Jak oczyścić organizm? - Netkobiety.pl

Witaj na Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone przez kobiety dla aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Porozmawiasz na takie tematy jak : miłość, związki, psychologia, edukacja, finanse, religia, zdrowie i uroda...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

#1 2009-05-07 19:12:12

fobia
O krok od uzależnienia

Jak oczyścić organizm?

Nie będę się rozpisywać i wnikać w szczegóły.Zadam po prostu pytanie: jaką dietę stosować,alby oczyścić organizm (przede wszystkim jelita) z wszystkich szkodliwych toksyn?
Chciałabym też ,aby dieta ta pozwoliła utracić kilka kg wink.
A!I wszystko poza dietą Kopenhaską (kiedyś jej próbowałam).
Z góry dziękuję wink.

If I had just one more day I would tell you how much that I've missed you

#2 2009-05-07 19:52:29

iziaaaaak
100% Netkobieta

Re: Jak oczyścić organizm?

Kalorie do 1000 dziennie,dużo wody mineralnej, activia big_smile I bieganko wink

Nie trać wiary w marzenia, tylko dąż do ich spełnienia !!!

#3 2009-05-07 21:18:48

fobia
O krok od uzależnienia

Tylko mój problem polega na tym,że cokolwiek zjem to zaraz boli mnie brzuch sad.
A efekt Activi jest chwilowy (przynajmniej w moim przypadku),bo już próbowałam.

#4 2009-05-08 13:20:56

fragma26
Wróżka Bajuszka

U mnie podobnie !! Czytałam ciekawe forum o tym jak oczyściś organizm z toksyn i sama przyznam jeszcze nie próbowałam tej metody ale zdradzę jej składniki :
-10 ml oleju +10 ml aloesu+sok z połówki cytryny = nie mieszać tego i pic rano na czczo godzinę przed jedzeniem i piciem , nie wolno popijać tej mikstury ani nic jeść !!!!
- następnie przykryć ( zanim to wypijesz) i pozostawić w temp. pokojowej np. na parapecie
Ta mikstura to podobno może mieć  u niektórych osób skutki uboczne takie jak powrót różnych chorób : infekcje i pogorszenie chorób które chcemy wypędzić z naszego organizmu .

Idz za głosem serca i nie obracaj się za siebie bo inni mogą to wykorzystać ...Kocham taniec , on jest zwierciadłem mojej duszy!!!!

#5 2009-05-08 15:20:41

fobia
O krok od uzależnienia

Moje kochane ,a co sądzicie o "głodówce"?
Znalazłam taki artykuł w internecie... http://www.zonep2p.pl/dieta.html myślicie,że jest to dobrze rozplanowane?

#6 2009-05-08 23:38:11

noami24
Przyjaciółka Forum

Polecam czerwona herbate, zdrowa diete i basen albo rower

#7 2009-07-07 14:14:11

telimena
Niewinne początki

Glodowka nie jest dobrym sposobem na oczyszczenie.
Dlaczego?
Poniewaz organizm powinien otrzymac kazdego dnia odpowiednia ilosc witamin i mineralow. Jesli ich zabraknie w diecie dnia, bedzie czerpal mineraly ze swoich zapasow, np. w przypdaku braku wapnia i fosforu-z kosci i zebow. A to juz poczatek drogi do osteoporozy i prochnicy.

Studiowalam wiele ksiazek na temat zdrowego odzywiania i odpowieniej diety. Polecam ksiazki dr Michala Tombaka.
Powinnismy jesc jak najwiecej owocow i warzyw surowych.
Wykluczyc: chleb, slodycze, mleko, mieso i wszelkie przetwory maczne.
Pic jak najwiecej wody. Rano po przebudzeniu wypic wode, na sniadanie tylko owoce/warzywa surowe.
Nie laczyc weglowodanow z bialkami. Ich laczenie jest glowna przyczyna powstawania procesow gnilnych w organizmie, a tym samym toksyn.

Ja, osobiscie schudlam 7 kilo od lutego, nie stosujac zadnej diety cud. Zmienilam tylko nawyki zywieniowe i dolaczylam picie wody jonizowanej.

#8 2009-07-07 22:37:02

Amelia*
Zbanowany

glodowka jest dobra,ale stosowana np tylko dwa dni.
Pijesz tylko wode ewent., zielona herbate.Sama tak robilam.
Super sprawa.

#9 2009-07-07 23:17:46

.niezależna
Słodka Czarodziejka

a najłatwiejsza  metoda  jest picie  na czczo rano szklanki  wody z  sokiem z  cytryny -podobno dobrze wpływa  na przemiane  materi i wiadomo  duzo  ruchu ,pic  trzeba duzo  wody w  ciągu  dnia i jakas  lekka  dieta
Albo  zioła -własnie  pokrzywa  znana  jest  z  oczyszczania  organizmu ,krwi -najłatwiej  kupic  w  sklepie  zielarskim albo s a  mieszanki łaczone....w postaci  zioł  do  zaparzania -usuwaja toksyny  z  organizmu  działajac  równiez lekko  moczopędnie
Jest równiez  takie  magiczne  zioło ostrozenia -zwane  czarcie zebro-które  ma równiez  własciwości  oczyszczajace  organizm  z  toksyn
Ja  ogólnie  bardzo  wierze w  ziołolecznictwo -niesamowita  skarbnica leków  na  przerózne  dolegliwosci ....

Nikt nie zasługuje na twoje łzy, a ten kto na nie zasługuje, na pewno nie doprowadzi cię do płaczu

#10 2009-07-07 23:51:58

vidomina
Wróżka Bajuszka

Jedz musli, ma błonnik, co daje lepszą pracę jelit. I pij dużo wody mineralnej ^^ No i sport! :] Głodówka nie jest dobra, a wszelkiego rodzaju diety jakoś nigdy mnie nie przekonywały. Jeśli chcesz stracić parę kg, to jedz 5 posiłków dziennie, tyle że w małych ilościach i nie jedz przed snem. Pozdrawiam ^^

Chodzić swoimi ścieżkami...

#11 2009-07-09 20:41:37

missy
Zaglądam tu coraz częściej

telimena napisał:

Glodowka nie jest dobrym sposobem na oczyszczenie.
Dlaczego?
Poniewaz organizm powinien otrzymac kazdego dnia odpowiednia ilosc witamin i mineralow. Jesli ich zabraknie w diecie dnia, bedzie czerpal mineraly ze swoich zapasow, np. w przypdaku braku wapnia i fosforu-z kosci i zebow. A to juz poczatek drogi do osteoporozy i prochnicy.

Studiowalam wiele ksiazek na temat zdrowego odzywiania i odpowieniej diety. Polecam ksiazki dr Michala Tombaka.
Powinnismy jesc jak najwiecej owocow i warzyw surowych.
Wykluczyc: chleb, slodycze, mleko, mieso i wszelkie przetwory maczne.
Pic jak najwiecej wody. Rano po przebudzeniu wypic wode, na sniadanie tylko owoce/warzywa surowe.
Nie laczyc weglowodanow z bialkami. Ich laczenie jest glowna przyczyna powstawania procesow gnilnych w organizmie, a tym samym toksyn.

Ja, osobiscie schudlam 7 kilo od lutego, nie stosujac zadnej diety cud. Zmienilam tylko nawyki zywieniowe i dolaczylam picie wody jonizowanej.

sama sobie zaprzeczasz,bo z tego co kojarze to Michal Tombak jest zagorzalym zwolennikiem prawdziwych glodowek (czyli takich conajmniej 10 dni).

#12 2009-07-09 22:01:44

telimena
Niewinne początki

sama sobie zaprzeczasz,bo z tego co kojarze to Michal Tombak jest zagorzalym zwolennikiem prawdziwych glodowek (czyli takich conajmniej 10 dni).

To poczytaj jego ksiazki jeszcze raz. Bardzo dobrze tlumaczy sprawe glodowek.

#13 2009-07-13 20:27:29

Kami90
100% Netkobieta

Oczyszczenie organizmu nie jest takie trudne, kilka rad: pij dużo wody mineralnej niegazowanej, jedz lekkie warzywa, sałatę, pomidory, ogórki, owoce cytrusowe i truskawki(zawierają błonnik), otręby i pij czerwoną herbate, i dodtkowow przydała by się sauna, ale tylko jeśli możesz i chcesz... smile

"Uśmiechnięci, wpół objęci spróbujemy szukać zgody,
choć różnimy się od siebie
jak dwie krople czystej wody." W. Szymborska

#14 2009-07-21 13:10:01

carmen21
Niewinne początki

Ja zaczęłam w końcu na powaznie akcję pt odchudzanie.
Minimum godzina intensywnego ruchu w ciągu dnia - bieganie,rower,basen, gra w piłkę,spacery.
Dużo wody,zielona i czerwona herbata, activia, malo soli, odrzucenie napoi gazowanych,staram się nie slodzić herbaty

#15 2009-08-06 14:09:36

klinka
Niewinne początki

Jest masę sposobów, diet, przepisów na oczyszczanie organizmu. Jedne mniej drugie bardziej skuteczne. Nie ma co szukać konkretnych spisów z konkretnymi nazwami co jest ile i kiedy. Ważne sa konkretne zasady takiej diety. 

Powód edycji:usunięcie linku
Bożena

Ostatnio edytowany przez Bożena (2009-08-06 14:37:54)

#16 2009-09-15 10:54:27

afadro
Dobry Duszek Forum

Również interesuje mnie temat oczyszczania organizmu, idąc tym tropem wpisałam w google hasło terapia oczyszczająca i pierwsza stronka która mi wyskoczyła, to stronka z terapią oczyszczającą za pomocą kropelek homeopatycznych.
Piszą tam tak: 'Przyjmujemy: 3 razy dziennie po 10 kropli leków Berberis-Homaccord i Nux vomica-Homaccord oraz po 10 kropli leku Lymphomyosot N.'
Wypija się te krople z dużą ilością wody w ciągu całego dnia.
Miał ktoś z tym do czynienia?

#17 2009-09-15 22:09:33

klaudia84
Słodka Czarodziejka

Ale się cieszę, że ktoś napisał o terapii oczyszczającej firmy Heel smile
Stosuje ją już od niespełna 5 tygodni i tak "na oko" pozostało mi kropelek mniej więcej na 4-7 dni, a więc już bliżej końca smile
Teraz kiedy już detoksykacje mam już prawie za sobą czuje się dobrze i mam w sobie więcej energii i wigoru, którego mi wcześniej brakowało. Cieszę się również, że wyrobiłam w sobie nawyk picia wody niegazowanej, ponieważ wcześniej unikałam jej jak ognia.
Ja troszkę inaczej stosuje te krople tzn. nie dawkuje 3 razy dziennie sobie po 10 kropelek każdego preparatu tylko wszystko wkraplam (wlewam) do butelki 1,5litrowej tzn. po 30 kropli każdego preparatu i piję to 3 razy dziennie - w sumie to nie piję z zegarkiem w ręku, niemniej częstotliwość zachowuje.
Na samym końcu chciałabym dodać, że zdziwila mnie cena całej kuracji (6 tygodni) - wszędzie piszą, że krople kosztują ok 200zł, a ja za cały zestaw zapłaciłam niespełna 160zł - naprawdę jest to symboliczna kwota, gdyż otrzymujemy za nią aż 6 buteleczek z kropelkami smile

#18 2009-09-16 00:32:22

llorona
Dobry Duszek Forum

zdrowe jedzonko, koniecznie warzywa i owoce sezonowe (niestety sezon się kończy), sliweczki od czasu do czasu i sauna!

sauna jest dobra na wszystko.pól godziny w 90 stopniach i skóra ładniejsza, i samopoczucie lepsze.

...o, jakie dziwne formy może przybierać szaleństwo ludzi zdrowych...

#19 2009-09-16 08:58:19

Anemonne
Moderator

A ja polecę sprawdzoną przeze mnie dwudniową kurację. Jest to co prawda kuracja na oczyszczenie wątroby, ale naprawdę skutkuje (u mnie właśnie wątróbka była "zasyfiona" po lekach, a po kuracji poczułam się o niebo lepiej) i też mocno oczyszcza jelita.

Od razu zaznaczam, że tekst nie jest mój, niestety nie pamiętam z jakiej strony to wzięłam więc nie jestem w stanie przytoczyć źródła, ale żeby nie było wątpliwości zamknę to w cudzysłowie wink

"Twoja wątroba może mieć około 2 tysięcy kamieni, które są przyczyną m.in. alergii. Żeby wyjść z alergii trzeba powtarzać czyszczenie wątroby w pierwszych miesiącach nawet co 2 tygodnie. To stopniowo pozwoli wydobyć
z niej krok po kroku wszystkie te kamienie.Tak długo jak długo w wątrobie będą pozostawać jakieś kamienie tak długo alergia będzie dawać znać o sobie. Nigdy nie czyść wątroby kiedy jesteś chory!

DO KURACJII POTRZEBUJESZ:

- 250 ML OLIWY Z OLIWEK (na dwie dawki, każda po pół szklanki: jedna sobotnia, druga  niedzielna)
- 2 DUZE GRAPEFRUITY (każdy na dwie dawki: sobotnia + niedzielna)
- 4 ŁYŻKI SOLI „EPSOM” = (MgSO4 + 7H2O= Magnesium Sulphate) = EPSOMITE = Magnesium Sulfate
  Heptahydrate) na 4 dozy roztworu solnego.

Wybierz sobotę na dzień startu picia mikstury oczyszczającej. Kontynuacja wypadnie na niedzielę.
Piątek: Nie bierz żadnych leków, witamin czy ziół na dzień przed czyszczeniem. Dobrze jest dokładnie opróżnić jelita (lewatywa lub zioła przeczyszczające wypite w piątek na noc)
Sobota: Śniadanie ma być beztłuszczowe, nie pij też mleka. Poleca się natomiast sycące płatki owsiane
NA WODZIE, gotowane warzywa, owoce (jabłka), sok owocowy. To umożliwi wywarcie większego parcia na wątrobę, która wydali dzięki temu więcej kamieni i śluzu.

14:00 -  NIE PIJ I NIE JEDZ PO GODZINIE 14:00!!!

PRZYGOTUJ:
Wymieszaj 4 łyżki stołowe soli w 3 szklankach wody przegotowanej.
Tak uzyskany roztwór wlej do dzbanka i wstaw do lodówki. Z tego powinnaś uzyskać 4 porcje mikstury solnej. (każda po mniej więcej ¾ szklanki.)
*** Jeśli chcesz zamiast wody do roztworu solnego użyć soku z grapefruita lub świeżo wyciśniętetgo soku
z jabłek – bardzo proszę, będzie ci lepiej  smakować.

18:00

A - ROBISZ: Pijesz 1 dawkę roztworu solnego. Po wypiciu możesz opłukać usta wodą lub napić się kilka łyków wody, aby nie czuć pieczenia po solnym roztworze.
B -  PRZYGOTOWUJESZ: wyciągasz z lodówki oliwę z oliwek i grapefruita, aby się  ociepliły do temperatury pokojowej.

20:00
A - ROBISZ: Pijesz 2 dawkę solną. Nie jesz od godziny drugiej, ale nie powinieneś się czuć głodny.
B - PRZYGOTOWUJESZ: rozścielasz łóżko, ubierasz piżamę, załatwiasz toaletę. To jest decydujący, krytyczny moment dla osiągnięcia sukcesu w oczyszczeniu wątroby!

21:45

A - PRZYGOTOWUJESZ:
Wlej pół  szklanki oliwy z oliwek do słloika z nakrętką. Dużego grapefruita wciśnij do osobnego naczynia, oddziel mętne strzępki grapefruita od soku. Powinnaś osiagnąć przynajmniej pół szklanki czystego soku. Wlej ten sok do słoika, gdzie jest już oliwa z oliwek, zakręć wieczko i wstrzasając dobrze wymieszaj z oliwą.

B - ROBISZ: Teraz idź do ubikacji jeden lub więcej razy, nawet jeśli mialabyś się spoźnić z wypiciem PRZYGOTOWANEJ OLIWY Z GRAPEFRUITEM do 15 minut. Ale nie przekrocz 15 min. spóźnienia, bo od tego zależy ilość  wydalonych przez wątrobę kamieni. Im większe odstępy w piciu soli i oliwy tym efekt może być słabszy.

22:00

A - ROBISZ: Pijesz pierwszą dawkę roztworu oliwy + grapefruita. I do pięciu minut po wypiciu masz znaleźć się w łóżku, inaczej zaszkodzisz sama sobie - kamienie mogą się nie wydobyć. Możesz po tej porcjii oliwy zażyć lek
nasenny, żebyś mogła przespać całą noc spokojnie. Można ten lek popić wodą. Połóż się na plecach, głowa wysoko na poduszce. Próbuj nie ruszać sie przez następne 20 minut, wytrwaj w tej pozycjii jak najdłużej.
W tym czasie możesz poczuć coś jakby sznur kamieni wędrujących wzdłuż jelit. Nie będziesz odczuwać bólu, ponieważ sól epsom otwiera zastawkę kanału żółciowego. Po 20 min. bezruchu zaśnij jak najszybciej już
w dowolnej pozycji. "

Sól gorzką - siarczan magnezu - możecie kupić w aptece. I polecam nie wychodzić nigdzie z domu w dni przeprowadzania kuracji, bo po piciu soli będziecie mieć megabiegunkę tongue Mnie autentycznie pędziło do toalety co 5 min, ale na tym między innymi polega oczyszczanie układu pokarmowego wink

Ostatnio edytowany przez Anemonne (2009-09-16 08:59:07)

#20 2009-09-23 09:38:09

sylmat
Niewinne początki

O kurcze Anemonne, nie wygląda to na miłą kurację ! Klaudia napisz coś więcej o tej terapii którą stosujesz.

#21 2009-09-23 09:58:08

Anemonne
Moderator

Owszem, jest to wybitnie niemiła kuracja, ale do przeżycia - a faktem jest niestety, że żadna skuteczna kuracja nie jest miła wink

#22 2009-09-23 17:04:34

klaudia84
Słodka Czarodziejka

sylmat napisał:

O kurcze Anemonne, nie wygląda to na miłą kurację ! Klaudia napisz coś więcej o tej terapii którą stosujesz.

Ja już się mogę pochwalić wszem i wobec, że zakończyłam detoksykację big_smile Co prawda troszkę oszukałam przy samej końcówce, bo jak kropelek z Heel'a zostało ze jeszcze może na 2-3 dni, to ja je wlałam wszystkie naraz do butelki smile) Ale w sumie przyznam się, że to już siedziała we mnie ta niecierpliwość, że "chcę to już mieć za sobą".
Odnośnie całej kuracji, to sprawozdanie zdam, jak zrobię sobie wyniki z krwi, gdyż wtedy będę już wszystko wiedziała dokładnie. Na chwilę obecną mogę pwoiedzieć, że czuje się trochę lżejsza, mam w sobie więcej energii i nawet jak za oknem nie ma słońca nie jestem taka przybita. Dla mnie weżne są jeszcze dwie rzeczy, które zauważyłam po zakończonej kuracji (o ile te nie są dla mnie w ogóle najważniejsze). Otóż nie poce się już tak bardzo (w czasie kuracji to jeszcze jak byl sierpień, musiałam przebierać się kilka razy dziennie, ale to daly się we znaki kropeli+woda), teraz jestem sucha smile i z racji tego, że wykonuję pracę, która wymaga ode mnie pełnego skupienia (jestem redaktorem), to stwierdzam, że nie mam problemów z koncentracją i wiecznymi bólami głowy - wcześniej migrena potrafiła u mnie trwać nawet i 3 dni i wówczas nie pomagały żadne tabletki, a głowa tak bolała, że myślałam, że mi eksploduje.
Dokładniejszą relację zdam, jak już w ręku będę mieć wyniki badań, gdyż wtedy tak naprawdę wszystko się okaże smile

ps. szkoda, że nie zrobiłam sobie badań przed detoksykacją, gdyż wtedy miałabym co porównywać hmm

#23 2009-09-30 13:35:52

puma.31

woda i dużo błonnika chleb wieloziarnisty ewentualnie czerwona herbata

#24 2009-10-14 12:31:51

Cicada
Zbanowany

Ja polecam na oczyszczanie organizmu produkty CaliVita adres wwwl , jest bardzo duży wybór, ale można zwrócić się do nich o pomoc w dobraniu odpowiedniego, bo wiadomo, że każdy organizm jest inny. Ja zażywam ich multiwitaminę w tym momencie i zdecydowanie lepiej się czuję.

zamieszczanie odnośników do komercyjnych stron jest niezgodne z regulaminem tego forum

Ostatnio edytowany przez Lena (2011-01-10 09:05:32)

#25 2009-10-31 14:53:31

afadro
Dobry Duszek Forum

Anemonne Powalił mnie ten przepis, na pewno są dobre efekty ale dla mnie za dużo zachodu.
Ja chyba spróbuje tej homeopatycznej terapii oczyszczającej skoro dziewczyny sa takie zadowolone.

#26 2009-11-04 18:29:16

yadgaa
Cioteczka Dobra Rada

Zgodzę się co do picia pokrzywy - lekarz mi polecił. Tylko też nie można z nią przesadzać. Poza tym w aptekach jest dostępna specjalna mieszanka ziołowa z której naparza się herbatkę oczyszczającą.

#27 2009-11-22 13:45:28

arpka
Na razie czysta sympatia

ja zaczęłam stosować terapię oczyszcająca po usunięciu migdałów, tak żeby poprawić ogólną kondycję organizmu no i dla poprawy nastroju, nienajgorzej ją znosiłam, może tylko to nadmierne pocenie mi przeszkadzało, czułam się niezręcznie bo myślałam że wszyscy "mnie czują", no ale toksyny musiały znaleść jakieś ujście, teraz jestem chudsza no i naprawdę mam takiego powera, tysiąc myśli na minutę, więcej mi się chce, już nie zalegam wieczorami na kanapie, warto było sie przemęczyć, a kropelki heel nawet nie były złe :-)

#28 2009-11-24 19:35:59

klaudia84
Słodka Czarodziejka

Mnie tam woda z tymi kroplami Heel smakowala.....ba, praktycznie nie czuć różnicy pomiędzy normalną wodą, a wodą z "wkładką" smile)) A, że krople te są na odrobinie alkoholu przemawia na ich plus big_smile

A tak całkiem na poważnie, to polecam z czystym sumieniem detoks homeopatykami, bo rzeczywiście człowiek uwolni się od tego zalegającego w organizmie syfu i później poczuje się o niebo lepiej. Moja taka mała dygresja, to zróbcie sobie przed oczyczaniem badania krew+mocz, żeby można było później porównać wyniki smile

Ostatnio edytowany przez klaudia84 (2009-11-24 19:56:00)

#29 2009-11-25 12:00:46

lukrecja7777
Tajemnicza Lady

Klaudio ja zrobiłam takie badania i miałam po detoksykacji znacznie lepsze wyniki niż przed.  Były niemal prawie, że idealne jak powiedziała pani w laboratorium. Polecam także z czystym sumieniem terapię homeopatyczną firmy Heel.

#30 2009-11-26 13:08:30

klaudia84
Słodka Czarodziejka

Ja zrobiłam głupi błąd podczas detoksykacji kroplami homeopatycznymi, ponieważ skusiłam się do niej tak z dnia na dzień i w ogóle nie pomyślałam o zrobieniu jakichkolwiek wyników - zrobiłam je dopiero po detoksie i pomimo, że są dobre, to ja nie mam ich do czego przyrównać, bo nie wiem jakie miałam przed......

Pomyślę o tym na drugi raz jak będę się oczyszczać, a tak sobie myślę, że zrobie to chyba po nowym roku - chociaż z drugiej strony wtedy człowiek się poci, a pocić się jak mysz w styczniu może być niebezpieczne hmm

#31 2009-11-27 14:43:56

mariol_cia
Niewinne początki

Jeśli chodzi o oczyszczanie organizmu to polecam forum: spam. Od ponad roku razem z rodzinką pijemy miksturę, polecam z czystego serca

ps. pierwszy post - Nowy użytkownik nie ma uprawnień do umieszczania linków - to nie jest fajne

Ostatnio edytowany przez Emilia (2010-06-11 23:50:55)

Miłość kpi sobie z rozsądku. I w tym jej urok i piękno.

#32 2009-11-27 15:08:44

Delta
100% Netkobieta

wrócę do tego co pisała założycielka tego wątku - owszem zapytała o oczyszczenie organizmu ale napisała tez coś na co żadna z was nie zwróciła uwagi : "Tylko mój problem polega na tym,że cokolwiek zjem to zaraz boli mnie brzuch sad"
oczyszczanie oczyszczaniem, ale jeżeli któraś z was ma podobne objawy -czyli bóle brzucha, to trzeba iść do lekarza. ja bóle próbowałam zwalczyc orzechówką, kroplami żołądkowymi i nic - cokolwiek jadłam -był ból. diagnoza: zespół jelita nadwrażliwego.
dziewczyny -moja rada: jeżeli macie bóle brzucha, nie testujcie na sobie diet, tylko idźcie do lekarza. nie jest to niestety uleczalne, leki łagodzą objawy, trzeba sie obserwować po jakim jedzeniu jest gorzej i próbować eliminować dane składniki.
nie jest lekko, ale lepsze to niż jakieś eksperymenty na żywym organiźmie.

dam radę

gotowanie-nieuczesane.blogspot.com

#33 2009-11-28 13:52:45

klaudia84
Słodka Czarodziejka

Bóle brzucha mogą być spowodowane wieloma czynnikami - może to być, tak jak w Twoim przypadku zespół jelita nadwrażliwego, ale równie dobrze mogą to być np. wrzody żołądka. Tutaj niezbędna jest wizyta u lekarza - nie ma leczyć się na własną rękę np. kroplami żołądkowymi, bo może to przynieść efekt odwrotny od zamierzonego.

Nie jestem lekarzem, ale tak się zastanawiam, czy te wszystkie bóle mogą być też spowodowane toksynami? Wiem, że jelita ulegają zanieczyszczeniu, wątroba i żołądek podobnie - zresztą jak organizm jest zasyfiony, to człowiek sam to czuje po sobie - może być ociężały, ospały, czy apatyczny, a taka pogoda jak jest teraz temu właśnie sprzyja.
Ostatnio wyczytałam na wp, że do oczyszczania organizmu można też włączyć fototerapię (leczenie światłem). Nigdy tego nie próbowałam, niemniej jednak takie lampy muszą być chyba drogie.

A co do kropli homeopatycznych, to zalecam je stosowanie zdrowym osobom. Chorzy powinni się najpierw wyleczyć ze wszystkich swoich schorzeń, a nie eksperymentować na własną rękę.

#34 2009-11-28 17:18:41

arpka
Na razie czysta sympatia

ja przed terapią kropelkami heel obowiązkowo wykonałam całą serię badań. Niestety na studiach nabawiłam się zespołu jelita drażliwego i ciągnię sie to za mną do dziś. bałam się że może mi to jeszcze bardziej zaszkodzić, ale mój lekarz rodzinny uspokoił mnie że jak najbardziej moge zacząć oczyszczanie, ewentualnie w razie jakiś dolegliwości odstawić. Ale obyło się bez komplikacji. nawet wydaje mi się że jelita pracuja lepiej, ale napewno to jest też wynikiem picia dużych ilości wody, do czego nie mogłam się przyzwyczaić, a po terapii nie wyobrażam sobie dnia bez conajmniej 1,5 litrowej butli

#35 2009-12-05 01:22:21

lenka79
Niewinne początki

ja generalnie używałam do oczyszczania kropel galium-heel (miałam problemy z odpornością organizmu, częste infekcje i chciałam spróbować czy to działa) i jestem b.zadowolona o dziwo. Jak dla mnie to nieinwazyjna metoda pozbycia się toksyn z ciała no i poprawienia sobie odporności

#36 2009-12-06 20:26:17

a.braciak

A czy ktoś czytał publikacje Tombaka? rewelacja smile

"żyj godnie i pozwól żyć innym "

#37 2009-12-16 19:16:32

klaudia84
Słodka Czarodziejka

arpka napisał:

ja przed terapią kropelkami heel obowiązkowo wykonałam całą serię badań. Niestety na studiach nabawiłam się zespołu jelita drażliwego i ciągnię sie to za mną do dziś. bałam się że może mi to jeszcze bardziej zaszkodzić, ale mój lekarz rodzinny uspokoił mnie że jak najbardziej moge zacząć oczyszczanie, ewentualnie w razie jakiś dolegliwości odstawić. Ale obyło się bez komplikacji. nawet wydaje mi się że jelita pracuja lepiej, ale napewno to jest też wynikiem picia dużych ilości wody, do czego nie mogłam się przyzwyczaić, a po terapii nie wyobrażam sobie dnia bez conajmniej 1,5 litrowej butli

Arpko,

Ja Cię podziwiam, że wlewasz w siebie tyle wody każdego dnia smile Ja teraz to w ogóle nie pije wody niegazowanej, bo by mnie zaraz zaczęło szczypać gardło. Teraz, kiedy za oknem mrozy jak na Syberii, to ja non stop piję herbatki z cytrynką, soki malinowe, które mi leżą w spiżarni i herbatki dla dzieci ekoland smile)) Teraz u mniej za oknem termometr wskazuje -12 stopni!!! Chyba przeniose się z tych gór nad morze wink

A co do terapii, to wiem, że będę musiała ją powtórzyć - nie prowadzę zbytnio zdrowego stylu życia smile........... no, ale to dopiero w lecie smile

#38 2009-12-16 20:19:47

aspire
Niewinne początki

naprawdę idzie się przyzwyczaić, a jeżeli chodzi o gardziołko to nie musze sie zbytnio martwić, kiedyś jak tylko wypiłam łyk zimnej wody od razu powiększone migdałki, ale w maju ubiegłego roku pozbyłam się ich - masakra- ale teraz przynjamniej mam spokój. Terapię też powtórzę w przyszłym roku - po kropelkach heel czułam sie rewelacyjnie więc po co szukać znów jakiś wynalazków skoro pod ręką mam sprawdzona metodę

Stopka forum