Jakie sposoby na pozbycie się nadmiaru wody z organizmu ? - Netkobiety.pl

Witaj na Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone przez kobiety dla aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Porozmawiasz na takie tematy jak : miłość, związki, psychologia, edukacja, finanse, religia, zdrowie i uroda...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

#1 2013-06-19 06:32:15

KGB
Redaktor Działu Zdrowie i Kariera

Jakie sposoby na pozbycie się nadmiaru wody z organizmu ?

Zatrzymywanie wody w organizmie to zmora niejednej kobiety. Najbardziej odczuwamy dyskomfort związany z nagromadzeniem się wody podczas miesiączki. Niemniej jednak ma to również związek ze złą dietą i siedzącym trybem życia.

Jak sobie poradzić z tym uporczywym problemem ?
Znanym mi sposobem, chyba najbardziej oczywistym, jest picie  wody z cytryną. Ze źródeł internetowych dowiedziałam się również, że bardzo skutecznie działa włączenie do diety arbuza (ze względu na dużą zawartość wody ). Oczywiście są również rozwiązania farmakologiczne, ale co do tych nie mam przekonania.

Jak wy sobie kobietki radzicie w sytuacji kiedy czujecie się „pełne”, napuchnięte ? Jakie znacie jeszcze sposoby dzięki którym można uniknąć zatrzymywania wody w organizmie ?

Jestem dyplomowanym trenerem biznesu.Jeśli masz  problemy ze znalezieniem pracy, napisaniem CV, chcesz zmienić prace, zapraszam do Działu KARIERA gdzie znajdziesz odpowiedź na nurtujące Cię pytania a także pomoc i wsparcie.

http://www.katarzynabuchacz-trenerbiznesu.pl
http://katarzynabuchaczcv.blogspot.com/

#2 2013-06-19 09:57:02

Catwoman
Redaktor Działu Kultura

Re: Jakie sposoby na pozbycie się nadmiaru wody z organizmu ?

Picie małymi łykami (to jest podobno ważne) wody przez cały dzień, by w sumie uzbierało się tego z 2L (8 szklanek).

#3 2013-06-19 12:58:34

Olinka
Redaktor Naczelna Forum

KGB napisał:

Znanym mi sposobem, chyba najbardziej oczywistym, jest picie  wody z cytryną.

Od pewnego czasu, zamiast czystej wody, pijam właśnie wodę z dodatkiem soku wyciśniętego ze świeżej cytryny - taka mi lepiej smakuje. Ile soku z cytryny i na jaką ilość wody powinno się dodawać, aby uzyskać efekt odwadniający?

Wiem też, o czym wspomniała Cat, że aby nie dopuścić do gromadzenia się wody w organizmie, należy dostarczać ją stopniowo, czyli co jakiś czas sięgać po szklankę i wypić kilka łyków wielokrotnie w ciągu dnia, w przeciwnym razie organizm otrzymuje sygnał, że jest problem, wtedy zaczyna robić zapasy i jak tylko otrzyma większą ilość płynu, to go magazynuje.

Regulamin Forum Netkobiety.pl - koniecznie przeczytaj, a będzie Ci z nami łatwiej smile

Nie czyń samego siebie przedmiotem kompromisu, bo jesteś wszystkim, co masz.

#4 2013-06-19 13:00:52

Mussuka
Przyjaciółka Forum

sauna:) wszystko sie wypoci:)

Nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło  smile

#5 2013-06-19 18:24:05

Marianne
Słodka Czarodziejka

Melon ma wspaniałe właściwości, a mianowicie działa moczopędnie i przeczyszczająco -więc polecam.wink

"Nad wszystkim co robię unosi się niezłomne poczucie ironii."

#6 2013-06-19 19:16:34

KGB
Redaktor Działu Zdrowie i Kariera

Olinka napisał:

Od pewnego czasu, zamiast czystej wody, pijam właśnie wodę z dodatkiem soku wyciśniętego ze świeżej cytryny - taka mi lepiej smakuje. Ile soku z cytryny i na jaką ilość wody powinno się dodawać, aby uzyskać efekt odwadniający?

Z moich informacji wynika, że na szklankę wody powinno się dodać soku z połowy cytryny.

Sauna to świetny pomysł !

Jestem dyplomowanym trenerem biznesu.Jeśli masz  problemy ze znalezieniem pracy, napisaniem CV, chcesz zmienić prace, zapraszam do Działu KARIERA gdzie znajdziesz odpowiedź na nurtujące Cię pytania a także pomoc i wsparcie.

http://www.katarzynabuchacz-trenerbiznesu.pl
http://katarzynabuchaczcv.blogspot.com/

#7 2013-06-19 20:32:34

żyworódka
Przyjaciółka Forum

Witam. smile

Na mnie działa piwko moczopędnie - najbardziej.

Sok z połowy cytryny na szklankę wody?
Uff... robi mi się kwaśno na samo wspomnienie. yikes
Dla mnie nie do przełknięcia.

Owszem często z rana piję wodę, ale tylko z plasterkiem cytryny i łyżeczką miodu.

Raczej nigdy nie wypijam 2 litry czystej wody w ciągu dnia.
Do płynów wliczam wszystko: zupę, herbatę, kawę, sok z owoców, pomidorów...

Na pewno trzeba dostarczać organizmowi płyny przez cały dzień, nie pić tzw. haustem.

Pozdrawiam. smile

Ostatnio edytowany przez żyworódka (2013-06-19 20:33:36)

"Im dalej w życie, tym więcej musimy odrzucić iluzji, marzeń i pragnień młodości, tym silniejsze w nas poczucie, że padliśmy ofiarą złego świata i innych ludzi. Zawsze znajdziemy kogoś, kto winien jest naszemu nieszczęściu i porażce, kogoś, kogo chcielibyśmy wykluczyć. Przyjęcie doktryny, która uwzniośli tę zawiść i poczucie krzywdy, daje pocieszenie i siłę." Carlos Luiz Zafón.

#8 2013-06-20 09:42:26

mariola345
Niewinne początki

Ja od kilku tygodni piję wodę z alg, dodaję do niej sok z cytryny albo/i liście mięty, żeby lepiej smakowało. Cera już widzę że mi się poprawia, ale skoro piszecie, że to działa również na zatrzymywanie wody, to zaobserwuję przed miesiączką, jak to z tym jest wink Pozdrawiam!

#9 2013-06-20 14:29:37

mery90
Przyjaciółka Forum

woda to przede wszystkim. ja po antykoncepcji mam problem z woda gromadzona w organizmie. jednak ja siegnelam po pomoc farmakologiczna, stosowalam hydrominum przez ok3 miesiace, stopniowo uczac sie wlasnie pic duzo wody w ciagu dnia, no i tak jak dziewczyny pisaly, arbuz;) ja innego sposobu osobiscie nie znam

#10 2013-06-22 12:20:44

enigma26
Dobry Duszek Forum

Zredukować do minimum spożycie soli.

#11 2013-06-22 18:37:07

REA_lna
Słodka Czarodziejka

Ja próbowałam wszystkiego...i wody, wody z cytryną, wywaru z pietruszki soków z różnych owoców, leków homeopatycznych na krążenie limfy i jeszcze wielu...wszystko d..pa.
Pomogły mi środki farmakologiczne a oprócz tego sauna. Leki biorę od pół roku. Wstaje bez worów, nie napuchnięta. Trudno, nic się na to nie poradzi.

Stopka forum