Koszt utrzymania jednego, a dwójki dzieci? - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Forum Kobiet » CIĄŻA I PORÓD » Koszt utrzymania jednego, a dwójki dzieci?

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 15 ]

Temat: Koszt utrzymania jednego, a dwójki dzieci?

Witam. Jestem mamą 15-miesięcznego synka i coraz częściej zastanawiamy się z mężem nad drugim dzieckiem.
Mam pytanie odnośnie utrzymania dwójki dzieci..

Mianowicie, czy jest duża różnica finansowa w utrzymaniu jednego dziecka, a dwójki???

Będę szczególnie wdzięczna za odpowiedzi mam, które mają więcej niż jedno dziecko smile

Pozdrawiam smile

Nasze Maleństwo przyszło na świat 19.01.2012 godz.17.20 :*
3650g, 57cm
Kocham Was moje Skarby! :*:*
Reklama
Zobacz podobne tematy :

2

Odp: Koszt utrzymania jednego, a dwójki dzieci?

ja mam 2 dzieci,jaka jest róznica finansowa i czy jest?

wiadomo zawsze jakaś bedzie,zależy tez jaka jest różnica wieku
u mnie to prawie 10 lat więc wydatki różne

w zasadzie zauważyłam taką róznicę że jakieś 200 zł wiecej w miesiącu wydaję na młodsze dziecko,bo wiadomo doszły pampersy i u mnie mleko
inne rzeczy ubrania,jakies tam odzywki wiadomo też kosztują,ale to najbardziej odczuwa sie przez pierwsze 2 lata
i też kwiestia np.przedszkola,moje dzieci nie korzystały jak narazie z niego wiec tutaj też zaoszczędzone są pieniądze

3

U dzieci w podobnym wieku, to koszt utrzymania jednego dziecka pomnożony przez 2 - bo maja te same potrzeby. Mam na myśli np. pampersy, mleko, zupki, etc etc. Bo ubranka, wózek itd. odziedziczy po starszym rodzeństwie ;-)))

Wcale się nie boję, że mnie podepczą. Podeptana trawa staje się ścieżką. Błaga Dimitrowa
Reklama

4

dokładnie Cyniczna smile

wiadomo że później w przyszłości sie też inwestuje w dzieci,bo i na szkołę,ubrania itd

ja długo sie wzbraniałam przed 2 dzieckiem,powiem szczerze że gdyby sie nie przytrafiło to mój starszy syn byłby jedynakiem,a teraz z perspektywy czasu widze że bycie jedynakiem dobre nie jest smile
ale to moje zdanie

5

My na razie nie myślimy o drugim dziecku, głównie właśnie dlatego, ze jednak koszt utrzymania dwójki dzieci rośnie w miarę rośnięcia maluchów - mała różnica wieku oznacza, ze w podobnym czasie pójdą do szkoły - wyprawka dla 2 dzieciaków... Wstrzymamy się jeszcze ;-)

Haha, zobaczymy, jak nam z jednym pójdzie ;p

Wcale się nie boję, że mnie podepczą. Podeptana trawa staje się ścieżką. Błaga Dimitrowa
Reklama

6

dla mnie minimalna róznica wieku to 4 lata,na mniejszą bym sie nie zdecydowała,to nie na moje nerwy big_smile

7

Cyniczna, żeby Ci się wydatki nie dublowały to powinnaś czekać do czasu, aż pierwsze dziecko pójdzie do pracy smile

Koszt utrzymania drugiego dziecka? Podobny jak pierwszego. Troszkę mniej trzeba ubranek kupić i niektóre sprzęty zostają po pierwszym. Ale je tak samo jak pierwsze, też potrzebuje pampersów a potem takich samych opłat za przedszkole...

8

vinnga napisał/a:

Cyniczna, żeby Ci się wydatki nie dublowały to powinnaś czekać do czasu, aż pierwsze dziecko pójdzie do pracy smile

Teoretycznie tak ;-))) Uważam, ze na dzieci ogólnie powinno się decydować tylko, jeśli ma się ku temu warunki.
Ja mogę zapewnić godne życie tylko jednemu na razie, wiec z drugim się wstrzymam na najbliższe 3 lata.

9

Ja bardzo chcę mieć drugie dziecko (już bym chciała - a pierwsze jeszcze w brzuchu tongue ) ale mój narzeczony raczej się wzbrania - właśnie ze względów finansowych.
Zobaczymy, może uda mi się go przekonać w przyszłości smile Ja byłam jedynaczką i uważam, że to straszne dla dziecka. Rodzeństwo jest bardzo ważne. I to rodzeństwo, z którym można wspólnie spędzać czas - a więc według mnie różnica wieku max. 4 lata.

Mama wtedy też może odpocząć bo dzieciaki mogą się z czasem zajmować same sobą wink

Are you an idiot? No, sir, I'm a dreamer

10

Penny, zgadzam się z Toba, ze rodzeństwo jest ważne dla dziecka, ale jak to pogodzić z finansami?
Jak nie stać, to nie stać, cudów nie ma...

11

ja myślę że trzeba wziąść pod uwagę też to gdzie się mieszka
bo dajmy na to ja mieszkam na wsi,mam dom itd stać nas nawet na 4 dzieci ale przeciez nie oto chodzi żeby sobie naklepać ich z tego w/g
inne są koszty utrzymania w mieście,bo gdybym tam mieszkała nie wiem czy miałabym 2 dziecko

12

Cyniczna - oczywiście, że tak smile Mi chodzi bardziej o to, że będę się starała zrobić wszystko aby było mnie stać na więcej niż jedno dziecko smile Ale zupełnie rozumiem ludzi, którzy podejmują inną decyzję. Uważam, że i tak w dzisiejszych czasach i przy tej sytuacji na rynku pracy, w ogóle decyzja o rodzicielstwie jest zawsze okupiona ogromnym ryzykiem, dlatego nawet jedno dziecko to powód do dumy smile

Are you an idiot? No, sir, I'm a dreamer

13

moja babcia mowila"powyzej dwoje to juz bez roznicy ile dzieci ma sie..."
cos w tym musi byc bo miala 7 dzieci, wiem, wiem kiedys bylo inaczej...
ale ja mialam dziecko w mlodym wieku gdzie moj facet jedynie pracowal...dlatego ja nawet nie wiem jak to jest zyc poza domem, utrzymywac sie i zyc z facetem i np bez dziecka, wiec pamietam ze utrzymywalismy sie za 1500zl i oplaty za mieszkanie w bloku plus utrzymanie auta i niemowlaka...nie wiem jak to zrobilismy:)
teraz mam dwoje dzieci 3,5l i 6,5l obciazenie finansowe czulam przez pierwsze meisiace jak urodzilo sie drugie dziecko, pamperysy, mleko itd... ale bylo taniej mimo wszytsko bo skrzet byl po pierwszym dziecku
u mnie jest o tyle gorzej-drozej ze dzieci sa innej pluci, wiec ciuchow po sobie nie beda nosic...ale uwazam ze naprawde mozna tak wykabinowac ze te dzieci nie beda jakism wielkim obciazeniem dla budrzetu(nie mowie o wrzesniu gdy dzieci ida do szkoly)

nie umiem wyliczyc ile idzie na jedno dziecko miesiecznie, ale mysle ze podzielic czesc czynszu na dziecko+jedzenie+ubranie to miesiecznie wychodzi u mnie jakies 300zl

14

Witam Was ja mam trojke chlopcy -roznica wieku 4 lata i teraz corka ma 3miesiace  ubranka dostalam wozek kupilam bo moj mlodszy prawie 3letni Tomek ma swoj kojec.....hm takze wiadomo jest corka wiec teraz znow pampersy a niedawno Tomek zakonczyl sikanie w pieluchy hehe

Posty [ 15 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » CIĄŻA I PORÓD » Koszt utrzymania jednego, a dwójki dzieci?

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin
© www.netkobiety.pl 2007-2016