Witajcie !
Jak napisałam w tytule, poszukuję podkładu do twarzy (ewentualnie krem BB, ale kilku już przeanalizowałam skład i niestety nie znalazłam tego, którego szukam), który nie jest naszpikowany szkodliwymi substacjami. Mam nadzieję, że któraś z Was używa, bądź zna podkład z naprawdę w miarę fajnym składem.
Byłabym wdzięczna za pomoc;)
Zdefiniuj "szkodliwe substancje".
Szkodliwe substacje to składniki, które źle wpływają na naszą urodę (niektóre skłądniki wywołują m.in. pokrzywkę) a nawet i zdrowie (substacje rakotwórcze lub o działaniu ogólnym na nasz organizmi poprzez wnikanie do krwi)
dioxane Dioksan, FDC-n, Oxybenzone i oczwywiście słynne parabeny, które mają tyle samo zwolenników co przeciwników.
To, że szkodliwe oznacza, że źle wpływa na urodę to się domyśliłam, ale ludzie mają różne pojęcie tego co szkodliwe, dlatego pytam
Ja sobie nie tak dawno temu kupiłam podkład IsaDory Light Touch i jestem zadowolona. Zawiera parabeny, ale pozostałych składników, które wypisałaś nie ma na liście. I póki co mnie nie uczulił.