Odwieszenie wyroku - bardzo proszę o pomoc - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!


Forum Kobiet » PRAWO , ODSZKODOWANIA , FINANSE , UBEZPIECZENIA » Odwieszenie wyroku - bardzo proszę o pomoc

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 18 ]

Temat: Odwieszenie wyroku - bardzo proszę o pomoc

Witam ,
Mam problem. Mój mąż nie mając jeszcze ukończonych 18 lat , popełnił niewielkie wykroczenie. We wrześniu 2012 roku doszło do sprawy w sądzie. Sąd zadecydował żeby mąż płacił kare 100zł przez 10 miesięcy . Jednak w Styczniu niestety nie mieliśmy pieniędzy aby zapłacić w związku z czym przyszło pismo mówiące o odwieszeniu rat i kolejnej sprawie która ma się odbyć 26.03.2013. (Nie wiem dokładnie co jest w tym piśmie zawarte bo pismo przyszło do teściowej gdzie mąż ma jeszcze stały meldunek , ona oczywiście ma problem żeby wysłać mi pismo jeszcze utrudnia...)
Mąż jest za granicą a ja nie wiem co robić . Mam wysłać jakieś pismo do sądu? Jeśli tak to jakie? Bardzo proszę o pomoc .

Zobacz podobne tematy :

2

Odp: Odwieszenie wyroku - bardzo proszę o pomoc

Przede wszystkim musisz powiadomic meza o wszystkim i lepiej zeby byl na sprawie.wiem cos na ten temat bo moj maz odbywa kare w ZK

3

Odp: Odwieszenie wyroku - bardzo proszę o pomoc
m.kostka napisał/a:

Witam ,
Mam problem. Mój mąż nie mając jeszcze ukończonych 18 lat , popełnił niewielkie wykroczenie. We wrześniu 2012 roku doszło do sprawy w sądzie. Sąd zadecydował żeby mąż płacił kare 100zł przez 10 miesięcy . Jednak w Styczniu niestety nie mieliśmy pieniędzy aby zapłacić w związku z czym przyszło pismo mówiące o odwieszeniu rat i kolejnej sprawie która ma się odbyć 26.03.2013. (Nie wiem dokładnie co jest w tym piśmie zawarte bo pismo przyszło do teściowej gdzie mąż ma jeszcze stały meldunek , ona oczywiście ma problem żeby wysłać mi pismo jeszcze utrudnia...)
Mąż jest za granicą a ja nie wiem co robić . Mam wysłać jakieś pismo do sądu? Jeśli tak to jakie? Bardzo proszę o pomoc .

Najlepiej zrobisz jak napiszesz pismo do sądu z prośbą o to by wszelka korespondencja trafiała na wasz aktualny adres zamieszkania (oczywiście piszesz jako mąż, skoro jest zagranicą i nie ma jak tego zrobić) najlepiej jakby stawił się na sprawę, jednak jeśli dostaniesz taki list i wiesz co jest dokładnie w nim zawarte możesz odpowiedzieć (także jako mąż) że nie ma możliwości stawienia się np. dlatego że pracuję zagranicą i nie ma urlopu a gdyby zjechał mógłby stracić pracę co prowadzi do dalszego nie płacenia, no cokolwiek. Wiem po sobie także pisałam pisma wielokrotnie za mojego |M| który był zagranicą i nie mógł odpowiedzieć,bo jednak warto odpisać.

4

Odp: Odwieszenie wyroku - bardzo proszę o pomoc
m.kostka napisał/a:

Witam ,
Mam problem. Mój mąż nie mając jeszcze ukończonych 18 lat , popełnił niewielkie wykroczenie. We wrześniu 2012 roku doszło do sprawy w sądzie. Sąd zadecydował żeby mąż płacił kare 100zł przez 10 miesięcy . Jednak w Styczniu niestety nie mieliśmy pieniędzy aby zapłacić w związku z czym przyszło pismo mówiące o odwieszeniu rat i kolejnej sprawie która ma się odbyć 26.03.2013. (Nie wiem dokładnie co jest w tym piśmie zawarte bo pismo przyszło do teściowej gdzie mąż ma jeszcze stały meldunek , ona oczywiście ma problem żeby wysłać mi pismo jeszcze utrudnia...)
Mąż jest za granicą a ja nie wiem co robić . Mam wysłać jakieś pismo do sądu? Jeśli tak to jakie? Bardzo proszę o pomoc .

witaj kostka

najprawdopodobniej sytuacja wygląda tak, że nastąpiła przerwa w systematycznej spłacie grzywny rozłożonej na raty i stąd pismo informujące o skutkach oraz wezwanie na posiedzenie wykonawcze   na 26.o3.13.{posiedzenie wykonawcze to jest coś innego niż sprawa}
Moja podpowiedź dla Ciebie: koniecznie zabierz to wezwanie od teściowej i z tym zwróć się do Sekretariatu Sądu - tam otrzymasz dokładną informację czy mąż musi stawić się z wyznaczonym terminie. Zostaniesz również poinformowana co dalej należy zrobić.
Życzę powodzenia.

5 Ostatnio edytowany przez luc (2013-03-05 21:03:25)

Odp: Odwieszenie wyroku - bardzo proszę o pomoc
fragola_369 napisał/a:

Najlepiej zrobisz jak napiszesz pismo do sądu  (oczywiście piszesz jako mąż, skoro jest zagranicą i nie ma jak tego zrobić)

Nie polecam tej rady: pisania jako mąż. Podpisanie się czyimś imieniem i nazwiskiem, czy też sporządzenie oświadczenia woli innej osoby  jest przestępstwem fałszerstwa (art. 270 kk). Nawet gdy jest zgoda tej osoby to i tak podrabiający podpis popełnia przestępstwo.
Podpisujemy się zawsze WŁASNYM imieniem i nazwiskiem, a nie czyimś
Po co kombinować i w dodatku popełniać przestępstwo? Piszesz po prostu. WŁASNE pismo, sama się podpisujesz i usprawiedliwiasz swojego męża pobytem zagranicą. Efekt ten sam (do sądu dociera informacja o przeszkodzie) i nie łamiesz prawa.
Dobrze byłoby znać dokładnie treść pisma z sądu bo nie znasz szczegółów. Mogą być w nim zawarte dodatkowe informacje czy też pouczenia.

6

Odp: Odwieszenie wyroku - bardzo proszę o pomoc
Raja napisał/a:
m.kostka napisał/a:

Witam ,
Mam problem. Mój mąż nie mając jeszcze ukończonych 18 lat , popełnił niewielkie wykroczenie. We wrześniu 2012 roku doszło do sprawy w sądzie. Sąd zadecydował żeby mąż płacił kare 100zł przez 10 miesięcy . Jednak w Styczniu niestety nie mieliśmy pieniędzy aby zapłacić w związku z czym przyszło pismo mówiące o odwieszeniu rat i kolejnej sprawie która ma się odbyć 26.03.2013. (Nie wiem dokładnie co jest w tym piśmie zawarte bo pismo przyszło do teściowej gdzie mąż ma jeszcze stały meldunek , ona oczywiście ma problem żeby wysłać mi pismo jeszcze utrudnia...)
Mąż jest za granicą a ja nie wiem co robić . Mam wysłać jakieś pismo do sądu? Jeśli tak to jakie? Bardzo proszę o pomoc .

witaj kostka

najprawdopodobniej sytuacja wygląda tak, że nastąpiła przerwa w systematycznej spłacie grzywny rozłożonej na raty i stąd pismo informujące o skutkach oraz wezwanie na posiedzenie wykonawcze   na 26.o3.13.{posiedzenie wykonawcze to jest coś innego niż sprawa}
Moja podpowiedź dla Ciebie: koniecznie zabierz to wezwanie od teściowej i z tym zwróć się do Sekretariatu Sądu - tam otrzymasz dokładną informację czy mąż musi stawić się z wyznaczonym terminie. Zostaniesz również poinformowana co dalej należy zrobić.
Życzę powodzenia.

Dziękuję za Wasze odpowiedzi.
Jeśli chodzi o pisanie pism to pisałam już pisma do tego sądu jako żona i pisma były przyjmowane, więc wydaje mi się że w tym przypadku byłoby tak samo.
26.03 Jest posiedzenie , ale podobno było tam napisane że obecność jest nieobowiązkowa .
Mąż został poinformowany, teściowa ma wysłać mi jutro pismo poleconym (ale czy to zrobi to nie wiem...).
Od sądu dzieli mnie ponad 150km. i na chwilę obecną nie mogę tam pojechać , więc zostały mi tylko pisma.

Nie wiem czy dobrze zrobię , ale zamiast do sekretariatu sądu może poszłabym (z pismem które prześle teściowa)do radcy prawnego i może tam powiedzą mi co robić bądź pomogą napisać pismo ?

7

Odp: Odwieszenie wyroku - bardzo proszę o pomoc

kostka

nie masz żadnej potrzeby chodzić do radcy prawnego. Możesz również załatwić tą sprawę pisemnie - ale tylko w swoim imieniu - tak jak powiedziała Luc - wytłumacz nieobecność męża w wyznaczonym terminie, jeśli stawiennictwo jest obowiązkowe.
Przy nie obowiązkowym stawiennictwie usprawiedliwienie nie jest wymagane.
U góry pisma masz pieczątkę Sądu i Wydział, który zajmuje się sprawą i tam należy kierować wszelkie pisma - powołując się na numer sprawy.
Jeśli tylko chodzi o nie spłacanie grzywny - należy jak najszybciej przystąpić do wpłaty jakiejkolwiek sumy.

8

Odp: Odwieszenie wyroku - bardzo proszę o pomoc

ok bardzo dziękuję za pomoc smile
jak tylko dostanę pismo od teściowej od razu zabieram się za pisanie.

9

Odp: Odwieszenie wyroku - bardzo proszę o pomoc

Jeszcze raz Witam Was kochane kobietki ,
jeśli chodzi o tą sprawę mam już ostatnie pytanie a zarazem prośbę.
Jeśli chodzi o zadłużenie mojego męża , zostało ono już spłacone i zostało mi tylko napisać pismo , tylko problem jest w tym taki, że jeśli chodzi o tą sprawę to ja w sumie sama nie wiem co napisać do tego sądu ... Bardzo Was proszę o małą pomoc.
Tu jest treść pisma jakie mąż dostał :

sąd rejonowy w ... wydział wykonywania orzeczeń zawiadamia pana o posiedzeniu sądu które odbędzie się 26.03.13 . ...
Przedmiotem posiedzenia będzie odwołanie rat.

Chodzi mi o to że nie wiem jak napisać pismo żeby te posiedzenie się nie odbyło dlatego że całe zadłużenie zostało spłacone,
Bardzo was proszę o pomoc

10

Odp: Odwieszenie wyroku - bardzo proszę o pomoc

Napisz pismo ze grzywna zostala splacona i dolacz oryginal splaty lub kserokopie.

11

Odp: Odwieszenie wyroku - bardzo proszę o pomoc

No dobrze, to wiem, tylko zastanawiam się czy nie napisać nic na temat tego żeby posiedzenie się odbyło. I nie wiem czy tylko to (,,pismo ze grzywna zostala splacona ...'') wystarczy ?

12

Odp: Odwieszenie wyroku - bardzo proszę o pomoc

Posiedzenie sie odbedzie,napisz tylko ze grzywna zostala cala splacona -kiedy dokladnie ,i w jakiej wysokosci bo u nich wszystko sie liczy .i to wszystko a potem czekasz na odpowiedz ktora przysla,i nie zapomnij oczywiscie dolaczyc ksero lub oryginalu i to powinno wystarczyc,a jak jeszcze czegos nie wiesz to zadzwon do tego sadu ,podaj sygn.akt i podpytaj,ja tak robilam albo szlam bo niestety mam meza w ZK

13

Odp: Odwieszenie wyroku - bardzo proszę o pomoc

ok, bardzo dziękuję za pomoc,
zaraz zabieram się do pisania smile

Pozdrawiam

14

Odp: Odwieszenie wyroku - bardzo proszę o pomoc

Pisz i zaraz jutro dzialaj!Bedzie dobrze i daj znac jak poszlo.Trzymam kciuki!!!Pozdrawiam

15 Ostatnio edytowany przez nieznajoma85 (2013-03-21 11:15:19)

Odp: Odwieszenie wyroku - bardzo proszę o pomoc

Posiedzenie i tak sie odbedzie.
Z tego co piszesz wnioskuje ze chodzilo o zamiane kary grzywny na zastepcza kare pozbawienia wolnosci. W momencie kiedy kara zostala splacona sad nie bedzie mial co zamieniac. Takze badz spokojna i o nic sie nie martw

Przepraszam za brak polskich znakow i ewentualne bledy ale pisze z telefonu

16

Odp: Odwieszenie wyroku - bardzo proszę o pomoc

Nie dawaj nigdzie oryginalnych dowodow wplaty. Zrob kopie a oryginaly zostaw sobie.

Nie raz, nie dwa, tu w Polsce, przekonalam sie, ze trzeba trzymac wszelkie papierzyska, bo potrafia po 2-3 latach sobie o czyms tam, niby nie zaplaconym, przypomniec...

17

Odp: Odwieszenie wyroku - bardzo proszę o pomoc

Pismo wysłałam dziś rano razem z kserokopiami potwierdzenia wpłat smile
(priorytetem z potwierdzeniem odbioru)
Mam nadzieje że wszystko będzie ok, teraz tylko czekam na odpowiedz ze strony sądu i jak tylko ją dostanę zaraz tu piszę z informacją co i jak smile
Dziękuję jeszcze raz za dobre rady i Pozdrawiam smile

Posty [ 18 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » PRAWO , ODSZKODOWANIA , FINANSE , UBEZPIECZENIA » Odwieszenie wyroku - bardzo proszę o pomoc

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności



© www.netkobiety.pl 2007-2024