kierowac sie sercem czy rozumem? - Netkobiety.pl

Witaj na Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone przez kobiety dla aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Porozmawiasz na takie tematy jak : miłość, związki, psychologia, edukacja, finanse, religia, zdrowie i uroda...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

#1 2009-05-20 10:24:04

Uciekający Anioł
Tajemnicza Lady

kierowac sie sercem czy rozumem?

taka naszla mnie dziś rozkminka od rana i postanowilam podzielic z Wami nia, temat jest mi szczegolnie bliski bo sama bylam w podobnej sytuacji.zastanawiam czym warto kierowac sie w zyciu, sercem czy rozumem?czy powinnismy trwac w zwiazkach w ktorych partner nas nie szanuje, olewa, poniza,oklamuje i manipuluje nami tylko dlatego ze go kochamy...czy powinnismy poszukac sobie faceta ktory nas bedzie szczerze kochal,dbal o nas i szanowal...zawsze uwazalam ze w zyciu powinno kierowac sie sercem...ale czy warto?

#2 2009-05-20 10:28:38

karmelka24
Szamanka

Re: kierowac sie sercem czy rozumem?

no ale jak długo można tkwić w takim związku i cierpieć nawet, gdy bardzo się kocha. Każdy ma swoje limity. Czara goryczy w końcu się kiedyś przeleje i z całej miłości zrodzi się tylko nienawiść.

Miłość jako nasionko leśne z wiatrem szybko leci, ale gdy drzewem w sercu wyrośnie to chyba tylko razem z sercem wyrwać można.

#3 2009-05-20 10:34:35

Dahna
Dobry Duszek Forum

Ja uwazam ze powinno sie byc z osoba ktora nas kocha i szanuje. Na pewno bede bardziej szczesliwa z taka osoba a nie z kims kto nas nie szanuje nawet choćbym nie wiem jak bardzo go kochala to w koncu bym go znienawidzila za to ze mi zniszczyl zycie

#4 2009-05-20 10:35:54

marta_t
Słodka Czarodziejka

ja kieruję sie uczuciami, ale czasami pozwalam wejść zdrowemu rozsądkowi. Trzeba to torchę rozgraniczyć i zastownić się co bardziej nas zaboli...

#5 2009-05-20 10:36:52

Desire1987
Przyjaciółka Forum

odpowiem Ci na to pytanie za jakis czas... jak narazie kieruje sie sercem- po raz pierwszy w zyciu...zobaczymy co z tego będzie...Rozum nie zawsze jest najlepszym doradcą... niedawno byłam w związku... kochałam jak szalona on raczej nie.... robiałm dla niego wszytsko sprzatałam prałam gotowałam byłam dziwka w łózku... wydawało mi sie ze dostaje wszytsko czego potrzebuje jak sie okazało czegos mu jednak było mało...on zimny nie czuły mało wylewny pan i władca który wychodził z załozenia ze wszytstko mu sie nalezy... obiadek pod nos - nawet słowa dziekuje nie słyszałam po pewnym czasie wbiło mi się w głowę ze ja musze to wszystko robic ze to mój obowiązek - chociaz nawet z nim nie mieszkałam - tylko weekendowo  zostawił mnie po półtora roku jak zabawke która sie znudziła... miał wszystko i teraz wiem ze miał za dobrze - nie zasługiwał na moją miłość i oddanie i do tej pory zastanawiam sie dlaczego sie tak zachowywałam?! omijając fakt ze kochałam...?

" Bo  Miłość boli" powiedział zając ściskając jeża...

#6 2009-05-20 10:39:20

karmelka24
Szamanka

Desire1987 nie zasługiwał na Ciebie i teraz następny facet, który będzie "dobry i kochany" będzie musiał cierpieć za grzechy poprzednika, bo się sparzyłaś. No co za wredota z tego kolesia!

Miłość jako nasionko leśne z wiatrem szybko leci, ale gdy drzewem w sercu wyrośnie to chyba tylko razem z sercem wyrwać można.

#7 2009-05-20 10:44:54

Uciekający Anioł
Tajemnicza Lady

mam tak samo, bylam w starsznym zwiazku wciaz sie staralam zeby bylo mu dobrze a on ciagle mnie ponizaj, olewal, wolal kumpli...wiedzialam ze to zly czlowiek ale mimo to trwalam z nim bo go kochalam...kiedy myslalam ze jestem z nim w ciazy powiedzial mi ze mam wybor albo usunac ciaze  albo wychowywac dziecko sama bo on go nie uzna i mnie zostawi...do dzis jak o tym mysle mam łzy w oczach...nie wspominajac o tym ze pierwszy raz zostawil mnie dlatego ze bylam dziewica ;/ podly manipulant ktoremu zalezalo tylko na seksie i pieniadzach...a mimo to przy nim trwalam bo kierowalam sie sercem...chyba wiec warto wlaczyc rozum

#8 2009-05-20 11:14:48

koniczynka
Do zakochania jeden krok

Nie warto kierować się tylko sercem.Miłość to nie tylko chemia i namiętność.Tymbardziej,że z czasem trochę to przemija.Po kilku latach pojawiają się problemy,obowiązki,dzieci.I wtedy potrzebna jest odpowiedzialność,zrozumienie,szacunek,szczerość...Nie chodzi mi o to,że uczucie nie jest ważne,bo jest.Ale wiele kobiet jest tak zaślepionych miłością do partnera,że nie widzą jego wad,albo nie chce widzieć,a potem odbija się to na niej samej i na dzieciach.Uczucie uczuciem,ale z rozumem.

#9 2009-05-20 12:08:07

Bliźniaczka22
Przyjaciółka Forum

Myślę biorąc pod uwagę moja sytuację to było tak : najpierw rozum z przebłyskami serca, potem całe serce smile rozum bo trzeba się zastanowić czy to aby on, jak mnie bedzie traktował, kim jestem dla niego i czy kogoś nie ma a jak ma to jaka jest sytuacja by nie byc ta trzecia i nie rozwalić związku (tak ja miałam:)) a potem jak juz wszystko było jasne to pozwoliłam działac uczuciom pełna piersia smile jak to się mówi. I nie żałuję, bo nikogo nie zraniłam (mam tu na myśli jego byłą) nawet chciałam zakonczyć z nim znajomość jak się dowiedziałam że ma dziewczynę ale nie dał mi uciec (mieli problemy z sobą - ona winna, niewierna) i mam cudnego faceta teraz a nasza miłośc powstała z przyjaźni i myślę, że nie ma czegoś piękniejszego niż taka podstawa związku.

Co się dzieje teraz z tymi "przyjaciółmi" ?

#10 2009-05-20 14:25:24

Amelia*
Zbanowany

mysle,ze na poczatku jak sie zakochujemy,to jest takie zafascynowanie,
czlowiek nie mysli w takiej sytuacji,traci glowe dla tej JEDYNEJ/JEDYNEGO,
ale uwazam,ze przychodzi taki czas,ze czlowiek musi sie ocknac,
pomyslec co bedzie dalej.Przeciez nie mozna wiecznie zyc chwila.
Warto  czasami spokojnie przemyslec pewne sprawy,wiec uwazam,ze
milosc miloscią,ale rozumem tez nalezy sie kierowac - chocby czesciowo.

Ja jak jestem z kims,traktuje go powaznie,to zastanawiam sie
czy chcialabym takiego mezczyzne za ojca moich dzieci.

W milosci bardzo wazny jest szacunek,wiernosc,zaufanie i wzajemne
zrozumienie.Jezeli tego nie ma,to jaki to zwiazek?

#11 2009-05-22 18:02:10

agu08
Niewinne początki

Z własnego doświadczenia mogę wam powiedzieć, że byłam z chłopakiem i na początku jak to zawsze jest kolorowo , jak w bajce no i było jak w bajce wydawało mi się że on nie ma wogóle wad. Ale z czasem zmienił się całkowiice, zaczoł mnie nie szanować , zdradzać, okłamywać a ja nadal trwałam w związku znim, bo uważałam że go kochałam. Lecz wkońcu powiedziałam sobie dość, bo ileż można być poniżaną. Zawsze jak podjełam decyzje to potem ją zmieniłam bo on znów słodził oczka... Ale zdecydowałam i właśnie wtedy uświadomiłam sobie, że praktycznie wcale go nie kochałam przez te miesiące tylko sobie to sama wmawiałam, żeby tylko nie doszła do mnie ta myśl ' ej dziewczyno, on się tobą bawi , wcale cię nie kocha, jesteś dla niego nikim ' ! Wkońcu doszło do mnie... ale mało mnie to teraz obchodzi co on myślał i myśli, ważne że zrobiłam to co mialam zrobić i pomału powróciło do mnie to co on mi zabrał... moja wartość siebie!

#12 2009-05-22 18:44:08

elviska18
Zbanowany

...

Ostatnio edytowany przez elviska18 (2009-12-21 16:46:15)

Odrzucać i doświadczać.
Sięgać wciąż po nowe.

#13 2009-05-22 18:57:21

Sarenka
Przyjaciółka Forum

Nie da się kierować tylko jednym należy to pogodzić chociaż to jest bardzo trudne

Never, never give up wink

#14 2009-05-22 19:19:32

suzz
Netbabeczka

"Serce ma swoje racje, których rozum nie zna." To słowa Blaise'a Pascala...
JA też nigdy nie wiem czyja większa wladza... kiedy serce mówi jedno, a rozum odradza.. Filozofia jakaś big_smilebig_smile

Ostatnie tematy :

Stopka forum