Walentynkowy zawrót ziołowy - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 10 ]

1

Temat: Walentynkowy zawrót ziołowy

Kołatanie serca, bezsenność, nadpobudliwość, gonitwa myśli... Któż tego nie zna? Ale spokojnie, tym razem nie o chorobę chodzi, ale o stan zakochania wink Czy poprzez stosowanie naparów, kąpieli, nalewek z ziół można wpłynąć na drugiego człowieka i jego uczucia względem nas? Z punktu widzenia nauki - bzdura, ale...

Zgodnie z dawnymi wierzeniami, najpopularniejszy lubczyk podany ukochanemu, miał zapewnić dziewczynie jego względy. Dodany do pierwszej po urodzeniu dziecka kąpieli, miał być gwarantem szczęścia w miłości. Tymianek noszony przy sercu wywoływał afekt u mężczyzn. Koper i kolendra, ucierane w moździerzu wraz ze stosownymi zaklęciami stawały się miłosnym eliksirem. Z kolei majeranek, dodawany do wina przez starożytnych Greków, miał wywoływać pożar serca i zmysłów, podobnie zresztą, jak imbir w starożytnych Indiach i Chinach.

A jeśli czyjeś serce zostało zranione, wystarczyło wyposażyć się w rozmaryn, melisę i rumianek, które miały łagodzić ból po stracie ukochanego, tłumić tęsknotę, panować nad złymi emocjami.

No właśnie - czy zdarzyło się Wam próbować zwiększać swoje szanse u ukochanego/-nej w ten sposób? A może znacie przykłady innych ziół o podobnym działaniu?

Reklama
Zobacz podobne tematy :

2

Odp: Walentynkowy zawrót ziołowy

Wanilia i żeńszeń. To również w pewnym stopniu afrodyzjaki. Owoce morza, takie jak np. ostrygi, również pobudzają tę sferę!

Życie nie jest lepsze ani gorsze od naszych marzeń, jest tylko zupełnie inne

3

Z wymienionych przez ciebie ziół w mojej kuchni ma zastosowanie jedynie lubczyk, ale niestety nie zauważyłam zwiększonego libido męża - może dlatego, że to suszony lubczyk ?  smile:)

Znalazłam taki oto specyfik: Catuaba

Właściwości:
Catuaba pochodzi z Brazylii i jest uznawana za jeden z najsilniejszych afrodyzjaków. W medycynie znana jest jako doskonały środek stymulujący pracę mózgu i poprawiający ukrwienie organizmu. Skuteczna jest przy nerwowości, kłopotach z pamięcią, niepokoju oraz przede wszystkim - przy osłabionej potencji. Dodatkową zaletą jest brak szkodliwych efektów ubocznych w porównaniu z popularnymi obecnie środkami farmakologicznymi uznawanymi jako lek na potencję. Zaparzanie: około 1 łyżeczki Catuaby na 250 ml gotujemy na małym ogniu przez 5 minut, następnie odstawiamy do naciągnięcia. Po 15 min. napar jest gotowy do picia.

Stosowanie
W celu naprawy słabej potencji, napar należy pić w ilości 1-2 szklanek przez okres 3 tygodni codziennie. W przypadku jednorazowych potrzeb zbadania działania Catuaby, można wypić 1-2 szklanki naparu. Pełny efekt działania widoczny jest w zależności od organizmu - od 20 do 35 minut po wypiciu naparu.

Słyszał ktoś ? stosował ?
Może się przydać na ten romantyczny wieczór i nie tylko na ten. Ciekawa jednak jestem czy to nie jakieś tam "czary-mary".

Cel bez planu jest tylko marzeniem
Reklama

4

Majeranku używam naprawdę sporo, nieco mniej tymianku, koper zwłaszcza w sezonie, kolendrę, imbir od czasu do czasu, ale niestety nie zauważyłam żadnego magicznego działania tych ziółek. Chociaż... jeśli wziąć pod uwagę, że jesteśmy ze sobą już tyle lat, a nasza miłość wciąż kwitnie, to kto wie czy to nie od tego majeranku big_smile.

Do listy afrodyzjaków dodam jeszcze seler, podobno dobrze podnosi potencję wink.

KGB, nie znam, nie stosowałam, ale chętnie czegoś się na ten temat dowiem - z czystej ciekawości tongue.

Za to znalazłam jeszcze coś takiego:

Kantarydyna - organiczny związek chemiczny z grupy terpenów; wydzielana jest w chwilach zagrożenia przez chrząszcze z rodziny oleicowatych.
W medycynie ludowej wykorzystywano kantarydynę w mikroskopijnych dawkach jako środek pobudzający, np. do sporządzania "napojów miłosnych" i afrodyzjaków, w tym także "hiszpańskiej muchy". Działanie tego związku pobudza zakończenia nerwowe i błony śluzowe układu moczowo-płciowego, ale często powoduje powikłania, m.in. zapalenia dróg moczowych i przewodu pokarmowego oraz bolesne erekcje.

Ostatnie zdanie przyprawia mnie o dreszcze, ale warto wiedzieć do czego mężczyźni byli zdolni, aby poczuć się bardziej męsko big_smile.

Regulamin Forum Netkobiety.pl - koniecznie przeczytaj, a będzie Ci z nami łatwiej smile 

Nie czyń samego siebie przedmiotem kompromisu, bo jesteś wszystkim, co masz.

5

Napary już przygotowane ? smile Dla tych, którzy nie mają czasu lub niechętnie piją różnego rodzaju "koktajle ziołowe" mam dobrą wiadomość, otóż doskonałym afrodyzjakiem jest : oregano ( odpręża i dodaje odwagi zakochanym, legenda głosi, że powstał z oddechu Afrodyty...)  i bazylia ( świeża bazylia działa pobudzająco ) . Warto o tym pamiętać przygotowując kolację dla was, dziś wyjątkowo do potrawy np. spaghetti może się wam "sypnąć" nieco więcej oregano i bazylii smile

Cel bez planu jest tylko marzeniem
Reklama

6

W swojej kuchni na co dzień używam bardzo dużo oregano i bazylii, mam nawet własne ziółka uprawiane na parapecie kuchni, ale dziś sypnę ich od serca, czyli jeszcze więcej wink.

Regulamin Forum Netkobiety.pl - koniecznie przeczytaj, a będzie Ci z nami łatwiej smile 

7

Moimi faworytami są: szafran, lubczyk, gałka muszkatołowa i żeń szeń.

"Kto chce się kiedyś nauczyć latać, musi się najpierw nauczyć stać, chodzić, biegać, skakać, wspinać i tańczyć."
REGULAMIN Forum Netkobiety.pl

8

cslady napisał/a:

żeń szeń.

A który?
Bo na mnie najlepiej działa syberyjski czyli eleuthero. Amerykański, koreański, czy chiński już słabiej. Jest też tzw. żeń szeń dla kobiet czyli donq quai. No i tzw. żeń szeń indyjski, który nie jest żeń szeniem czyli ashwaghanda, która również bardzo dobrze działa.

9

Dobra, dobra.... zioła na popęd seksualny swoją drogą lol ale co z magicznymi ziołami na rozkochanie ukochanego/ukochanej? lol

"Nie bój się, uwierz w siebie, masz już wszystko, poczuj więc, że przed tobą cała przyszłość, przecież wiesz"
"Trzeba przecież kochać coś, by żyć. Mieć gdzieś jakiś własny ląd choćby o te dziesięć godzin stąd"

10

Nemezys napisał/a:

(...) ale co z magicznymi ziołami na rozkochanie ukochanego/ukochanej? lol

To może lepiej od razu sięgnąć po feromony? http://emoty.blox.pl/resource/wink.gif

Posty [ 10 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin
© www.netkobiety.pl 2007-2016