podział majątku - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 5 ]

Temat: podział majątku

Mój siostrzeniec przed swoim malzenstwem zakupil dom gospodarczy, biorac kredyt z banku i jednoczesnie pozyczajac ode mnie pieniadze na ten zakup jako doplate do jego wartosci. W chwile pózniej poznal mloda osobe,  która u niego zamieszkala. Po uplywie dwóch lat urodzilo im sie dziecko i wówczas postanowil sieozenic z matka tego dziecka. Jednak po uplywie nastepnych dwóch lat nastapil rozwód, bez wskazania winnego rozkladu malzenskiego. W 3 tygodnie po ogloszeniu rozwodu byla zona wystapila do sadu z pozwem o podzial majatku, domagajac sie polowy wartosci tego budynku gospodarczego. Nadmienie, ze splata kredytu jest tylko
wykonywana w stosunku do banku, splata dla mnie ma byc rozpoczeta w miesiacu wrzesniu. Chcialbym wiedziec czy byla zona mojego siostrzenca ma prawo do polowy podzialu tego budynku. Wywoluje to mój niepokój z racji mojego zaangazowania finansowego znacznie wiekszego jak pobrany kredyt.  Z góry dziekuję

Reklama
Zobacz podobne tematy :

2

Odp: podział majątku

http://wieszjak.pl/forum/szukaj?searchR … pl%2Fforum

Wejdz w to forum ,napisz ,odpowiedza Ci prawnicy

3

Według mnie - ale nie jestem prawnikiem- skoro zakup budynku gospodarczego nastąpil przed zawarciem małżeństwa- nie trudno będzie kuzynowi udowodnić,że jest to jego majątek odrębny.No chyba,że w porywie serca" dopisał "do własności swoją żonę- wtedy- klops.Majątek wspólny- to taki,którego dorobiono się w trakcie trwania związku małżeńskiego.

Reklama

4

No chyba że została sporzadzona umowa rozszerzenia wspólnoty majątkowej smile

Nie ma prawa domagać się połowy majątku nie będącego w wspólnej części:)

Sąd moze uwzględnić wkład jednego z małżonków nie będącego właścicielem smile w tym wypadku jest to spłata kredytu banku smile

Posty [ 5 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności

© www.netkobiety.pl 2007-2018