Sometimes you have to be your own hero..."

#5 2013-07-18 15:16:15

verdad
Szamanka

Jesli rozwod jest ostateczny, bylej zonie nie nalezy sie utrzymanie,zreszta w przed slubem dostala mahr, ktorego  nie misi zwracac, jesli rozwod nie byl z jej winy.
A zreszta nawet jesli by tak nie bylo, wg naszego prawa tez zonie po rozwodzie naleza sie alimenty,jesli rozwod byl orzeczony z wylacznej winy meza.
Nie przejmowalabym sie za bardzo,ze to jest Arab,ale stosunkiem do zony.Przestal miec dla Ciebie czas, bo zoncia przyjechala ?A Ty masz wiernie czekac,  az wroci ? Juz wyjechal? A jesli tak, to rozmawialas z nim?
Ojciec Arab, matka amerykanka ? Ciekawe jak wygladalo ich malzenswo.
Mysle jednak,ze jestes po nieudanym zwiazku i szukasz czulosci.Musisz byc bardzo ostrozna, po co masz znowu cierpiec ?

#6 2013-07-18 15:57:02

zawszekobietka
Na razie czysta sympatia

o to chodzi ze jescze nie wyjechal.tak stosunek do zony jest wazniejszy, masz racje,ale o rozwodzie nie ma narazie mowy,sa tylko zapewnienia ze nie ma tam uczuc,nie ma milosci ale jest 9 letni syn dla ktorego cala ta sytuacja sie nie zmieni.matka mojego mezczyzny nosi chustke a wiec przyjela islam.tak daleko sie nie posune bo zyjemy w europie a nie w jordani.nie mysle o dalekiej przyszlisci tylko o tym co dzieje sie tu i teraz.zbyt krotki jest moj zwiazek,potrzebuje czasu,i znow gdy dam sobie czas to zatopie sie w nim po uszy ,juz mysle ze tkwie bardziej jak to czuje,zakrecone to wszystko,ja kocham go on mnie.chyba trzeba pozostawic to czasowi pomimo wszystko

jestescie kochani ze odpisujecie

cierpie chyba na brak czulosci

#7 2013-07-18 19:11:59

krokodyl666
Przyjaciółka Forum

Sorry, ale Arab nie Arab, ale brzmi jak typowe "żona mnie nie rozumie, juz jej nie kocham, jesteśmy w separacji". Czyli ściema, żeby sobie strzelić romansik na boku. Może powinnas zapytać jego żonę co o tym myśli i czy wie, że się rozstają?

Ostatnio edytowany przez krokodyl666 (2013-07-18 19:12:46)

#8 2013-07-18 19:31:49

Szczesciara19
Przyjaciółka Forum

on z zony nie zrezygnuje,tak jest u Arabow

No, ale chcę mieć ich kilka ... ?
Ja tez bym sobie darowała taki "związek" .
Miłość nie wybiera. Musisz podjąć jakąś poważną decyzję. Albo się zdecydujesz na takie życie, albo dasz sobie spokój .

19.02.2014 Moja Kruszynka smile CAŁY MÓJ ŚWIAT !

#9 2013-07-19 07:22:22

verdad
Szamanka

krokodyl666 napisał:

Sorry, ale Arab nie Arab, ale brzmi jak typowe "żona mnie nie rozumie, juz jej nie kocham, jesteśmy w separacji". Czyli ściema, żeby sobie strzelić romansik na boku. Może powinnas zapytać jego żonę co o tym myśli i czy wie, że się rozstają?

Malo ktory Arab kocha zone.U nich malzenstwa sa najczesciej aranzowane.To ze zona  jest piekna, wcale nie znaczy,ze musi byc przez niego kochana.Moze jest jego kuzynką ?
Pisalas,ze wyjezdza na poczatku lipca,dlatego pytalam, czy juz wyjechal.
A gdyby to byl Polak, a nie Arab, a sytuacja podobna, co bys zrobila ?
Jak on by sie bardzo staral,zaryzykowalabym.
Tak  sobie mysle racjonalnie   co  Cie moze czekac.Wariant optymistyczny - milosc kwitnie i jest Ok.
Wariant mniej optymistyczny - milosc, czy namietnosc rozwija sie,a pozniej wszystko z jakiegos powodu rozlatuje sie.Wtedy zostaja wspomnienia.
Inny wariant.Zostawiasz go, , starasz sie o nim zapomniec, ale zostaje tesknota,czasami sobie pomyslisz jak to by bylo gdybys wybrala zycie z nim.
Wez go jakos wyprobuj'czy mu bardzo zalezy, czy bedzie sie staral o Ciebie.

#10 2013-07-19 12:53:00

zawszekobietka
Na razie czysta sympatia

Dobrze jesli jej nie kochal,to dlaczego zeni sie z nia i maja wspolne dziecko!a w tym pokrewienstwie kuzyn kuzynka cos jest.bo byla juz o tym mowa.musze to z czasem rozwiklac.Duzo wiesz jesli chodzi o arabow,mialas jakies przezycia jakies doswiadczenia,czy to tylko ciekawosc innego stylu zycia?
masz pomysl jak go wyprobowac tak by sie niczego nie domyslil i nie czul ze go sprawdzam?,mysle ze jak zone zostawi w jordani i tu wroci, bo tu ma prace to dopiero sie rozkreci,to dopiero ja tak naprawde odczuje jak bardzo jest za mna.
codziennie jednak pyta mnie co robie i gdzie jestem,zapewnia ze kocha no i w ogole jest cudowny!!
leca mi tylko lzy po policzkach bo nie wiem na czym stoje i jakie sa moje szanse na jakikolwiek zwiazek z nim,a chcialabym wiecej,on zapewnia ze jestem jedyna kobieta ktora kocha...trudne to wszystko...ale piekne i jesli sie juz wycofam to sie zagryze

dzieki za odpowiedzi,

#11 2013-07-19 12:59:41

zawszekobietka
Na razie czysta sympatia

gdyby to byl polak,zachowalabym sie tak samo,moj arabek nie ma urody typowego araba, wyglada jak europejczyk,na poczatku znajomosci wyczulam ze to obcokrajowiec ale nie ze arab,wiec pochodzenie nie odgrywa tu roli, tylko jego charakter mnie ujal

pozdrawiam cieplo

#12 2013-07-19 14:16:13

verdad
Szamanka

Wiem duzo, moze nawet wiecej niz oni sami.Hahaha
Wiekszosc malzenstw u nich, to jak pisalam, malzenstwa aranzowane przez rodzine.Zenia sie, bo tak trzeba, bo maja taki obowiazek religijny. A jakies uczucie przychodzi pozniej albo nie przychodzi w ogole.A zenia sie z kuzynkami, bo po co szukac zony gdzies daleko ? Dlatego duzo z nich ma zone z obowiazku, a kochanke na boku.Czy jego uczucie jest szczere, czy tylko chce sie zabawic, nie wiem.Moglabys zasugerowac,ze traktujesz te znajomosc bardzo powaznie,ze zaczynasz cos do niego czuc, że raz zostalas skrzywdzona i drugi raz nie chcesz tego przerabiac.Kawe na lawe.

#13 2013-07-19 15:33:45

krokodyl666
Przyjaciółka Forum

To zapytaj go wprost jak on widzi Was związek i rolę jego jordańskiej rodziny w tym wszystkim.

#14 2013-07-19 18:45:33

zawszekobietka
Na razie czysta sympatia

no tak,i chyba masz racje,kawa na stol,bo byc moze on sie dobrze bawi a ja przezywam.choc z drugiej strony nie sadze, wyczulabym to,tez mam troche sprytu,no i czasu na inne kobiety mialby za malo ze wzgledu na prace.jedno jest pewne,bardzo przezywal przyjazd zony,wyczulam ze mu przeszkadza przeciez co dopiero sie poznalismy.a wszystko co nowe przyciaga.chcial widywac sie codziennie a spotykamy sie raz lub dwa razy i to na krotko,no ale pisze ,pisze najczesciej w nocy chyba gdy zona nie widzi albo spi.no i nie wyczulam zeby ja kochal,zapewnia ze nie kocha jej ze to tylko obowiazek przed jego rodzina i ze on tego nie moze zmienic.co za durne arabskie reguly.

#15 2013-07-19 19:59:49

verdad
Szamanka

W ostatnich dniach spotkaliscie sie w dzien ? Teraz Ramadan.

#16 2013-07-19 20:44:58

zawszekobietka
Na razie czysta sympatia

A jakie ma to znaczenie?
Ostatnim razem widzieliśmy się no właśnie w nocy,ale przed ostatnim też w dzień,poznałam juz kuzyna z jego strony

#17 2013-07-19 21:26:13

krokodyl666
Przyjaciółka Forum

verdad napisał:

W ostatnich dniach spotkaliscie sie w dzien ? Teraz Ramadan.

Podczas Ramadanu nie można jeść, pić i uprawiać seksu w trakcie dnia, o spotykaniu się chyba nic nie było...

#18 2013-07-19 23:08:33

verdad
Szamanka

Tak sie tylko zapytalam.

Tak ze podtrzymuje  - porozmawiaj ze swoim Arabem szczerze, i to wlasnie teraz.Dla nich to swiety miesiac, bramy raju sie otwieraja.Moze bedzie szczery.
I jeszcze cos w temacie.Kolezanka tez ma Araba.Wlasnie powiedzial jej,ze sie zareczyl z muzulmanka, ale tamtej nie kocha.Nawet jej nie widzial jeszcze.

#19 2013-07-20 01:08:59

zawszekobietka
Na razie czysta sympatia

to ze nie jedza i nie pija wiem,ale o seksie nic mi nie wiadomo,to zaskoczenie,to stad to zachowanie!!pora nocy i moj mezczyzna wlasnie pisze.
twojej kolezance wspolczuje,to jest okropne,gorzej jak w sredniowieczu

#20 2013-07-20 01:25:29

krokodyl666
Przyjaciółka Forum

Może powinnaś poczytać o islamie, kilka rzeczy może Ci się rozjaśnić:).

#21 2013-07-20 01:43:26

N4VV
Zbanowany

verdad napisał:

...
Ojciec Arab, matka amerykanka ? Ciekawe jak wygladalo ich malzenswo.
..

Jak Bagdad po bombardowaniu 7 eskadry lotniskowca Enterprise.

#22 2013-07-20 06:52:16

verdad
Szamanka

Seks moga uprawiac tylko z zona.A w Ramadan z zona po zachodzie slonca.W Ramadan wola nie przebywac w towarzystwie kobiet w dzien bo chwila slabosci i calodniowy post na nic.
Taj jak chrzescijanie, jedni bardziej podporzadkowuja sie zasadom religii, inni mniej.Jak masz jeszcze jakies konkretne pytania, to pytaj.

#23 2013-07-20 11:52:34

zawszekobietka
Na razie czysta sympatia

widzialam cala rodzine na zdjeciach.sa wyksztalceni.prawie wszyscy studiowali,moj arabek tez po studiach,brat jest w ameryce i zrobil doktorat.
jak jest u arabow z wychowywaniem dzieci,kto ma tu najwiecej do powiedzenia ,kto decyduje o losie dziecka?
czy kobieta to sklave,czy musi robic wszystko co maz chce,jest mu posluszna we wszystkim? tez w lozku?a co jak sie postawi i powie nie?
gdzie znajde jakies informacje o arabach?

#24 2013-07-20 11:53:45

zawszekobietka
Na razie czysta sympatia

N4VV rozbawiles mnie bardzo! dzieki to tez jest potrzebne

#25 2013-07-20 22:42:33

verdad
Szamanka

Przed chwila napisalam obszernego posta i mi sie skasowal.W trakcie wysylania pokazala sie plansza brak internetu...
To napisze tak pokrotce.Kobieta ma duzo mniej praw niz mezczyzna.Np. jako swiadek w sadzie, dziedziczy polowe tego co mezczyzna.Ma to znaczenie zwlaszcza, gdy sie mieszka w kraju arabskim.Ma pol mozgu.Nawet do nieba trafia mniej kobiet, bo sa glupie.
Kobieta musi byc posluszna mezowi,zawsze, a zwlaszcza w lozku.Jesli odmawia seksu, maz ma prawo ja upomniec - czytaj uderzyc.Jak odmowi mu bodajze 4 dni, ma prawo isc do innej.
Dziecmi opiekuje sie kobieta do 6 roku zycia, a pozniej maz.Dzieci musza sluchac sie matki, nawet Twoj dorosly arabek.Tak ze jak chcesz zyskac jeszcze bardziej w jego oczach, przypodobaj sie matce.Najwazniejszy jest Allah, na drugim miejscu matka, na trzecim i czwartym tez matka.Maz musi utzymac rodzine.Kobieta moze pracowac, ale nie musi.Jak pracuje, to pieniadze sa wylacznie dla niej, nie musi przyczyniac sie do zaspokajania potrzeb gosp.dom.
Poszukaj o islamie, o koranie, wejdz na fora tematyczne.
Jak chcesz toCi opowiem moja historie, uwierz ze mam wiekszy problem od Twojego.

#26 2013-07-20 22:46:02

yoghurt007
net-facet

Co do mentalności islamskiej to proponuję poczytać np o Norweżce w ZEA, którą skazano za seks pozamałżeński, choć była ofiarą gwałtu. A ZEA to naprawdę cywilizowany kraj w porównaniu do reszty....

Trust me, when I woke today I had no plans to be so sexy...but shit happens !

Deep in my soul there is a warrior that I'm afraid of...

#27 2013-07-21 14:54:22

zawszekobietka
Na razie czysta sympatia

ale mi dolozylas!!nie ma co,tylko brac nogi za pas i wiac!zartuje haha ale ty wyczuwam sama bylas w jeszcze lepszej sytuacji lub tkwisz w niej nadal.nie mozemy wszystkich arabow sprowadzac do jednego worka,polacy tez chrzescijanie a roznia sir od siebie i to bardzo.
nie podoa mi sie tu pozycja kobiety,te wyczulam ze,stoje w jakiejs kolejce tylko nie wiem dokladnie po kim.pierwszy allah potem matka zona kuzynka syn moze znow matka i dopiero... daleko..chyba ja,Zadalam mu w nocy pyt.jak wazna dla niego jestem?,ktora w kolejce,rozesmial sie z tej mojej(czytaj twojej )wyliczanki.
powiedzial ze kocha,ze bardzo chce,ze zona nie ma znaczenia,ze nie ma innej kobiety procz mnie no i ze nie mam wyliczac,ze on mnie nie zostawi cyt bo takiej kobiety jak ja sie nie zostawia,ze moj ex musial byc glupi(swoja droga byl nawet bardzo!)
ale po twoich uwagach racjonalnym mysleniu ,powinnam sie wycofac i..... nie moge,ja go po prostu kocham,ryczec sie tylko znow chce
nie umiem chowac uczuc,jesli sa to widac to po mnie,mam to chyba na czole wyryte.nie chce robic czegos wbrew sobie,bo cale zycie tak robilam,chce pojsc za glosem serca tylko mam obawy co z tego bedzie

a jak jest z roznica wiekowa,musi kobieta byc mlodsza od mezczyzny?
jak mezczyzni okazuja kobietom ze je kochaja?mysle ze i u nich sa dobre i charminijne malzenstwa.
mysle ze taki arab w europie jest calkiem inny i zachowuje sie inaczej

#28 2013-07-21 14:59:45

zawszekobietka
Na razie czysta sympatia

dzieki za wytyczne co i gdzie przeczytac,troche wiedzy nie zaszkodzi,troche mnie to przeraza o czym piszecie,nie wyobrazam sobie ze moj arab moglby nagle zmienic sie w faceta ktory stoi ponad wszystkich i wszystko i ma mnie za nic ,pol mozgu jak napisalas,ale wszystko jest mozliwe ,znamy sie niezbyt dlugo i nie wiem co w nim tak naprawde jeszcze tkwi i co moze mnie zaskoczyc,jedno jest pewne dopoki jestem tutaj nic mi nie grozi

#29 2013-07-21 16:05:17

zawszekobietka
Na razie czysta sympatia

verdad prosze opowiedz mi swokja historie!! smile

#30 2013-07-21 19:54:25

krokodyl666
Przyjaciółka Forum

Wiesz, to też zależy, są w krajach arabskich ludzie o całkiem zachodniej mentalności. Chociaż z tego co piszesz Twój raczej nie jest ten przypadek.

#31 2013-07-21 21:10:34

zawszekobietka
Na razie czysta sympatia

jutro spotkanie,wierze ze wiele sie wyjasni,nie ma to jak rozmowa w cztery oczy.
na moj wech to 60 prozent arab 40 europejczyk

#32 2013-07-22 07:22:23

verdad
Szamanka

Wiek kobiety nie ma znaczenia, moze byc starsza od mezczyzny.Prorok Mahomet mial zone 12 lat starsza od siebie.
A po czym poznac czy uczucie jest szczere ? Naprawde nie wiem.Przeciez rozne gesty, mile slowa wcale nie musza swiadzyc o uczuciu.Dla mnie wyrazem szacunku i dowodem na to,ze traktuje kobiete powaznie jest przedstawienie jej rodzinie.
Mysle o tej jego jordanskiej zonie.W islamie nie ma czrgos takiego jak separacja.Jest tylko okres przejsciowy po rozwodzie.Nie moze tej oddalic od siebie przez trzy okrresy miesieczne, bo byc moze jest  w  ciazy.
Zycze powodzenia, udanego spotkania i podjecia wlasciwej decyzji.
Swoja historie napisze na meila.

#33 2013-07-22 14:27:46

zawszekobietka
Na razie czysta sympatia

ciekawe informacje,czyli ta separacja z zona to blef,na temat dzieci rozmawialismy i wiem ze nie chce zadnych wiecej ani z zona ani ze mna.mysle o wszystkim i  wiele mi wyjasnilas,przez to moje spotkanie nabierze innego wymiaru,dzieki za wszystko a na maila czekam z n iecierpliwoscia
pozdrawiam cieplo

czas wszystko pokaze
dzieki

#34 2013-07-22 17:34:06

verdad
Szamanka

Sprawdz meila i daj znac, czy doszedl.

#35 2013-07-22 21:01:31

zawszekobietka
Na razie czysta sympatia

sprawdzilam.nic jeszcze nie doszlo!
czy napewno masz dobry adres emailowy? White10m6@......

#36 2013-07-22 21:35:01

verdad
Szamanka

Nie mam zadnego adresu.Weszlam w Twoj profil, tam bylo napisz e mail.Napisalam piekna rozprawke, az bylam dumna z siebie, i wyslslo sie.Ale widac nie doszlo....Szkoda,ze nie skopiowalam tego.Sprobuje jeszcze raz, tylko nie wiem jak, na publicznym forum wolalabym tego nie pisac...

Wyslalam przed chwila pustego meila.Napisz czy doszedl.

Pozdrawiam

Ostatnio edytowany przez verdad (2013-07-22 21:38:37)

#37 2013-07-22 23:36:36

zawszekobietka
Na razie czysta sympatia

Pusty dotarł,jest nadzieja ha ha
Pozdrawiam

Ostatnio edytowany przez zawszekobietka (2013-07-22 23:48:45)

Stopka forum