Przywrócenie do pracy po wypowiedzeniu ze względu na ciążę - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!


Forum Kobiet » PRAWO , ODSZKODOWANIA , FINANSE , UBEZPIECZENIA » Przywrócenie do pracy po wypowiedzeniu ze względu na ciążę

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 5 ]

Temat: Przywrócenie do pracy po wypowiedzeniu ze względu na ciążę

Witam,
Zostałam zwolniona z pracy, okres wypowiedzenia minął 31.12. Niedawno okazało się, że byłam w ciąży już w grudniu także wystąpiłam do pracodawcy o anulowanie wypowiedzenia i przywrócenie mnie do pracy. Czy wiecie ile czasu ma pracodawca na odpowiedź na moje pismo?

Z góry dziękuję za odpowiedź

Reklama
Zobacz podobne tematy :

2

Odp: Przywrócenie do pracy po wypowiedzeniu ze względu na ciążę

Art.177 par 3 Kodeksu Pracy: Umowa o pracę zawarta na czas określony lub na czas wykonania określonej pracy albo na okres próbny przekraczajacy jeden miesiąc, która uległaby rozwiązaniu po upływie trzeciego miesiąca ciąży, ulega przedłużeniu do dnia porodu.

Przepisu się nie stosuje, jeśli byłas zatrudniona w celu zastępstwa pracownika w czasie jego usprawiedliwionej nieobecności w pracy.

I'm so lonely, broken angel... Polamano mi skrzydla i odebrano z klawiatury polskie znaki diakrytyczne...

3

Odp: Przywrócenie do pracy po wypowiedzeniu ze względu na ciążę

Jeżeli byłaś zatrudniona w oparciu o umowę na czas nieokreślony lub określony (ale wypowiedzenie nie miało związku z upływem terminu zakończenia umowy), to wypowiedzenie umowy o pracę staje się bezskuteczne nawet jeśli w ciążę zaszłabyś w okresie wypowiedzenia, Tak więc nie zawsze upłynięcie 12 t.g. jest kluczowe.

Ile czasu ma pracodawca na przywrócenie?

Powinien to zrobić niezwłocznie, ale szczerze nie znalazłam oficjalnych terminów (nie mam czasu poszukać). Wiem tylko, że w ciągu 30 dni już możesz oddać sprawę do Sądu.

Reklama

4

Odp: Przywrócenie do pracy po wypowiedzeniu ze względu na ciążę

Co do czasu jaki pracodawca ma na odp, to nie podpowiem nic, tylko za przedmówczynią sprostuję w czym rzecz z tym 12-tym tygodniem.

Istotnie, jeśli ciąża w momencie wygaśnięcia umowy jest "starsza" niż te 12t, to umowa ulega przedłużeniu do dnia porodu. Ciebie dotyczy to jeśli umowa, która została Ci wypowiedziana spełniała ten warunek i była umową na czas określony lub okres próbny zawartą na okres dłuższy niż 1 miesiąc. Jeśli umowa (zgodnie z zapisem na niej) wygasłaby przed osiągnięciem przez Ciebie 12t.c., to pracodawca nie ma obowiązku tej umowy przedłużać, ale też nie ma prawa wcześniej jej wypowiedzieć - ochroną przed utratą pracy jesteś objęta niezależnie od wieku ciązy.

Chciałby nad poziomy człek - a tu ciągle niż.
Nie uciągnie pusty łeb ciężkiej dupy wzwyż.

Posty [ 5 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » PRAWO , ODSZKODOWANIA , FINANSE , UBEZPIECZENIA » Przywrócenie do pracy po wypowiedzeniu ze względu na ciążę

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności© www.netkobiety.pl 2007-2018