Chcemy jechać pierwszy raz do Rzymu.Potrzebne dobre rady :) - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!


Forum Kobiet » PODRÓŻE MARZEŃ » Chcemy jechać pierwszy raz do Rzymu.Potrzebne dobre rady :)

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 13 ]

Temat: Chcemy jechać pierwszy raz do Rzymu.Potrzebne dobre rady :)

Witam,wybieramy się do znajomych mieszkających w północnych Włoszech,u nich będziemy spać.Jedziemy swoim autem.Marzy nam się taka jednodniowa wycieczka do Rzymu i Watykanu-choćby tylko zobaczyć kilka najważniejszych miejsc.Znajomi nasi jednak pracują i nie będą mogli z nami pojechać,stąd jesteśmy zdani na własne siły.Czy ktoś mógłby udzielić nam dobrych rad-gdzie zaparkować auto,jak się poruszać,jak najlepiej to zaplanować...Bylibyśmy bardzo wdzięczni,nigdy nie byliśmy w tak wielkim mieście,posługujemy się językiem angielskim i niemieckim,mamy nawigację samochodową i dobre chęci:)...

Zobacz podobne tematy :

2

Odp: Chcemy jechać pierwszy raz do Rzymu.Potrzebne dobre rady :)

A dokładnie do jakiego miasta jedziecie ? Fajnie by było jak byscie zamiast autem pojechali sobie od tych znajomych pociagiem, albo przynajmniej zaparkowali auto na obrzeżach rzymu. Tam w samym centrum z parkingiem sa straszne problemy. żeby cos znaleść to stracicie bardzo dużo czasu a i z przemieszczaniem się tez jest problem. Tam komunikacja jest bardzo dobra. Wystarczy kupić sobie bilet cało dniowy i można jezdzić wszystkim , metrem, autobusem, tramwajem i pociagiem. A wierzcie mi że szybciej się tym bedziecie przemieszczać i nie będzicie kluczyć. Kupcie sobie jakiś mały przewodnik. Takie z najważniejszych zabytków t oczywiście Plac św Piotra- Watykan, pożniej schody Hiszpańskie to po drodze do colosseum, z colosseum możecie się udać na fontanne di trevi, która moim zdaniem jest najpiękniejsza tam w Rzymie. Jeeli chcecie te miejsca odwiedzić autem zajmie wam to spora część czasu. Merto staje nie daleko San Pietro, jest też metro B ktore zaiwiezie was pod same colosseo. Napiszczie co byscie chcieli jeszcze zobaczyć to w miarę możliwości pomoe. Autobusem 64 dojedziecie też na San Pietro ale autobus jedzie ze stacji pociągów Termini

3

Odp: Chcemy jechać pierwszy raz do Rzymu.Potrzebne dobre rady :)

Co prawda dawno tam nie bylem, ale myślę, że nie wiele się zmienilo. Dusia dobrze radzi, też nie pchal bym się autem do Romy. Nie tylko problem z zaparkowaniem, ale i parkingi drogie, poza tym powiedzenie "ruch jak w Rzymie" nie zostal wyssany z palca. Nawet poruszając się pieszo będziecie w stanie sporo zobaczyć. Znajomość angielskiego, czy niemieckiego na niewiele może się zdać, bo wlosi nie są skorzy do nauki języków. Poza tym pilnować się, a zwlaszcza uważać na torebki, dokumenty i pieniądze. Nie wiem jak jest obecnie, ale kiedyś byl z tym duży problem, a zwlaszcza z tymi na motocyklach, którzy podjeżdzali i wyrywali torebki. Unikal bym też różnych przejść podziemnych. Wlosi są dość temperamentni, a zwlaszcza w stosunku do blondynek smile i potrafią  okazać swe wdzięki nawet w obecności partnera. Dobrze jest zaopatrzyć się w zapas wody, bo upaly w lecie bywają duże, kiedyś byla darmowa przy fontannach i na placach, ale jak jest obecnie może Dusia coś powie.

4

Odp: Chcemy jechać pierwszy raz do Rzymu.Potrzebne dobre rady :)
Dzenaro napisał/a:

potrafią  okazać swe wdzięki

http://imgx.wizaz.pl/forum/images/old_icons/icon24.gif

5

Odp: Chcemy jechać pierwszy raz do Rzymu.Potrzebne dobre rady :)
BabaOsiadła napisał/a:
Dzenaro napisał/a:

potrafią  okazać swe wdzięki

http://imgx.wizaz.pl/forum/images/old_icons/icon24.gif

Dokladnie mieliśmy takie same miny jak ta z emoty big_smile  Nigdzie jak dotąd w żadnym z krajów nie zaobserwowalem podobnego zjawiska, kiedy to idąc ze swoją kobietą pod rękę ta jest wręcz podrywana niemal na bezczelnego w mojej obecności, co ciekawe nie byl to odosobniony przypadek.

6

Odp: Chcemy jechać pierwszy raz do Rzymu.Potrzebne dobre rady :)

Mnie nie szokuje mentalność Włochów, tylko rozbawił sposób, w jaki ją opisałeś wink Okazanie zainteresowania to nie to samo, co okazanie, ekhem, wdzięków tongue

7 Ostatnio edytowany przez słaba kobietka (2013-07-01 04:03:24)

Odp: Chcemy jechać pierwszy raz do Rzymu.Potrzebne dobre rady :)

Dziękuję Wam za odpowiedzi.Będziemy mieszkać u znajomych w Weronie.
Czy orientujecie się co lepiej kalkuluje się finansowo:podróż pociągiem czy swoim autem do Rzymu?Jest nas sześcioro.
A chcielibyśmy zobaczyć dokładnie to,co napisała Dussia.I jeszcze jedno pytanie-czy trudno połapać się z metrem?Też nigdy nie jechaliśmy tym środkiem lokomocji,a wiem już,że po dojechaniu pociągiem(albo nawet autem)na stację Terminii można od razu wsiadać do metra.
I jeszcze takie pytanie:czy Colosseum,Fontanna di Trevi i Plac Św.Piotra i cały Watykan są bardzo daleko od siebie?

8 Ostatnio edytowany przez Dussia (2013-07-01 17:18:15)

Odp: Chcemy jechać pierwszy raz do Rzymu.Potrzebne dobre rady :)

Zaczeła bym od Watykanu. Z Watykanu można wsiąść w autobus 64 któy zawiezie  was na Piazza Wenezia bo od Watykanu to jest kawałek drogi i na piechote nie polecam. A coloseum jest całkiem nie daleko od Placu Weneckiego, pożniej możecie wrócić do Placu weneckiego i w przeciwnym kierunku jest fontanna di Trevi też polecam przejść się na piechotkę. Jeżeli zamierzacie zostawić auto gdzieś w pobliżu stacji Termini to również autobus 64 zawiezie was na Watykan tylko kolejnosć zwedzania będzie odwrotna smile. Nie ma co pakować się do metra Ze stacji bo tym autobusem dojedziecie własnie tam gdzie mówie. Metro jezdzi tylko w dwie strony , ale są 2 linie więc można się trochę pogubić. Język włoski przydał by się bardziej niż angielski i niemiecki. A Włosi oczywiście komplementują kobitki na potęgę i nie patrzą czy jest Ona sama czy nie smile Ale nie jest to niebezpieczne. Pilnować toreb i plecaków na pewno trzeba bardzo. Fontanny  z wodą do pitną można spotkać i się napić . Jak są upały to rozdają rówież wodę w butelkach i polewają wodą . Nie radzę wybierać się w sierpniu bo upały są straszne i prawie wszystko zamknięte bo tam mają sezon urlopowy.  aaaa i ważna rzecz , jak do watykanu bedziecie chcieli wejść to musicie mieć wszyscy nakryte ramiona i nie możecie byś w krótkich spodenkach bo was nie wpuszczą. Trzeba mieć ze sobą koszulke z krtótkim rekawem i przykryte kolana smile

Odp: Chcemy jechać pierwszy raz do Rzymu.Potrzebne dobre rady :)

Dziękuję za informacje smile.Chyba mieszkasz we Włoszech-takie odnoszę wrażenie,kiedy czytam Twoje posty smile.Jak przyjdzie mi do głowy jakieś nowe pytanko,zapytam Ciebie Dussia na pewno.A na razie nie wiem sama o co jeszcze pytać...

10

Odp: Chcemy jechać pierwszy raz do Rzymu.Potrzebne dobre rady :)

A ja od siebie poleciłabym z placu św. piotra pójść nawet piechotką. Via della Conciliazione można zobaczyć wtedy też Zamek anioła, most etc. uliczkami przejść w stronę navona, potem Pantheon, potem di trevi i na koniec schody hiszpańskie. dla mnie to fajna, spacerowa trasa i wcale nie jakaś daleka.

11

Odp: Chcemy jechać pierwszy raz do Rzymu.Potrzebne dobre rady :)

Sylfka,dziękuję za wskazówki smile.A z tego miejsca,gdzie zakończylibyśmy naszą wycieczkę,czyli w okolicach schodów hiszpańskich,jak mielibyśmy wrócić do naszego auta,które przecież stać musiałoby gdzieś poza strefą zabytkową?

12

Odp: Chcemy jechać pierwszy raz do Rzymu.Potrzebne dobre rady :)

Zazdroszczę - Verona, przepiękne miasto !!! Samochodem z północy do Rzymu wydaje się niedaleko, ale jest kawałek, mimo wszystko polecam, bo krajobrazy po drodze cudowne. Mieszkałam w Neapolu przez rok więc do Rzymu jeździłam można powiedzieć na przysłowiowe "zakupy" choć również z 2h drogi jest. Owszem w centrum di Roma będzie trudno z parkingiem i nie będę polecać naszego sposobu pod samym Colosseum smile Możecie wierzyć lub nie, ale jadąc samochodem z zagraniczną rejestracją, my akurat hiszpańską nigdy mandatu nie dostaliśmy trudno im później znaleźć takiego delikwenta. Mimo wszystko nie polecam, diabeł zawsze znajdzie sposób by nam dopiec, lepiej podjechać metrem do centrum niż cały dzień martwić się czy wszystko Ok, ale z drugiej strony myślicie, że Włosi parkują inaczej, oni są niereformowalni, nie tylko w tej kwestii. smile Naoglądałam się wiele, uroki południa Włoch, które północ wymazuje ze swojej mapy smile
Jak dla mnie i południe i północ mają tyle do zaoferowania, że można miesiącami podróżować i nadal nie znać połowy, mają cudowne zarówno wybrzeże jak i zabytki. Nie wiem czy byliście albo wybieracie się do Florencji - konieczny punkt programu, a może Neapol, trochę daleko, ale warto, krajobrazy i zabytki, Pompeje, wyspy (Capri), wybrzeże Amalfi...można wymieniać. Centrum miasta jak w na ulicach Algierii smile ale naprawdę zabytków i pięknych miejsc mają jak nigdzie indziej. Pozdrawiam

Posty [ 13 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » PODRÓŻE MARZEŃ » Chcemy jechać pierwszy raz do Rzymu.Potrzebne dobre rady :)

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności



© www.netkobiety.pl 2007-2024