Jak zdrowo jeść pączki w tłusty czwartek? - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Forum Kobiet » MEDYCYNA NATURALNA - ZIOŁA, ZDROWE ODŻYWIANIE, DIETY » Jak zdrowo jeść pączki w tłusty czwartek?

Strony 1 2 Następna

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 1 do 38 z 45 ]

1

Temat: Jak zdrowo jeść pączki w tłusty czwartek?

"Klasycznego pączka nie można przygotować na parze czy wykorzystać jakąś inną technikę kulinarną, która omijałaby taką ilość tłuszczu, którą się do niego dodaje" - przyznaje dietetyk dr Agnieszka Jarosz z Instytutu Żywności i Żywienia.

Dr Jarosz podkreśla jednak, że osoby dbające o linię muszą zwrócić uwagę również na to, czym pączek jest nadziany i polany. "Dodając lukier i nadzienie możemy zwiększyć wartość kaloryczną pączka nawet do 350 kalorii, podczas gdy zwykły ma ich około 250" - ostrzega. - Najmniej kaloryczne są pączki bez nadzienia. Wszystkie dodatki - dżem, powidła czy budyń - podniosą jego kaloryczność".

Jej zdaniem, chcąc ograniczyć kalorie najlepiej nie prószyć pączków dodatkowo cukrem i nie polewać lukrem. "Jeśli jemy pączki z nadzieniem, to lepiej zrezygnować z lukru. Jeśli z lukrem, to już bez nadzienia" - radzi dietetyk

A jakie wy macie sposoby na "zdrowe" jedzenie pączków dzisiaj??

Cel bez planu jest tylko marzeniem
Reklama
Zobacz podobne tematy :

2

Odp: Jak zdrowo jeść pączki w tłusty czwartek?

Mój sposób do zdrowych nie należy - po prostu zjeeem ich pełno smile

Ale chętnie dowiem się jak można to zrobić w zdrowy sposób

3

tłusty czwartek jest raz w roku więc mozna sobie pozwolic na te kalorie, oczywiście w normalnej ilości ,a taki paczek ze sklepu to jeden mi wystarczy,swoje to już inna bajka smile

nie jem pączków polanych lukrem czy posypanych pudrem,jednak w środku jakaś marmolada musi byc smile
ja robię oponki

Reklama

4

Powiem tak - raz do roku można tego symbolicznego pączka zjeść wink Wszystko pozostaje kwestią umiaru.

5

Jak jeść zdrowo?

Z umiarem wink  To jest chyba jedyny sposób.
Pączek bez nadzienia i pudru? To po co go w ogóle jeść?
Lepiej wybrać oponki albo chrust wink

Reklama

6

Bubuś napisał/a:

Jak jeść zdrowo?

Z umiarem wink  To jest chyba jedyny sposób.
Pączek bez nadzienia i pudru? To po co go w ogóle jeść?
Lepiej wybrać oponki albo chrust wink

i to i to smażone na głębokim tłuszczu więc w sumie moim zdaniem tak jak napisałaś: najlepszy jest umiar big_smile

Cel bez planu jest tylko marzeniem

7

Dokłanie z umiarem też tak uważam, chociaż ja juz dwa zjadłam dziś

8

Moja teściowa robi przecudne, po prostu przepyszne pączki, które ani trochę nie są tłuste; dodaje do nich spirytus, który wchłania tłuszcz.

9

Pączek bez lukru? To nie pączek tongue
Ale tak na serio to już prawie wieczór, a ja nie zjadłam ani jednego pączka wink W tym roku postanowiłam nie jeść, nawet nie mam ochoty. Pomyślałam sobie, co za głupota ktoś wymyślił że akurat dzisiaj mam jeść pączki tongue

Miłość to nie pluszowy miś ani kwiaty, to też nie diabeł rogaty
Ani miłość kiedy jedno płacze, a drugie po nim skacze.
Bo miłość to żaden film w żadnym kinie, ani róże ani całusy małe duże
Ale miłość kiedy jedno spada w dół, drugie ciągnie je ku górze (Happysad)

10

Ja jem bez lukru. Ogólnie nie jadam pączków ze sklepu. Jedynie te zrobione przez moją teściową. I właśnie na nie czekammm big_smile

11

Małgorzatka napisał/a:

Pomyślałam sobie, co za głupota ktoś wymyślił że akurat dzisiaj mam jeść pączki tongue

A ja mam wrażenie, że one w tłusty czwartek są jakieś lepsze smile Więc zjadłam cztery jak na razie smile

Myślę, że raz w roku można jeść pączki niezdrowo... Bo one raczej z definicji zdrowe nie są. Nie lubię substytutów, więc wole rzadziej zjeść obrzydliwie kalorycznego pączka z lukrem i obfitością nadzienia niż częściej jeść coś pączkopodobnego na parze.

12

Jeden taki dzień, to co będę patrzyła na kalorie smile Bez przesady, jak już szaleć to szaleć!

13

Może nie "zdrowo" ale "zdrowiej" - pączek powinien być smażony na oleju roślinnym (najlepiej na rzepakowym bo się nie przypala), a nie na smalcu (smalec podnosi cholesterol, a olej rzepakowy bo obniża), do tego nadzienie powinno być owocowe, np. dżem lub marmolada, a nie jakieś sztuczne budynie z proszku, a na wierzchu zamiast warstwy lukru odrobina cukru pudru lub polewa z prawdziwej czekolady. Wciąż wysokokalorycznie, ale zdrowiej smile

14

Kilka dni temu natknęłam się na przepis na pączki pieczone. Robi się je niemal tak samo, jak tradycyjne, ale na koniec zamiast smażyć w głębokim tłuszczu, układa się je w foremkach na muffinki i piecze w piekarniku. Podobno smakują równie dobrze, za to na pewno są mniej kaloryczne i zdrowsze smile.

Regulamin Forum Netkobiety.pl - koniecznie przeczytaj, a będzie Ci z nami łatwiej smile 

Nie czyń samego siebie przedmiotem kompromisu, bo jesteś wszystkim, co masz.

15

Olinka napisał/a:

Kilka dni temu natknęłam się na przepis na pączki pieczone. Robi się je niemal tak samo, jak tradycyjne, ale na koniec zamiast smażyć w głębokim tłuszczu, układa się je w foremkach na muffinki i piecze w piekarniku. Podobno smakują równie dobrze, za to na pewno są mniej kaloryczne i zdrowsze smile.

Też mogą być niezłe smile
Vinnga kiedyś tu pisałaś, że w tłusty czwartek pączki smakują lepiej, oj to fakt. Ja normalnie zjem jednego czy dwa pączki i nie chcę więcej, bo jakoś średnio je lubię, a w tłusty czwartek zazwyczaj jem z 4 pączki w ten dzień albo i więcej- różnie bywało wink Jakoś wtedy lepiej mi smakują big_smile

"Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła"

Wisława Szymborska

16

Ja pączki jem raz w roku...pewne ze 3 wsunę.
Że tłuste? Że kaloryczne?I cóż z tego w TŁUSTY trzeba wink
W czwartek mama obiecała pojechać na Górczewską i postać u Zagożdzińskiego...mniam wink

17

no jedna ręka jeść paczka , druga popijac herbata na odchudzanie najlepiej oglądając występy sportowców
po skończonym posilku kiedy przyjdzie sobie powiedzieć to był ostatniej raz ,zajrzeć do torby gdzie pewnie znajdzie się jeszcze jeden paczek
Który to zapewne nie będzie wyglądał znowu tak strasznie zeby nie dało się go zjeść.

Ech tyle lat razem ,pora wreszcie się rozstać i powiedzieć sobie idź w cholerę,  to będzie bolesne. Pora rzucić palenie.

18

draceenka napisał/a:

Ja pączki jem raz w roku...pewne ze 3 wsunę.
Że tłuste? Że kaloryczne?I cóż z tego w TŁUSTY trzeba wink
W czwartek mama obiecała pojechać na Górczewską i postać u Zagożdzińskiego...mniam wink

Dokładnie, czasem można sobie pozwolić na więcej smile

Wisława Szymborska

19

Nie ma zdrowego sposobu jedzenia pączków, bo one po prostu zdrowe nie są smile Ale jak zjesz sobie raz na ruski rok 1, 2 lub nawet 3 to nic ci się nie stanie.

20

W tłusty czwartek zamierzam na jeden dzień zapomniec o rozsądku i zdrowym odżywianiu. W planach mam zjeść ogromna liczbę pączków. Martwic będę się w piatek wink.

21

Jutro nie powstrzymam się zapewne smile Znalazłam przepis na pączki pieczone , zrobię je. Ale potem idziemy do mojej teściowej a tam będą pączki w lukrze... nie wiem czy dam radę się opierać wink

22

Pączków zdrowo jeść się nie da. Pieczonych próbowałam kiedyś. To nie to. Tradycyjny pączek to pączek ze spirytusem, coby tłuszczu nie wchłaniał, marmoladą, cukrem pudrem/ lukrem/ kandyzowaną skórką pomarańczową, usmażony na głębokim smalcu big_smile

Ja dziś smażyłam pierwszy raz w życiu pączki, tradycyjne jak moja babcia przykazała. Wyszły pyszne, ale i tak jakoś bardzo się pączkami nie opychamy nawet w TŁUSTY. Moje dzieci zjedzą jednego i to pewnie na pół, facet pochłonie ze 2-3, ja jednego,a resztę sąsiadka, szwagierka, moi bracia... kto tam jutro się przewinie big_smile A przewijać się lubią, więc przynajmniej mam "coś do kawy"  wink
No trudno, ktoś, kto na co dzień prowadzi zdrowy tryb życia nie zrobi sobie wielkiej krzywdy hołdując owej tradycji. W końcu jest ona raz w roku:)

Aha, ja pączki kładłam na pergaminie,żeby obciekły i sprawdziło się- w dotyku nie są obtłuszczone smile

Słowa ranią najbardziej. Szczególnie takie jak: "nie ma mleka do kawy" i "zjedz sałatę".

23

McMiodek napisał/a:

Pączków zdrowo jeść się nie da. Pieczonych próbowałam kiedyś. To nie to. Tradycyjny pączek to pączek ze spirytusem, coby tłuszczu nie wchłaniał, marmoladą, cukrem pudrem/ lukrem/ kandyzowaną skórką pomarańczową, usmażony na głębokim smalcu big_smile

Ja dziś smażyłam pierwszy raz w życiu pączki, tradycyjne jak moja babcia przykazała. Wyszły pyszne, ale i tak jakoś bardzo się pączkami nie opychamy nawet w TŁUSTY. Moje dzieci zjedzą jednego i to pewnie na pół, facet pochłonie ze 2-3, ja jednego,a resztę sąsiadka, szwagierka, moi bracia... kto tam jutro się przewinie big_smile A przewijać się lubią, więc przynajmniej mam "coś do kawy"  wink
No trudno, ktoś, kto na co dzień prowadzi zdrowy tryb życia nie zrobi sobie wielkiej krzywdy hołdując owej tradycji. W końcu jest ona raz w roku:)

Aha, ja pączki kładłam na pergaminie,żeby obciekły i sprawdziło się- w dotyku nie są obtłuszczone smile

Ja jestem wręcz zdania, że jak ktoś zdrowo się odżywia, a rzadko je takie rzeczy i jak nawet jak ja w tłusty czwartek zje 3 lub 4 pączki, to i tak mu nic nie będzie. Tak rzadko jedzone, nawet po 3 lub 4 pączki na pewno nie zaszkodzą smile

Wisława Szymborska

24

A ja pączków nie lubię. Za to bardzo pochłaniam różaną konfiturę!

25

Cały rok nie jem pączków (nie wiem czemu, nigdy nie są w stanie mnie skusić), ale jak jest Tłusty Czwartek to zamierzam szaleć i się nie hamować. Górą pączków raz na rok na pewno mnie nie zabije!

W taki dzień jak ten Marco Polo wyruszył do Chin.
Jakie są Twoje plany na dzisiaj?

26

busiu napisał/a:

Cały rok nie jem pączków (nie wiem czemu, nigdy nie są w stanie mnie skusić), ale jak jest Tłusty Czwartek to zamierzam szaleć i się nie hamować. Górą pączków raz na rok na pewno mnie nie zabije!

Mam dokładnie tak samo smile Jem pączki tylko raz w roku i tylko te własnoręcznie zrobione.

27

W ogóle "odchudzanie" pączków to jakaś herezja tongue

Słowa ranią najbardziej. Szczególnie takie jak: "nie ma mleka do kawy" i "zjedz sałatę".

28

McMiodek napisał/a:

W ogóle "odchudzanie" pączków to jakaś herezja tongue

Ja w tym roku eksperymentalnie zamieniłam cukier na stewię i na szczęście w smaku nie ma różnicy smile

29

Mnie prawdę mówiąc pączki zupełnie nie ruszają, ani na co dzień, ani w tłusty czwartek wink.
Co prawda nigdy nie odmówię sobie pączusia wypieku mojej mamy, ale żeby za nimi szaleć? Co to, to nie wink. Wiem, dziwna jestem big_smile, ale ja w ogóle prawie nie jadam słodyczy.

Regulamin Forum Netkobiety.pl - koniecznie przeczytaj, a będzie Ci z nami łatwiej smile 

30

Ja tam jem normalne kaloryczne pączki od czasu do czasu i to mnie nie zabiło. Od czasu do czasu człowiek ma prawo zjeść frytki, hamburgera czy pączka. Nie popadajmy w paranoję.

???? ?? ?? ????? ??? ?? ??? ?????? ?? ?? ????.
???? ?? ??
???? ??? ??? ?? ??? ?????
?? ???????? ??????,???? ??? ???? ?...

31

Zjadłam dzisiaj dwa pączki, parę faworków i pewnie jeszcze coś się trafi, ale jakoś szczególnie nad tym faktem nie ubolewam. Praktycznie nie jem słodyczy, nie przepadam, poza tym szkoda mi pieniędzy. Jutro trochę odpokutuję jakimś lekkim jedzeniem i to byłoby wszystko. Jeden dzień szaleństwa w przeciągu roku jest niczym.

32

Lily89 napisał/a:

Ja tam jem normalne kaloryczne pączki od czasu do czasu i to mnie nie zabiło. Od czasu do czasu człowiek ma prawo zjeść frytki, hamburgera czy pączka. Nie popadajmy w paranoję.

Oczywiście, że tak wink. Jeśli nie mamy bezwzględnego zakazu spożywania określonych pokarmów, to od jednego hamburgera czy pączka, nawet jeśli są paskudnie niezdrowe, chyba nikt jeszcze nie umarł. Zupełnie nie widzę więc potrzeby, aby drastycznie odmawiać sobie tego, co baaardzo lubimy. Wystarczy po prostu zachować umiar wink.

33

Zjadłam dziś trzy smile Normalnie ich nie jem, ale dzisiaj jest tłusty czwartek to czemu nie. I nie o to nawet chodzi, że dbam o linię, po prostu jakoś tak na co dzień mnie nie kuszą. Bardziej mnie zwykle kusi czekolada i inne.

34

Nie da sie jesc zdrowo paczkow.Zdrowo to mozna je spalic smile (kalorie) Spacer, rowerek  czy co tam kto lubi smile

Michal 14.01.2009.  Mateusz 11.04.2010.  Milosz 11.08.2011
09:25  4040g 61cm.21:05 3200g 53cm.  11:20 3700g 54cm

35

Uwielbiam pączki niezależnie od święta i pory roku smile Najzdrowiej je jeść przyście, czyli 2,4,6,8 itp, żeby równomiernie w cycki poszły XD

36

najlepiej zrobić trening i zaraz po nim wsunąć tego pączka (ewentualnie siedem). jako, że poza oczywiście tłuszczem ma w sobie dużo węglowodanów to pójdzie nam w odbudowe glikogenu a to zawsze coś.

37

Ja robię pączki z fantastycznego dietetycznego bloga Smak Zdrowia. Są pieczone, lekkie jak puch, smakują jak pączki i jeden to tylko 150 kcal smile Wielkie, smaczyste kule z konfiturą...

38

A ja sobie dzisiaj nie żałowałam. Nażarłam się pączków aż mi się do teraz nimi odbija. Poza pączkami nie jadłam już nic więcej, potem byłam na treningu, gdzie wylałam z siebie siódme poty. Jak ktoś na co dzień ma zbilansowaną dietę i prowadzi aktywny tryb życia, to żeby tych pączków dzisiaj zeżarł 10 to nie będzie miało żadnych złych skutków. Dopóki ludzie nie ogarną, że tyje się od codziennych złych nawyków żywieniowych i prowadzenia siedzącego trybu życia, a nie zjedzenia raz na rok dużej ilości pączków, to będą szukać problemu wszędzie, tylko nie tam, gdzie jest.

"Si vis pacem - para bellum"

Posty [ 1 do 38 z 45 ]

Strony 1 2 Następna

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » MEDYCYNA NATURALNA - ZIOŁA, ZDROWE ODŻYWIANIE, DIETY » Jak zdrowo jeść pączki w tłusty czwartek?

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin
© www.netkobiety.pl 2007-2016