osrodek wychowawczy - Netkobiety.pl

Witaj na Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone przez kobiety dla aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Porozmawiasz na takie tematy jak : miłość, związki, psychologia, edukacja, finanse, religia, zdrowie i uroda...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

#1 2013-01-17 14:46:00

elwira12063
Niewinne początki

osrodek wychowawczy

witam prosze mi powiedziec czy sad bez mojej zgody moze zabrac dziecko do osrodka wychowawczego moja15letnia corka ma problemy w szkole jest arogancka pali i wagaruje miala nie dawno sprawe w sodzie bo szkola zglosila o demoralizacje sad zglosil nas na badania RODK na ktore czekamy do tej pory nie miala zadnego kuratora ja uwazam ze nie powinna isc do osrodka poprostu przechodzi trudny wiek co mam myslec niewiem

#2 2013-01-18 09:40:33

LeeBee
100% Netkobieta

Re: osrodek wychowawczy

No wiesz, jak sprawa trafiła do Sądu to w tej chwili Sąd podejmie decyzję czy córkę umieścić w takim Ośrodku. Sam fakt, że tak daleko sprawa zaszła, może świadczyć o tym, że sobie nie radzisz (nie oceniam) i Sąd musi ingerować. Dodatkowo, jej postawa też będzie bardzo istotna, jej zachowanie w Sądzie.
Ale jeśli do tej pory nie miała podobnych historii to może dostanie tylko nadzór kuratora, ale może warto postraszyć trochę niesforną nastolatkę...

12.03.2014 - KOCHAM :*

#3 2013-01-18 11:19:02

Animus
Net-facet

elwira12063 napisał:

witam prosze mi powiedziec czy sad bez mojej zgody moze zabrac dziecko do osrodka wychowawczego moja15letnia corka ma problemy w szkole jest arogancka pali i wagaruje miala nie dawno sprawe w sodzie bo szkola zglosila o demoralizacje sad zglosil nas na badania RODK na ktore czekamy do tej pory nie miala zadnego kuratora ja uwazam ze nie powinna isc do osrodka poprostu przechodzi trudny wiek co mam myslec niewiem

Ośrodek Wychowawczy nie jest po to, aby straszyć niesforną nastolatkę.

Sąd może ograniczyć prawa rodzicielskie,a nawet je odebrać. Wysłanie nastolatka o takim zachowaniu do ośrodka wychowawczego podyktowane jest potrzebą wprowadzenia korekty w zachowaniu. Jeśli wychowanie w rodzinie przez kilkanaście lat dało takie wyniki, jak wyżej opisane (palenie, wagary, demoralizacja) to wysłanie do ośrodka jest prewencją przed dalszym staczaniem się takiej dziewczyny.

Elwira12063, nie powinno to Twojej Córce zaszkodzić. Tobie także może pomóc, gdy ten okres wykorzystasz na kontakt z wychowawcami i nauczenie się innego podejścia do Córki. Nie ma się co dłużej oszukiwać: nie radzisz sobie z Córką, a jak osiągnie pełnoletniość to nie będziesz miała już zupełnie na nią wpływu.

Bóg jest Kobietą. Dowód? Nie można od Niego oczekiwać więcej, niż daje, a za to, co daje trzeba być wdzięcznym dozgonnie, żeby się przypadkiem nie narazić i nie spowodować gniewu.
Kobieta bawi się w Boga.Dowód? Wydaje sądy ostateczne o ludziach bez prawa do apelacji, skazując na piekło potępienia lub obdarzając niebem

#4 2013-01-18 11:43:22

elwira12063
Niewinne początki

ale dlaczego odebrac prawa mam normalny dom nie pale nie pije nie cpam mamy jeszcze jedno dziecko male 4latka to mam teraz obawiac sie ze sod zabierze mi dzieci za to ze moja starsza corka jest dokuczna

#5 2013-01-18 12:47:19

LeeBee
100% Netkobieta

elwira12063 napisał:

ale dlaczego odebrac prawa

A no dlatego, że jako prawny opiekun nie dajesz sobie rady z dzieckiem. Dziecko do osiągnięcia pełnoletności na obowiązek szkolny, który to Ty, jako rodzic masz dopilnować.

Szkoła nie wysyła wniosków do Sądu od tak.
Nawet jeśli Ci prawa ograniczą to tylko do starszej córki.

Nie palisz, nie ćpasz- to dobrze. Ale z jakichś powodów nie umiesz zapanować nad 15-letnią córką. Wiesz.... wiek buntowniczy - ok, ale są pewne granice...

12.03.2014 - KOCHAM :*

#6 2013-01-18 16:55:32

Animus
Net-facet

elwira12063 napisał:

ale dlaczego odebrac prawa mam normalny dom nie pale nie pije nie cpam mamy jeszcze jedno dziecko male 4latka to mam teraz obawiac sie ze sod zabierze mi dzieci za to ze moja starsza corka jest dokuczna

Dokładnie tak, jak napisała wyżej LeeBee. Prawa rodzicielskie ogranicza się wobec konkretnego dziecka, tego, z którym masz problemy wychowawcze.

Te problemy wychowawcze z czegoś wynikają i skup się na przyczynach takiego stanu rzeczy. Brak uzależnień od alkoholu, papierosów i narkotyków to wcale nie jest kompletna lista niewydolności wychowawczych. To zdanie z Twojego postu jest świadectwem tego, że nie dostrzegasz przyczyn problemu z Córką.

Skup się na wzbogaceniu swojego wglądu w sprawy wychowania, to na pewno dobrze wpłynie na wychowanie Syna.

Nie piszesz nic o Ojcu, a jego rola w wychowaniu dzieci jest bardzo ważna.

Bóg jest Kobietą. Dowód? Nie można od Niego oczekiwać więcej, niż daje, a za to, co daje trzeba być wdzięcznym dozgonnie, żeby się przypadkiem nie narazić i nie spowodować gniewu.
Kobieta bawi się w Boga.Dowód? Wydaje sądy ostateczne o ludziach bez prawa do apelacji, skazując na piekło potępienia lub obdarzając niebem

Stopka forum