Wyprawka - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!


Forum Kobiet » CIĄŻA I PORÓD » Wyprawka

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 11 ]

Temat: Wyprawka

Witam, ponieważ jest to moja pierwsza ciąża to szczerze mówiąc mam z tym lekki problem wchodząc do sklepu podoba mi się praktycznie wszystko.... co wybrać? co jest mi niezbędne a co całkowicie zbędne? Nie chce kupować rzeczy których nigdy nie użyję smile
Proszę wad o rade smile

Zobacz podobne tematy :

2

Odp: Wyprawka

Jest tego sporo,a może napisz co masz bardziej na myśli czy tylko ubranka dla dziecka czy również inne rzeczy które są nie zbędne.Jeśli chodzi o ubranka to z pewnością będziesz potrzebowała:
-kaftaniki
-śpioszki
-body
-pajacyki
-czapeczki
-pieluchy tetrowe,ale ich nie musisz kupować zbyt wiele przydają się podczas karmienia
-rożek aby wygodniej było brać maleństwo na ręce przynajmniej u mnie się on sprawdził
-pampersy

3

Odp: Wyprawka

Kochane kobietki taki wątek juz istnieje. Zachęcam do korzystania z wyszukiwarki lub przejrzenia "na piechotę" istniejących wątków smile Pozdrawiam i podsyłam odpowiedź smile
http://www.netkobiety.pl/t137.html

4

Odp: Wyprawka

ja niestety zapedzilałam sie troche w robieniu wyprawki bo skonczylo sie na tym ze mam np.30 pieluch tetrowych 19 bodziakow 12 pajacykow 5 butelek (1 szklana bo nie toksyczna 2 z krecikiem bo ładna i markowa NUK 3 z kubusiem puchatkiem bo mała 4 lovi bo najlepsza ) a karmic bede piersia ... 3 kocyki rozek 4 zmiany poscieli do kolyski tone kosmetykow odbiło mi poprostu bo jest caly pokoj zawalony i pewnie nawet polowy nie wykorzystam .... szkoda ze to nie blizniaki wiec nie popelniaj moich bledow i wyprawke szykuj z glowa jeszcze 27 dni do rozwiazania smile

5

Odp: Wyprawka

a mi już koleżanki znoszą ubranka po swoich dzieciaczkach, chyba sklep otworzę:)

6 Ostatnio edytowany przez MagdaZ (2009-07-30 18:58:50)

Odp: Wyprawka

post przeniesiony

Vanilly napisał/a:

Za jakieś ok 4 tygodnie będę rodzić. Mam w związku z tym problem, co i w jakiej ilości wsiąść dla maleństwa które się pojawi ?  Może któraś z forumowiczek niedawno rodziła i będzie mi w stanie coś sensownego doradzić.Bardzo proszę o konkretne odpowiedzi i dziękuję z góry:)

7 Ostatnio edytowany przez MagdaZ (2009-07-30 18:58:37)

Odp: Wyprawka

post przeniesiony

wink))) napisał/a:

do szpitala nie potrzebujesz niczego specjalnego tylko bieliznę na zmianę, koszulę nocną, najlepiej dwie , szlafrok, ręcznik i kosmetyki podręczne, aha no i wygodne pantofle albo klapki do chodzenia!!!zresztą nie trzymają po porodzie zbyt długo i na pewno będą Cię odwiedzać najbliżsi, więc na bieżąco mogą Ci coś ewntualnie podrzucić!Głowa do góry i duuużo sił!!!:)

8 Ostatnio edytowany przez MagdaZ (2009-07-30 18:58:22)

Odp: Wyprawka

post przeniesiony

Jeanne napisał/a:

Nie wiem w jakim szpitalu i o jakim standardzie bedziesz rodzila.Kiedy ja bylam w takiej sytuacji nie zalowalam , ze dla maluszka do torby spakowalam mala paczuszke pampersow ( byly limity i czasami jak skonczyl sie przydzial trzeba bylo zebrac o dokladke), masc na odparzenia ( zawsze podczas kapieli takie kremy pielegniarki mialay , ale z powodu oszczednosci nie widzialay powodu , zeby go uzyc , w rezultacie czego wiele dzieci bylo baaardzo odparzone ) no i jakies ubranka na zmiane ( te , ktore dostalo moje dziecko byly okropne.Za duze , poszarpane , brak slow).Czesto gdy niczego nie maja pod reka , po prostu zawijaja dziecko w taki kokon i tyle.Naprawde warto miec jakies swoje ciuszki dla dziecka , zeby czulo sie ono swobodnie i wygodnie i wygladalo jak czlowiek.Nie zapomnij o chusteczkach nawilzanych , sa niezbedne , kiedy trzeba obmyc kruszynke podczas zamiany pieluszki i nie tylko. A tak w oglole to najwiecej rzeczy bedziesz potrzebowala Ty . Zycze Ci wszystkiego dobrego , przede wszystkim szczesliwego rozwiazania i cudownego maluszka smile

9 Ostatnio edytowany przez MagdaZ (2009-07-30 18:58:14)

Odp: Wyprawka

post przeniesiony

MagdaZ napisał/a:

Ja rodziłam ok. 1,5 roku temu i trzeba było mieć ze sobą wszystko, tzn.
Dla Ciebie: koszula nocna szt 3 (u nas się rodzi we własnej koszuli więc jest ona od razu po porodzie do prania),
szlafrok
klapki (najlepiej piankowe żebyś mogła w nich wejść pod prysznic)
reczniki
kosmetyki
majtki jednorazowe (z apteki)
pieluchy Bella jednorazowe tzw. wkłady ginekologiczne
niezbędne badania - grupa krwi i książeczki zdrowia, ubezpieczenie, dowód osobisty
Dla dziecka: pieluszki
kosmetyki do kąpieli i pielęgnacji
koszulki szt.3 (najlepiej z rękawiczkami)
kaftaniki szt3
śpiochy szt.3
rożek
ręcznik kąpielowy(rożek kąpielowy)
Praktyczna rada: jak będziesz rodziła siłami natury, to po porodzie jak będziesz chciała iść do toalety na "siku" nie idź na sedes tylko pod prysznic. Odkręcasz letnią wodęi podczas opłukiwania części intymnych - "sikasz". Tego typu zabieg maksymalnie zmniejsza pieczenie podczas oddawania moczy i przynosi ogromną ulgę.
Życzę powodzenia i trzymam kciuki za szybki i lekki poród smile

10 Ostatnio edytowany przez MagdaZ (2009-07-30 18:58:00)

Odp: Wyprawka

post przeniesiony

Miranda napisał/a:

Potrzebne są też dokumenty- dowód osobisty,książeczka ubezpieczeniowa,karta ciąży,ostatnie badania/mocz,morfologia,grupa krwi,Hbs,WR/ i inne wyniki badań jeśli na coś się leczysz.Jeśli chodziło się do szkoły rodzenia to trzeba wziąć dyplom jej ukończenia,potrzebny jest w przypadku porodu rodzinnego.Reszta to tak jak dziewczyny napisały,chusteczki nawilżone,ubranka i pieluszki jednorazowe trzeba mieć.Ja rodziłam dwa lata temu,na sali był dostępny krem na pośladki Nivea,ale moja dzidzia miała wysypkę po nim nawet jak była starsza,lepiej wziąść ze sobą jakiś ze sobą na wszelki wypadek,często używany jest np.Sudokrem.Pozdrawiam i życzę szybkiego i szczęśliwego rozwiązania

Posty [ 11 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » CIĄŻA I PORÓD » Wyprawka

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności



© www.netkobiety.pl 2007-2024