Jakie to dni plodne czy nie ??? - Netkobiety.pl

Witaj na Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone przez kobiety dla aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Porozmawiasz na takie tematy jak : miłość, związki, psychologia, edukacja, finanse, religia, zdrowie i uroda...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

#1 2013-02-04 12:21:30

niepewny1992
Net-facet

Jakie to dni plodne czy nie ???

Witam chciałem sie za pytać w jakich dniach mozna uprawiac sex bez zabezpieczenia . Moja partnerka ma cykle 28-30 dni .Słyszałem że najbezpieczniej jest w pierwszysm dniu po skończeniu krwawienia oraz do 7 dni przed okresem .Ostatnio uprawialismy seks bez zabezpieczenia 02.02.2013 ale do wytrysku nie doszło i było jeszcze daleko .ostatnia miesiaczke miała 08.01.2013r . Chciałem sie zapytac jakie dni miała podczas stosunku bo ona mówi że nie płodne ale ja nie jestem pewny i jaka jest szansa aby zajsć w ciaże ???

#2 2013-02-04 12:22:58

lena812
Przyjaciółka Forum

Re: Jakie to dni plodne czy nie ???

dni niby nie płodne,ale wiesz różnie może być

#3 2013-02-04 13:03:20

mm83
Przyjaciółka Forum

ogólnie przy cyklach 28-30 najbardziej dni plodne są miedzy 10 a 20 dniem cyklu wiadomo plus minus 2 dni...
gwarancji i tak nikt ci nie da... ze napewno przed sama miesiączką czy zaraz po niej nie będzie ciąży:)
ja znam przypadek gdzie dziewczyna zaszla w ciaze dzien przed okresem... tylko wtedy się kochała innej opcji wiec nie ma... no ale to zależy od organizmu itp... nie da sie tak łatwo powiedzieć kiedy na pewno się w ciążę nie zajdzie.

tu masz kalkulator dni plodnych mozecie sobie mniej wiecej sprawdzac gdzie jest najwieksze prawdopodobienstwo ciazy... no ale w inne dni tez gwarancji nie ma...
metoda kalendarzykowa bowiem czesto zawodzi...
http://www.kalendarzdniplodnych.pl/kalkulator.php

#4 2013-02-04 13:53:38

anitkaaaa
Niewinne początki

zawsze po okresie nastepują dni niepłodne

#5 2013-02-04 14:11:28

niepewny1992
Net-facet

co do tego że nie skaczyłem w niej to jestem w 100 % pewny bo znam swoje ciało i wiem kiedy zaczynam szczytowac .a dojść doszłem po przez oralny sex . Co innego by było jak bym doszedł w niej

#6 2013-02-04 14:28:19

mm83
Przyjaciółka Forum

wiesz niekoniecznie musi dojść do wytrysku w pochwie kobiety aby była ciąża... zdarza się że na przerywanym też dziewczyny zachodzą w ciążę... fakt to już trzeba mieć na prawdę szczęście bo w ciążę nie jest wcale tak łatwo zajść ale wiemy też że jak się nie chcę to często organizm płata nam figle:)

#7 2013-02-04 14:31:35

kjersti
Redaktor Działu Prawo i Styl Życia

niepewny1992 napisał:

co do tego że nie skaczyłem w niej to jestem w 100 % pewny bo znam swoje ciało i wiem kiedy zaczynam szczytowac .a dojść doszłem po przez oralny sex . Co innego by było jak bym doszedł w niej

Plemniki znajdują się nie tylko w samej spermie, ale również w preejakulacie, który wydobywa się z penisa podczas podniecenia seksualnego. Płyn ten może więc pojawić się dużo przed szczytowaniem, a nawet na samym początku zbliżenia. Tak więc brak wytrysku wewnątrz ciała partnerki nie jest żadną gwarancją. Obliczanie dni płodnych również nie, gdyż wiele zależy od samego organizmu, od ewentualnych zaburzeń, chorób, stresu, które często powodują rozregulowanie się cyklu u kobiety. Ponadto, plemniki w śluzie szyjki macicy mogą przeżyć nawet do kilku dni, co oznacza, że seks w dzień niepłodny i tak poskutkuje ciążą, gdyż plemniki "doczekają" w sprzyjającym środowisku dnia płodnego smile

Radzę przyswoić sobie tę wiedzę i zapoznać za nią swoją partnerkę smile Tak na przyszłość smile

"I don't even want to try
to become the one who will save your halo."

#8 2013-02-04 15:14:35

niepewny1992
Net-facet

mm83 napisał:

wiesz niekoniecznie musi dojść do wytrysku w pochwie kobiety aby była ciąża... zdarza się że na przerywanym też dziewczyny zachodzą w ciążę... fakt to już trzeba mieć na prawdę szczęście bo w ciążę nie jest wcale tak łatwo zajść ale wiemy też że jak się nie chcę to często organizm płata nam figle:)

to trzeba by miec pecha jak nie wiem żeby przez plyn prelakulacyjny zajść w ciaże szane sa 0.5 % że przez plyn zajdzie sie w ciaże a nawed w dni plodne z pelnym wytryskiem w pochwie szansa że kobieta zajdzie w ciaże nie jest 100 % . Wiadomo że plemniki moga przeżyć do 7 dni jak sie nie myle w płynach kobiety ale szana że bedzie ciaza jest znikoma ale zawsza jakaś jest

#9 2013-02-04 15:20:05

Maura
Na razie czysta sympatia

jakie 0,5%? do zapłodnienia wystarczy jeden jedyny plemnik. Owszem, w dni płodne też nie ma 100% pewności, że dojdzie do zapłodnienia, ale kobieta musiała by mieć jakieś zaburzenia hormonalne

#10 2013-02-04 15:31:07

Lukasz1234567
Na razie czysta sympatia

Jeszcze nigdy nie spotkałem sie z kims albo mi wiadomom żeby być w ciaży z powodu płynu prelakulacyjnego ponieważ plemniki w tym płynie sa najczesniej nie zywy lub nie zdolne do zapłodnienia. Osoby kóre twierdza że tak zaszły w ciąże to albo uprawiały seks w którym doszło do wytrysku może nie pełnego ale doszło w  pochwie .

#11 2013-02-04 18:03:44

Bardolka
Przyjaciółka Forum

dziewczyny nie piszcie, że zawsze po okresie sa 100%towe dni niepłodne, bo to nieprawda. Przy cyklu np 24 dniowym dni płoden mogą nastapić własnie zaraz po okresie. dni nie da się policzyć tylko i wyłącznie na podstawie kalendarza, to nie jest tak, że wtedy musi być ok, bo to ten czy ten dzień cyklu.

Metoda kalendarzykowa nie jest skuteczna, z metod o charakterze naturalnym to raczej metoda objawowo - termiczna, ale tu polecam dokształcenie siebie i dziewczyny ... albo po prostu wybranie skutecznej i prostej metody z najmniejszym ryzykiem jeżeli zabezpieczenia typu prezerwatywa tak strasznie przeszkadzają.

Gdy Ty i Ja, cały świat jest dla nas ...

#12 2013-02-04 21:28:39

niepewny1992
Net-facet

Bardolka napisał:

dziewczyny nie piszcie, że zawsze po okresie sa 100%towe dni niepłodne, bo to nieprawda. Przy cyklu np 24 dniowym dni płoden mogą nastapić własnie zaraz po okresie. dni nie da się policzyć tylko i wyłącznie na podstawie kalendarza, to nie jest tak, że wtedy musi być ok, bo to ten czy ten dzień cyklu.

Metoda kalendarzykowa nie jest skuteczna, z metod o charakterze naturalnym to raczej metoda objawowo - termiczna, ale tu polecam dokształcenie siebie i dziewczyny ... albo po prostu wybranie skutecznej i prostej metody z najmniejszym ryzykiem jeżeli zabezpieczenia typu prezerwatywa tak strasznie przeszkadzają.

zgodze sie z toba że kobiety które maja wczesniej miesiaczke moga byc zaraz po okersie plodne .Dlatego ja uważam że jak juz wspólżyc bez gumki to najlepjej w dni nie plodne (2 dni +\-) które sa bliżej okresu bo jesli plemniki podczas wytrysku w pochwie przezyja te 7 dni to i tak szanse na ciaże sa bardzo male co innego jesli nastepuje pózniej dzien plodny .

#13 2013-02-06 13:09:38

kowbojka
Słodka Czarodziejka

Jeśli chodzi o dni płodne, to dziewczyna nie powinna ich sobie wyliczać. Jeśli ma problem z obserwacją cykli na własną rękę niech skorzysta np z testera na slinę.

#14 2013-02-06 21:53:39

lena812
Przyjaciółka Forum

tak naprawdę dni płodne nauczyłam się dobrze wyliczać dopiero po urodzeniu pierwszego dziecka

#15 2013-02-13 20:50:08

małgosia1989
Przyjaciółka Forum

a jak jest przy okresach nieregularnych? bo ja własnie takie mam problemy zrobiły sie poronieniu ale jak udało mi się zajść w drugą ciąże i urodzić  to po porodzie wszytsko było świetnie okres co miesiąca po trzeciej ciąży jest fatalnie już prawie 11 miesięcy a ja mam nieregularny okres miesiąc mam miesiąc nie mam tera np w styczniu miałam 4 gdzieś pod koniec stycznia miałam obfity rzadki sluz potem przerwa are dni i z nowu to samo tera mamy 13 luty a ja mam gęsty biały sluz czylu niepłodne tak? i powinnam chyba okres dostać ? brzuch mnie boli od kilku dni

Dziecko jest chodzącym cudem, jedynym, wyjątkowym i niezastąpionym.
Dominika 23.10.2009r. ur.cc 21. 45
Kacper Mikołaj 04.04.2012r. ur cc 12.30

#16 2013-02-16 10:29:15

beznalogowimezczyzn
Zaglądam tu coraz częściej

WITA DROGIE FORUMOWICZKI:)

Zwracam się do was z pewną kwestia. Poniekąd jest to może problem na inny temat ale nie chce dwa razy się rozpisywac. Mam nadzieję, że mi pomożecie.
Powiedzcie jak to jest z dniami płodnymi w mym przypadku. Otóż już  winnym temacie pisałąm o mych zaburzeniach miesiaczkowania, że z moją miesiączką bywa kompletnie różnie. Nigdy niewiem co sie wydarzy. Mam nieregularne misiaczki.  Czasem kolejne miesiaczki moge miec co dwadziescia kilka czytrzydziescikilka dni. Czasem. potrafie miec dwa razy w tym samym miesiacu a czasem miesiąc dwa czy nawet trzy wogole. Zdarza sie tak ze miesiaczke mam 3 czy 4 dni a czasem potrafie miec dwa tygodnie trzy czy nawet miesiac. Ostatnią miesiaczkę miałam od 7.01. do 07.02. W końcu po wizycie u gina dostałąm tabletki microgynon 21 na wyregulowanie. brałam je do 10 lutego czyli 4 dni po zatrzymaniu miesiaczki co ponoc normalne że w trakcie ich brania miałam miesiaczkę. 
I teraz jak tu liczyc dni płodne. Kompletnie niewiem. A  z moim obecnym partnerem kochałąm sie bez zabezpieczenia w niedzielę 10 lutego. Niedoszło prawdopodobnie do wytrysku we mnie ale tego nie jestem pewna.Niestety zapomniałam choc to dziwnie brzmi o tabletce w sobote 9 lutego i wziełąm nastepna w niedziele juz po stosunku. A do samego stosunku doszlo po 36 godzinach od ostatniej tabletki. Teraz w ciagu tych 7 dni powinnam miec teoretycznie miesiaczke. Ale dzis juz 6 dzien a tu nic. Było tylko plamienie.
I dlatego przez te moje zaburzenia niewiem kompletnie czy mogło dojsc do zapłodnienia czy nie.
Wiem,że moze głupio pytam ale proszę o pomoc porade.

Dziekuje  z góry.

#17 2013-02-25 16:36:39

niepewny1992
Net-facet

beznalogowimezczyzn ciezka sprawa pierwszy raz słysze żeby u kogos miesiaczka wystepowała 1 miesiac bez przerwy . Musisz isc do lekarza i niech zrobi ci badania jakies albo niewiem , a co do tego czy jesteś w ciaży to szanse sa bradzo małe żeby doszło do zapłodnienia jak mówisz że do wytrysku nie doszło w srodku .Żeby być w ciaży to trzeba trafić na jeden dzień w miesiacu dokładnie na 12h-24 h żeby doszło do zapłodnienia w innym razie nie ma szans .Z tego co napisałaś że kochałaś sie 3 dni po ostaniej misiace to nie jesteś w ciazy

Stopka forum