Na pewno niejedna z nas, mając możliwość przekazania 1% kwoty swojego podatku na wybraną organizację pożytku społecznego, wciąż nie ma pomysłu jak mogłaby te środki zagospodarować.
Jest jednak taka mała dziewczynka, Małgosia Tomczak, która bardzo potrzebuje naszej pomocy!
Dziewczynka urodziła się z bardzo rzadką wadą układu kostnego ? jej prawa nóżka jest dziś krótsza od lewej już o 19 cm. Do uratowania zdrowia Gosi potrzebne jest wykonanie za granicą kilku skomplikowanych operacji, których łączny koszt to 200 tys. USD. Dzięki pomocy dobrych ludzi rodzice uzbierali na pierwszą operację, niestety na drugą wciąż brakuje środków.
Polski NFZ dwa razy odmówił refundacji leczenia dziecka poza granicami kraju, odpowiadając, że u nas także leczy się takie wady. I to jest prawda, ale jedną z opcji była amputacja nóżki i jej dobre zaprotezowanie, na co oczywiście rodzice nie mogli się zgodzić, natomiast lekarz ze Stanów Zjednoczonych, dr Dror Paley, dał 99% szans, że Małgosia po przeprowadzeniu leczenia będzie cieszyć się pełnym zdrowiem, a jej nóżki będą równe.
Pomóżmy małej MAŁGOSI cieszyć się zdrowiem!!!
Małgosia jest podopieczną Fundacji ,,Nowa Nadzieja?: www.nowanadzieja.com.pl

Rodzice, dziewczynka i Redakcja Forum już teraz dziękują za Wasze wsparcie i pomoc.