Witaj na Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone przez kobiety dla aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Porozmawiasz na takie tematy jak : miłość, związki, psychologia, edukacja, finanse, religia, zdrowie i uroda...
Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!
Strony: 1 2
Tak sobie pozwole zapytać, bo sama mamą nie jestem dlatego nie mogę powoływać się na doświadczenie ![]()
Czytałam troche na ten temat:)
Ale mam taką sytuacje. Nie będe opowiadać gdzie i u kogo.
Lecz spędzam czas z pewnym 3 letnim chłopcem. Jego świadomośc seksualna na początku mnie zaskakiwała.
Chodziło o to, że rzucał mi teksty typu "chodzmy się całować pod kołderke"- próbował mnie całować wkładając na siłe język do ust itp
było wiele innych sytuacji.
Na początku myślałam że to może wynikł oglądania filmów przeznaczonych nie dla dzieci, bo w dzisiejszym czasie erotyka jest prawie wszędzie, a on wydaje się bardzo bystrym dzieckiem.
No ale ostatnio przeszedł moje wszelkie wyobrażenia.
Leżałam sobie z moim chłopakiem na łóżku. Mój chłopak miał twarz do ściany i ręke wyciągniętą do tył.
Ten mały rzucił się na ta ręke , położył na swoim kroczu i rozpoczął wykonywanie coś na wzór ruchów frekcyjnych udając jakby onanizowanie się ![]()
Mnie normalnie zamurowało
.
Nie chce nikogo posądzać ani ruszać tej sprawy, lecz takie zachowanie wydaje mi się u 3 latka wysoce podejrzane.
Właściwie nie wiem co zrobić...powinnam zareagować...ale jak żeby nikogo nie uraźić bądz skrzywdzić.
Offline
zapytaj go gdzie slyszal takie rzeczy, skad wie ze sie pod kolderka caluje.. 3mu tak robi, gdzie to widzial... itd itpp
Offline
Gdyby te zachowania były agresywne to byłoby to już bardzo podejrzane. Może widział rodziców w takich sytuacjach i powtarza? Czytałam niedawno nt pedofilii i tam było napisane np że jeśli dziecko prowokuje, aby ktoś go dotykał intymnie nie jest typowe dla dzieci w wieku 2-5 lat. Ale to tylko moja wiedza książkowa. Porozmawiaj z nim.
Offline
To nie chodzi o te teksty i zaproszenia pod kołderke..
ale chodzi o to że on się próbował masturbować czyjąś ręką ![]()
Offline
to zapytaj si8e go wprost... nhie mozesz? 3mu z nim nie pogadalas??? ja nie widze przeszkod. Bd wiedziala skad u niego takie zachowani8e. zreszta moze to rodzinne? bez obrazy.
Offline
moim zdaniem powinnaś sie go wypytac. 3 latki często mówią prawdę! są bardzo szczere. nawet jak nie chcesz wprost o tym z nim, to wyciągniesz coś takieg podczas zabawy!
Offline
Ja uważam że rodzice go nie dopilnowali i się naoglądał filmów nie przeznaczonych dla niego. Jak się go zapytasz co i jak to na pewno ci powie.
Offline
...
Ostatnio edytowany przez elviska18 (2009-12-07 21:13:01)
Offline
Tak powinnaś zareagować i podpytać tego maluszka skąd wie o takich rzeczach i czy wie wogóle,co one znaczą.Ja jestem przerażona tym,co napisałaś.....Naprawdę.
Ciekawe skąd taki malec może o takich rzeczach wiedzieć.Albo podpatrzył,albo rodzice nie przejmują się tym co mały ogląda..,nie wiem...
Wiesz,co ja na Twoim miejscu delikatnie powiedziałabym o tym zachowaniu rodzicom tego chłopca i zapytaj sie czy zaobserwowali już wcześniej takie zachowanie u niego.Wiem,że jest to trochę ciężki temat,ale coś trzeba wyjaśnić.Napisz nam póżniej,co postanowiłaś.
Ostatnio edytowany przez oliwka (2009-05-19 23:03:50)
Offline
Ja również jestem zwolenniczką rozmowy z rodzicami, chociaż zachowałabym absolutny spokój i nie starałabym się o wprowadzanie niepotrzebnej paniki.
Dziecko trzyletnie jest na etapie odkrywania swojej seksualności. Jest całkiem normalne, że może zadawać nam różne pytania, a przede wszystkim - dążyć do naśladowania. Dzieci w przedszkolu bardzo często chcą porównywać swoje genitalia do genitaliów kolegów, koleżanek czy rodziców, a podpatrzone zachowania związane z płciowością chętnie wprowadzają w życie. Widać to już na etapie znanych wszystkim zabaw "w dom". Może się zdarzyć, że dwójka maluchów będzie próbowała się całować czy będzie naśladowała ruchy wykonywane w czasie stosunku.
Na tym etapie odkrywania własnej seksualności dzieci mogą się także masturbować. Masturbację odkrywają najczęściej przypadkiem - dotykają swojego ciała tak jak ręki czy nogi i w pewnym momencie czują przyjemność, więc kontynuują czynność.
Wydaje mi się, że jest wysoce prawdopodobne, że maluch podpatrzył dorosłych pieszczących siebie nawzajem. Myślę, że zachowania te, o ile nie będą nagminne i wzmacniane przez otoczenie (to my wzmacniamy takie zachowania najczęściej zwracając uporczywie na nie uwagę i koniec końców szkodzimy dziecku bardziej) po prostu odejdą w zapomnienie. Gdy dziecko zaczyna kierować swoją seksualność na innych ludzi bądź się masturbuje, najlepiej zająć je czymś - zabawą, malowaniem, aktywnością fizyczną.
W razie pytań służę radą ![]()
Offline
Ok normą jest to, że taki 3 latek przeklina ale on sam nie zdaje sobie sprawy z tego co mówi, to jest małe dziecko ale dobrze tu dziewczyny radzą by zapytać. Już teraz chce się całować pod kołderką to co będzie jak będzie miał hmmm z 18 lat chłopak wielkie K
Offline
Porozmawiaj z dzieckiem, a potem z jego rodzicami.Wydaje mi się,że podpatrzył gdzieś takie sytuacje.Dzieci zapamiętują różne rzeczy a potem je powtarzają.Gdyby moje dziecko tak się zachowywało to chciałabym wiedzieć.
Offline
Sarenka napisał:
Ok normą jest to, że taki 3 latek przeklina ale on sam nie zdaje sobie sprawy z tego co mówi, to jest małe dziecko ale dobrze tu dziewczyny radzą by zapytać. Już teraz chce się całować pod kołderką to co będzie jak będzie miał hmmm z 18 lat chłopak wielkie K
Co będzie jak będzie miał 18 lat? To będzie zależało od następnych 15 lat jego życia, to 5krotnie dłuższy okres czasu w porównaniu z tym, który maluch ma już za sobą.
Jestem psychologiem dziecięcym i naprawdę radziłabym zachować spokój. Jak już pisałam, rozmowa na pewno nie zaszkodzi natomiast nie ma powodów do paniki. Opisane zachowanie wcale nie musi zaważyć na przyszłym życiu seksualnym dziecka - jeżeli tego zachowania nie będzie się wzmacniać, prawdopodobnie jako dorosły ten chłopiec nie będzie podobnych sytuacji nawet pamiętał.
Offline
Ja nie powiem bo te dziecko jest w dosyć dziwny sposób wychowywane <jak dla mnie oczywiście>
Niby mama chwali się że uczy synusia modlitwy i poszanowania do Boga...a tata zaraz po tym pokazuje mu jakieś erotyczne teledyski gdzie pół nagie kobiety ruszają tyłkami ![]()
Offline
To w takim razie wcale się nie dziwię, że to dziecko tak się zachowuje. Może na teledyskach się nie kończy?
Offline
Bożena właściwie to nie wiem
widziałam tylko teledyski..
nie chce nikogo oceniać...ale dla mnie to sytuacja odchodzaca od normy społecznej aby uczyć dzieciaczki takich rzeczy i im to pokazywać ![]()
Właściwie jest to karane ![]()
Offline
nokia napisał:
Bożena właściwie to nie wiem
widziałam tylko teledyski..
nie chce nikogo oceniać...ale dla mnie to sytuacja odchodzaca od normy społecznej aby uczyć dzieciaczki takich rzeczy i im to pokazywać
Właściwie jest to karane
Nokia 3310
3mu nie pogadaszz tym dzieckiem????????????????????????????????
Offline
karina85 bo boje się ze później jezeli by sie rodzice dowiedzieli o tym to uznaliby iż ingeruje w ich sprawy i sposób wychowania ![]()
a nie chce być tez natrętem.
Poza tym nie mam możliwości zostać z dzzieckiem na osobności ![]()
Offline
Trudna sprawa....oby tylko ten chłopiec w przyszłości nie miał w swojej świadomości niewłaściwego obrazu świata.
karina85, chyba należałoby porozmawiać z rodzicami najpierw, tylko rzeczywiście nikt nie lubi kiedy ktoś zwraca uwagę, że źle wychowuje dziecko.
Offline
Karina, przepraszam, ale jakiej odpowiedzi oczekujesz od trzyletniego dziecka? Należy pamiętać, że jest to pewien sposób wzmacniania takich zachowań. Inną kwestią jest, że dziecko nie postępuje intencjonalnie i na pytanie "Dlaczego?" prawdopodobnie odpowie tak samo jak by odpowiedziało na pytanie "Czemu bawisz się tym autem?". Na 99% nie umie też wskazać jednej konkretnej sytuacji, w której podejrzało podobne zachowania.
Jedyna rozmowa, którą wolno i powinno się z dzieckiem przeprowadzić to umiejętnie kierowana rozmowa, której celem jest wybadanie, czy nie doszło do seksualnego nadużycia wobec dziecka. Ale takie rozmowy to "wyższa szkoła jazdy". Jeżeli chcesz bardzo porozmawiać z dzieckiem na ten temat - jesteś do tego upoważniona, a wręcz zobowiązana przez prawo - najlepiej będzie zakupić bajkę psychoterapeutyczną. Są to specjalne książeczki poświęcone wykorzystywaniu seksualnemu, w których poprzez bajkę opisana jest sytuacja nadużycia. W trakcie lektury obserwuj zachowanie dziecka. Jeżeli zauważysz coś niepokojącego, po zakończeniu czytania daj dziecku kartkę papieru i poproś o narysowanie tego, co myśli o bajce. Warto także wykorzystać tą okazję do uświadomienia dziecku, że oprócz mycia i ubierania nikt nie powinien go dotykać w intymnych miejscach oraz że mogą to robić tylko najbliższe osoby (mama, tata, dziadkowie itd). Nie wdawaj się jednak w szczegóły, ponieważ na to przyjdzie jeszcze pora.
Rodzicom możesz wytłumaczyć, że znajoma poleciła Ci te książeczki jako wspaniały sposób chronienia dzieci przed wyrządzeniem krzywdy. Wam wszystkim leży na sercu dobro dziecka, więc powinni przyklasnąć Twojej idei.
Offline
yvette a gdzie taką bajke można zakupić
?
Bo podejrzewam że w zwykłej księgarnii może być o nią trudno ![]()
Offline
to ja bym pogadalazjego rodzicami.. zapytala.. przeciez to nie wsty, nikt nas za to nie zabije, i nie okrzyczy. poprostu wyjasnic, moze oni nie wiedza o tych sytuacjach. a jak wiedza tozapytac, poradzic. co kolwiekkkkk
Offline
Byćmoze komus nie chciało sie dziecku wytłumaczyc tego co prawdopodobnie zobaczyło przez przypadek, albo UWAGA sa to początki ONANIZMU DZIECIECEGO !!! najlepiej skontaktowac sie z pedagogiem lub psychologiem !! i bacznie obserwować malucha.
Offline
nokia napisał:
yvette a gdzie taką bajke można zakupić
?
Bo podejrzewam że w zwykłej księgarnii może być o nią trudno
Niekoniecznie, wiele księgarni w dużych miastach ma całkiem niezły asortyment
A jeżeli tam nie znajdziesz, polecam księgarnie internetowe. Pamiętam jedną z lepszych książeczek: "Dziewczynka, która przestała się uśmiechać".
Wydaje mi się, że w tym konkretnym przypadku nie chodzi o molestowanie seksualne, natomiast bajkę warto przeczytać, a rozmowę o tym, czego dorosłym nie wolno zawsze można przeprowadzić.
Tak jak pisałam - do znudzenia będę się powtarzać i uspokajać, ponieważ widzę dużą panikę na forum z bardzo błahej przyczyny - najważniejsze to NIE WZMACNIAĆ zachowań dziecka. Nie krzyczeć, nie besztać, nie robić wykładów na temat seksu, na to wszystko przyjdzie jeszcze pora. Pojawia się zachowanie w rodzaju pocierania genitaliów czy onanizmu - należy dziecko zająć czymś innym, zaproponować zabawę, malowanie, aktywność fizyczną. Jeżeli dziecko upiera się przy próbach całowania z języczkiem lub innych aktywności skierowanych w stronę innych ludzi należy mu wyjaśnić, że tak nie wolno i że w ten sposób robią dorośli, to powinno wystarczyć.
Apeluję do forumowiczek, żeby nie traktować trzyletniego dziecka w kategoriach dewiacji. Jeśli podobne zachowania są sporadyczne, a na to wygląda, konsultacja psychologiczna nie jest koniecznością. Konieczny jest za to SPOKÓJ ![]()
Offline
nokia napisał:
3 latek i jego świadomośc seksualna
jezeli masz 3 latka ktory sie masturbuje proponuje udac sie z nim do lekarza x____O
Offline
Strony: 1 2