Alimenty - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 9 ]

Temat: Alimenty

Proszę podpowiedzcie.
Adwokat kazał mi zrobić listę miesięcznych wydatków na dzieci. Co mogę uwzględnić, poza basenem, angielskim itd?
Jak liczyć odzież, żywność, chemię?
Co mogę brać pod uwagę? Wakacyjne wyjazdy jak liczyć skoro są raz w roku, jak wypady do kina itd?
Mam dziurę w głowie wink

Reklama
Zobacz podobne tematy :

2

Odp: Alimenty

Witaj! smile

Ankaline - ja zbieram wszelkie paragony a w exelu spisuję dokładnie wszystko - bez względu na to, czy dany koszt dotyczy tylko mojej osoby, czy nas wszystkich, czy tylko konkretnego dziecka. Obok nazwy za co zapłaciłam, dopisuję jednak kogo to dotyczyło (nas wszystkich, czy np. chodzi o zapłatę za obiady starszej czy za jej biwak itp). Z tego jest łatwo policzyć, że jeśli na żywność wydajesz 1200 zł m-cznie na Was trzy, to średnio przypada 300 zł na osobę. Na dzieci 600 zł - czyli po 300 zł na mamę i tatę.
Jeśli sprzątasz, to nie tylko jest to wynik, że Ty mieszkasz i "brudzisz". I tak dalej.
Zapisuję każdy zeszyt, każdy ołówek, każde wyjście do McDonalda, każdy bilet autobusowy, parę rajstop itp.

Jeśli chodzi o letnie wyjazdy, to w plan wychowawczy już wpisaliśmy, że koszty: wyprawek szkolnych/przedszkolnych; wypoczynku wakacyjnego, składek za ubezpieczenia dzieci, odzieży wierzchniej i obuwia - pokrywamy w 50% dodatkowo ponad alimenty. Dodatkowo ja finansuję starszej kieszonkowe, on abonament za komórkę. To też jest w planie.
Potem to wszystko będzie przekopiowane do pozwu.

Życie to nie sztuka kompromisu

3

Ankaline jest taka tabelka z której możesz skorzystać obliczając koszty utrzymania  wpisz w google Grzybkowski Guzek alimenty.

Trzeba marzyć tak, jakby się miało żyć całą wieczność i żyć tak, jakby się miało umrzeć jutro. /James Dean/
Reklama

4

Dziękuję żabko za odzew.
Ja o tyle mam problem, że dopiero od dwóch miesięcy nie mieszkamy razem, jeszcze myślałam, że..., więc nie zbierałam paragonów, a przy tym bardzo oszczędzałam, bo do tej pory pieniędzy było sporo, a teraz nagle znacznie mniej. Owszem, mam rachunki za lekarza, leki, ważniejsze wydatki, ale za pierdułki (jedzenie, chemię itd, co każdego dnia dałoby sporo) niestety nie, a wniosek o alimenty mam złożyć jak najszybciej.

5

Domyślam się, ja dopiero od 2 miesięcy zbieram, a przeciez to 5 minęło smile Po prostu najczęściej zapominałam nawet zabrać paragonu, nigdy nie przywiązywałam do tego większej wagi. Trochę mnie kosztowało wprowadzenie sobie reżimu nie dość, że zabierania tych paragonów, to jeszcze bieżącego wpisywania.....
Wiesz co, gdzieś czytałam, że i tak pomiędzy złożeniem wniosku o alimenty a samą rozprawę mija trochę czasu i wtedy można dozbierać rachunków - w międzyczasie. Tak zrobiła jakaś kobietka, wiedziała ile chce - bo tak mniej więcej wiedziała ile było by niezbędne, a w czasie oczekiwania zebrała paragony, porobiła zestawienia itp i do sądu już miała pełną dokumentację. Bo jej "m" nie chciał się zgodzić. Więc zebrała dowody. Słuchaj - a Twój co? Sam z siebie nie chce nic dać? Czy po prostu nie mac porozumienia co do kwoty?

6

Dzięki dziewczyny.
Mój dał w styczniu i lutym połowę tego o co prosiłam, a adwokat uświadomił mnie, że mogę chcieć jeszcze więcej, zwłaszcza, że koszty utrzymania nowego mieszkania są spore, a standard życia dziewczyn do tej pory stosunkowo wysoki, choć bez przesady wink

7

Ankaline - wykorzystaj ten arkusz kalkulacyjny, który wymieniła Maja, bo jest rewelacyjny. Ściągnęłam sobie rano, ale dopiero mam okazję napisać. Jest tam więcej niż ja w tej chwili była bym w stanie zaproponować smile
Mogę polecić smile

8

Hej, ja właśnie jestem po pierwszym podejściu wink
Faktycznie super, tylko najpierw muszę do sklepu skoczyć na ceny spojrzeć wink

Wieeelkie dzięki smile

Posty [ 9 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin