Rozchwiany organizm przez tabletki hormonalne ! - Netkobiety.pl

Witaj na Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone przez kobiety dla aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Porozmawiasz na takie tematy jak : miłość, związki, psychologia, edukacja, finanse, religia, zdrowie i uroda...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

#1 2013-03-23 08:10:21

zosia12
Niewinne początki

Rozchwiany organizm przez tabletki hormonalne !

Witam panie ! Mam 49 lat i oto jak można rozregulować organizm .W lutym zauważyłam lekkie plamienie między miesiączkowe co zdarzyło mi się po raz pierwszy , więc zaniepokojona poszłam do ginekologa : wymaz z szyjki , badanie usg dopochwowe , badanie normalne , wszystko okey , za jakiś czas poszłam po wynik  z cytologi okey II czyli dobrze ,miałam już miesiączkę wtedy , przepisał hormony ACTIVELLE, zaraz zaczęłam brać , podczas brania zaczęłam mocno krwawić na piąty dzień dzwonię do swojego lekarza znam mój organizm i wiem że coś mi tu nie gra , powiedział "łyżeczkowanie !"przed zabiegiem również miałam zrobione usg dopochwowe przez innego lekarza w szpitalu wszystko okey bez zmian,   wynik odebrałam dobry , po zabiegu plamiłam prawidłowo do 14 -stu dni , minęło 31 dni od zabiegu przyszła miesiączka nie wiem jak to określić trochę plamienia , trochę krwawienia , także nie jest taka jak powinna być a trwa już ponad 8 dni , biorąc od lutego hormony bez przerwy . Myślę że może zabieg plus hormony zrobiły swoje ??? może mam żle dobrane tabletki ??? Może któraś z pań mi powie czy to normalne ???

#2 2013-03-23 19:14:46

Catwoman
Redaktor Działu Kultura

Re: Rozchwiany organizm przez tabletki hormonalne !

A nie sądzisz, że to początki menopauzy? wink

#3 2013-03-23 19:20:20

zosia12
Niewinne początki

Catwoman napisał:

A nie sądzisz, że to początki menopauzy? wink

Tak mi sie wydaje , tylko zastanawiam sie czy lekarz przepisał odpowiednie hormony , kończę 2- gie opakowanie i cyt lekarza " będzie się pani czuła jak 20-sto latka" nie ukrywam że ogarnął mnie pusty śmiech .

#4 2013-03-23 19:25:40

Catwoman
Redaktor Działu Kultura

Moja mama, gdy wchodziła w okres menopauzy-mając 49 lat- była nie do zniesienia + również miała przeróżne zawirowania hormonalne. Brała jakieś tabletki hormonalne, było trooochę lepiej, ale obserwując ją, sądzę, że nie ma na to reguły.
Poczytaj w necie trochę o tym, jak się zmienia organizm kobiety. Może jakaś terapia naturalna?

#5 2013-03-26 08:06:25

zosia12
Niewinne początki

nie wiem czy nie ma reguły , mamy tyle dostępnych leków na rynku , myślę że po prostu lekarz musi dobrze dobrać hormony w każdym razie ja od 5-ciu lat czuję się żle , u mnie zawirowania hormonalne to kłótliwość , nie potrafię przebaczać , mam trudności w podejmowaniu jakichkolwiek decyzji - na urlop nie potrafię się wybrać od paru lat , bo się boję że coś mi się stanie, codziennie mnie coś boli , układ trawienny szwankuje , bóle stawów,kości,mięśni o nerwicy nie wspomnę !

#6 2013-03-26 08:10:35

Catwoman
Redaktor Działu Kultura

zosia12 a może na początek wybierz się do psychologa? Nasze choroby w dużej mierze o ile nie w całości  mają podłoże psychosomatyczne. Ludzie z pozytywnym nastawieniem, radością, celem, niechowanymi urazami, rozliczeni z  przeszłością zupełnie inaczej przechodzą różne choroby, dolegliwości- a tak naprawdę często wystarczy tą "duchową" sprawę rozgryźć, zmierzyć się z nią by.... czuć się dobrze fizycznie.   smile

Stopka forum