aktywność fizyczna w ciąży - Netkobiety.pl

Witaj na Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone przez kobiety dla aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Porozmawiasz na takie tematy jak : miłość, związki, psychologia, edukacja, finanse, religia, zdrowie i uroda...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

#1 2013-06-28 09:10:30

nocnalampka
Przyjaciółka Forum

aktywność fizyczna w ciąży

Wiemy, że sporo sportów w ciąży nie jest zalecanych - tu lista "niewskazanych", czy wręcz "zakazanych" różni się w zależności od tego kto ją ustala wink No ale też pewne ograniczenia, które muszą istnieć, aby chronić i nas i maluszka, nie oznaczają, że należy na te szczególne miesiące zalec na kanapie! Oczywiście, o ile ciąża rozwija się prawidłowo i lekarz daje zielone światło na aktywność fizyczną.

Nie należy też zapominać o tym, że sam poród jest dla organizmu wysiłkiem porównywalnym z przebiegnięciem maratonu, więc warto się do tego dobrze przygotować.

No i właśnie, jakoś myślicie o przygotowaniu ciała do porodu?

Istnieje wiele zestawów ćwiczeń, które mają to na celu. Najbardziej popularne są chyba te opracowane przez prof. Fijałkowskiego, które mają nie tylko przygotować się do samego porodu, ale i w szybszym powrocie do sprawności (i wyglądu wink ) sprzed ciąży, a także uniknięcia różnych przykrych dolegliwości ciążowych i połogowych.

Jak tam u Was? Biegacie? Pływacie? Machacie nóżką? wink 

Ćwiczycie same, czy pod kierunkiem rehablilitanta, czy położnej?

Myślicie, że taka ukierunkowana aktywność w czasie ciąży ma sens?

Chciałby nad poziomy człek - a tu ciągle niż.
Nie uciągnie pusty łeb ciężkiej dupy wzwyż.

#2 2013-06-28 22:02:22

Averyl
100% Netkobieta

Re: aktywność fizyczna w ciąży

Ćwiczenia są bardzo ważne. Ciąża to jedno, ale potem trzeba opiekować się maluszkiem. Nachylasz się do niego, podnosisz go, dlatego warto wzmocnić mięśnie i ogólnie kondycję, by potem nie narzekać na ból pleców, czy inne problemy.

#3 2013-06-29 02:36:57

nocnalampka
Przyjaciółka Forum

Averyl, mówisz w oparciu o własne doświadczenie?

Chciałby nad poziomy człek - a tu ciągle niż.
Nie uciągnie pusty łeb ciężkiej dupy wzwyż.

#4 2013-07-01 20:26:47

fragola_369
Przyjaciółka Forum

Ja uważam że w ciąży (o ile nie ma przeciwwskazań i sama ciężarna ma na to siłę) warto zadbać o swoją formę psychiczną jak i fizyczną.. ja np. po porodzie nie mam żadnych bólów które by mi doskwierały przy noszeniu go, schylaniu itp itd

#5 2013-07-22 12:18:34

ania_1986_sc
Do zakochania jeden krok

Ja zawsze wychodziłam z założenia, że ciąża to nie choroba. Tyle się o tym teraz mówi.Jest moda na aktywność fizyczną w ciąży. Postanowiłam się nie dać i jeździć na rowerze tak długo jak będę mogła. Po raz pierwszy w ciąży wybrałam się na rower około 6 tygodnia ciąży. Nie ujechałam dalej jak kilometr i wróciłam do domu piechotką z dużym bólem brzucha. Spacer powrotny zajął mi chyba z godzinę a na drugi dzień wylądowałam w szpitalu. I tak się skończyła moja aktywność fizyczna. Pozostaje mi pływanie ale tylko na plecach i raczej udawanie nimfy wodnej niż prawdziwe pływanie. Przy każdej większej aktywności boli mnie od razu brzuch. A że nie planuję wracać do szpitala to sobie darowałam dalszą aktywność:(

#6 2013-07-23 22:29:59

Konwalia
Słodka Czarodziejka

Wszystko w ciąży trzeba robić z umiarem, takie jest moje zdanie. Są też sporty zakazane - bieganie, jazda na rowerze, wspinaczka, jazda konna,..., których według mnie należy unikać. Gdy ktoś regularnie ćwiczył przed ciążą, może kontynuować ćwiczenia od początku ciąży, jednak, jeśli nie, wtedy można rozpocząć ćwiczenia w II trymestrze, ok. 20 tygodnia.
Ja chodziłam na jogę dla ciężarnych - bardzo mi się podobało, bo wzmocniłam trochę mięśnie, kondycja mi się nie pogarszała, a mały się dotleniał, bo dużą uwagę przywiązuje się na takich ćwiczeniach do oddechu. Teraz (34 tydzień) doskwiera mi ból kręgosłupa i biodra, więc joga odpada, ale chcę spróbować pójść na basen, bo to bardzo pomogłoby mojemu kręgosłupowi przetrwać... Nie wiem jednak czy dam radę pływać. Czekam aktualnie na strój kąpielowy i napiszę jak wrażenia jak już będę po.

#7 2013-07-25 10:05:24

JadziaM
Niewinne początki

Jeśli ciąża nie jest zagrożona to aktywność oczywiście jest nawet wskazana, ale oczywiście z umiarem smile

#8 2013-07-30 11:09:09

karilien
O krok od uzależnienia

Aktywność fizyczna w ciąży jest wskazana, warto się ruszyć, zacząć wykonywać lekkie ćwiczenia, aby poprawić swoje samopoczucie i przygotować się do ciąży, konieczne jest także powrócenie do ćwiczeń już po porodzie, aby zlikwidować wszystkie konsekwencje porodu i cieszyć się swoim wyglądem, tutaj jest artykuł, jakie aktywności są wskazane dla kobiet w ciązy... link usunięty

Na naszym forum wstawianie linków do komercyjnych stron internetowych jest niedozwolone; jeśli chcesz się czymś podzielić, to skopiuj fragmenty tekstu i podaj źródło - nie wklejaj linków.
Proszę, zapoznaj się z regulaminem.   Moderatorka Wielokropek.

Ostatnio edytowany przez Wielokropek (2013-07-30 11:54:30)

#9 2013-08-06 21:51:56

rebel
Przyjaciółka Forum

Znajoma jest w 4 miesiącu. Fakt, na początku miała ciążę zagrożoną, ale już jest ok.
Ogólnie to kwiatków nie podlewa i nawet bramy sobie nie otworzy.
To normalne, czy ja jestem nienormalna?

Co będzie jak będzie w 9 miesiącu? Będziemy ją wozic na wózku?

Ubi tu ... Ibi ego.

Ostatnie tematy :

Stopka forum