rozliczenie PIT, a zmiana nazwiska - Netkobiety.pl

Witaj na Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone przez kobiety dla aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Porozmawiasz na takie tematy jak : miłość, związki, psychologia, edukacja, finanse, religia, zdrowie i uroda...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

#1 2013-03-07 09:23:00

aleksa121
Niewinne początki

rozliczenie PIT, a zmiana nazwiska

We wrześniu ubiegłego roku (2012) wyszłam za mąż. Dopiero w styczniu (2013) wymieniłam dowód osobisty - zmiana nazwiska + zmiana adresu zameldowania.

Gdzie mam wysłać PIT za 2012 rok? Czy do US swojego poprzedniego miejsca zameldowania czy już do US w nowym miejscu zameldowania? I jakie nazwisko powinnam wpisać (po mężu czy panieńskie)?

#2 2013-03-07 11:03:33

Cynicznahipo
Przyjaciółka Forum

Re: rozliczenie PIT, a zmiana nazwiska

Hej!
Niedawno mialam identyczny problem smile.
Otoz, rozliczasz sie tam, gdzie jest Twoje miejsce zamieszkania, wiec jesli, zalozmy, w grudniu mieszkalas w Gliwicach, to rozliczasz sie w Gliwicach, nawet jesli zameldowana bylas gdzie indziej - Pani z Urzedu Skarbowego mi wyjasnila, ze zamieszkanie sie liczy, nie zameldowanie.

Jesli zmienilas nazwisko i dowod osobisty, dobrze by bylo, zebys przed rozliczeniem PITu zlozyla w Urzedzie Skarbowym (tam, gdzie mieszkasz) dokument, ktory nazywa sie ZAP-3, czyli korekte danych osobowych. Znajdziesz w internecie.

Pozdrawiam

Edit: I oczywiscie wpisujesz nazwisko po mezu.

Ostatnio edytowany przez Cynicznahipo (2013-03-07 11:21:58)

Adaś, 22.05.2013, 13:45 :-)))))

Ostatnie tematy :

Stopka forum