Lek na nadciśnienie - Netkobiety.pl

Witaj na Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone przez kobiety dla aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Porozmawiasz na takie tematy jak : miłość, związki, psychologia, edukacja, finanse, religia, zdrowie i uroda...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

#1 2013-04-24 13:46:47

sandziax2
Woman In Red

Lek na nadciśnienie

Witam. Od 2 tygodni biore tabletki na nadcisnienie Beto 25 zk. Lekarz przepisal mi pol tabletki dziennie rano. Jak narazie one wog nie pomagaja, cisnienie tak jak bylo tak jest wyzsze niz powinno (140/80) mysle nad tym zeby poprostu brac cala tabletke. Moze ktoras z was bierze lub brala te tabletki i podpowie co mam zrobic
P.S. Do lekarza jestem zapisana dopiero za ponad miesiac bo takie sa kolejki w naszej sluzbie zdrowia a prywatnie mnie nie stac. Najgorszy jest ten bol glowy i nadmierna potliwosc rano.

"...Kto sieje wiatr ten zbiera burze..."

#2 2013-04-24 14:29:50

lena812
Przyjaciółka Forum

Re: Lek na nadciśnienie

a do rodzinnego pójść nie możesz?

#3 2013-04-24 14:51:21

sandziax2
Woman In Red

Moge tylko ze raczej nic to nie da bo powie mi ze kardiolog zapisal mi taka dawke i taka mam brac. Wiec to raczej nie jest dobre rozwiazanie.

"...Kto sieje wiatr ten zbiera burze..."

#4 2013-07-01 18:01:37

patryckab
Szamanka

Ja biore Amlator i jest ok, moze zwyczajnie po prostu masz zle dobrane leki. Idz do lekarza mi to skonsultuj.

#5 2013-07-01 21:13:52

luqi
Net-facet

Sandziax2, odradzam zwiększanie dawki leku, bez konsultacji ze specjalistą, tym bardziej, że ten lek działa nie tylko hipotensyjnie. Jeśli masz wrażenie, że działanie jest za słabe udaj się do lekarza, nawet rodzinnego - myślę, że powinien coś zaradzić.

#6 2013-07-12 17:54:52

patryckab
Szamanka

Mam nadzieje ze tak zrobisz jak napisały dziewczyny, bo ja sama sie przekonałam ze jednak z nadciśnieniem nie ma żartów. To trzeba leczyć.

#7 2013-07-16 22:37:21

KtarzynaB
Wkręcam się coraz bardziej

Bardziej domowe sposoby;
- kluczowym problemem jest zaburzony metabolizm poprzez niewłaściwą dietę,
- dieta niskociśnieniowa to minimum tłuszczów nasyconych, cholesterolu, maximum owoców, warzyw, pełnych ziaren, tłuszcze nienasycone omega3,
- pij tylko zieloną herbatę i nie jedz żadnych tłuszczów utwardzonych, typu margaryna,
- całkowicie odrzuć białą sól, biały rafinowany cukier, pokarmy mają ich wystarczająco dużo,
- kasze, ryże, owsianka, naturalny błonnik, minimalizujący zaparcia do zera, norma to wypróżnianie się raz dziennie,
- odrzucamy alkohol, kawę, papierosy,
- pijemy napary z lipy, dziurawca, głogu,
- łykamy miłorząb japoński, Ginko Biloba
- jemy czosnek w dużych ilościach (uwaga na wątrobę)
- łykamy maksymalne dawki witaminy C, naturalnej; acerola, dzika róża, nać pietruszki, papryka, aronia, czarna porzeczka, to bomby witaminowe C
- staramy się więcej ruszać, spacery, sporty, gimnastyka, basen
- przyjmuj magnez, wapń i potas,
- stosujemy ocet jabłkowy, nasiona lnu, tran, olej z wiesiołka dwuletniego, lecytynę,
- próbujemy zapanować nad stresem, stosujemy napary z melisy, szyszek chmielu, serdecznika.

#8 2013-09-06 20:00:18

loteczka
Dobry Duszek Forum

Do wizyty warto ograniczyć stres, może jakieś spacery, albo coś co Cię odpręża. Sama dawki nie zwiększaj, 140/80 to nadciśnienie lekkie. Dolegliwości są uciążliwe, ale niech lekarz sam zadecyduje czy zwiększyć.
Z tego co czytałam, to ten beta bloker może powodować bóle głowy i uczucie zimnych kończyn, może go zwyczajnie źle tolerujesz?

#9 2013-10-09 17:53:54

refik22
Dobry Duszek Forum

Lekarz ustala dawkę na podstawie wyników i rozmowy z pacjentem, różne czynniki wpływają na ciśnienie, nie wszystkie da się poprawić.

Ostatnie tematy :

Stopka forum