"Gra o tron" - oglądacie?/ UWAGA: SPOJLERY! - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Forum Kobiet » ŚWIAT FILMU » "Gra o tron" - oglądacie?/ UWAGA: SPOJLERY!

Strony 1 2 3 8 Następna

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 1 do 38 z 270 ]

Temat: "Gra o tron" - oglądacie?/ UWAGA: SPOJLERY!

Moi znajomi oszaleli na punkcie tego serialu. W końcu dałam się przekonać, obejrzałam 2 pierwsze odcinki, ale .... nie zachwycił mnie jakoś specjalnie. Jest OK, można obejrzeć do niedzielnego śniadania, być może się rozwinie, ale zewsząd słyszę, że ktoś obejrzał pierwszy odcinek i był zachwycony.
Ja po 2 odcinkach uznałam, że będzie to serial typu 'Dynastia' ale historyczno-fantastyczny.

A czy Wy oglądacie ten serial? Jeśli tak, co o nim sądzicie? Dlaczego warto go oglądać?

Reklama
Zobacz podobne tematy :

2

Odp: "Gra o tron" - oglądacie?/ UWAGA: SPOJLERY!

PRZECZYTAJ KSIĄŻKĘ!

Ja obejrzałam pierwszy sezon i mnie wciągnęło, ale jak przeczytałam książkę to normalnie nie było bata, moje serce należy do Westeros. Serial oglądam teraz już tylko z przyzwyczajenia, ale za kolejny, nowy tom "Gry" oddałabym rękę. Autor ma już 65 lat, więc modlę się o jego długowieczność, żeby mógł dalej ciągnąć tę historię smile

W taki dzień jak ten Marco Polo wyruszył do Chin.
Jakie są Twoje plany na dzisiaj?

3

Ja zaczelam serial i teraz tez powoli szykuje sie na ksiazki big_smile
Serial jest spoko, chociaz chwilami troche nudnawy. Ale laska ktora gra Khaleesi.. O MAMO! <3

Life is hard. After all it kills you.
Reklama

4

No ja jak na razie zawiesiłam oko na aktorze, który gra nowego męża Khaleesi. Nazywa się Jason Momoa. O mamo big_smile.....

5

No, Khal Drogo pojawia się na ekranie, majtki lecą w dół. Jeszcze do tego gra nieokrzesanego barbarzyńcę, ale do swojej Khaleesi zwraca się "księżycu mojego życia"... Uroczo big_smile

Ja jeszcze zawiesiłam oko na Robbie Starku i Jonie Snow, fajne chłopaki.

W taki dzień jak ten Marco Polo wyruszył do Chin.
Jakie są Twoje plany na dzisiaj?
Reklama

6

A ja go wygooglowałam big_smile Bo uznałam (nie powiem, że również po torsie) że pod tymi barwami wojennymi kryje się całkiem miłe oblicze. I nie myliłam się big_smile

7

Jestem fanką. Zarówno książek jak i serialu. Nie powiedziałabym, żeby przypominał Dynastię ( ^^' ), trup ściele się gęsto, intryga goni intrygę, a bohaterowie co rusz są to na wozie, to nawozem.

Ja lecę na Tyriona. tongue
I z utęsknieniem czekam na chwilę, kiedy ktoś zabije Sansę, nie znoszę laski.

8

Vian napisał/a:

Jestem fanką. Zarówno książek jak i serialu. Nie powiedziałabym, żeby przypominał Dynastię ( ^^' ), trup ściele się gęsto, intryga goni intrygę, a bohaterowie co rusz są to na wozie, to nawozem.

Ja lecę na Tyriona. tongue
I z utęsknieniem czekam na chwilę, kiedy ktoś zabije Sansę, nie znoszę laski.

Haha big_smile  No, mnie Sansa też wpieniła po tych 4 odc.które zdążyłam obejrzeć. Odechciało mi się oglądać, gdy doszło do incydentu z wilczkami.

9

Mnie się odechciało ją oglądać jak ją tylko zobaczyłam. Ma wiecznie minę "Mam hemoroidy, patrzcie, jak bolą". hmm Zupełnie jak ta niunia, co grała w "Zmierzchu", też przez wszystkie części z taką skrzywioną miną grała. Może się w jednej szkole aktorskiej uczyły czy coś...

10

Mnie się podoba postać jej młodszej siostry - Aryi.

11

Catwoman napisał/a:

Mnie się podoba postać jej młodszej siostry - Aryi.

Arya się chyba każdemu podoba, genialna jest. ^^

12

Ja niestety gubię się gdy jest za dużo bohaterów, rodów itd. a tu z tego co widzę, jest ich tu trochę. Wpienia mnie Viserys - brat Deneris, ale już doczytałam, że długo nie pożyje.

13

catwoman- ja tez sie gubie. dotychczas ogladalismy zawsze "gre.." z moim (teraz juz bylym) chlopakiem.. i on mi zawsze cierpliwie tlumaczyl kto jest kim. teraz nie wiem jak sobie sama poradze tongue

Life is hard. After all it kills you.

14

Tu pytajcie, pomogę. tongue
Z zamiłowania jestem historykiem, więc koligacje rodzinno-polityczne to dla mnie nie problem.

I mówiąc szczerze dla mnie to jest na plus. Czytaliście Tolkiena? Martin przy nim to mały pikuś jest, bo Tolkien rozpisywał drzewa genealogiczne na setki czy nawet tysiące lat i jakkolwiek może się to wydawać żmudne, nudne i niepotrzebne, to to nadaje całej rzeczywistości realizm no i pozostawia spore pole do popisu przy tworzeniu fabuły.

15

nie wiem co to jest gra o tron, myślałam że to gra tongue

16

Ja oglądam i mam na dodatek przeczytane wszystkie książki smile Polecam przeczytać; co prawda pierwszy sezon i pierwsza książka dość się pokrywają, ale w kolejnych tomach jest coraz więcej rozbieżności. Zupełnie inaczej też się patrzy potem na bohaterów, bo ma się dostęp do ich myśli etc i wtedy wiadomo dlaczego robią tak, a nie inaczej. Zgadzam się, że Sansa jest poniekąd denerwująca, ale ona została wychowana na taką księżniczkę i uważam, że aktorka dobrze ją gra, bo ona taka właśnie jest. Joffrey jest oczywiście równie irytujący, ale aktor gra go świetnie, widziałam z nim normalny wywiad i jest taki milutki smile A odnośnie przystojniaków: zdecydowanie Jon Snow big_smile:D:D

17

Chcę zakomunikować, iż dość się wciągnęłam - po 5. odcinku.

18

mnie też bardzo wciągnął ten serial. Ogólnie nie jestem fanką tasiemców ani innych sitcom'ów, ale dla tego jednego zrobiłam wyjątek smile  mnie też denerwuje postać Sansy, ale chyba najbardziej przeszkadza mi jej głos, taki miauczący i nosowy tongue Ale oczywiście najbardziej nie trawię Joffrey'a, jak go widzę to aż mnie ręcę swędzą, takie lanie bym mu sprawiła! big_smile
Jak skończy się ten sezon to zacznę czytać książki, na razie muszę skończyć trylogię T. Canavan (btw, gdy oglądam ten serial i tego samego dnia czytam książkę, zawsze w nocy mam kombinowane sny - na przykład dzisiaj byłam matką smoków i czarnym magiem big_smile )

19

Mnie na początku nie przekonał do siebie, ale podeszłam do niego jeszcze raz bo tak wszyscy chwalili i się wciągnęłam smile Ciekawi mnie jaka będzie historia smoków, ale do książek nie chce mi się zaglądać tongue

20

Książek nie przeczytam na pewno; jak już obejrzę film, to żadna siła mnie do książki nie zaciągnie. Natomiast serial mnie wciągnął, obecnie oglądamy z mężem 3 sezon odcinek chyba 6, podoba mi się, bo chociaż to nie ma ścisłego tła historycznego, moja wyobrażenia na temat jak ludzie radzili sobie z życiem w TAMTYCH czasach (powiedzmy okolice średniowiecza) nabierają kolorów.

21

Serial jest ok., jednak książki są lepsze co nie dziwi chyba nikogo. Mój ulubiony bohater to senior rodu Lannisterów Tywin.

A lion doesn't concern himself with the opinion of a sheep.

22

Mnie się podobał Drogo, ale umarł.
Natomiast jeśli chodzi o charakter czy postawę danego bohatera to zdecydowanie Jon Snow; za wrażliwe serce, honorową postawę i odwagę no i śliczna Kalisi - za siłę charakteru, determinację, honor i spryt smile

23 Ostatnio edytowany przez Vian (2013-05-25 22:49:23)

Marka Ragnos napisał/a:

Serial jest ok., jednak książki są lepsze co nie dziwi chyba nikogo. Mój ulubiony bohater to senior rodu Lannisterów Tywin.

Mój - junior rodu Lannisterów, Tyrion.
No, jeszcze Arya jest fajowska.

Reszty w sumie mniej lub bardziej nie lubię. big_smile

24

Tyrion też jest fajny. Ma szczere serce.

25

Ale tylko Tywin jest odpowiednią osobą na odpowiednim miejscu.

26

Marka Ragnos napisał/a:

Ale tylko Tywin jest odpowiednią osobą na odpowiednim miejscu.

Mnie osobiście nie imponują ludzie bezduszni.

27

Żelazna konsekwencja w działaniu to bezduszność?, jeśli tak to bezduszność jest bardzo pożądaną cechą charakteru.

28

Nie. Nie podoba mi się to, jak ojciec traktuje syna-karła.

29

Czyli jak?, karzeł ma wszystko vide: nazwisko, które powoduje palpitacje serca u innych, rzekę forsy, bezstresowe życie i perspektywiczną żonę + hordę dziwek, rozpoczął wojnę bo go uwięziono -to czego się pytam taki karzeł może jeszcze chcieć?. Ma się nad nim rozczulać bo jest karłem? Karły miały dużo szczęścia jeśli rodziły się w takich rodzinach bo u zwykłych ludzi już jako noworodki zostałyby rzucone psom na pożarcie.

30 Ostatnio edytowany przez Vian (2013-05-26 23:02:24)

Marka Ragnos napisał/a:

Żelazna konsekwencja w działaniu to bezduszność?

Pewnie.
Do tego gość jest nadęty jak świński pęcherz i przez to cholernie antypatyczny. Takim kolesiom ma się ochotę podrzucić pchły do łóżka, żeby choć trochę spuścić z nich powietrze, którym się nabzdyczyli.

Czyli jak?, karzeł ma wszystko vide: nazwisko, które powoduje palpitacje serca u innych, rzekę forsy, bezstresowe życie i perspektywiczną żonę + hordę dziwek, rozpoczął wojnę bo go uwięziono -to czego się pytam taki karzeł może jeszcze chcieć?. Ma się nad nim rozczulać bo jest karłem? Karły miały dużo szczęścia jeśli rodziły się w takich rodzinach bo u zwykłych ludzi już jako noworodki zostałyby rzucone psom na pożarcie.

Karzeł by się z Tobą w zupełności zgodził, ba, nawet dokładnie coś takiego powiedział w którejś części, co nie zmienia faktu, że zapewne wolałby ojca, który widziałby w nim syna, a nie tylko karła, któremu "żelazna konsekwencja" nie przeszkodziłaby dostrzec rozwiniętego intelektu syna i odpowiednio go wykorzystać (z korzyścią również dla syna, a nie wyłącznie dla siebie tudzież - jak to woli widzieć Tywin - dla RODU), ewentualnie który by się zwyczajnie od niego odpieprzył zamiast traktować go jako pionka do poświęcenia.

Cóż, tata robi co tata  uważa za słuszne, a Tyrion odpowiednio na to reaguje, zobaczymy, czyje będzie górą. smile

31

Vian napisał/a:

Pewnie.
Do tego gość jest nadęty jak świński pęcherz i przez to cholernie antypatyczny. Takim kolesiom ma się ochotę podrzucić pchły do łóżka, żeby choć trochę spuścić z nich powietrze, którym się nabzdyczyli.

Co za emocje smile

Karzeł by się z Tobą w zupełności zgodził, ba, nawet dokładnie coś takiego powiedział w którejś części, co nie zmienia faktu, że zapewne wolałby ojca, który widziałby w nim syna, a nie tylko karła, któremu "żelazna konsekwencja" nie przeszkodziłaby dostrzec rozwiniętego intelektu syna i odpowiednio go wykorzystać (z korzyścią również dla syna, a nie wyłącznie dla siebie tudzież - jak to woli widzieć Tywin - dla RODU), ewentualnie który by się zwyczajnie od niego odpieprzył zamiast traktować go jako pionka do poświęcenia.

To się nazywa polityka.

Cóż, tata robi co tata  uważa za słuszne, a Tyrion odpowiednio na to reaguje, zobaczymy, czyje będzie górą. smile

Czytałem smile

32

Marka Ragnos napisał/a:
Vian napisał/a:

Pewnie.

Co za emocje smile

No. Bo ja emocjonalny człowiek jestem. :]

To się nazywa polityka.

Jak ktoś politykę przedkłada nad rodzinę, to go mało kto lubi, proste.

33

Vian napisał/a:

Jak ktoś politykę przedkłada nad rodzinę, to go mało kto lubi, proste.

Ależ ta rodzina egzystuje na rozdmuchanym poziomie tylko dzięki niemu, nienawidzą go ale wiedzą że bez niego byliby nikim.

34

Mnie się nie podobało gdy Tywin powiedział Tyrionowi co o nim myśli i jego "kaczym chodzie", że patrzeć na niego nie może, nie zabił swoją matkę- rodząc się.
Nie uważam Tywina za wzór męskości- no, chyba, że takiej w gorszym wydaniu.

35

"Męskość" nie ma tu nic do rzeczy liczy się odpowiedzialność za przyszłość rodziny otoczonej przez wrogów.

36

Dla mnie to człowiek bezduszny i niepotrafiący kochać bliskich mu ludzi.

37

Jego bliscy nie oczekują miłości tylko poczucia bezkarności, władzy i bogactwa a jego "bezduszność" jest gwarantem tych oczekiwań.

38

Po minie Tyriona podczas owej rozmowy wywnioskowałam coś zgoła innego.

Posty [ 1 do 38 z 270 ]

Strony 1 2 3 8 Następna

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » ŚWIAT FILMU » "Gra o tron" - oglądacie?/ UWAGA: SPOJLERY!

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin
© www.netkobiety.pl 2007-2016