Szkoła językowa - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!


Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 17 ]

1

Temat: Szkoła językowa

Przymierzam się do pójście na kurs językowy, chcę miec papierek FCE, a może nawet na biznesowy angielski  pójśc, czy możecie   mi poradzić jakąś szkołę? Wszystkie maja podobne oferty i ceny, no ale zwykle sa inne metody nauki, będę bardzo wdzięczna za wszyskie informacje, bo chciałbym dobrze zainwestowac te pieniądze , które przeznaczam na kurs.

Z góry dzięki!!!

Zobacz podobne tematy :

2

Odp: Szkoła językowa

Nie profi-lingua! Beznadziejna, grupy po 18 osób, lektorka po licencjacie, grupy zróżnicowane wiekowo - gimnazjaliści, studenci, i dziewczyny po 30. Wszyscy razem. Lektorka traktuje wszystkich równo - jak pani w szkole.  I nie rozumie, że jak się pracuje po 8-10 godzin dziennie to nie ma kiedy zrobić zadanka domowego i nie można tych, którzy pracują, traktować tak samo, jak dzieci w wieku szkolnym! Miałam mieć też zajęcia z nativem, co durgie spotkanie. Ale jak już zapłaciłam, to okazało się, że panience w sekretariacie coś się pomyliło i nic z tego nie będzie. Wytrzymałam semestr i dałam sobie spokój. Wyrzucone pieniądze (całe szczęście że małe!).

3

Odp: Szkoła językowa

Może podbijemy temat? Bo okres akurat "gorący" - letnia sesja się zbliża więc pewnie większej liczbie osób zależałoby na takich informacjach. Osobiście robiłam sobie FCE jakieś 5, 6 lat temu i chodziłam właśnie w tym celu do szkoły językowej - najlepszej w mieście. Ale uczyłam się też innych języków i chodziłam do różnych szkół językowych - jestem zdania, że podstawa jest jednak nasze indywidualne podejście do nauki (samemu przecież najwięcej trzeba pracować) oraz w przypadku szkół językowych - małe grupy - jak zdążyłam się zorientować na forum i wśród znajomych - takie właśnie są w axonie ale wiem też, że już w większości szkół dążą do takich standardów - choć nie jest to łatwe zwłaszcza w mniejszych szkołach.

4

Odp: Szkoła językowa
Emilia napisał/a:

lektorka po licencjacie

Tutaj ujawnia się błąd w podejściu bardzo wielu kursantów - ocenianie nauczyciela po posiadanym tytule. Każdy filolog wie, że studia filologiczne zasadniczo nie służą nauczeniu się języka w sposób komunikacyjny, ale zgłębieniu go od strony naukowej, której zazwyczaj nie przedstawia się nigdy później swoim uczniom oraz że filologia nie daje nikomu daru nauczania - albo się go posiada albo nie. I albo zmienimy system kształcenia nauczycieli albo nie możemy stawiać znaku równości pomiędzy dobrym nauczycielem a absolwentem filologii, bo jak już przez wiele lat pracy z nauczycielami zauważyłam nie ma żadnej korelacji między tymi dwiema rzeczami.
Często lepszym nauczycielem języka jest osoba, która poznała go praktycznie, np. poprzez wyjazdy czy obcowanie z native speakerami. Dyplom nie powinien być nigdy podstawowym kryterium oceny lektora, ponieważ jeżeli została sprawdzona jego znajomość języka na poziomie zaawansowanym, nic nie stoi na przeszkodzie, by dana osoba zaczęła uczyć.

Emilia napisał/a:

Lektorka traktuje wszystkich równo - jak pani w szkole.  I nie rozumie, że jak się pracuje po 8-10 godzin dziennie to nie ma kiedy zrobić zadanka domowego i nie można tych, którzy pracują, traktować tak samo, jak dzieci w wieku szkolnym!

I tu znów się przejawia sedno problemu - wszystko zależy nie od szkoły, nie od wykształcenia lektora, ale od jego charakteru i podejścia do kursantów. Emilia miała nieszczęście trafić na lektorkę bez odpowiedniego podejścia do nauczania dorosłych, czego na pewno nie ułatwiała jej tak duża grupa, ale nie jest powiedziane, że tak samo pracowali inni lektorzy choćby w tej samej szkole albo że będą tak pracować np. "wszyscy po licencjacie".

Dlaczego ostrzegam przed generalizacją? Ponieważ nie znam nauczyciela (ani pewnie sama nim nie jestem), który byłby w superlatywach oceniany przez wszystkich. Jedni będą sobie chwalić jego metody czy podejście, a inni za te same metody będą krytykować. Jeśli nauczyciel nie odpowiada, trzeba go zmienić, bez dwóch zdań. Ale generalizacja może sprawić, że odrzucimy kolejnego nauczyciela bez wyraźnych podstaw.

Na co zwracać uwagę? Przede wszystkim na liczebność grup. Odradzam grupy powyżej 10 osób, im mniej, tym lepiej. W drugiej kolejności należy zobaczyć, jakimi metodami posługują się lektorzy. Czy szkoła kształci komunikację? Czy sposób, w jaki to robi do nas przemawia? Tego niestety nie da się ocenić po witrynie internetowej, trzeba pójść i przekonać się samemu. Warto zadawać jak najwięcej pytań, m.in. o zadania domowe, sposób sprawdzania wiedzy i doświadczenie lektora.

Można znaleźć dobrą szkołę i dobrego nauczyciela, ale jak ze wszystkim, co dobre - zajmie nam to chwilę wink

5

Odp: Szkoła językowa

a ja skończyłam studia filologiczne licencjat i jestem pewna że osoba która nie była ani jednego dnia na takich studiach pojęcie o jezyku angielskim ma znikome,pozatym certyfikat to certyfiakt chce sie mieć papier to sie wymaga. Ja równiez pracowałam i sie mnie nikt nie pytał czy tyram po 8 h dziennie czy mam czas zrobić zadanie,na piekne oczy papierka sie nie daje,a angielski łatwy nie jest.

6

Odp: Szkoła językowa
anka23 napisał/a:

na piekne oczy papierka sie nie daje,a angielski łatwy nie jest.

Anka23, poziom wiedzy absolwentów w dużej mierze zależy od uczelni i stawianych na niej wymagań. Co roku zajmuję się rekrutacją nauczycieli angielskiego do szkoły językowej, w której od wielu lat pracuję i widziałam naprawdę wielu kandydatów z dyplomem (nawet magisterskim na uniwersytecie), którzy robili karygodne błędy, mieli kiepską wymowę albo kompletnie nie nadawaliby się do pracy dydaktycznej.

Nie jestem zdania, że aby dobrze nauczyć kogoś języka trzeba znać absolutnie wszystkie uniwersyteckie aspekty. Mam porównanie, ponieważ jako psycholog dopełniałam swoją pracę zawodową nauczaniem angielskiego i po tych latach dopiero teraz studiuję lingwistykę stosowaną (hiszpański i angielski). Jakkolwiek psychologia i doświadczenie poprawiały mój warsztat nauczycielski każdego roku, tak studia absolutnie niczego nie zmieniają.
Oczywiście, dobrze jest ukończyć anglistykę, bo rozszerza to pojęcie o kulturze, historii regionu anglojęzycznego czy w końcu w wielu przypadkach da pojęcie o języku. Ale wierzę, że Ci, którzy opanowali język poza uniwersytetem także mogą go uczyć i mogą świetnie mówić wink

7

Odp: Szkoła językowa

rozszerza także pod wzgledem metodycznym, jako studentka kolegium nauczycielskiego angielskiego miałam i praktyke i 2 lata metodyki(jako pani psycholog powinnaś wiedzieć ze są rózne metody a także teorie)a także przygotowanie róznych szkołach pokazuje to jak postepowac z ludzmi których sie bedzie nauczać ,także nauczyciel wciela sie w rózne role w swojej karierze. Nadal uważam zeby isć do szkoły i nauczać trzeba miec podstawowa wiedze metodyczna i jezykową.

8

Odp: Szkoła językowa
anka23 napisał/a:

rozszerza także pod wzgledem metodycznym, jako studentka kolegium nauczycielskiego angielskiego miałam i praktyke i 2 lata metodyki(jako pani psycholog powinnaś wiedzieć ze są rózne metody a także teorie)a także przygotowanie róznych szkołach pokazuje to jak postepowac z ludzmi których sie bedzie nauczać ,także nauczyciel wciela sie w rózne role w swojej karierze. Nadal uważam zeby isć do szkoły i nauczać trzeba miec podstawowa wiedze metodyczna i jezykową.

Aniu, każdy nauczyciel Ci powie, że teoria na studiach to nic w porównaniu z praktyką, którą jest nic innego jak prowadzenie własnych grup. Pomijając już, że bardzo mało i bardzo kiepsko mówi się na filologii o nauczaniu najmłodszych, np. w wieku przedszkolnym... Na psychologii ścieżki pedagogicznej robi się też psychologię społeczną, a na wielu uczelniach rozprawia o stylach wychowawczych w starożytności - ciekawe, ale nieskuteczne, kiedy uczeń powie do Ciebie "Sp...j".
Ja też do pewnego momentu myślałam tak jak Ty. Ale popracowałam te parę lat i ciągle otwieram uszy na to, co mówią starsi ode mnie nauczyciele.

Jestem zdania, że w nauczaniu najistotniejsze są predyspozycje, cierpliwość i podejście do ludzi (w wieku, który ma się uczyć), jeżeli się je ma, to da się radę z większością nauczycielskich problemów.

A w temacie praktyki - mam teraz pod sobą praktykantkę ze studiów licencjackich. Robi notatki ze wszystkiego, co mówię, ale po wielu godzinach obserwowania zrobiła taką lekcję, że klasa weszła jej na głowę.

Nie przeczę, że studia wiele dają, ale zawsze będę bronić lektorów bez studiów - ponieważ jeżeli mają odpowiedni charakter i znajomość języka to mogą bić na głowę magistrów filologii wink

9

Odp: Szkoła językowa

ok,tylko aby zostać lektorem to Trzeba mieć studia.no chyba ze jesteś native s.

10

Odp: Szkoła językowa

Ja korzystam z prywatnych lekcji indywidualnych po doświadczeniach ze szkołami i nauce w grupach, zdecydowałam się na taką  formę. Dlaczego? Bo zwykle tak wolno szliśmy z tematem, że mi się nudziło. Niemieckiego uczę się od ponad 15 lat, angielskiego prawie 10 lat. Obecnie doszedł mi włoski i migowy. Z niemiecki miałam o tyle łatwiej, że mam w rodzinie wujka, który pochodzi z Niemiec i nauczycieli. Prawda jest taka, że sama szkoła nie wystarczy (nie wykluczam tego, że są jacyś geniusze do nauki języków, ja nim nie jestem) W nauce języka bardzo ważna jest systematyczność i codzienny kontakt z językiem. Bez tego, żadna szkoła Cię tego nie nauczy. Bardzo duży wkład pracy własnej to podstawa!
Same studia filologiczne to nie wiele, patrząc przez pryzmat lat mojej nauki i moich studiów, na innym kierunku. Bez uraz dla kogokolwiek. Pozdrawiam

11

Odp: Szkoła językowa
anka23 napisał/a:

ok,tylko aby zostać lektorem to Trzeba mieć studia.no chyba ze jesteś native s.

Aniu, to nie jest prawda. Potrzebujesz ukończenia studiów licencjackich (szkoły podstawowe, gimnazja) i magisterskich (szkoły ponadgimnazjalne, szkoły wyższe), jeżeli chcesz zatrudnić się w w/w szkołach. Natomiast prywatne szkoły językowe są firmami i jako takie same odpowiadają za dobór pracowników.
Bardzo wielu studentów pracuje w szkołach językowych. Osobiście też Ci to polecam, jeżeli chcesz dołożyć doświadczenie do posiadanej teorii smile

12

Odp: Szkoła językowa

No ale wracając jednak do pytania i głównego wątku tego tematu muszę przyznać, że nauka w takich szkołach językowych jest mobilizująca. Faktycznie - jeśli okazuje się, że grupa zbyt wolno idzie z materiałam a my się zwyczajnie na zajęciach nudzimy o szkołę nalezy zmienić. W tej, o której pisze letmedomyway grupy rzeczywiście nie są duże więc też i wieksza szansa na to, że nie bedzie się nudziło na zajęciach i bedzie się można czegoś nauczyć. Faktem jest jednak, że bez odpowiedniego podejścia z naszej strony - nie jesteśmy w stanie przyswoić języka na zadowalającym poziomie.

13

Odp: Szkoła językowa

Tylko rzetelne przygotowanie lektora i jego wysokie kompetencje oraz ogrom czasu ucznia (codziennie po min. 1h) spedzone na nauce gwarantuja sukces.

14

Odp: Szkoła językowa

Zgadzam się. Niektórzy myślą, że wystarczy jedna lekcja w tygodniu i nauczą się języka... hmm

15 Ostatnio edytowany przez Wielokropek (2013-08-23 10:14:05)

Odp: Szkoła językowa

ja chodziłam na kurs biznesowego angielskiego z oferty spam, mają też inne warianty angielskiego, jeżeli coś innego zainteresuje cię bardziej big_smile zajęcia były bardzo ciekawie prowadzone, przerabialiśmy fajne tematy, mielismy native speakera, dużo godzin zajęciowych za stosunkowo niską cenę smile po kursie napisałam test na papierek i zdałam go bz żadnego problemu big_smile

16

Odp: Szkoła językowa

First Certificate in English żeby się do niego przygotować wybrałem kurs indywidualny i nie żałuję. Warto poszukać szkół z doświadczonymi lektorami.

17

Odp: Szkoła językowa

Moja znajoma zapisywała się ostatnio do speak up, bo wiedziała, że na studiach poziom języka jest marny i po kilku pierwszych zajęciach sobie chwali tę szkołę smile

Posty [ 17 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności



© www.netkobiety.pl 2007-2024