Koszty wesela - ile się zwraca ?? - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Forum Kobiet » WIECZÓR PANIEŃSKI, ŚLUB, WESELE » Koszty wesela - ile się zwraca ??

Strony 1 2 3 Następna

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 1 do 38 z 102 ]

Temat: Koszty wesela - ile się zwraca ??

Witam wszystkich,
proszę podzielcie się jak to u Was było z tym zwrotem kosztów wesela z prezentów i kopert ?? Jaki procent udało się "odzyskać "
Ja niedawno organizowałam taką imprezę i szczerze mówiąc jestem trochę zawiedziona, bo bardzo mało się zwróciło.
Ale przynajmniej wspomnienia z imprezy będą:)
A jak to u Was wyglądało ??

Reklama
Zobacz podobne tematy :

2

Odp: Koszty wesela - ile się zwraca ??

Nie słyszałam żeby ktoś na weselu zarobił albo żeby mu się zwróciło

GG: 1464002
"Nie ma takiej przeciwności, przeznaczenia, losu, które mogą zachwiać postanowieniem zdeterminowanej duszy"

3

Robiłaś wesele, liczyłaś, że się zwróci, (a daj Bóg jeszcze zarobicie) i spotkało Cię rozczarowanie?
To musiałaś kijowych gości zaprosić, ja bym zaprosiła ich raz jeszcze i opierniczyła wszystkich z góry na dół, niech robią zrzutkę darmozjady....

Reklama

4 Ostatnio edytowany przez lena812 (2013-06-19 20:11:16)

a ja byłam na takim weselu które się zwróciło z nawiązką

według mnie każdy powinien dać przynajmniej tyle ile młodzi wydali za osobę w miejscu gdzie było wesele ,plus jakieś dodatkowe pieniądze

5

Zszokowała mnie taka postawa odnośnie wesela - że wesele urządza się wyłącznie z nadzieją, że koszty zostaną zwrócone przez zaproszonych na te wesele (tj. gości) yikes  No to właściwie po co urządzać wesele? Równie dobrze byłoby w ogóle nie urządzać takiego typu imprezy; wówczas młodzi nie stracą na tym finansowo i nie będzie ewentualnego rozczarowania w razie gdyby goście nie byliby zbyt hojni.

Reklama

6

aristokratka napisał/a:

Zszokowała mnie taka postawa odnośnie wesela - że wesele urządza się wyłącznie z nadzieją, że koszty zostaną zwrócone przez zaproszonych na te wesele (tj. gości) yikes  No to właściwie po co urządzać wesele? Równie dobrze byłoby w ogóle nie urządzać takiego typu imprezy; wówczas młodzi nie stracą na tym finansowo i nie będzie ewentualnego rozczarowania w razie gdyby goście nie byliby zbyt hojni.

Nic dodać, nic ująć.

7

Ja cały czas myślałam, że wesele robi się dla gości a nie po to by na nich jeszcze zarobić :-D

"Kiedy wierzysz w siebie, nie starasz się przekonać innych. Kiedy jesteś zadowolony z siebie, nie potrzebujesz aprobaty pozostałych." Lao Tze

8

a ja zyję z myslą że wesele zrobię dla mnie i mojego faceta smile żeby mieć co wspominać smile

9

lena812 napisał/a:

a ja zyję z myslą że wesele zrobię dla mnie i mojego faceta smile żeby mieć co wspominać smile

Będziesz wspominać stres i zamieszanie.... tyle zapamiętasz. No chyba, że umiesz się wyłączyć i cieszyć chwilą smile

10

tak bubus ja na luzie podchodzę do prawie wszystkiego smile

11

Słoneczna86 napisał/a:

Ja niedawno organizowałam taką imprezę i szczerze mówiąc jestem trochę zawiedziona, bo bardzo mało się zwróciło.

Jeśli podchodzi się do tematu organizacji, tak jak Ty podeszłaś lub jeśli stosuje się metodę zastawiania wszystkich pieniędzy zamiast racjonalnego budżetowania, to potem pozostaje zawód.

Wesele to nie transakcja biznesowa. Nie można niczego zakładać, kalkulować.
Jeśli ktoś robi je dla kopert, to powinien sobie darować.

Bubuś napisał/a:
lena812 napisał/a:

Będziesz wspominać stres i zamieszanie.... tyle zapamiętasz. No chyba, że umiesz się wyłączyć i cieszyć chwilą smile

Grunt to dobre podejście. Jak ktoś się nastawi na stres i zamieszanie, to właśnie taki nastrój będzie dominował w przygotowaniach.
Bez przesady! To TYLKO organizacja imprezki. Nie ma się co spinać. Trzeba znaleźć w tym przyjemność.

15.08 - Olek

12 Ostatnio edytowany przez Bubuś (2013-06-19 21:23:51)

lena812 napisał/a:

tak bubus ja na luzie podchodzę do prawie wszystkiego smile

To w takim razie jedynym zmartwieniem towarzyszącym Ci w tym wyjątkowym dniu będzie wielka niewiadoma - zwróci się czy się nie zwróci wink

A odkładając dywagację na temat "Po co robi się wesele" z otoczenia znam tylko jedną parę, która zarobiła na imprezie.

Wesele organizowane było "metodą gospodarczą" - w remizie z kucharkami etc. a gości było koło 200, rodzina umiarkowanie zamożna wink Ciasta do paczek piekły ciotki, salę dekorowała "młodzież".

Moje się nie zwróciło (trudno żeby, jak miałam uroczystą kolację na 25 osób), na ogół jednak zwraca się ok 35- 40%, tak mi się wydaje, no chyba, że młodzi fałszują oficjalne wyniki tongue

13

jzs, ale naprawdę... jak można organizować wesele i zastanawiać się ile się zwróci? ;D to jakieś zabawne jest. A to nie robi się go po to, by się dzielić szczęściem z rodziną, bliskimi?
A co do dawania "tyle ile młodzi wydali" to myślę, że kiedyś tak nie było, ale teraz niestety, właśnie przez osoby, którym wesele ma się zwrócić, taka tendencja robi się coraz popularniejsza.
Szkoda kasy - nie rób imprezy.

Nazbyt układne kobiety, rzadko znaczą historię...

14

lena812 napisał/a:

według mnie każdy powinien dać przynajmniej tyle ile młodzi wydali za osobę w miejscu gdzie było wesele ,plus jakieś dodatkowe pieniądze

To w takim razie idąc 4-osobową rodziną trzeba by było włożyć minimum tysiąc do koperty. Same talerzyki +/- 600 zł, a do tego doliczyć trzeba alkohol, ciasta i koszty organizacyjne (zespoł, dekoracja sali itp). Tylko marzyć o gościach, którzy chcą za siebie zapłacić i jeszcze pozwolą zarobić wink

15

Słoneczna86 napisał/a:

Witam wszystkich,
proszę podzielcie się jak to u Was było z tym zwrotem kosztów wesela z prezentów i kopert ?? Jaki procent udało się "odzyskać "
Ale przynajmniej wspomnienia z imprezy będą:)
A jak to u Was wyglądało ??

Ją pierdziele
Nie zapraszalam rodziny i  przyjaciol na wesele  po to by mi się zwróciło. I w życiu na imprezę do takich ludzi nie  chciałabym pójść.
Rozumiem,ze teraz w planie są chrzciny,które   muszą się zwrócić?

''Wiem, że dla ciebie to forum, to terapia na nieudane życie emocjonalne, więc pisz sobie i fantazjuj o mnie lub o sobie" smile
autor-iryd

16

Nie wiem po co kalkulować. Mi wesele robią rodzice. Placa za gosci,wodke ciasta itd. My placimy za to co chcemy dodatkowo, fotograf,kamerzysta jakies atrakcje smile A kasa idzie dla nas, bo przeciez dawniej bylo tak ze rodzice organizowali slub mlodym, w ramach prezentu. A mlodzi kase zabierali dla siebie.

A jak slysze jak rodzice i mlodzi kalkuluja ze moze dwudniowe wesele zrobia, koszta nie wiele drozsze ale goscie wiecej kasy dają.. rece mi opadaja bo dla mnie dwudniowe wesele to meczarnia, a co mi z 100zl wiecej???

Bo choćby człowiek był nie wiadomo jak dzielny, czasami czuje sie bardzo samotny....

17

Wydaje mi się, że tradycyjnie byli to rodzice panny młodej.

Ogólnie takie imprezy ostatnio są organizowane dla kasy. Kojarzycie to głośne zdjęcie z komunii krążące w internecie, matka z córa i "komunijne łupy" na podłodze.

"Nie ma takiej przeciwności, przeznaczenia, losu, które mogą zachwiać postanowieniem zdeterminowanej duszy"

18

Słoneczna86  a  za wesele płaciliście ze swoich pieniędzy czy rodzice Wam finansowali?

19

Hahhaha! No tak nawet na to nie popatrzyłem... Zebraliśmy może 6 tysięcy i wystarczyło na podróż poślubną.

Lepiej kochać i przegrać, niż nie kochać nigdy. Prawdziwa miłość daje wolność. Seks bez miłości jest łatwiejszy niż miłość  bez seksu. To dlatego że mnie kochasz tak wiele ode mnie chcesz? 

20 Ostatnio edytowany przez Bubuś (2013-06-20 10:16:33)

agnik napisał/a:

Ogólnie takie imprezy ostatnio są organizowane dla kasy. Kojarzycie to głośne zdjęcie z komunii krążące w internecie, matka z córa i "komunijne łupy" na podłodze.

Akurat dzisiaj mi kolega przesłał to zdjęcie na demotach
http://img4.demotywatoryfb.pl//uploads/201306/1371567016_6gtben_600.jpg

21

Bubuś napisał/a:
agnik napisał/a:

Akurat dzisiaj mi kolega przesłał to zdjęcie na demotach
http://img4.demotywatoryfb.pl//uploads/ … en_600.jpg

O ją p....
Te czeko ladki są zastanawiają ce.U mnie to jest taki zwyczaj,ze się nimi częstuje gości,przede wszystkim dzieciaki zamiast chować a potem robić sobie z nimi fotki.Az wierzyć mi się nie chce, repreze ntu jemy ten sam gatunek.A najgorsze to trafić do kogoś takiego na imprezę ....

''Wiem, że dla ciebie to forum, to terapia na nieudane życie emocjonalne, więc pisz sobie i fantazjuj o mnie lub o sobie" smile
autor-iryd

22

Wiem, ze off top, ale mnie zastanawia co tak "skromnie" big_smile
Ani aparatu, ani iphona tongue Bida z nędzą - laptop, biblia, 1400 w złotówkach...
Może to "ojro" coś sytuację podratuje big_smile, chyba, że to są nasze dwustuzłotówki

23

To są 50, widziałam to zdjęcie bez zamazań chyba na kwejku. I tam widać, że to mamusia jest dumna z łupów dziewczynka ma bliżej nieokreślony wyraz twarzy. Być może to pokolenie po PRL jest takie zachłanne na to czego nie było, czego oni nie dostali jako dzieci, bo przecież możliwości prezentów i organizacji całej imprezy były ograniczone. Teraz wszystko ma być największe, najlepsze i najdroższe, w ramach rekompensaty za tamte czasy. Szkoda mi dziewczynki ze zdjęcia, pewnie ma przechlapane wśród rówieśników

24

ja tam nie myslę że wesele ma się zwrócić,jeśli sobie je w końcu kiedyś zrobię to liczę głównie na świetną zabawę i ze będą na nim Ci na których najbardziej mi zależy,
bo głupotą jest robić wesele na 200 osób i zapraszać ciotki których sie nigdy na oczy nie widziało,wolę w to miejsce zaprosić dobrych znajomych z którymi mam cos wspólnego
mimo to  znam ludzi którzy liczą czy im sie wesele ,komunia,chrzciny zwrócą

25

Nam się nie miało co zwracać, bo rodzice nam finansowali wesele. Ale zarobiliśmy trochę big_smile

26

ojap....ę! rozwala mnie takie podejście do spraw..no ale widać co dla kogo się liczy.

27

Swego czasu miałem okazję być po tej drugiej stronie "barykady", tj. osobą będącą w teamie obsługi wesel, a co za tym idzie też i "prawą ręką" szefostwa w tej materii. Wynajem sali, przystrojenie, menu żarełka, logistyka, limuzyna, kapela, dzem mydło i powidło. Jak padało poniekąd adekwatne pytanie "materialistyczne" w kwestii zarobku na tym biznesie, to był z Naszej strony ironiczny śmiech na sali pod nosem, tak by nowożeńcy i ew. swatowie tego nie zauważyli. Perfekcyjną ripostą dyrekcji - którą pamiętam do dzisiaj - na takie zapytanie bezposrednio od mlodych, było stwierdzenie, że cyt. "cieszcie się, ze fiskus w tym na dokładkę lapy nie przykłada".
Wesele jest pamiątką na lata tego wyjątkowego dnia a nie sposobem na łatwy zarobek. Jak już to poszukać sobie bogatego "szejka" na towarzysza życia albo w zaproszeniach napisać adnotację z *, że kopertowe to "co łaska", ale nie mniej jak tysiączek big_smile
Analogią do tytułu tego wątku jest chyba film "4 wesela i pogrzeb"... jak mi się za 4 podejściem do ołtarza nawet pierwsza impreza weselna nie zwórci, to się pochlastam żyletką na amen hmm lol

"Pieniądze są dobrym sługą ale złym Panem" w tej sytuacji.
Nie mniej jednak wspomnienia z tej imprezy są więcej warte niż liczba zer na wspólnym rachunku... tak uważam, bynajmniej, zresztą big_smile

Mogę być w każdym miejscu na świecie, ale fragment mnie zawsze będzie jezdził opustoszałą autostradą zwaną życiem, sprawdzajac w tylnym lusterku, jak rozmywają się na horyzoncie miejsca i ludzie, których poznałem.

28

Ja uważam, że fajnie, jak młodzi ludzie zaczynają wspólne życie z jakimś zapleczem finansowym. Chociaż dla mnie sprawa była prosta: nie stać mnie, to nie robię wesela. Rodziców było stać, to zrobili. smile

29 Ostatnio edytowany przez LeeBee (2013-06-21 18:19:26)

My nasze wesele opłacaliśmy sami. Wesele było na 30 osób (najbliżsi). Wydaliśmy w przybliżeniu 15 tyś. (a trzeba dodać, że wiele było załatwione "po znajomości" i nie było kamerzysty. W przeciwnym razie wyniosło by to znacznie więcej, pewnie koło 20 tyś).

Z prezentów uzbieraliśmy mniej więcej 6000zł (+ od mojej mamy dostaliśmy 5000zł)

Nie ma szans żeby wszystko się zwróciło. Każdy z gości stara się, aby za ten przysłowiowy talerzyk się zwróciło, czasem dorzuci coś więcej. Niestety koszty okołoweselne poza "ceną za osobę" pochłaniają bardzo dużo i za to nikt nam nie zwróci.

30

Sami finansowaliśmy wesele i dziwią mnie wasze komentarze.. Zrobiliśmy je, bo było nas stać, poza tym ma się je raz w życiu i to super zabawa. Nie byłam ani zmęczona, ani zestresowana, bawiłam się jak nigdy:) Ale nie ukrywam, że zdawaliśmy sobie sprawę, że dostaniemy prezenty.

Każdy kto organizuje tą imprezę liczy, że jakaś część kasy mu się zwróci. Mam koleżanki, którym zwróciły się całkowite koszty.
Stąd mój post, z ciekawości, jak to u Was wyszło.

31

Słoneczna86 napisał/a:

Nie byłam ani zmęczona, ani zestresowana, bawiłam się jak nigdy:)

Jako osoba z doświadczeniem w tej materii zgodzę się z Tobą, że tak jest. Ale warunkiem tego jest fakt, że załoga obsługująca taką imprezę nie jest grupą ludzi z łapanki i potrafi wybrnąć z każdej nieoczekiwanej opresji. W przeciwnym wypadku z wesela robi się stypa, bo wszyscy począwszy od młodych są zawiedzeni.

Sami finansowaliśmy wesele i dziwią mnie wasze komentarze.. Zrobiliśmy je, bo było nas stać, poza tym ma się je raz w życiu i to super zabawa. Ale nie ukrywam, że zdawaliśmy sobie sprawę, że dostaniemy prezenty.
Każdy kto organizuje tą imprezę liczy, że jakaś część kasy mu się zwróci. Mam koleżanki, którym zwróciły się całkowite koszty.

Widzisz... Nasze komentarze oparły się na stwierdzeniu, że ktoś liczy na "konkretny" zarobek na tej swojej imprezie. Czyli nie ważna jest dla Niego jakość imprezy czy zwrot części poniesionych kosztów, a ważny jest sam finalny zysk. Takie materialistyczne podejście do tego tematu jest absurdem, z którego jak choćby widać po Naszych komentarzach, większość ludzi zgodnie wyśmiewa.

Mogę być w każdym miejscu na świecie, ale fragment mnie zawsze będzie jezdził opustoszałą autostradą zwaną życiem, sprawdzajac w tylnym lusterku, jak rozmywają się na horyzoncie miejsca i ludzie, których poznałem.

32

hm.. może nie takim absurdem, bo gdybym organizowała wesele w sali przerobionej z dawnej remizy, ławki były by szkolne i brakowało by klimy, a kucharki znalazłabym po kosztach.. to faktycznie prosząc 200 osób można by było na tym zarobić.. Jednak wstyd mi było wziąć taką norę jako salę, więc z kosztami trochę popłynęliśmy.. mimo że nie należę do osób, który lubią się pokazać..
Impreza naprawdę była świetna, zawdzięczam to towarzystwu, prosiliśmy głównie młode osoby, które rozkręciły się na maksa:)

33

Słoneczna86 napisał/a:

gdybym organizowała wesele w sali przerobionej z dawnej remizy, ławki były by szkolne i brakowało by klimy, a kucharki znalazłabym po kosztach..

To gwarantuję, ze w większości takich przypadków, przysłowiowa pomidorowa jest przesolona na całe życie już na weselu... Mówię serio, bo do dzisiaj pomagam po znajomości i starych kontaktach przygotowywać wesela i nieraz słyszałem od samych zainteresowanych, że proszą o fachową pomoc, bo inne "zwiedzone" przezeń wesela były porażką, gdzie kucharki czy obsługa była z ogłoszenia albo z serwowanymi TYLKO zimnymi przekąskami z podstawionego cateringu ze stodoły sołtysa. Niezjadliwe i zgaga na maxa na drugi dzień.
I nie odbieraj tego jako krytyki Twojej wypowiedzi. Takie są w większości fakty.

34

Byłam na wielu weselach.
Ostatnie było "wiejskie" miało się odbyć na sali gimnastycznej więc miałam wizję okropnej imprezy i niesamowicie pozytywnie się zaskoczyłam.
Wystrój sali przepiękny całość od sufitu podwieszona materiałami, które opadały po ścianach, podłoga też była wyłożona jakąś wykładziną, nie wyglądało to jak sala gimnastyczna, ławki szkolne zakryte obrusami do ziemi, tylko krzesła szkolnych ławek nie zostały ozdobione. Jedzenie robiły kucharki ale na niczym nie straciło, na stołach stały też świeże kwiaty w różnych wazonach. Także czasem takie wsiowe wesele potrafi nieźle zaskoczyć, to było najlepsze na jakim byłam, wężyk na prawie 300 osób to niesamowita sprawa smile

35

Słoneczna86 napisał/a:

Sami finansowaliśmy wesele i dziwią mnie wasze komentarze.. Zrobiliśmy je, bo było nas stać, poza tym ma się je raz w życiu i to super zabawa. Nie byłam ani zmęczona, ani zestresowana, bawiłam się jak nigdy:) Ale nie ukrywam, że zdawaliśmy sobie sprawę, że dostaniemy prezenty.

Słoneczna
Osłabia mnie taka postawa. Warto by doprecyzwać ,ze nie  KAŻDY tylko  KAŻDY  z   twoich znajomych.  Ja
zapraszałam  rodzinę z różnych krańc ów świata  by  się spotkać:- bo to  jedyna  okazja.
Pomysl o tych,którzy bardzo  chcieli  by  być na  twoim   weselu  ale  nie  stać ich na  to.  Są   na star cie  wyeliminowani bo  gdy przyjdą,  impreza  może ci   się   nie zwroc ic 
Mój mąż opowiadał  mi, ze kiedyś  młodzi ludzie  gdy  chogdzili    na   wesele   do   takich   jak   ty     to    dla   dowcipu  dawali  10 zł   w kopercie   albo po cie te   papi ery.....

autor-iryd

36

Gojka albo patelnię  czy żelazko za 20 zł big_smile

37

Słoneczna86 napisał/a:

hm.. może nie takim absurdem, bo gdybym organizowała wesele w sali przerobionej z dawnej remizy, ławki były by szkolne i brakowało by klimy, a kucharki znalazłabym po kosztach.. to faktycznie prosząc 200 osób można by było na tym zarobić.. Jednak wstyd mi było wziąć taką norę jako salę, więc z kosztami trochę popłynęliśmy..

I to była tylko Twoja i męża decyzja: chcieliście po wyższych kosztach, to Wasza sprawa, trudno jednak oczekiwać, że wszyscy goście jakich zapraszasz wyjdą z pomyślunku: "Aaaa biorą ślub w Cubus, pewnie płacą 300 zł za osobę, aaa to trzeba dać im co najmniej 600 zł do koperty" - niektórych na to nie stać.
Wasz miły gest, że zapewniliście  gościom większy komfort  smile

38

Zawsze bawiło mnie okreslenie, że wesele "może się zwrócić". Dla mnie wesele to były określone koszty. Byliśmy z mężem na nie przygotowani, do dziś twierdzę, że moje własne wesele było najlepszym, na jakim byłam ;-) Wspomnienia cudowne, przebawiona impreza do rana.
Ale prezenty od gości to zupełnie inna kategoria, niewspółmierna nijak do pieniędzy wydanych na wesele (bo przecież jedzenie, sala i zespół to nie wszystko, jest masa pobocznych kosztów, których nijak nie da się zliczyć).
Ale byłam tez gościem na wielu wielu weselach i kilka razy zdarzyło się tak, że nowożeńcy po pierwszym tańcu znikali, ale nie po to, by robić sobie przecudnej urody fotki w plenerze, ale żeby "zliczyć kasiorę". No śmiech na sali po prostu.
Albo cytat z wesela z ust panny młodej: moi goście pójdą pewnie szybko, gorzej będzie z rodziną K. (czyli męża) tongue - widać nastawienie ...

Gdy Ty i Ja, cały świat jest dla nas ...

Posty [ 1 do 38 z 102 ]

Strony 1 2 3 Następna

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » WIECZÓR PANIEŃSKI, ŚLUB, WESELE » Koszty wesela - ile się zwraca ??

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin
© www.netkobiety.pl 2007-2016