Film o kobietach "Siostry Magdalenki" - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Forum Kobiet » RELIGIA - DUCHOWE POSZUKIWANIA » Film o kobietach "Siostry Magdalenki"

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 5 ]

Temat: Film o kobietach "Siostry Magdalenki"

Jak Wam jawi się Kościół Katolicki po obejrzeniu filmu i po fali krytyki tej instytucji w Irlandii.
Chodzi o wykorzystywanie dzieci i młodzieży do niewolniczej pracy i praktyk seksualnych pod przykrywką wychowania w katolickich sierocińcach.

Reklama
Zobacz podobne tematy :

2

Odp: Film o kobietach "Siostry Magdalenki"

Cytat z opisu filmu "Watykan krytykował twórcę za jego dzieło podkreślając, że obraz nie mówi prawdy o kościele, a katolicyzm traktuje w obraźliwy sposób...". Idąc tym tropem uzależnieni mogliby oskarżać twórców filmów o narkotykach, chorzy o chorobach, zakochani o rozwodach, a nieszczęśliwi o pięknej miłości. Kościół zawsze będzie oskarżał wszystko, co pokazuje prawdę w sposób dla nich obraźliwy i nigdy nie przyjmie na klatę tego, co dzieje się na świecie.
Film oglądałam 10 lat temu, średnio pamiętam szczegóły, ale wiem, że był mega poruszający. I przede wszystkim pokazywał prawdę - młode dziewczyny trafiały do zakonu nie przez powołanie, ale przez to, że żyły w trudnych czasach i nie miały nic do gadania.
Dlatego fala krytyki ze strony kościoła odnośnie tego filmu (i każdego podobnego) działa na mnie jak płachta na byka smile

"Nie bój się, uwierz w siebie, masz już wszystko, poczuj więc, że przed tobą cała przyszłość, przecież wiesz"
"Trzeba przecież kochać coś, by żyć. Mieć gdzieś jakiś własny ląd choćby o te dziesięć godzin stąd"

3

Mnie również poruszył, nawet wybrałam go jako temat speakingu na zajęciach z angielskiego, lata temu. Wiele się słyszy o przeróżnych skandalach w kościele katolickim, ale dopiero obejrzenie filmu pozwala wyobrazić sobie jak to z bliska musiało wyglądać, suche statystyki tego efektu nie dadzą.
Ale przekonanych o nieomylności kościoła i tak nie przekona  roll

Reklama

4

Jasne, że nie przekona... Ale co z tego, że wiele osób po zobaczeniu tego filmu (albo innego, o podobnym przesłaniu) nadal nie wierzy, że w Kościele Katolickim mogło dojść do czegoś takiego... "przecież to nie możliwe"...

"Nie bój się, uwierz w siebie, masz już wszystko, poczuj więc, że przed tobą cała przyszłość, przecież wiesz"
"Trzeba przecież kochać coś, by żyć. Mieć gdzieś jakiś własny ląd choćby o te dziesięć godzin stąd"

Posty [ 5 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » RELIGIA - DUCHOWE POSZUKIWANIA » Film o kobietach "Siostry Magdalenki"

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin
© www.netkobiety.pl 2007-2016