Tabletki poronne .Jakie skutki uboczne ? - Netkobiety.pl

Witaj na Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone przez kobiety dla aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Porozmawiasz na takie tematy jak : miłość, związki, psychologia, edukacja, finanse, religia, zdrowie i uroda...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

#1 2013-06-27 07:40:28

Joasia_B
Zaglądam tu coraz częściej

Tabletki poronne .Jakie skutki uboczne ?

Witam serdecznie.Rozważam ich kupno ale boję się o skutki niepożądane . Jestem w 4 tygodniu ...
Czy któraś z dziewczyn obecna na forum dokonywała aborcji w ten sposób ? Proszę o opinie .Dziękuję i pozdrawiam

#2 2013-06-27 08:52:57

Ojciecpiotr
Wróżka Zębuszka

Re: Tabletki poronne .Jakie skutki uboczne ?

Czy aborcja to naprawdę jedyne wyjście (osobiście jestem jej przeciwnikiem). Pytasz o skutki uboczne. Jesi ich trochę. Poczynając od fizycznych bo takie tabletki to chyba tylko na czarnym rynku można kupić i nie wiadomo co to za świństwo. Gorszy może być jednak uraz psychiczny. Oczywiście aborcja  może spłynąć po Tobie jak po kaczce ale nie musi. Zanim się zdecydujesz zasięgnij rady psychologa.

Ostatnio edytowany przez Ojciecpiotr (2013-06-27 08:54:49)

#3 2013-06-27 09:53:21

ewelina20
Przyjaciółka Forum

Te tabletki maja skutki uboczne np krwotok,moim zdaniem jeśli już to lepiej znaleźć zaufanego lekarza niż brać te tabletki.

Nadia 30.07.2011, 7.35 2770kg 52cm

#4 2013-06-27 11:24:34

fragola_369
Przyjaciółka Forum

Moja koleżanka poprzez znajomości załatwiła sobie od lekarza dwie tabletki poronne, koszt jednej to 100 zł był.. zażyła raz po stosunku gdy jej i partnerowi pękła gumka.. była w ciąży wtedy bo lekarz dokładnie poinformował że gdy wystąpi krwawienie po zażyciu tabletki tzn. że doszło do zapłodnienia.. do dziś boryka się z myślą że zabiła swoje dziecko.. wszystkich obwinia chłopaka (że jej na to pozwolił) lekarza (że jej to przepisał) koleżanki (że jej nie odradziły) siebie (że to ZROBIŁA)..  za każdym razem gdy mija dziecko (nawet obce na ulicy) ma napady płaczu. Myślę że to trauma i wcale się nie dziwię.. mam 4 miesięcznego synka i nie wyobrażam sobie by go nie było..
Raz gdy nas odwiedziła myślałam że nie wytrzyma tego.. dała radę ale potem (wiem od jej chłopaka) nie umiała przez tydzień się pozbierać.. i co ma z tego ?
Fakt faktem jest młoda, na utrzymaniu rodziców.. i bała się ich .. ale jak się ma teraz strach przed krzykiem za to że zaszła w ciążę do tego co teraz przeżywa (nikt z rodziny nie wie że była w ciąży.. )

#5 2013-06-27 11:42:48

polsza
100% Netkobieta

Boże Fargola to straszne co piszesz sad nawet nie chcę sobie wyobrażać, co czuje ta dziewczyna... sad

Na ziemi pojawił się Cud  - Michał ur. 04.02.2014

#6 2013-06-27 12:00:24

fragola_369
Przyjaciółka Forum

Polsza nie do końca wiem czy zaszła czy nie.. ale lekarz chyba wie co mówi.. dla mnie to też straszne.. tym bardziej że sama mam dzidziusia i sobie nie wyobrażam że miało by go nie być.. zresztą ty też jesteś w ciąży więc możesz sobie wyobrazić co byś czuła.. dlatego ja przestrzegam wszystkie które chcą dokonać aborcji.. czy poronienia wszystko jedno.. nikogo nie osądzam, każdy jest kowalem swojego losu ale to już jest nie odwracalne i na pewno zostawia jakiś ślad.. fizyczny bądź psychiczny.. ale zostawia.. ;/

#7 2013-06-27 12:13:52

caro0119
Szamanka

A ile Ty dziewczyno masz lat? I skąd wiesz że to 4 tydzień? Rozumiem że to wpadka ale uprawiając seks nawet z zabezpieczeniem trzeba się liczyć z ciążą... Kupowanie czegokolwiek na własną rękę w takiej sytuacji to igranie z życiem. I zastanów się milion razy. TO JEST ŻYCIE!!!!

Patrz sercem - najważniejsze jest dla oczu niewidoczne.

#8 2013-06-27 12:30:44

niksa
Do zakochania jeden krok

Sprubuj rozważyć narodziny tego maleństwa nawet jak nie chcesz go wychować, to poszukaj w internecie rodziny która bedzie chciała twoje malenstwo lub osrodka adopcyjnego. Jeśli jesteś oewne na 100 procent że jesteś w ciąży to idż do najbliższego osrodka pomocy społeczne i tam napewno ktoś ci pomoże

#9 2013-06-27 12:38:18

lena812
Przyjaciółka Forum

Joasiu przeczytałam twoje posty ,wiem nie masz łatwo
ale pewnie jesteś w ciąży z powodu tego ze tabletki odstawiłaś...przez męża
czy on Cie pilnuje 24 godziny na dobę że nie mogłaś wziąść codziennie jednej głupiej tabletki?
on wie że jesteś w ciąży? pewnie nie no pomysł o tabletkach poronnych szybko by Ci z głowy wybił
dlaczego dajesz sobą rządzic?

#10 2013-06-27 12:39:48

Selene1
Przyjaciółka Forum

Jeśli nie chcesz tego dziecka, to nie zabijaj go (inaczej tego nazwać nie potrafię) tylko po porodzie zostaw w szpitalu. Na pewno znajdą się ludzie, którzy pokochają to dziecko.
Nie wiem, nie rozumiem i chyba nigdy nie zrozumiem. Tak jak napisała caro, idąc do łóżka nawet z zabezpieczeniem trzeba liczyć się z konsekwencjami.
Co do tabletek, to odradzam, bo skutki na pewno będą i gwarantuje Ci, że bardziej psychiczne niż fizyczne.

Igor ur. 08.12.2013r. godz.18:10, 3400g, 54cm smile

#11 2013-06-27 16:31:35

Anastazja 20
Do zakochania jeden krok

Joasiu!
Najlepiej jak aborcja farmakologiczna będzie przeprowadzona pod okiem lekarzy ! Tak dla Twojego bezpieczeństwa .Jeśli mieszkasz w Polsce to wiadomo, że będzie to utrudnione . Rozmawiałaś z psychologiem?

#12 2013-06-27 16:53:46

d25
Przyjaciółka Forum

Joasiu ... nie zabijaj tego maleństwa ... to juz 4ty tydzień dzidzia się rozwija ... nawet nie wiesz ile dziewczyn chciało by być teraz na twoim miejscu żeby cieszyć się fasoleczką w brzuszku ...  a skoro nie chcesz tego dziecka to może choć urodz to dziecko i oddaj do adopcji .. przecież nie ono winne że sie rozwija ... więc dlaczego chcesz go zabić ????

ja jestem w ciąży która pragnełam miesamowicie ... starałąm sie o dzidzie ponad 3lata ... a ty co robisz ?? czasem zanim będziesz uprawiać sex pomyśl że może być z tego życie !! a skoro go nie chcesz to zabezpiecz sie lepiej albo poprostu nie uprawiaj sexu !!

fragola .... masakra co ta koleżanka przezywa ... chociaż jej wina przecież w tym tez jest ...

NIE KUMAM TAKICH OSÓB PO PROSTU !!
NIE CHCESZ TO SIĘ ZABEZPIECZ DOBRZE LUB NIE UPRAWIAJ SEXU I JUZ !!

23.08.2013r o godz 12:20 big_smile przez CC pojawił się na świecie mój synek Dawidek.... 50cm szczęścia z wagą 3600 <3 (mały LEW )

#13 2013-06-27 17:02:43

ewelina20
Przyjaciółka Forum

Autorka nie prosiła o porady,zapytała czy ktoś brał te tabletki i o skutki uboczne

#14 2013-06-27 19:31:16

Joasia_B
Zaglądam tu coraz częściej

caro0119 napisał:

A ile Ty dziewczyno masz lat? I skąd wiesz że to 4 tydzień? Rozumiem że to wpadka ale uprawiając seks nawet z zabezpieczeniem trzeba się liczyć z ciążą... Kupowanie czegokolwiek na własną rękę w takiej sytuacji to igranie z życiem. I zastanów się milion razy. TO JEST ŻYCIE!!!!

W tym roku kończę 24 lata i jestem już mamą 32 miesięcznego chłopca . Nie chcę kolejnego dziecka...

lena,
mąż się zmienił na lepsze i dlatego postanowiłam dać mu jeszcze jedną szansę ale dziecka kolejnego nie chcę wydać na świat . Stosowałam antykoncepcję naturalną i niestety zawiodła .Mąż nie wie o ciąży

Ojciec piotr
skontaktowałam się ze stroną woman on web i po odpowiedzeniu na 25 pytań zamówiłam te tabletki .

Czy naprawdę nie ma na forum dziewczyny która zamawiała tabletki z tej strony ? Piszą tam , że powinnam najpierw udać się do ginekologa by ten zbadał i okreslił wiek ciąży i czy ciąża rozwija sie prawidłowo .Nie byłam jeszcze u lekarza a o ciąży wiem z badania krwi . Obawiam się , że usg może nie wykazać jeszcze zarodka więc powinnam poczekać ?

#15 2013-06-27 19:38:20

ewelina20
Przyjaciółka Forum

Czym dłużej się czeka i ciąża większa tym większe prawdopodobieństwo powikłań bo z tabletek można do 9 tyg skorzystać

Ostatnio edytowany przez ewelina20 (2013-06-27 19:40:14)

#16 2013-06-27 19:40:07

lena812
Przyjaciółka Forum

a na co chcesz czekać? jeśli masz już wziąść te tabletki to teraz niż za 2  czy 4 tygodnie
zarodka jeszcze może nie być ale pecherzyk tak

#17 2013-06-27 19:41:38

Selene1
Przyjaciółka Forum

Joasia, w 5-6tc powinno już bić serducho. Zrobisz jak uwazasz, ale ja bym się jeszcze zastanowiła nad tymi tabletkami.

Igor ur. 08.12.2013r. godz.18:10, 3400g, 54cm smile

#18 2013-06-27 20:05:47

vinnga
Moderator

fragola_369 napisał:

Moja koleżanka poprzez znajomości załatwiła sobie od lekarza dwie tabletki poronne, koszt jednej to 100 zł był.. zażyła raz po stosunku gdy jej i partnerowi pękła gumka.. była w ciąży wtedy bo lekarz dokładnie poinformował że gdy wystąpi krwawienie po zażyciu tabletki tzn. że doszło do zapłodnienia.. do dziś boryka się z myślą że zabiła swoje dziecko.. wszystkich obwinia chłopaka (że jej na to pozwolił) lekarza (że jej to przepisał) koleżanki (że jej nie odradziły) siebie (że to ZROBIŁA)..  za każdym razem gdy mija dziecko (nawet obce na ulicy) ma napady płaczu. Myślę że to trauma i wcale się nie dziwię.. mam 4 miesięcznego synka i nie wyobrażam sobie by go nie było..
Raz gdy nas odwiedziła myślałam że nie wytrzyma tego.. dała radę ale potem (wiem od jej chłopaka) nie umiała przez tydzień się pozbierać.. i co ma z tego ?
Fakt faktem jest młoda, na utrzymaniu rodziców.. i bała się ich .. ale jak się ma teraz strach przed krzykiem za to że zaszła w ciążę do tego co teraz przeżywa (nikt z rodziny nie wie że była w ciąży.. )

Żal mi tej dziewczyny. Bo przez własną niewiedzę teraz cierpi. Tabletki, które przepisuje lekarz do zażycia po stosunku nie są typowymi tabletkami poronnymi... To tzw. "tabletki 72h po". Wystąpienie krwawienia wkrótce po zażyciu tabletki nie oznacza, że dziewczyna była w ciąży. Nie mam pojęcia, który lekarz takie bzdury opowiada. Inną sprawą jest to, że wiele zapłodnionych komórek jajowych nie zagnieżdża się w macicy. Są one usuwane z organizmu podczas okresu i kobieta nie ma pojęcia, że "była w ciąży". Zapewne połowa par starających się o dziecko co miesiac powinna obchodzić żałobę z powodu "zabicia dziecka", gdyż często kobieta nie zachodzi w ciążę nie dlatego, że komórka nie została zapłodniona, ale z powodu, że nie zagnieździła się w macicy.
Jestem przeciwniczką aborcji, ale nazywanie komórki jajowej połączonej z plemnikiem dzieckiem to jednak trochę za bardzo na wyrost. Niech się toto chociaz zagnieździ... Równie dobrze to "dziecko" mogło wylądować na podpasce podczas normalnego okresu, bez ingerencji sztucznych hormonów. A biedną dziewczynę będzie to gryzło do końca życia, mimo, że mogło tam nie być żadnego dziecka ani jego zaczątka...

#19 2013-06-27 20:51:51

Cynicznahipo
Przyjaciółka Forum

d25 i inne dziewczyny z netkafejki dla przyszlych mamusiek - rozumiem Wasze oburzenie, ale skoro dziewczyna nie chce dziecka, to nalezy uszanowac jej wybor. To, ze ktos nie mogl miec dzieci/nie moze miec dzieci nie oznacza, ze kazda inna kobieta musi marzyc o staniu sie matka.

Jasne, ze zeby nie wpasc, trzeba sie zabezpieczac. Jasne, ze wspolzyjac trzeba miec te swiadomosc. Ale stalo sie. Kropka.

Ja niedawno urodzilam i nadal uwazam, ze o 4-tygodniowym czyms (bo zarodek to jeszcze nie jest, plod tez nie, a dziecko tym bardziej!) nie powinno sie dywagowac, bo i po co? Ja bylam u ginekologa w 4-tym tygodniu i nawet niczego nie bylo widac, ani pecherzyka, ani nic. Ciaze stwierdzil jedynie na podstawie powiekszonego endometrium.

Joasiu, ja bym na Twoim miejscu wziela te tabletki, jesli jestes absolutnie pewna, ze nie chcesz miec kolejnego dziecka.
Bylam na stronie internetowej, o ktorej mowilas. Mam tez znajome, ktore z niej korzystaly. Zadnej z nich nic sie nie stalo i zadna z nich nie przeszla zadnej traumy. Bo i po czym miala byc ta trauma? Slusznie Vinnga zauwazyla, ze co za roznica, czy "to cos" splynie wraz z okresem, czy z powodu tabletki..? Pewnie mnie tu zlinczuja, ale trudno. Cos, czego nawet nie widac, na pewno nie powinno byc nazwane dzieckiem.

Jesli zdecydujesz sie na zazycie tabletek - bo ich jest wiecej, niz jedna, jesli sie nie myle - zadbaj, by ktos z Toba byl, albo daj znac komus, zeby czuwal chociazby przy telefonie - tak na wszelki wypadek, w razie jakichs problemow.

Powodzenia.

Aha, na przyszlosc zadbaj o antykoncepcje, zeby sie takie sytuacje nie zdarzaly niepotrzebnie.

Adaś, 22.05.2013, 13:45 :-)))))

''Trzeba mieć wrażliwość księżniczki i wytrzymałość ku**y. Tego się trzymam.''
Anna Dymna

#20 2013-06-27 22:13:15

lena812
Przyjaciółka Forum

Cyniczna ja Cie nie zlinczuję,jak prawie zawsze zgodzę sie z tym co napisałaś smile

#21 2013-06-28 08:01:28

Cynicznahipo
Przyjaciółka Forum

lena812 napisał:

Cyniczna ja Cie nie zlinczuję,jak prawie zawsze zgodzę sie z tym co napisałaś smile

Ufff! big_smile

Anna Dymna

#22 2013-06-28 10:10:36

Emilia
100% Netkobieta

Cynicznahipo napisał:

Slusznie Vinnga zauwazyla, ze co za roznica, czy "to cos" splynie wraz z okresem, czy z powodu tabletki..? Pewnie mnie tu zlinczuja, ale trudno. Cos, czego nawet nie widac, na pewno nie powinno byc nazwane dzieckiem.

Różnica jest i nazywa się akt woli. Nawet medycznie to się określa poronieniem sztucznym i poronieniem naturalnym. Zarówno medycyna, jak i etyka widzą różnicę. Przez analogię do twoich słów: a co to za różnica, czy człowiek umrze śmiercią naturalną i zostanie zamordowany. Akt woli albo jego brak, natura albo świadome działanie. Różnica dobitna.

Nie boję się pisać, co myślę, choć najczęściej źle się to dla mnie kończy wink.

#23 2013-06-28 11:55:06

Cynicznahipo
Przyjaciółka Forum

Emilia napisał:

Cynicznahipo napisał:

Slusznie Vinnga zauwazyla, ze co za roznica, czy "to cos" splynie wraz z okresem, czy z powodu tabletki..? Pewnie mnie tu zlinczuja, ale trudno. Cos, czego nawet nie widac, na pewno nie powinno byc nazwane dzieckiem.

Różnica jest i nazywa się akt woli. Nawet medycznie to się określa poronieniem sztucznym i poronieniem naturalnym. Zarówno medycyna, jak i etyka widzą różnicę. Przez analogię do twoich słów: a co to za różnica, czy człowiek umrze śmiercią naturalną i zostanie zamordowany. Akt woli albo jego brak, natura albo świadome działanie. Różnica dobitna.

Ok, zgadzam się, ze różnica jest.
Teraz kwestia tego, czy ktoś ja widzi, czy nie.

Jednak uważam, ze przykład, który podałaś nie jest dobry, ponieważ człowiek to człowiek, a 4-tygodniowy pęcherzyk to... raczej nie człowiek. Wiec ja uważam, ze w tym przypadku nie ma mowy o morderstwie.

Anna Dymna

#24 2013-06-28 12:22:54

Emilia
100% Netkobieta

Źle się wyraziłam, nie chodziło mi o porównywanie zarodka do człowieka.

Mogłam zamiast tego napisać, że nie jest tu ważny przedmiot, który jest poddawany czynności, a to, czy dana czynność jest etyczna, moralna czy nie.

#25 2013-06-28 12:25:40

Cynicznahipo
Przyjaciółka Forum

Emilia napisał:

Źle się wyraziłam, nie chodziło mi o porównywanie zarodka do człowieka.

Mogłam zamiast tego napisać, że nie jest tu ważny przedmiot, który jest poddawany czynności, a to, czy dana czynność jest etyczna, moralna czy nie.

Rozumiem. Ale moralność jest kwestia indywidualna.

Anna Dymna

#26 2013-06-28 12:41:22

Nataluszek
Przyjaciółka Forum

Na wstępie napiszę, że nie rozumiem po co ta zawrzała dyskusja przeciwników i zwolenników aborcji...Kobieta powinna mieć wybór i to czy wyrzuty sumienia ją zjedzą czy nie to tylko problem osoby, która podejmuję tę na pewno trudną decyzję.

A nawiązując do pytania to znam osobę korzystającą z tabletek poronnych. I to niedawno. Tabletki zostały kupione za pomocą strony internetowej pomagającej i wspierającej kobiety w tak trudnej sytuacji. Skutków ubocznych nie było, a wszystko przebiegło nadzwyczaj normalnie. Tabletka "72h po" a po 24 godzinach kolejne tabletki (nie pamiętam jakie). Pierwszy objaw to lekkie bóle podbrzusza, potem zaś nastąpiło krwawienie. Nie pamiętam, w którym tygodniu ciąży dokładnie była ta osoba, ale po godzinie zwykłego krwawienia widoczne zaczęły być skrzepy. No i to tyle co mogę napisać...W szczegóły nie chciałam wchodzić, bo było to zapewne ciężkie przeżycie.
Jedyne co mogę Ci jeszcze napisać to osoba ta nie cierpiała. Był to taki rodzaj bólu, że nie wymagał zwalczania go tabletkami przeciwbólowymi.

Domyślam się, że jest Ci ciężko i jedyne co mogę napisać to to, że życzę Ci powodzenia.

W życiu nie ma Game Over. Jest tylko Next Level. smile

#27 2013-06-28 21:07:02

brunetka888
Do zakochania jeden krok

przemyśl sprawę, ale lepiej tego nie rób, teraz czujesz że to najlepsze wyjście, ale gdy to zrobisz pojawią się wyrzuty sumienia które nie pozwolą zaznać spokoju... W dzisiejszych latach tyle par stara się o dziecko i im nie wychodzi,a oddali by wszystko byle mieć maluszka... przemyśl, trzymamy kciuki

#28 2013-07-02 19:24:58

wariatka23
Niewinne początki

Josia i jak tam u Ciebie, jestem w takiej sytuacji jak Ty i nei wiem co zrobić ... sad

#29 2013-07-04 00:01:56

dk997
Słodka Czarodziejka

Nie wiem nic o takich tabletkach, nie chcę oceniać autorki postu, nie powiem że jestem zwolenniczką albo przeciwniczką aborcji.... Ale czytając w takich sytuacjach o tym, że dziecko można oddać, że tyle par czeka na maleństwo to krew mnie zawsze zalewa....
Dlaczego w takim razie domy dziecka są przepełnione, dlaczego jest tyle rodzin rodzin zastępczych (gdzie ponad połowa z tego stara się o taki status ze względu na kasę)?

Taki mój mały off top za który przepraszam....

#30 2013-07-04 00:19:16

BabaOsiadła
Moderator

dk997 napisał:

Dlaczego w takim razie domy dziecka są przepełnione

Zapewne dlatego, że w domach dziecka przebywają w większości (proszę, by ktoś mnie poprawił, jeśli się mylę) dzieci z nieuregulowaną sytuacją prawną, czyli takie, których adoptować nie można.

Dear Santa,
can you come to my house now?
I don't think I can be good much longer!

#31 2013-07-04 00:49:51

YOGI bear
Net-facet

BabaOsiadła napisał:

Zapewne dlatego, że w domach dziecka przebywają w większości (proszę, by ktoś mnie poprawił, jeśli się mylę) dzieci z nieuregulowaną sytuacją prawną, czyli takie, których adoptować nie można.

Słusznie prawisz smile smile smile.

#32 2013-07-04 11:03:37

vinnga
Moderator

BabaOsiadła napisał:

dk997 napisał:

Dlaczego w takim razie domy dziecka są przepełnione

Również dlatego, że sporo jest starszych dzieci, a najchętniej zabierane do adopcji są niemowlęta.

#33 2013-07-04 11:17:46

YOGI bear
Net-facet

vinnga napisał:

Również dlatego, że sporo jest starszych dzieci, a najchętniej zabierane do adopcji są niemowlęta.

Vinnga smile: Nie zrozum źle mojej wypowiedzi, ale osoby, nazywane przez Ciebie "starszymi dziećmi", to bardzo często nastolatki, które z pojęciem dziecko, od dawna nie mają już wiele wspólnego. Są dojrzalsze od większości dziewczyn narzekających na tym forum na samotność. Zmusiło ich do tego życie. Swoją wypowiedź opieram na opiniach koleżanek opiekujących się tymi "dziećmi".
Dlatego nie dziwię się, że nikt nie chce ich adoptować, zresztą najczęściej one same nie mają na to zbytniej ochoty i potencjalną adopcję postrzegają tylko, jako poprawę swoich warunków materialnych i stworzenie lepszej perspektywy na przyszłość.

#34 2013-10-10 13:57:44

Wilhellmina
Niewinne początki

Oniemiałam czytając wypowiedzi nawiedzonych, niedojrzałych i nic nie wiedzących o życiu bab czy smarkul z katolickich rodzin. Kobieta ma prawo do decydowania o swoim ciele i swoim życiu to po pierwsze ! To nie średniowiecze... Po drugie czy którakolwiek z wypisujących te bzdury o porzuceniu dziecka w szpitalu tym samym oddaniu go do adopcji interesuje się chociażby w zakresie minimalnym losem takich dzieci ?! Śledzi nagłaśniane zbrodnie na dzieciach z rodzin zastępczych czy tych w domach dziecka ?! Nie ?? No to proszę bardzo, kilka kazusów. Adresy w takiej formie, bo jestem tu nowa i nie mogę wrzucać linków...

link usunięty z powodu naruszenia regulaminu

A tu coś o tych co robią interes z dzieci oddanych do adopcji na tej samej zasadzie co kiedyś robiło się interes z "ludzkich skór" pamiętacie może sprawy pavulonu i uśmiercania dla pieniędzy....

link usunięty

Tu artykuły o tym co dzieje się w domach dziecka...

linki usunięte

To są fakty.

Jeżeli sama nie jesteś w stanie dać miłości i zapewnić bezpieczeństwa dziecku to nie sprowadzaj go na świat !!!
I od razu kontruję, wiadomo że nie wszyscy ludzie są źli ale jaką masz gwarancję, że Twojego dziecka nie spotka taki los ?? Zagrasz życiem dziecka ? Loteria... MOŻE go nikt nie zgwałci, MOŻE nie będzie katował ?
Zgadzam się że aborcja nie jest dobra ale to wybór mniejszego zła, ostateczność. Tabletki antykoncepcyjne są już na tyle dostępne i tanie że to nie jest żaden problem żeby je stosować. O prezerwatywach nawet nie wspominam. Kobiety które nie stosują antykoncepcji ze względu na wyznanie bo za wkładkę domaciczną idzie się do piekła, a po tabletkach antykoncepcyjnych bóg karze i dzieci rodzą się bez rączek i nóżek (tak wkręca ciemnocie kościół osobiście znam takie które w to wierzą!!!) są dla mnie dnem intelektualnym i zaczyna do mnie docierać dlaczego według Koranu nie mają prawa głosu.
Przypuszczam, że i tak nie trafię tym postem do tych co mają KATOklapy na oczach...

Ostatnio edytowany przez Anemonne (2013-10-10 14:13:28)

#35 2013-10-10 14:15:35

Anemonne
Moderator

Wilhellmino, wstawianie linków (i adresów) do jakichkolwiek stron komercyjnych jest na naszym forum zabronione. Ponadto już po pierwszym poście upominam Cię, że niedozwolone jest także obrażanie użytkowników i m.in. ich poglądów religijnych, dlatego proszę, byś nie pisała postów w takim tonie. Zapoznaj się z regulaminem.

#36 2013-10-10 15:15:23

Wilhellmina
Niewinne początki

Dobrze, jak nie oknem to drzwiami. Wystarczy wpisać w google:

W domu dziecka we Wroclawiu bylo wiecej gwaltow

rodzina zastepcza zamordowala dzieci

odbieranie dzieci stalo sie w polsce biznesem

W takim tonie więcej się nie wypowiem. Użyję innych sformułowań jeśli będę chciała komuś przemówić do rozumu. Co do katoliczek to wiele ich pewnie nie pozostanie w naszym kraju po wysypie tych wszystkich afer pedofilskich wśród księży.

#37 2013-10-10 15:48:42

oOomadziaoOo
Słodka Czarodziejka

wiecie co ja jestem za legalna aborcja bo co fakt to fakt jest dostęp do antykoncepcji i nie ma co się wykręca ale jeśli mimo to się wpadnie ( a jestem żywym przykładem )to nie każda kobieta decyduje się na wychowanie bo po prostu nie chce nie kocha nie ma uczuć i już . ja swoja córeczkę urodziłam mając 18 lat czy żałuje ? kocham ja na stan obecny jest dla mnie wszystkim i nie żałuje-teraz .... ale gdybym miała możliwość usunięcia usunęłabym ....nie dojrzałam za trudne to dla mnie było wszystko ( sama mieszkałam Ojciec dziecka pil bil nas wyzywał po roku trafiłam do domu sam . matki aby się uwolnić od pasożyta teraz uuuuf mamy wspaniałego mężczyznę u naszego boku)teraz np bardziej świadomie podchodzę do macierzyństwa...i powinno być to legalne . a co do katolicyzmu hahahahahaahahahah błagam nie rozśmieszajcie mnie;D ile z was wierzy? ale wierzy - nie chodzi do kościoła? bo to innego zupełnie od pier;*****księży a wiara wg mnie . A gadanie lepiej urodzić i oddać do domu dziecka zostawić w szpitalu - nosz k**a mac! ile z was adoptowało? odwiedziło choćby takie dzieci? gadacie -wyrodna matka s...k.....bo usunęła....a te dzieci co są zostawiane w takich domach jakie maja życie ? ŻADNE morze ktoś je weźmie i pokocha może nie dyskomfort psychiczny na cale życie ! bo mama mnie chciała bo wolała to czy tamto...mam kolezanke z domu dziecka aktualnie wychowywana była w rodzinie zastępczej...i ci "rodzice" mogą się starać ile chcą w dziecku i tak jest przekonanie ze jest gorsze bo mama je zostawiła..wiec nie pier** farmazonów bo ciśnienie mi skacze ! Ludzie tacy są oceniają innego z góry a nie zastanowią sie co dana osoba przezywa jaki ma powód...

;**

#38 2013-10-10 16:03:17

Emilia
100% Netkobieta

Wilhellmina, wrzuć na luz i mniej nerwów, bo to forum - rzeczywistość wirtualna, nie prawdziwa, ale ty naprawdę się denerwujesz, dobre big_smile.
Nie jestem w stanie zrozumieć związku przyczynowo skutkowego między łykaniem tabletek wczesnoporonnych a przemocą wobec dzieci. Myślisz, że matka, która katuje swoje dziecko jest na tyle światła, że nawet gdyby takie tabletki były dozwolone, to by je wzięła? Nie, bo przemoc wobec dzieci bierze się z czegoś innego - zaburzeń emocjonalnych, prymitywizmu, nieumiejętności radzenia sobie z problemami, niedojrzałości emocjonalnej i społecznej. Tabletki są dla wyemancypowanych paniuś i młodych dziewczyn, którym gumka pękła.
A teksty o katolicyzmie możesz sobie wsadzić, bo raz że bezpodstawnie obrażasz osoby, o których nie wiesz nic, a dwa - argument chybiony, jak kulą w płot. Każde wyznanie chrześcijańskie w naszym kraju potępia aborcję. Proste.

Stopka forum