Polecane i odradzane kierunki studiów. - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Forum Kobiet » STUDIA, SESJA I ŻYCIE STUDENCKIE » Polecane i odradzane kierunki studiów.

Strony 1 2 3 4 Następna

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 1 do 38 z 140 ]

1 Ostatnio edytowany przez beyourself18 (2013-02-08 11:53:41)

Temat: Polecane i odradzane kierunki studiów.

W związku z tym, że ja i większość moich znajomych jesteśmy na etapie wyboru studiów i widzę jaki moi znajomi mają z tym problem, postanowiłam założyć ten wątek. Proszę wszystkich studentów, absolwentów, kandydatów lub wszystkich innych mający własne lub znających doświadczenia znajomych odnośnie kierunków studiów. Z góry dziękuje za każdą odpowiedź w imieniu wszystkich maturzystów i wszystkich studentów wink

Reklama
Zobacz podobne tematy :

2

Odp: Polecane i odradzane kierunki studiów.

Witam! smile Wprawdzie nie wiem jakie są Twoje zainteresowania i czy jesteś "humanistką" czy też "ścisłowcem" , ale mogę powiedzieć kilka słów o sobie. Od października jestem studentką pierwszego roku filologii iberyjskiej (hiszpański+portugalski). To był mój wymarzony kierunek, już od gimnazjum dokładnie wiedziałam w jakiej dziedzinie chcę się dalej rozwijać. No i udało się wink Studia są bardzo fajne, jest wprawdzie ciężko, ale jak to mówią: "Bez pracy nie ma kołaczy". Napisz coś wiecej o sobie, czym się interesjesz, co chciałabyś w życiu robić. A na chwilę obecną życzę zdania matury!! smile

"Przede wszystkim jesteś człowiekiem stworzonym po to, by żyć, śmiać się, by kochać, by być dobrym. Tak na prawdę na tym świecie liczy się tylko to"

3

Witaj!
Ja też jestem w tym momencie na etapie wyboru studiów. Zdaję maturę z dwóch języków i stawiam na filologię. Jest po niej wiele możliwości i to jest to, co najbardziej mnie interesuje.
Teraz planuję włoski z angielskim, a na trzecim roku chcę dobrać hiszpański z francuskim.
Oprócz tego uczę się niemieckiego i rosyjskiego.

Jeśli jesteś ścisłowcem, to może jakaś inżynieria?

Reklama

4

Ja właśnie kończę studia, zostało mi pół roku i praca magisterska do napisania. Studiuję towaroznawstwo na SGGW. Na studiach inżynierskich wybrałam specjalizację dotyczącą marketingu i nowych rozwiązań logistycznych, teraz już siedzę konkretnie w marketingu. Studia bardzo fajne i rozwijające, ale też bardzo obszerne. Ja osobiście jestem bardzo zadowolona z wyboru, mam duże możliwości po tym kierunku, jeżeli chodzi o pracę (potencjalnie :-p).

Dzięki temu, że studia są dwustopniowe teraz, zawsze można nieco skorygować swój wybór przy studiach magisterskich. Ja na przykład troszeczkę żałuję, że zostałam na towaroznawstwie, zamiast iść na logistykę. No ale zawsze pozostają jeszcze studia podyplomowe :-)

Napisz, co cię interesuje, łatwiej będzie Ci doradzić.

5

Jeżeli chodzi o mnie, to ja już mam wybrany kierunek i ten drugi dodatkowy ale to za rok, bo na pierwszym roku chyba nie mogę dwóch studiować. Prawda?
Przede wszytskim wybrałam zarządzanie ze specjalnością menadżerską lub Buisnes Menagment. Wiem, że ten kierunek zajmuje 1. miejsce w najpopularniejszym studiowanym kierunku (ponad 30tyś studentów) ale jednak mnie to nie przeraża. Mogę powiedzieć, że dzięki temu bardziej chcę to studiować, bo taka konkurencja jest dla mnie niesamowicie mobilizująca, gdyż wiedząc, że nie będę jedynm  "specjalistą" (mam nadzieję) będę musiała starać się bardziej. Dokształcać się i ratować się dodatkowymi tytułami:)
Pomyślicie, że zwariowałam. Po prostu chciałam to studiować i wolę studiować i nie mieć pracy (mam nadzieję oczywiście, że jednak coś znajdę) ale studiować z chęci i z własnej woli i wyboru i przede wszytskim wiedzieć, że spróbowałam i studiowałąm to, co chciałam a nie wybrać "praco-dajny" kierunek i żałować do końca życia, że nie spróbowałam.
Mam nadzieję, że mi się uda:)

Reklama

6

dearly napisał/a:

Zdaję maturę z dwóch języków i stawiam na filologię. Jest po niej wiele możliwości i to jest to, co najbardziej mnie interesuje.

Jakie np? Bo statystyki mówią że po filologiach, jaki i innych humanistycznych studiach, jest najwiecej bezrobotnych...

Jak ja nienawidzę życia!

7

Wybierajcie tylko studia techniczne... Po humanistycznych nie ma pracy.

8

Niestety największe problemy ze znalezieniem pracy mają humaniści, w tym socjologia, filozofia, stosunki międzynarodowe, politologia- właściwie zerowe szanse na pracę.
Problemu z pracą nie mają inżynierowie, a jak jeszcze inżynier znający 1-2 języki obce bardzo dobrze- to już w ogóle.
Inna sprawa: w jakim kraju chcesz pracować. Bo zagranicą, niemalże we wszystkich zachodnich krajach poszukują masowo inżynierów i pielęgniarki.

9

Co myśicie do kulturoznastwie? Oczywiście jako dodatkowy kierunek, obok zarządzania.

10

Jako dodatek, na pewno dobry smile No i ciekawy- aż szkoda, że tak dużo chce się dróg budować w tym kraju, a tak mało zwraca się uwagę na tą piękną stronę życia smile

11

No więc zrobiłam przegląd wśród dzieci w rodzinie i wśród przyjaciół.
Co studiowali i czy znależli pracę.
-geografia - pracy nie ma
-politologia - pracy nie ma
-marketing i zarządzanie - pracy nie ma
-ekonomia - praca jest w dużym mieście
-informatyka - praca jest
-pedagogika - pracy nie ma i nie będzie
-resocjalizacja - pracy nie ma
-medycyna - praca jest
-inżynieria - praca jest
Absolwenci informatyki, medycyny, ekonomii i inżynieri pracują w swoich zawodach. Reszta też znalazła pracę po długich poszukiwaniach i po różnych kursach, ale nie w swoich zawodach. Ktoś tam zrobił kurs operatora koparki, któraś z dzewczyn poszła pracować do sklepu, pedagog założył zespół muzyczny i gra na weselach itd. Specjalista od zarządzania siedzi w domu i zarządza wolnym czasem.

12

No to mam identyczne "dane" jak marena7.

13

Na filologię hiszpańską w biznesie (jako drugi język mam do wyboru włoski, francuski albo portugalski). Potem chcę dobrać sobie jeszcze jedną filologię, ale ze specjalizacją nauczycielską. Podyplomowo jakiś marketing, turystykę. Potem będę się zastanawiała co z pracą.

Nie chcę studiować czegoś co mnie nie interesuje kompletnie. Przecież można się jakoś dokształcać, doszkalać, uczyć kolejnych języków. Nie widzę sensu studiowania jakiejś inżynierii, na której będę się męczyła 5 lat.. pracę zawsze gdzieś się znajdzie, jak się jest w czymś dobrym. : D

14

No tak.... ja jestem umysłem humanistycznym i nawet jakby mi płacili za inżynierię, ja się do tego kompletnie nie nadaję.

15 Ostatnio edytowany przez Miss Heathcliff (2013-02-11 19:34:42)

Szczerze? Troche zaskakuje mnie takie podejscie, ze ktos chce studiowac tylko dla zawodu, a jak nie znajdzie w nim miejsca to koniec swiata. Nie wiem co o tym sadzicie, ale wiem, ze jesli cale zycie mialoby byc tylko przygotowaniem do pracy w jednym zawodzie a potem jedynie praca w tym wlasnie zawodzie to faktycznie tylko sie z mostu rzucic. Zwlaszcza jesli to kierunek bezpieczny, nudny i wybrany z rozsadku lub pod presja. To nie malzenstwo, zeby sie stabilizowac i siedziec cale zycie w jednym i tym samym.

Znam wiele osob ktore studiuje z zamilowania, i stad tylu studentow socjologii, dziennikarstwa czy filologii polskiej, z ktorych tak milo sie drwi. Fakt - wielu z nich uczy sie, bedac na garnuszku rodzicow, ale ci ludzie maja tyle pomyslow, tyle inicjatyw, angazuja sie w tyle rzeczy i podnosza swoje kwalifikacje/rozwijaja talenty w takim stopniu, ze gdybym byla pracodawca bez wahania wybralabym ich zamiast studenta biologii, ktorego zycie sklada sie z jedzenia, spania i studiowania biologii...

Na tym etapie co Ty wypisalam sobie wszystkie kierunki jakie moglabym studiowac i zrobilam sobie z nich wykreslanke. Wyszlo na to ze nie nadaje sie do niczego (!), poza tymi "beznadziejnymi humanistycznymi", ktore okazaly sie wspaniala przygoda. Mam fantastyczny kontaktt z ludzmi, ucze sie pasjonujacych rzeczy a wykladowcy to ludzie, ktorzy ucza nas wielu pozytecznych, zyciowych rzeczy, ktore nawet nie zawsze sa zwiazane z naszym kierunkiem studiow. wiem, ze oni znalezli sie na uczelni z powolania i sluchanie ich to czysta przyjemnosc. mowi to studentka I roku w trakcie pierwszej sesji. wink

Rob to co lubisz, Zawsze mozesz wybrac kolejny kierunek, zmienic studia albo budowac zycie zawodowe poza murami uczelni. Mozliwosci jest multum, trzeba tylko uwaznie patrzec.

16

automatyka i robotyka! dziewczyny na politechniki! smile

17

Medycyna ! smile

"Nie bój się powolności, ale bezruchu."
rozum smile + serce smile

18

Automatyka, robotyka, medycyna big_smile  Aby studiować te wszystkie kierunki -tzn. któryś z nich, trzeba być jednak umysłem ścisłym no i interesować się tym, a raczej nie tak wiele kobiet tak ma smile Plus medycyna = duże wydatki na studia- też nie wszystkich (a właściwie mało których) rodziców na to stać.

Ja wiem, że często ludzie wybierają kierunek, który jest w ich mieście, bo nie mają wyboru. Mnie moja mama też powiedziała, że nie da mi pieniędzy na akademik, czy dojazdy, zatem musiałam wybrać sobie studia w moim mieście.

19

Odradzić mogę z całą stanowczością prawo.
Cóż z tego, że jest teraz łatwo po studiach dostać się na aplikację, a nawet ją skończyć i zostać mecenasem skoro mecenasów powoli się robi jak mrówków, a popytu na ich pracę bynajmniej nie jest proporcjonalnie więcej do przyrostu podaży.

"Do you feel the hate? ? It is the source of your strength. You still hate me. No matter. Today you have delivered yourself into my hands. I have the power of life and death over you, Maul. Someday, you will hold that power over another. It is the honour of the Sith. You will devote yourself to the idea of domination."

20

Wiele zależy od zainteresowań. Ja studiuję kulturoznawstwo, z pracą nie jest lekko, ale na magisterkę mogę iść na coś innego. Nie widzę sensu studiowania na ścisłych kierunkach, gdy nas to nie interesuje i nigdy nam to nie szło, znam siebie i wiem, że tam, bym się nie odnalazła. Myślę np o turystyce na magisterkę, ale może to będzie coś innego. Moja siostra jest po pedagogice i pracuje w zawodzie, moja ciocia też, choć przyznają, że łatwo nie jest, trzeba dużo szukać, by znaleźć teraz pracę w przedszkolu, szkole- podobno. Moja siostra pracuje w szkole, nauczanie początkowe.
Moja koleżanka studiuje biotechnologię, ale ona ma ścisły umysł, dobrze jej idzie.
Choć fakt faktem, nawet po studiach można znaleźć pracę nie w zawodzie, jeżeli w zawodzie okaże się, że nie ma możliwości. Jednak nie warto poddawać się, jeżeli to nas interesuje.

"Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła"

Wisława Szymborska

21

Catwoman napisał/a:

Plus medycyna = duże wydatki na studia- też nie wszystkich (a właściwie mało których) rodziców na to stać.

Jakie? w sensie - dlaczego wyższe niż na innych studiach?

Jak ja nienawidzę życia!

22

brzydulla napisał/a:
Catwoman napisał/a:

Plus medycyna = duże wydatki na studia- też nie wszystkich (a właściwie mało których) rodziców na to stać.

Jakie? w sensie - dlaczego wyższe niż na innych studiach?

Z tego co słyszałam, jedna książka na semestr na medycynie potrafi kosztować 600 zł. No i medycyny nie ma w każdym mieście, wiąże się to z wydatkami na mieszkanie czy akademik.

23

Zycie i akademik to na każdych studiach.
I nie warto kupować ksiązek. Lepiej wypozyczyć z biblioteki albo od starszych roczników.

Jak ja nienawidzę życia!

24

brzydulla napisał/a:

I nie warto kupować ksiązek. Lepiej wypozyczyć z biblioteki albo od starszych roczników.

hahaha, nie rozśmieszaj mnie! próbowałaś kiedyś wypożyczyć książkę na uczelni medycznej? Bo chyba nie wiesz o czym mówisz:P

25

Polecam, tak jak już wcześniej wspomniano- kierunki medyczne. I nie jest prawdą, że humanista się na nich nie odnajdzie. Weźmy np zdrowie publiczne, czy zdrowie środowiskowe- to nie są kierunki stricte medyczne, jest tam niejaki misz- masz przedmiotów- a w nich równiez te humanistyczne. Ja osobiście jestem na analityce medycznej i jak dla mnie- rewelka- nie zamieniłabym tego na żaden inny kierunek, choć na początu... ryczałam po nocach, że tyle kucia:P!:)

26

A co mozna robić po kierunku zdrowie publiczne?

Jak ja nienawidzę życia!

27

Też się nad tym zastanawiałam. Kiedyś chciałam coś humanistycznego powiązać z medycyną, ktoś mi nawet to polecał, ale nie wiem co po tym można robić.

28

Tylko co do medycyny, to trzeba na maturze zdawać biologię i chemię i mieć te dwa przedmioty bardzo dobrze opanowane. Z tego co kojarzę, bez matury z tych dwóch przedmiotów na studia medyczne nie przyjmą.  Niestety smile

29

Kiedyś wypadało jeszcze mieć dobrze zdaną fizykę na medycynę - jak jest teraz, nie mam pojęcia.

"(...)szlachta na koń wsiędzie,
Ja z synowcem na czele i? - jakoś to będzie!"

30

Lady Sidious napisał/a:

Odradzić mogę z całą stanowczością prawo.
Cóż z tego, że jest teraz łatwo po studiach dostać się na aplikację, a nawet ją skończyć i zostać mecenasem skoro mecenasów powoli się robi jak mrówków, a popytu na ich pracę bynajmniej nie jest proporcjonalnie więcej do przyrostu podaży.

Fakt, prawników jest nadprodukcja, ale i tak lepsze te studia niż np. politologia czy stosunki międzynarodowe.
Cóż, zrobił się wolny rynek więc prawników też weryfikuje.

31

Prawników jest pełno, ale po tych studiach jest wiele możliwości, niekoniecznie trzeba być adwokatem, sędzią czy prokuratorem : )
Wiele firm potrzebuje specjalistów w zakresie prawa.
Studia te jednak odradzam, typowa pamięciówka.

32

promemoria napisał/a:
brzydulla napisał/a:

hahaha, nie rozśmieszaj mnie! próbowałaś kiedyś wypożyczyć książkę na uczelni medycznej? Bo chyba nie wiesz o czym mówisz:P

Promemoria myślę, że Brzydulla wie co pisze skoro jest lekarzem.
Dearly to prawda, że na prawie jest dużo "pamięciówki", ale to akurat nie jest powód, dla którego odradzałabym te studia. Jest wiele kierunków, na których trzeba trochę rzeczy po prostu "zakuć". Jednak samo "zakucie" nie wystarcza jak ktoś nie umie myśleć.

33

luc napisał/a:
promemoria napisał/a:
brzydulla napisał/a:

Dearly to prawda, że na prawie jest dużo "pamięciówki", ale to akurat nie jest powód, dla którego odradzałabym te studia. Jest wiele kierunków, na których trzeba trochę rzeczy po prostu "zakuć". Jednak samo "zakucie" nie wystarcza jak ktoś nie umie myśleć.

ok, w takim razie może kiedyś próbowała wypożyczyć. Ale to musiało być kiedyś. Bo teraz... przynajmniej na mojej uczelni wypożyczenie potrzebnej książki graniczy z cudem:P

34

dearly napisał/a:

Studia te jednak odradzam, typowa pamięciówka.

Polemizowałabym.
Może zależy od uczelni. Na pewno od wykładowcy. Ja miałam szczęście trafić na wymagających oprócz wiedzy - myślenia.

"Do you feel the hate? ? It is the source of your strength. You still hate me. No matter. Today you have delivered yourself into my hands. I have the power of life and death over you, Maul. Someday, you will hold that power over another. It is the honour of the Sith. You will devote yourself to the idea of domination."

35

U mnie w mieście wszyscy zakuwają na pamięć, dlatego odradzam tym, którzy tego nie potrafią :>
Nie wiem jak jest w innych miastach, ale myślałam kiedyś o prawie w Bydgoszczy : )

36

beyourself18 napisał/a:

Co myśicie do kulturoznastwie? Oczywiście jako dodatkowy kierunek, obok zarządzania.

nie obraź się ale odradzam.

37

brzydulla napisał/a:
dearly napisał/a:

Zdaję maturę z dwóch języków i stawiam na filologię. Jest po niej wiele możliwości i to jest to, co najbardziej mnie interesuje.

Jakie np? Bo statystyki mówią że po filologiach, jaki i innych humanistycznych studiach, jest najwięcej bezrobotnych...

zgadzam sie! teraz po filologii nie ma się za wiele możliwości ! za to po studiach I Z JEZYKAMI OBCYMI wygląda to lepiej postaraj sie aby twoj ang. był jak najlepszy ia do tego zainteresuj parcodawcę jakimś niszowym językiem! czymś oryginalnym!! sama studiowalam angielski i wiem ze jest ciezko ale z niemieckim i szwedzkim znalazłam ciekawą prace  i mam ciągły kontakt z językiem i to bynajmniej nie tym który studiowałam hah smile

38

luc napisał/a:
promemoria napisał/a:
brzydulla napisał/a:

Dokładnie wink
Bywało ciężko i nie zawsze zdobywało się wszystko 1 października, ale potem okazywało się to duzo łatwiejsze. Plus można wykorzystać starsze roczniki. I w dodatku ja studiowałam przed epoką internetu.

Jak ja nienawidzę życia!

Posty [ 1 do 38 z 140 ]

Strony 1 2 3 4 Następna

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » STUDIA, SESJA I ŻYCIE STUDENCKIE » Polecane i odradzane kierunki studiów.

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin
© www.netkobiety.pl 2007-2016