Jakie są zasady w tzw. luźnym związku ??? - Netkobiety.pl

Witaj na Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone przez kobiety dla aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Porozmawiasz na takie tematy jak : miłość, związki, psychologia, edukacja, finanse, religia, zdrowie i uroda...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

#1 2013-02-23 14:01:01

amanda456
Niewinne początki

Jakie są zasady w tzw. luźnym związku ???

Spotykam się z facetem, który mnie pociąga. Ja jego również . Parę razy był peeting, ostatnio doszło do czegoś więcej- uprawialiśmy sex. Zasady były w miarę określone, on zadeklarował się, że nie chcę się angażować, że nie chcę mieć dziewczyny. Ja również powiedziałam, że nie szukam faceta.
Gdy próbowałam raz czy dwa zapytać, czy coś do mnie czuje, on powiedział że mu się podobam, że jesteśmy dorosłymi ludźmi i wiemy co robimy.
Jednak na jednym z ostatnim spotkań ( jeszcze przed seksem ) zachowywał się całkowicie inaczej. Zaczął się mnie pytać, czy mi na nim zależy, co w nim lubię, że chciałby, żeby było tak zawsze- żebyśmy się nie kłócili itp. Nazywał mnie kochaniem, mówił, że mnie uwielbia. Jak dla mnie takie rzeczy w luźnym układzie nie powinny mieć miejsca.
Dodatkowo ostatnio ( po seksie ) jak byliśmy przytuleni i rozmawialiśmy i zeszło na taki temat, że on nie wiem co by mi zrobił, jakby się dowiedział, że doszło do czegoś pomiędzy mną a innym facetem...Natomiast na początku znajomości, powiedział, że mogę się spotykać z kim chcę.
Nie nadążam za jego zachowaniem, to jest tak, że jest strasznie miły, komplementuje mnie, a czasami robi wszystko, by mnie do sb zniechęcić.
Po wspólnym seksie(straciłam z nim dziewictwo) nie odezwał się. Miałam w głowie myśli, że może wreście dostał, to czego chciał i uznał, że to koniec. Napisałam do niego, że jego milczenie wiele tłumaczy i czy mógłby być ze mną szczery. Wymieniliśmy parę wiadomości on znów powrócił do wersji ,, nic się nie zmieniło, jesteśmy kolegami, którzy się spotykają na małe co nieco."
Powinnam z nim pogadać i ustalić zasady? Odnoszę wrażenie, że on chcę mieć na wyłączność, jestem jednak ciekawa, czy on nie ma innych takich ,,koleżanek".
Dodam jeszcze, że w normalny sposób zainteresował się mną  inny facet, który chcę się ze mną spotykać w kawiarni, na spacerze itp.
Nie wiem co robić.
Pomóżcie.

Ostatnio edytowany przez amanda456 (2013-02-23 14:15:27)

#2 2013-02-23 14:40:16

gen
Net-Facet

Re: Jakie są zasady w tzw. luźnym związku ???

"Odnoszę wrażenie, że on chcę mieć na wyłączność," - dokładnie tak, jesteś łasym kąskiem, bo jeszcze nie "skażonym" innymi facetami, czy potencjalnie facet myśli urobić Ciebie dokładnie pod swoje oczekiwania...

"Powinnam z nim pogadać i ustalić zasady?" - nie, bo to już zrobiliście na początku - "Zasady były w miarę określone, on zadeklarował się, że nie chcę się angażować, że nie chcę mieć dziewczyny. Ja również powiedziałam, że nie szukam faceta."

Chcesz jego sprawdzić?, pospotykaj się z innymi facetami, a jego trochę odstaw od cycka... Gwoli jasności - pospotykaj nie musi być tożsame z "idź do wyra"...

Ostatnio edytowany przez gen (2013-02-23 14:47:22)

#3 2013-02-23 16:01:28

Anja369
Słodka Czarodziejka

Nie tak powinien wyglądać luźny związek. Zakochasz się, a on Ci powie: ,,przecież od początku mieliśmy ustalone takie zasady, chciałem być miły''.

#4 2013-02-23 16:21:01

meliska1993
Zaglądam tu coraz częściej

Proponuje, żebyś spróbowała najpierw porozmawiać czy dalej wszystko jest tak jak ustalaliście na początku, czy coś się zmieniło. Chociaż najpierw zastanów się, czego Ty sama byś chciała? Czy na pewno być z takim facetem, bo skąd masz mieć później pewność, że tylko Cie nie wykorzystuje, żebyś była tylko jego, ale tylko do sexu? Wydaje mi się, że lepiej poświęcić czas Panu od spacerków. Masz większość pewność, że będzie Cie szanował i doceniał za to jaka jesteś, a nie za to co potrafisz zrobić w łóżku.

Każdego poranka dostajemy szanse na nowe życie i to od nas zależy czy zaświeci słońce.  Pomimo chmur walcz, bo życie nie kończy się na kłopotach, a słońce świeci ponad nimi wink

#5 2013-03-23 10:47:37

Lidkaaa
Powoli się zadomawiam

Ja tejże jestem w czymś w rodzaju luźny związek. Poznaliśmy się na portalu erotycznym. No i spotykamy się, oczywiście za każdym razem jest sex. On bardzo dobrze mnie rozumie i wiele o mnie wie. Przed nim byłam tylko z jednym mężczyzna, i właśnie na tym portalu randkowym chciałam się wyleczyć z tego co było. No i Go poznałam. Dopiero on mi pokazał co to znaczy prawdziwy sex. Na jednym że spotkań pytał się mnie czy spotykam się z kimś jeszcze, powiedziałam, że oczywiście, że nie, że tylko z nim.  On bardzo mnie szanuje, jest bardzo wyrozumiały i taki delikatny...Dużo rozmawiamy, o mnie o nim i ogólnie o życiu. Chyba zaczyna mi na nim zależeć.... I nie wiem co mam myslec,jak się zachowywać, boję się mu co kolwiek powiedzieć bo boję się że on może się wystraszyc. Dodam że on ma 33 lata i nieudane małżeństwo za sobą, a ja mam lat 20. Ostatnio jak tak lezelismy i rozmawialiśmy to powiedział, że nie ma nic przeciw zwiazką gdzie jest sporą różnica wieku. Tylko ja nie wiem co on myśli..
Czy mężczyzna który poznał kobietę na portalu randkowym może mieć do niej naprawdę szacunek, bo mi się wydaje, że on ma i nie udaje.. Czy moze o mnie dobrze myśleć?? Co ja powinnam robić, zależy mi na nim, a boję się mu to powiedzieć bo przecież umawiamy się na sex i on może się przestraszyć....
Bardzo proszę o pomoc....

Naj­większą roz­koszą nie jest sam seks, ale pas­ja, która mu to­warzyszy. Wte­dy seks tyl­ko uzu­pełnia ta­niec miłości, lecz nig­dy nie jest is­totą sprawy.

#6 2013-03-23 14:51:45

Inwigilator
Net-facet

Lidkaaa co to za portal erotyczny big_smile??

#7 2013-03-23 14:55:38

Lidkaaa
Powoli się zadomawiam

Inwigilator napisał:

Lidkaaa co to za portal erotyczny big_smile??

spam

Ostatnio edytowany przez Wielokropek (2013-05-25 13:21:19)

Naj­większą roz­koszą nie jest sam seks, ale pas­ja, która mu to­warzyszy. Wte­dy seks tyl­ko uzu­pełnia ta­niec miłości, lecz nig­dy nie jest is­totą sprawy.

#8 2013-03-23 23:17:42

tolkabezlolka
Słodka Czarodziejka

Oj dziewczynki, dziewczynki...

Wolny związek polega na tym, że od partnera nie oczekuje się niczego w zamian.

Chodzi tu tylko o czysty, niezobowiązujący, fizyczny seks. Nic więcej.

A wy co? Tańczycie tak, jak wam faceci zagrają. Ba, a nawet snujecie plany na przyszłość...

Skoro liczy się tylko seks to nie ma mowy o żadnych zobowiązaniach wobec drugiej osoby.
O innych uczuciach nie wspomnę.

Już na wstępie "takiej" znajomości powinnyście wiedzieć że im mniej o sobie wiecie, mniej ze sobą gadacie tym dla obydwu stron lepiej

świat schodzi na psy i suki ....

Ostatnio edytowany przez tolkabezlolka (2013-03-23 23:40:15)

O.o

#9 2013-03-24 06:19:36

Lidkaaa
Powoli się zadomawiam

Wiem, ze to była głupota... Jednak gdybym miała znów stać przed taką decyzją to na pewno bym go wybrała i znów się z nim spotkała.

Ciągle o nim myślę...
Nie mogę doczekać się kolejnych spotkań i wcale nie chodzi mi o sam sex.....

#10 2013-03-24 09:41:15

kenobi
Net-facet

Ciągle o nim myślę...

Zakochałaś się. Możesz to kryć w  sobie. Możesz też mu powiedzieć, ale daj takie zastrzeżenie, że wcale nie wymagasz od niego, aby się zaangażował w związek. Jest zagrożenie, że się między wami popsuje, albo on ucieknie, ale podobno takie jest ryzyko "wolnego związku". Daj mu wolność, ale niech wie że kochasz (?).

Ostatnio edytowany przez kenobi (2013-03-24 09:42:23)

Lepiej kochać i przegrać, niż nie kochać nigdy. Prawdziwa miłość daje wolność. Seks bez miłości jest łatwiejszy niż miłość  bez seksu. To dlatego że mnie kochasz tak wiele ode mnie chcesz? 

#11 2013-03-24 09:50:49

Cynicznahipo
Przyjaciółka Forum

Szkoda, ze dopuściłaś do straty dziewictwa z kimś takim i na takich zasadach. Będziesz tego żałować i to wcześniej, niż Ci się wydaje.

Ostatnio edytowany przez Cynicznahipo (2013-03-24 09:57:18)

Adaś, 22.05.2013, 13:45 :-)))))

#12 2013-03-24 09:55:56

tolkabezlolka
Słodka Czarodziejka

schemat jest taki:
wykorzystana + zakochana = porzucona...

Jakaz biedna ta istotka...

P.S Lidko,
facet cie urobil, jak chcial, bylo rozdziewiczanie, anal i na co tam sie jeszcze zgodzilas, a teraz bedzie placz...

O.o

#13 2013-03-24 10:07:35

Lidkaaa
Powoli się zadomawiam

kenobi napisał:

Ciągle o nim myślę...

Zakochałaś się. Możesz to kryć w  sobie. Możesz też mu powiedzieć, ale daj takie zastrzeżenie, że wcale nie wymagasz od niego, aby się zaangażował w związek. Jest zagrożenie, że się między wami popsuje, albo on ucieknie, ale podobno takie jest ryzyko "wolnego związku". Daj mu wolność, ale niech wie że kochasz (?).

Nie przyznam mu się do tego, że mi zależy. Boję się, że wtedy to się skończy, a nie chcę. Wolę mieć z nim chociaż takie spotkania, niż kompletnie nic...

Moze za jakiś czas, zobaczę jak to wszystko się potoczy i coś z tym zrobię...

Puki co nie jestem w stanie zrezygnować z tych spotkań i poza tym łudzę się, że może jednak coś z tego będzie...

Jakie to wszystko skomplikowane.... sad

#14 2013-03-24 16:04:21

enya
Przyjaciółka Forum

Nie skomplikowane tylko naiwne, niedojrzałe, złudne.

#15 2013-03-24 21:22:40

Przemo77
Net-facet

To jak historia relacji damsko-męskich na świecie wink
Prawie zawsze jest ktos kto czuje się w jakiś sposób wykożystany.
Ktoś się zakochuje, myśli że druga osoba czuje to samo a nie zawsze tak jest.
Czasem jest super a innym razem łzy,żal i rozczarowanie.
Prawie komunały?
Może ....ale posłuchajcie starszych którzy nie jedno juz maja za sobą.
To się nazywa życie ...

Chcę wiedzieć , nie tylko wierzyć... Nauka zawsze wygra z wiarą.
Bóg- mityczna fantasmagoria stworzona przez człowieka. Tak samo prawdziwa jak smoki , elfy i krasnoludki...
GOTT IST TOT - Fryderyk Nitzche

#16 2013-03-24 21:29:40

Lidkaaa
Powoli się zadomawiam

Ja wykorzystana nie jestem. W końcu nic sobie nigdy nie obiecywalismy.
W sumie nie mogę powiedzieć, ze jestem nie szczęśliwa, przy nim jestem bardzo szczęśliwa, nawet głupi SMS od niego sprawia że się cieszę jak głupia big_smile
Wiem, ze nic pewnie z tego nie będzie i dla tego cieszę się każda chwila smile I nie zamierzam płakać po kątach i pokazywać jak to jestem nie szczęśliwie zakochana smile

#17 2013-03-24 21:33:32

Przemo77
Net-facet

Lidkaaa napisał:

Ja wykorzystana nie jestem. W końcu nic sobie nigdy nie obiecywalismy.
W sumie nie mogę powiedzieć, ze jestem nie szczęśliwa, przy nim jestem bardzo szczęśliwa, nawet głupi SMS od niego sprawia że się cieszę jak głupia big_smile
Wiem, ze nic pewnie z tego nie będzie i dla tego cieszę się każda chwila smile I nie zamierzam płakać po kątach i pokazywać jak to jestem nie szczęśliwie zakochana smile

Dobre podejście.
Carpe Diem
Żyj chwilą bo czasem lepiej coś zrobić a potem żałować niz żałować że się nic nie zrobiło.

Bóg- mityczna fantasmagoria stworzona przez człowieka. Tak samo prawdziwa jak smoki , elfy i krasnoludki...

#18 2013-03-24 22:09:51

kawulka
Powoli się zadomawiam

Przemo77, trudno mi uwierzyć, ale w tej kwestii wyjątkowo się z Tobą zgadzam i ostatnio nawet czynnie uskuteczniam te "złote" myśli, a nawet żałuję, że zbyt długo czekałam, jedyne co mogę poradzić autorce, to jednak zachowanie pewnego dystansu i ostrożność w szerokim tego słowa znaczeniu:)

#19 2013-03-24 22:16:03

Przemo77
Net-facet

kawulka napisał:

Przemo77, trudno mi uwierzyć, ale w tej kwestii wyjątkowo się z Tobą zgadzam i ostatnio nawet czynnie uskuteczniam te "złote" myśli, a nawet żałuję, że zbyt długo czekałam, jedyne co mogę poradzić autorce, to jednak zachowanie pewnego dystansu i ostrożność w szerokim tego słowa znaczeniu:)

No widzisz wink nie jestem taki straszny.
A na poważnie - wcale nie mówie żeby robić cokolwiek z kimkolwiek ale raczej że czasem warto zaryzykować... Mam na myśli sprawy damsko-męskie wink
Choć nie zawsze się udaje ale to należy wkalkulować w tą zabawę

#20 2013-03-24 22:22:06

Lidkaaa
Powoli się zadomawiam

Szczerze mówiąc jak się z nim pierwszy raz umawialam na spotkanie, to nie byłam do tego przekonana, myślałam że nie dam rady..
Ale stwierdziłam, że jak nie spróbuje to będę żałować..
I się spotkaliśmy, i nie bylo to takie ciężki jak się wydawało. A co najważniejsze niczego nie żałuję. Bo jest jak jest i puki co mi to wystarcza do szczęścia a jak widzę, że on też jest w moim towarzystwie szczęśliwy i rozluźniony to jest mi wręcz wspaniale big_smile

#21 2013-03-24 22:36:46

Przemo77
Net-facet

Jesteś jeszcze bardzo młoda. Wszystko przed Tobą. Nawet jeśli z tym chłopakiem się nie uda to będą inni którzy z pewnością dadzą Ci to czego szukasz, czego oczekujesz. Najważniejsze żeby sie nie zniechęcać po pierwszych przykrościach.
Po burzy zawsze w końcu wychodzi słońce wink

#22 2013-03-24 23:40:40

kenobi
Net-facet

przy nim jestem bardzo szczęśliwa, nawet głupi SMS od niego sprawia że się cieszę jak głupia big_smile
Wiem, ze nic pewnie z tego nie będzie i dla tego cieszę się każda chwila

Genialne podejście. Tak trzymaj. Zaptamiętaj to szczęście, co teraz czujesz, bo być może za wiele lat tylko wspomnienie pozostanie. Warto żyć dla takich chwil.

Lepiej kochać i przegrać, niż nie kochać nigdy. Prawdziwa miłość daje wolność. Seks bez miłości jest łatwiejszy niż miłość  bez seksu. To dlatego że mnie kochasz tak wiele ode mnie chcesz? 

#23 2013-03-25 21:55:39

WitchQueen
Przyjaciółka Forum

Cynicznahipo napisał:

Szkoda, ze dopuściłaś do straty dziewictwa z kimś takim i na takich zasadach. Będziesz tego żałować i to wcześniej, niż Ci się wydaje.

A skąd wiesz, że będzie żałować? Z tego co widzę, to chyba niezbyt. Nie wszyscy zresztą traktują utratę dziewictwa z powagą podobną koronacji brytyjskiej królowej. Ludzie są różni.

Jeśli zaś chodzi o luźne związki - ja uważam, że lepiej się nie nastawiać na nic więcej. Jak będzie tylko seks - fajnie. Jak będzie jednak coś więcej - jeszcze fajniej. Z doświadczenia wiem, że niepotrzebne nastawianie się na coś więcej jednak powoduje, że nic z tego nie wychodzi i czasami ma się to gdzieś, a czasem jednak okazuje się, że jest smutno, źle i do d**y a nawet się nie spodziewał człowiek, że zareaguje tak emocjonalnie. No ale jak obie strony jednak by chciały czegoś więcej to po co się męczyć, jak można spróbować. Skoro uprawiacie seks, to może warto też uprawiać rozmowę na trudne tematy?
Ale fajnie, że podchodzisz do tego tak zdrowo. Jak nie będzie chciał tego dalej ciągnąć to jego problem, niech sobie idzie, ważne, że seks był fajny tongue

"Paint stripes on a toad, he does not become a tiger"

Stopka forum