Co zrobic? - Netkobiety.pl

Witaj na Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone przez kobiety dla aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Porozmawiasz na takie tematy jak : miłość, związki, psychologia, edukacja, finanse, religia, zdrowie i uroda...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

#1 2013-01-21 17:38:43

emoevelyn
Powoli się zadomawiam

Co zrobic?

Moj facet uwielbia grac w gry.
Od poczatku mieszkania razem ustalilismy, ze moze poswiecic reszte dnia w sobote po pracy(konczy wczesniej niz normalnie) na granie na xboxie lub komputerze i w niedziele, jezeli nie bedzie mnie w domu(czasami sama gdzies wychodzilam).
Zgodzil sie. Jednak od dluzszego czasu ma w pewnym stopniu nasza umowe gdzies.
Gra sobie w gierki na telefonie. Zaczyna rano, kiedy wstaje.Pozniej z tego co wiem w drodze do pracy i po. Potem wciaz widze go jak gra: przy paleniu, ogladaniu tv itp. Jego ojciec powiedzial mi, ze on tak gra od zawsze i jest uzalezniony.
Zalezy mi na nim, ale mam dosc tego. Moje wszystkie argumenty do niego nie trafiaja, bo przeciez ma podzielna uwage i moze grac rozmawiac ze mna, palic papierosa, ogladac tv i nic sie nie dzieje.Jasne, tylko doprowadza mnie to do szalu i rozpaczy, ale to akurat do niego nie trafia, bo to ja sie czepiam, wszystkiego mu zabraniam i jestem zla. Czuje sie jak przedmiot, kiedy jestem z nim w jednym pokoju a on ma zajete mysli tylko pykaniem sobie na komorce.
Co mam zrobic, zeby sie to zmienilo?

#2 2013-01-21 17:45:59

Catwoman
Redaktor Działu Kultura

Re: Co zrobic?

Pogadać? Powiedzieć, jak się czujesz?

#3 2013-01-21 17:50:49

emoevelyn
Powoli się zadomawiam

Eee rozmawialam nie raz i mowilam, ale nic do niego nie trafia. Jak napisalam on uwaza, ze to ja sie czepiam, bo on moze wszystko robic jednoczesnie grajac.

#4 2013-01-21 17:53:25

Catwoman
Redaktor Działu Kultura

Rozumiem Twojego faceta, bo mam tak samo; na komórce nie gram, ale ponieważ moja praca jest ściśle związana z pracą na komputerze, mój mąż najczęściej widuje moje plecy smile ALE gdy chce porozmawiać, poświęcam całą uwagę jemu O ILE w pobliżu nie ma komputera. Rada: jeśli chcesz porozmawiać z nim o czymś niż sprawozdanie co dziś kupiłaś i widziałaś, jedźcie do pubu/kawiarni w tym celu smile

#5 2013-01-21 18:17:26

emoevelyn
Powoli się zadomawiam

Troche dziwne by bylo gdybysmy chodzili do miejsc publicznych tylko po to, zeby pogadac razem na powazne tematy, skoro mieszkamy ze soba. Poza tym Twoja sytuacja jest inna, poniewaz Ty pracujesz a on akurat sobie gra po pracy a reszte ma gdzies.W dodatku raczej nigdy nie gadam z nim o moich zakupach.

#6 2013-01-21 18:20:07

Catwoman
Redaktor Działu Kultura

Powiem Ci, że gdy chcemy skupić się na rozmowie, często właśnie jedziemy do kawiarni. Oczywiście, nie codziennie.
Myślę, że jeśli mu szczerze powiesz, że czujesz się .... po prostu w jego życiu nieważna, przemyśli sobie sprawę. Jeśli jeszcze dodasz, ze na miłość (na pewno zapewni Cię, że Cię kocha) składają się nie słowa a czyny.

#7 2013-01-21 18:54:29

malina.m
Netbabeczka

emoevelyn napisał:

Jego ojciec powiedzial mi, ze on tak gra od zawsze i jest uzalezniony.

Powaznie bym nad tym pomyslała.
Zycie z taka osoba  staje się  destrukcyjne,kreci  się wokól niej:czy bedzie grał,kiedy,czy gra i ile?
Mysli kraza tylko wokół niej O sobie zaczyna  sie zapominac.Czuje wtedy zlosc ,ze moje potrzeby sa lekcewazone,ze ja sie niel icze ,ze mnie nie kocha itp,itd.Osoba uzalezniona nie widzi ,ze ma jakikolwiek problem ,minimalizuje go.
A osoba z nia zyjaca staje sie wspoluzalezniona.

Ostatnio edytowany przez malina.m (2013-01-21 19:32:48)

#8 2013-01-21 21:05:08

Remi
Net-Facet

Gry czasem są lepsze niż seks, niż kobieta, niż wszystko. Dostarczają ogromnych emocji i adrenaliny. Kobieta nie dostarczy uczucia triumfu a gra już tak. Sam mam grę - piłkarski manager - gdy jest 1 mecz, ostatni już i decyduje o tytule mistrza, to emocje wielkie. Wszystko poczeka, bo nie zawsze nawet takie virtualne mistrzostwo się zdobywa.
To coś jak reklama w TV. - wygrałem w Totka... Zostawiłem żonę, zostawiłem rodzinę, wyjechałem na Hawaje. Jestem szczęśliwy wink
Męczenie buły pomoga na faceta gracza. Męczyć do bólu, aż mu obrzydnie to męczenie, wtedy zarzuci grę. Wiem, bo znam przypadki takiego męczenia wśród znajomych. Gra nigdy nie wygra z kobietą.

Raz się żyje, więc przestań patrzeć, na to co powiedzą inni tylko :
Rób to co uważasz za stosowne !

#9 2013-01-21 21:34:36

ShyShe
Dobry Duszek Forum

Ja bym go zostawiła na jakiś czas....Może doszedłby do wniosku, co jest dla niego ważne... Skoro rozmowy nie pomagają poprostu bym z nim zerwała...Skoro nic więcej nie możesz zrobic.... Będzie Cię zaniedbywał, nie będziesz czuła się potrzebna...w końcu zaczniesz go zdradzac i miec wyrzuty sumienia...a przeciez to nie Twoja wina...
Ja bym zrobiła mu "zimny prysznic" albo by poskutkował i się zmieni albo stwierdzi, że woli grac i wtedy przynajmniej unikniesz kolejnych samotnych chwil w związku...

#10 2013-01-21 21:43:09

Tegan
Przyjaciółka Forum

mój też gra ale dla mne to nie jest wielki problem - wykorzystuję ten czas dla siebie - ksiązki, ćwiczenia filmy

Ostatnie tematy :

Stopka forum