Co to znaczy byc szczęśliwym człowiekiem? - Netkobiety.pl

Witaj na Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone przez kobiety dla aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Porozmawiasz na takie tematy jak : miłość, związki, psychologia, edukacja, finanse, religia, zdrowie i uroda...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

#1 2013-03-17 01:47:45

strzała
100% Netkobieta

Co to znaczy byc szczęśliwym człowiekiem?

O szczęściu możemy mówic w szerokim znaczeniu tego słowa.

Niektórzy uważają się za szczęśliwych, bo mają pieniądze, stac ich na wszystko. Reszta się dla nich nie liczy. Pieniądze to sens i cel ich życia.

Dla innych bycie szczęśliwym to kariera zawodowa i awans na coraz wyższy szczebel.

Jeszcze inni widzą swoje szczęście we własnej rodzinie. To zapewnia im bezpieczeństwo, stabilnośc emocjonalną.Czują się spełnieni w roli rodzica czy małżonka.

A jak to jest u Was?

Co dla Was oznacza bycie szczęśliwym?

Są dwie drogi, aby przeżyć życie. Jedna to żyć tak, jakby nic nie było cudem. Druga to żyć tak, jakby cudem było wszystko...

#2 2013-03-17 09:14:32

Suzan_444
Przyjaciółka Forum

Re: Co to znaczy byc szczęśliwym człowiekiem?

Witaj.
Dla mnie szczęściem jest możliwość realizowania moich pasji. To one nadają życiu sens i sprawiają , że człowiek chce "iść dalej przed siebie". Takze nie mozemy zapomniec o zdrowiu - przeciez to ono jest naszym glownym czynnikiem napedzajacym , ktore pozwala na wielorakie dzialania.
Jesli chodzi o pieniadze , to nie powiem , ze szczescia nie daja. Sa wazne , bo pozwalaja na rozwijanie pasji czy zapewnienie podstawowych warunkow zyciowych - i nikt nie powie mi , ze jest inaczej. wink
Szczescie dla kazdego oznacza cos innego. Warto o nie walczyc , nawet gdyby byla to najwyzsza cena wink.

Najtrudniejszy jest dialog z samym sobą.

#3 2013-03-17 10:18:29

rosalinda08
Cioteczka Dobra Rada

Dla mnie szczęściem jest to, że jestem sprawna i zdrowa. Myślę, że wielu ludzi nie docenia tak ważnej sprawy jak zdrówko.
Wielkim szczęściem jest możliwość wykonywania pracy, która daje satysfakcję.
Szczęście umożliwiają nie tylko czynniki zewnętrzne , ale  to także  nasze nastawienie wewnętrzne. To od nas zależy czy skoncentrujemy się na tym, że szklanka jest do połowy pełna czy też pusta. Dwóch ludzi patrzyło przez okno: jeden z Nich widział piękny ogród za oknem, drugi brudną szybę. Także od nas też sporo zależy. Czy umiemy zobaczyć to, co już mamy? czy doceniamy to? Jeśli tak to jesteśmy szczęśliwymi ludzmi. Mnie osobiście daje jeszcze radość możliwość uszczęśliwiania(chociaż troszkę) innych, kiedy np mogę pomóc choćby w najdrobniejszej sprawie:) Aha no i to, że nadciąga wiosna i moje ukochane lato smilesmilesmile

#4 2013-03-17 18:19:56

kopi
Powoli się zadomawiam

Bycie szczęśliwym to chyba bycie szczęśliwym z samym sobą - takimi jakimi jesteśmy, co możemy, co wiemy, co umiemy, kogo mamy, co robimy...
Zaakceptowanie siebie i umiejętność cieszenia się z tego co się ma a nie z tego co by się chciało mieć - to chyba pozwala być szczęśliwym człowiekiem.

#5 2013-03-17 19:37:30

Kaja74
Przyjaciółka Forum

Dla mnie szczęście to coś co trwa chwilę, jest bardzo ulotne i trudne do uchwycenia..Bywało, że tak się czułam.

#6 2013-03-17 19:45:17

allegra90
Redaktor Działu Religia

Szczęście to moim zdaniem taki stan ducha po prostu... Kiedy w środku czujemy się dobrze, radośnie, kiedy cieszymy się,że żyjemy w taki a nie inny sposób. Z resztą z różnych powodów się tak czujemy, bo każdemu nieco co innego do szczęścia jest potrzebne.

''Być czy mieć?
Być z tym, co się ma.''

#7 2013-03-17 19:49:36

Kwiatuszek100
Przyjaciółka Forum

Wszystko naraz smile
A na poważnie to szczęściem jest chyba samo to że mogę BYĆ...

"Miłość to nie pluszowy miś ani kwiaty,to też nie diabeł rogaty..."

#8 2013-03-17 19:56:08

Margolinka
Redaktor Działu Miłość

A moim zdaniem, być szczęśliwym to dobrze czuć się samemu ze sobą, być zadowolonym z siebie... big_smile

"Mądrego widać, głupiego słychać."

#9 2013-03-18 15:43:12

strzała
100% Netkobieta

Czyli, da się oddzielic złe i dobre dni, i mimo wszystko byc szczęśliwym?

Są dwie drogi, aby przeżyć życie. Jedna to żyć tak, jakby nic nie było cudem. Druga to żyć tak, jakby cudem było wszystko...

#10 2013-03-18 16:11:48

LauraPalmer
Tajemnicza Lady

Kaja74 napisał:

Dla mnie szczęście to coś co trwa chwilę, jest bardzo ulotne i trudne do uchwycenia..Bywało, że tak się czułam.

bardzo poetyckie.. i bardzo trafne.
no i pewnie są i takie i takie dni.. chyba przewaga jednych nad drugimi mówi sama za siebie..
a może łapać te dobre..

#11 2013-03-18 17:04:17

Catwoman
Redaktor Działu Kultura

Szczęście to zdecydowanie stan umysłu. Tak jak optymizm.

#12 2013-03-18 17:10:00

dorota.f
Redaktor Działu Ślub i Wesele

strzała napisał:

Czyli, da się oddzielic złe i dobre dni, i mimo wszystko byc szczęśliwym?

Szczęśliwy człowiek to taki, który potrafi dzięki wspomnianemu stanu umysłu, skupiać się na tych lepszych dniach, czerpać z nich energię i siłę. To taki człowiek, który nie neguje gorszych chwil, czy dni; pamięta o nich, ale nie po to, żeby móc się tym nieszczęściem karmić, ale po to, by zachować je ku przestrodze.

Blogowe pogaduchy o ślubach, weselach i innych imprezach.
http://www.indidi.pl/blog/
-------------------------------------------------------------
Szczęśliwe 39

#13 2013-03-18 17:19:03

adlernewman
Przyjaciółka Forum

Szczescie to czucie sie dobrze we wlasnej skorze, patrzenie na przyrode, sluchanie muzyki, realizacja ambicji, dobra ksiazka, seks z kochana osoba, podwojna whisky wieczorem, melodramatyczny stary film, przyjaciele, gotowanie, wymyslanie historii, uczenie sie czegos nowego, spiewanie, taniec, zabawa z psem, gonienie autobusu, cieple lozko w nocy, nowa bluzka, ciekawy wyklad...czyli jednym slowem ZYCIE smile

To, cze­go nie mu­sieliśmy roz­szyf­ro­wywać, wyświet­lać drogą wy­siłków oso­bis­tych, to, co było jas­ne już przed na­mi, nie do nas na­leży. Od nas pochodzi je­dynie to, co wy­doby­wamy z ciem­ności będącej w nas i cze­go nie znają inni.- Marcel Proust

Sorki, ale mi odjelo polskie znaki z klawiatury sad

#14 2013-03-18 18:12:45

ananaasowa_
Przyjaciółka Forum

A dla mnie szczęściem są moi bliscy:) Kocham ich całym sercem i ta miłość pomaga wiele przetrwać:) Gdzieś kiedyś przeczytałam ,że "Człowieka szczęśliwego można poznać po tym, że jest kochany przez tych, których najbardziej szanuje i podziwia." smile i u mnie to się sprawdza w 100 % smile Bardzo szanuję i podziwiam moich rodziców a jednocześnie na każdym kroku czuję jak bardzo mnie kochają i wspierają...I nie mówię tu o ciągłym powtarzaniu "Kochamy Cię córeczko" . Czuję to w codziennym życiu:) I to mnie uszczęśliwia:) Świadomość ,że SĄ smile

" Sometimes you have to be your own hero..."

#15 2013-03-18 18:38:29

Kobieta33
Niewinne początki

dla mnie to WOLNOŚĆ w myśleniu i działaniu

#16 2013-03-20 15:35:52

LauraPalmer
Tajemnicza Lady

Catwoman napisał:

Szczęście to zdecydowanie stan umysłu. Tak jak optymizm.

no właśnie. równowaga. nawet w tych gorszych dniach widzieć dobre strony i mieć nadzieję na lepsze jutro.

#17 2013-03-20 20:57:00

Małgorzatka
100% Netkobieta

Myślę, że szczęście to harmonia tych wszystkich aspektów wymienionych w pierwszym poście plus to co dodano później.
Ja dążę do szczęścia, chyba jak każdy smile Jestem szczęśliwa, ale byłoby lepiej gdyby moje życie byłoby uregulowane na poziomie finansów, pracy. Chciałabym także mieć kiedyś szczęśliwą rodzinę. Zdrowie jest także bardzo istotne, niestety doświadczyłam jak bardzo jest ulotne. Gdybym do tego wszystkiego mogła jeszcze realizować swoje pasje to nic więcej nie chciałabym od życia. Żadnej z tych dziedzin nie faworyzuje, bo uważam że człowiek szczęśliwy, to człowiek spełniony we wszystkich dziedzinach swojego życia.

Miłość to nie pluszowy miś ani kwiaty, to też nie diabeł rogaty
Ani miłość kiedy jedno płacze, a drugie po nim skacze.
Bo miłość to żaden film w żadnym kinie, ani róże ani całusy małe duże
Ale miłość kiedy jedno spada w dół, drugie ciągnie je ku górze (Happysad)

#18 2013-03-20 20:57:27

Catwoman
Redaktor Działu Kultura

A dziś... Międzynarodowy Dzień Szczęścia smile

#19 2013-03-21 10:52:44

LauraPalmer
Tajemnicza Lady

Catwoman napisał:

A dziś... Międzynarodowy Dzień Szczęścia smile

Lubię to!
wink

#20 2013-03-21 11:02:57

Kwiatuszek100
Przyjaciółka Forum

Dało się to wczoraj odczuć smile
Co chwilę coś fajnego mi się zdarzało aż banan sam mimowolnie pojawiał się na twarzy smile

"Miłość to nie pluszowy miś ani kwiaty,to też nie diabeł rogaty..."

#21 2013-03-23 13:27:30

urodzona pesymistka
Na razie czysta sympatia

Hmm.. gdzieś kiedyś przeczytałam taki piękny cytat: ,, szczęście to coś czego prawdopodobnie nigdy  w życiu nie osiągniemy ale na jego szukanie poświęcimy całe życie.. i coś w tym jest 
   Ale zgadzam się też z tym że to wyjątkowo ulotny, nietrwały i ..chwilowy stan naszego ducha.
   Niczym w piosence: ,, w życiu piękne są tylko chwile''

Stopka forum