Motywacja pracowników - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Strony 1 2 Następna

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 1 do 38 z 71 ]

1

Temat: Motywacja pracowników

Chciałabym poznać wasze zdanie na temat tego co powienien zrobić szef, żeby zmotywować swoich pracowników? Jakie metody według was są skuteczne a co nie działa?

Co was motywuje albo jak wy motywujecie swoich pracowników?

Cel bez planu jest tylko marzeniem
Reklama
Zobacz podobne tematy :

2

Odp: Motywacja pracowników

Podwyżka - najlepiej taka co jakiś czas, bo to znak, że szef docenia pracę swego podwładnego.
Szacunek do pracownika, gra w otwarte karty.

Z innych bardziej wymyślnych, są to wyjazdy zagraniczne, które mają pracownika do pracy zmotywować bardziej i utrwalić lojalność wobec firmy,
spotkania integracyjne- ale nie wiem, czy mnie to by motywowało, gdybym nie czuła, że mam w porządku szefa.

3 Ostatnio edytowany przez KGB (2013-01-14 11:02:15)

No właśnie! zastanawiam się nad tą kwestią podwyżek jako narzędzie motywacji, bo czy to nie jest tak , że w wielu przypadkach zadziała na zasadzie: super, dostałem podwyżkę więc pewnie teraz przez najbliższe 6 lat nie dostanę więc po minionej euforii pracownik przestanie odczuwać satsfakcję.

A podnoszenie kwalifikacji poprzez szkolenia, rozwój? co o tym sądzicie czy to dobry patent?

Ja pracowałam w takiej firmie w której "szkolenie" to było dla pracodawcy zło konieczne, widoczne i zaraźliwe było zdemotywowanie.

A jak jest u was? Czy dużo firm jeszcze ucieka od tej formy motywacji i co daje w alternatywie?

Reklama

4

Mój mąż szkoli się stale- jakieś 2 razy do roku zdobywa nowe kwalifikacje, umiejętności, dyplom. Robi to dla siebie, chce skorzystać po prostu, bo żadna podwyżka nie idzie z tym w parze smile
Taka specyfika firmy smile W innych pewnie jest inaczej.

Powiem z mojego punktu widzenia o tych podwyżkach: wolałabym dostawać np. premie raz na 2-3 mies., nawet niewielkie, to samo z podwyżkami, niż właśnie raz na ruski rok. Wszystko tu zależy od wizji szefa jaką ma w stosunku do roli siebie, swoich pracowników i celu firmy.

5

Zastanawianie się, czy po podwyżce pracownik nie siadzie na laurach i przestanie być zmotywowanym, jest prostą konsekwencją naszego, polskiego, sposobu wychowywania. hmm
Od wielu lat pokutuje przekonanie, że nagradzanie powoduje negatywne skutki. Pokutuje myślenie, że lepiej jest pokazywać błędy i niedociągnięcia, że dzięki temu wzrośnie motywacja dziecka.

Tymczasem, nic tak nie motywuje do dalszego wysiłku, jak docenienie. Jest tylko jeden warunek, docenianie musi być adekwatne do zaangażowania danej osoby, nie może być tak, że jest ono obecne niezależnie od wkładu pracy tejże osoby.

Jeśli ktoś chce, znajdzie sposób.
Jeśli ktoś nie chce, znajdzie powód.
Reklama

6

To prawda! Już dawno udowodniono, że to chwalenie, nagradzanie i docenianie powoduje motywację do dalszej pracy, podobnie jak regularny odpoczynek; wbrew pozorom nie rozleniwia ale spełnia swoje zadanie: regeneruje siły witalne do dalszej pracy.
Jest pracownik i pracownik; jeden po podwyżce będzie się uważał za boga, inny (typu : ja) wytęży swój wysiłek- ale uważam, że szef nie powinien się obawiać, że każdy pracownik będzie tym pierwszym gatunkiem; bo to się szybko zweryfikuje- po prostu drugiej podwyżki już nie dostanie smile

7

Ależ motywowanie pracowników nie polega na nagrodzeniu ich (w jakiejkolwiek formie) i odpuszczeniu sobie przez szefa, na czas jakiś, działań z motywowaniem związanych. Zakaz "osiadania na laurach" dotyczy i pracownika, i jego szefa.
Krótka, a treściwa rozmowa z pracownikiem, który swą pracę "odbębnia" często też motywuje do lepszej pracy. To, co na pewno motywowaniu nie służy, to pouczanie i protekcjonalne traktowanie.

Jeśli ktoś chce, znajdzie sposób.
Jeśli ktoś nie chce, znajdzie powód.

8

Mnie najbardziej motywuje:

*słowna pochwała, która pokazuje, że pracodawca widzi i docenia starania oraz zaangażowanie w pracę
*podwyżka
*premie uzależnione od osiąganych wyników
*awans
*wskazanie niedociągnięć

Oprócz tego doceniam:

* dobrą atmosferę pracy
* możliwość rozmowy z szefem, jego zrozumienie i chęć (oczywiście w miarę możliwości) przychylenia się do postulatów pracowników
* wpływ na funkcjonowanie firmy
* wszelkiego rodzaju bonusy, paczki świąteczne, imprezy integracyjne, itp.
* szkolenia rozwojowe zgodne z moimi zainteresowaniami

Natomiast nic mnie tak bardzo nie zniechęca jak niesprawiedliwość oraz kompletny brak zauważenia zaangażowania - słownego i przekładającego się na zarobki. Moja ostatnia szefowa dawała nam premie uzależnione od jej humoru, widzimisię, kompletnie nie pokrywające się z wynikami, jeśli kogoś nie lubiła potrafiła znaleźć byle pretekst, aby pracownik otrzymał tylko gołą pensję. Efekt był taki, że cały zespół był kompletnie zdemotywowany, pracownicy przestali się angażować, przychodzili z przymusu, w myśl zasady ,,nie ma sensu" nie wdrażali w życie własnych pomysłów, choć mieliśmy ich naprawdę sporo, nie wspominając już, że zespół stopniowo zaczął się wykruszać.

Regulamin Forum Netkobiety.pl - koniecznie przeczytaj, a będzie Ci z nami łatwiej smile 

Nie czyń samego siebie przedmiotem kompromisu, bo jesteś wszystkim, co masz.

9

- szacunek dla wykonywanej pracy
- możliwości rozwoju zawodowego np. kursy
- konstruktywna krytyka
- dostępność szefa dla każdego pracownika
- jasne i wyraźne zasady komunikacji
- możliwość wypowiedzenia swojego zdania
- podwyżka
- i innego rodzaju bonusy

Idealnym rozwiązaniem jest kiedy pracownik czuje się ważną częścią machiny, częścią zespołu, kiedy jego praca jest doceniana.

10

Co motywuje?
- docenienie wkładanej pracy i nagradzanie np. na koniec kwartału jakąś premią za włożoną pracę.

Co demotywuje? Powiem na swoim przykładzie:
Pracuję w budżetówce, ale w ramach projektu. Jest kilka osób, które zajmują takie same stanowiska i dostajemy różne wynagrodzenia (ja te niższe), non stop się wymaga, a  w zamian brak pochwał; nie rozumie się problemów pracownika związanych z realizacją planu. Teraz uzyskałam licencję, ale niestety na dodatek (do 500zł) liczyć nie mogę, bo nie wliczono nas w plan. I słowa pani dyrektor: musiałybyście  pozwać szefa do Sądu, bo wam się należy. Fajnie nie?

Ciąży na mnie duża odpowiedzialność. Prowadzę samodzielną jednostkę terenową. A kto pracuje przy projektach to wie jak to wygląda. Jak coś będzie nie tak to moja głowa będzie pierwsza. Nie zarabiam najniższej krajowej, ale do średniej mam znacznie dalej.
To wszystko powoduje, że nie robię nic poza wymagane minimum. Po co.

11

Mnie demotywuje taka sytuacja: mamy w pracy nacisk na jakiś określony produkt (praca w sprzedaży). Po np 2 dniach okazuje się, że sprzedaż produktu idzie słabiej, niż "góra" sobie założyła. Zaczynają się maile i smsy:

Przypominam o sprzedaży ....
Co się z Wami dzieje? Dlaczego nie ma sprzedaży ...
Czy wy nie umiecie sprzedać tak prostego produktu jak...?
Mam Wam pokazać jak to się robi ? (jakoś się składa, że nigdy nie pokazuje tongue )

To działa tak wkurzająco, że aż nabiera się niechęci do całkiem normalnego produktu ...

Gdy Ty i Ja, cały świat jest dla nas ...

12

Bardolka napisał/a:

Mnie demotywuje taka sytuacja: mamy w pracy nacisk na jakiś określony produkt (praca w sprzedaży). Po np 2 dniach okazuje się, że sprzedaż produktu idzie słabiej, niż "góra" sobie założyła. Zaczynają się maile i smsy:

Mam Wam pokazać jak to się robi ? (jakoś się składa, że nigdy nie pokazuje tongue )

To działa tak wkurzająco, że aż nabiera się niechęci do całkiem normalnego produktu ...

Och te założenia....
A można by: kto osiągnie wynik taki i taki dostanie premię .......

No tak, ale w dobie bezrobocia po co dawać, skoro wystarczy postraszyć.......

13

Olinka napisał/a:

Mnie najbardziej motywuje:

*słowna pochwała, która pokazuje, że pracodawca widzi i docenia starania oraz zaangażowanie w pracę
*podwyżka
*premie uzależnione od osiąganych wyników
*awans
*wskazanie niedociągnięć

Oprócz tego doceniam:

* dobrą atmosferę pracy
* możliwość rozmowy z szefem, jego zrozumienie i chęć (oczywiście w miarę możliwości) przychylenia się do postulatów pracowników
* wpływ na funkcjonowanie firmy
* wszelkiego rodzaju bonusy, paczki świąteczne, imprezy integracyjne, itp.
* szkolenia rozwojowe zgodne z moimi zainteresowaniami

Zgadzam się.
Mam niewielkie doświadczenie, ale najbardziej demotywującą sytuacją z jaką spotkałam się do tej pory były krzyki szefowej dotyczące sytuacji na którą zupełnie nie miałam wpływu.

Akcja: "karmimy psiaki"

14

szacunek przede wszystkim i od czasu do czasu dobre słowo...ale jak wiadomo musi być dystans między pracodawcą a pracownikiem. czasami musi też zwrócić uwagę że coś nie tak...żeby pracownik nie wszedł mu na głowę. no i najważniejsze premia smile u nas w firmie mamy progi i za każdy przekroczony jest wyznaczona premia. fajnie za swoje starania dostać 100zł czy nawet 500 smile

15 Ostatnio edytowany przez KGB (2013-01-15 23:41:54)

Bardolka napisał/a:

No niestety coraz częściej słyszę o takich " czynnikach" . Co gorsza, szefowie ci są przekonani, że właśnie w ten sposób MOTYWUJĄ!!!! to przerażające, że  w tak rozwojowej branży często  jest taki niski poziom wiedzy ludzi  na wysokich szczeblach.

Zgadzam się oczywiście ze wszystkimi powyższymi postami.
A czy w swoich dotychczasowych doświadczeniach spotkałyście się z ankietami z których jasno wynikałoby co motywuje pracownika?
Z moich doświadczeń wynika, że to bardzo rzadka forma stosowana przez pracodawców w celu poznania swoich pracowników i wykorzystania tego w doborze narzędzi motywacji.

16

Witam. Jestem na tym forum pierwszy raz, bardzo interesujący temat.
Dla mnie motywacją byłaby jak najbardziej premia finansowa, połączona z dobrym słowem. Piszę "byłaby", bo od pięciu lat pracuję w jednym miejscu i jedyne czego się doczekałam to dobre słowo. Pensja minimalna ze wszystkimi sobotami, zero za nadgodziny, zero za super utargi (ciągle jest za mały obrót, jak dla szefa).
Gdybym mieszkała w mieście, już dawno zrobiłabym: ŻEGNAM PANA
Realia są jakie są, przykre, ale prawdziwe.

17

KGB napisał/a:

A czy w swoich dotychczasowych doświadczeniach spotkałyście się z ankietami z których jasno wynikałoby co motywuje pracownika?

Nie, ale świetny pomysł. Dziękuje!
Jak dotąd nie wpadłam na coś takiego.
Nie znoszę tworzenia ankiet, ale jak dotąd 2 przeprowadziłam.

Akcja: "karmimy psiaki"

18

KGB napisał/a:
Bardolka napisał/a:

No niestety coraz częściej słyszę o takich " czynnikach" . Co gorsza, szefowie ci są przekonani, że właśnie w ten sposób MOTYWUJĄ!!!! to przerażające, że  w tak rozwojowej branży często  jest taki niski poziom wiedzy ludzi  na wysokich szczeblach.

Zgadzam się oczywiście ze wszystkimi powyższymi postami.
Z moich doświadczeń wynika, że to bardzo rzadka forma stosowana przez pracodawców w celu poznania swoich pracowników i wykorzystania tego w doborze narzędzi motywacji.

Spotkałam się, ale było to w ankiecie Exit Poll, czyli moja opinia przyda się może, ale innym, którzy pozostali w tej firmie smile Choć firma była bardzo fajna i szkoda było rezygnować, ale zmieniałam miejsce zamieszkania i cóż, nie było wyjścia ...

Gdy Ty i Ja, cały świat jest dla nas ...

19 Ostatnio edytowany przez Bubuś (2013-01-16 19:23:34)

Dla mnie najbardziej motywujące jest jak szef przyjdzie i powie ze moj pomysł jest fajny i ze na nim będzie bazował kolejny projekt i ze liczy na więcej takich świetnych pomysłów. smile

Wiem, ze  nie wymagam za dużo ale prawda jest taka, ze w firmie jest zróżnicowany system zarobków, bo wszyscy robimy co innego. Jako, ze wpływy z naszej pracy są zróżnicowane to i zarobki się różnią Wszystko ponadto regulowane jest bardzo ruchoma premia. Kasa w tym przypadku nie jest żadną motywacja, bo ktoś i tak dostanie więcej mimo ze wykonałam swoja prace na +6  smile A taka słowna pochwala wypowiedziana na forum łechce moje ego - "a macie, jestem od was bystrzejsza, bardziej kreatywna!" big_smile

20

wg mnie najlepszą motywacją jest system premii uzależniony od wyników finansowych firmy - zwłaszcza w przypadku kiedy pracownicy mają na to wpływ...

21

Witam ponownie:)
Tegoroczna super motywacja od szefostwa:::::pracować, pracować, żadnych podwyżek się nie spodziewać o premię się nie pytać.(przekazałam to w skrócie)
Odejść? psychika mi wysiada, z drugiej strony z czego zapłacę rachunki? Trzeba być naprawdę silnym, asertywnym, przebojowym,odważnym i wyjechać z tego cyrku.

22 Ostatnio edytowany przez KGB (2013-01-23 23:43:20)

Ech, jak słyszę o takich sytuacjach to mam gęsią skórę!! Czy odejść? ja  bym próbowała szukać czegoś co mnie będzie satysfakcjonować a pracodawca, który w ogłoszeniu w oczekiwaniach pisze, że chce kreatywnego pracownika będzie umiał pokazać również tę umiejętność np. w postaci kreatywnego systemu motywacji !!!

23

Na mnie dziala ustna pochwala i docenienie moich staran, nowe szkolenia, mozliwosci rozwoju i bezposredni kontakt z szefowa, kiedy czasem przyjdzie i pogada jak z kolezanka, nie tylko o pracy.

Life is hard. After all it kills you.

24

LeeBee napisał/a:
Bardolka napisał/a:

Och te założenia....
A można by: kto osiągnie wynik taki i taki dostanie premię .......

No tak, ale w dobie bezrobocia po co dawać, skoro wystarczy postraszyć.......

Lee Bee ja kiedyś pracowałam w ogólnopolskiej firmie handlowej, robiłam całkiem niezłe obroty już od pierwszych dni w tej firmie i najzabawniejsze było że,kolega, który pracował tam kilka lat i robił 1/10 tego co ja zarabiał 2 razy więcej. Ja się wkurzałam i upominałam o swoje, nie na zasadzie że Iksiński ma więcej ale że chciałabym premię od obrotu i słyszałam najgłupsze z możliwych argumenty:
staż najkrótszy - ripostowałam, że to firma handlowa i argumentem jest obrót a nie staż
byłam samotna bez rodziny więc nie mam takich potrzeb jak inni
albo na przykład ja zrobiłam świetny obrót a koledzy niekoniecznie więc suma summarum się "nie łapałam" na premię, kiedy znów obroty  całości były świetnie w ruch szły argumenty powyżej. Rozstałam się z firmą po pół roku, powiedziałam wprost, że pracuję dla pieniędzy, jeśli szef nie pozwala mi ich zarabiać to zmieniam pracę smile Wkurzył się na maksa, obraził i wyklął na czym świat stoi bo okazałam się niewdzięczna cholera tongue

Sama wolność jest tylko możliwością. Ja odpowiadam za to, do czego jej użyję. Używanie wolności jest zawsze ryzykowne, m.in. dlatego, że nie mamy daru widzenia przyszłości. Ale na tym też polega przyjemność życia, że trzeba coś wybrać.

25

Może bony towarowe albo podwyżka czy też dzień wolnego więcej. Mnie to nawet uśmiech szefa z rana motywuje, bo poprzedni był takim za przeproszeniem chamem, że aż się człowieku pracować nie chciało. Także i samo nastawienie kadry zarządzającej jest bardzo ważne wink

26

A  macie jakiś pomysł na bony? Gdzie, jakie?

27

Co motywuje pracowników? Na pewno: awans, premia, pochwały, no i zespół w którym się pracuje. Można zarabiać kokosy, ale jak się ma wokół siebie samych złośliwych ludzi to trudno wytrzymać. Uwierzcie to jest najgorsze, co może się przytrafić człowiekowi ;/

wicek26 napisał/a:

Witam ponownie:)
Tegoroczna super motywacja od szefostwa:::::pracować, pracować, żadnych podwyżek się nie spodziewać o premię się nie pytać.(przekazałam to w skrócie)
Odejść? psychika mi wysiada, z drugiej strony z czego zapłacę rachunki? Trzeba być naprawdę silnym, asertywnym, przebojowym,odważnym i wyjechać z tego cyrku.

Ja radzę Ci poszukać innej pracy, przecież możesz się zwolnić jak znajdziesz sobie inną. Nie ma co się męczyć i pamiętaj, że nie ma takiej sytuacji z której nie dałoby się wyjść. Głowa do góry, będzie dobrze.

helpin napisał/a:

A  macie jakiś pomysł na bony? Gdzie, jakie?

helpin, u nas w pracy otrzymujemy bony do polo. Zakupy spożywcze robi się często, więc się przydają.

Dziewczyny trzymajcie się i powodzenia w pracy. Oby Wasi szefowie byli jak najlepsi, a praca przyjemnością. smile

"Kiedy zastanawiamy się nad swoim życiem, to właściwie sam fakt, że żyjemy, powinien nas najbardziej zadziwić."
Reinhold Schneider

28

helpin najbardziej znane to chyba te Sodexo, ale ja bardziej preferuję chociażby te do Polo Market, bo bardzo fajna firma/sklep, miła w kontakcie, fajnie się to wszystko załatwia a i bonusy dają wink

29 Ostatnio edytowany przez Koliber (2013-02-24 16:36:47)

To zależy jaki zakres ma mieć ta motywacja, docenienie,dobre słowo, pochwała dają świadomość ze coś znaczę, że mam wiedzę potrzebną pracodawcy, ale żebym widziała, patrząc perspektywicznie siebie w danej firmie, to przede wszystkim musi być kasa,odpowiedni system premiowania, podwyżki, sytuacja firmy na rynku, czy są tam stali pracownicy, czy jest ciągły przemiał, sytuacja wewnątrz zakładu jest poniekąd wizytówką firmy...

KGB napisał/a:

A podnoszenie kwalifikacji poprzez szkolenia, rozwój? co o tym sądzicie czy to dobry patent?

oczywiście, dla mnie byłby to znak że chcą inwestować w rozwój swojego pracownika a nie zamieniać go na innego

Catwoman napisał/a:

Z innych bardziej wymyślnych, są to wyjazdy zagraniczne, które mają pracownika do pracy zmotywować bardziej i utrwalić lojalność wobec firmy,
spotkania integracyjne- ale nie wiem, czy mnie to by motywowało, gdybym nie czuła, że mam w porządku szefa.

Wiadomo że pod spotkaniem integracyjnym kryje się picie wódki i tańce na stołach tongue
Jakbym była pracodawcą nie stosowałabym takiej motywacji bo uważam że wtedy zacierają się granice, praca to praca a nie zabawa, jak kto ma się polubić to się polubi a jak nie to nie...

Catwoman napisał/a:

Jest pracownik i pracownik; jeden po podwyżce będzie się uważał za boga, inny (typu : ja) wytęży swój wysiłek- ale uważam, że szef nie powinien się obawiać, że każdy pracownik będzie tym pierwszym gatunkiem; bo to się szybko zweryfikuje- po prostu drugiej podwyżki już nie dostanie smile

To by wskazywało na to że z każda podwyżką mamy dawać z siebie jeszcze więcej i więcej. Dlatego ja niekoniecznie uważam podwyżkę za motywacje ale za coś co daje stałość, jak jest bezpieczeństwo finansowe to i komfort psychiczny...

Takie buty z cholewami...

30

To ja może napiszę, co mnie osobiście motywuje w obecnej pracy:
- docenienie mojej pracy - choćby w formie słowa uznania, choć bardziej w formie premii smile
- miła atmosfera, bez wyścigu szczurów
- dodatkowe bonusy - w mojej firmie są paczki dla dzieci, raz w roku możemy jechać do apartamentu w Zakopanem (szef ma dwa z GVC), jest też prywatna opieka medyczna dla mnie i dla dzieci.

31 Ostatnio edytowany przez Wielokropek (2013-03-04 21:31:32)

mój szef motywuje wysyłając na szkolenia... np ostatnio szkolenia z motywacji big_smile na spam Najważniejsze nie zawsze jest dostać podwyżkę a dostac coś co da nam coś wiecej na przeszłość nie zawsze nawet w tej samej firmie smile mieliśmy tez szkolenia z języków obcych ale nie umiem teraz znaleźć stronki firmy która je przeprowadziła...

32

Mnie motywują pieniądze. Jak więcej zarobię- mam od razu większe chęci do pracy. Proste. Może nieco płytkie, ale prawdziwe.

33

tabou napisał/a:

Mnie motywują pieniądze. Jak więcej zarobię- mam od razu większe chęci do pracy. Proste. Może nieco płytkie, ale prawdziwe.

Mam tak samo smile

34 Ostatnio edytowany przez Olinka (2014-08-27 15:22:39)

No mnie chyba póki co też najbardziej motywują pieniądze. Ale może to dlatego, że szef nie wykazuje się za bardzo żadną inną inwencją.
Ale szukając informacji na temat motywowania, natknęłam się min na taki wpis [niedozwolony link]  i jestem ciekawa co myślicie o takim motywowaniu? Czy akcja pt. pracownik roku/miesiąca ma sens i jest dobrym pomysłem?
Bo w sumie zastanawiam się czy wtedy bardziej chodzi o nagrodę czy jednak o sam tytuł (na zasadzie "to JA jestem najlepszy").

Wklejanie linków do obcych stron internetowych jest regulaminowo zabronione. Możesz jednak właściwy fragment wkleić w formie cytatu.
Z pozdrowieniami, mod. Olinka

35

hmm..nie no, bo bym musiała cały wpis z bloga kopiowaxc zeby to miało sens.
no nic, to sobie nie podyskutuję wink

36

Agnes,
U mnie kiedys dzialala taka akcja pracownika roku i odbywalo sie to na zasadzie ankiety. Wszyscy ocenialismy siebie nawzajem. Dzialalo na ludzi dopoki byla dobra atmosfera. A gdy cos nie pasowalo to ten plebiscyt mozna bylo o kant rozbic, bo zeby komus zrobic na zlosc grupa osob glosowala na inna osobe z ktora tamta sie nie lubila. Generalnie sama forma jest fajna o ile opiera sie na obiektywnie mierzonych wartosciach, porownywalnych wskaznikach np.wydajnosciowych, sprzedazowych itd. Oczywiscie ludzie sa rozni i roznie na wszystko reaguja, wiec moze byc tak ze niektorym to skrzydla podetnie, a niektorzy sie zmotywuja, a jeszcze inni napusza sie jak pawie.

Al­te­ri vi­vas opor­tet, si vis ti­bi vi­vere.

37

Catwoman napisał/a:
tabou napisał/a:

Mam tak samo smile

Do tego dołożyć zasadę, że co miesiąc zwalania się jedną osobę i będzie optymalna motywacja.

38

Motywacja pracowników:
- pokazać owoce pracy pracowniczej,
- nie utrudniać i nie uprzykrzać pracy, poprzez włączanie głośnych urządzeń, reklam nad głowami pracowników, czyli ogólne przestrzeganie
zasad Bhp,
- dbanie o dobre oświetlenie, często lampy w dużych halach są zakurzone, jest nieprzyjemny zapach, hale nie są wentylowane, już na samą myśl, nie chce się tam wchodzić,
- często pracodawcy wydaje się że coś jest łatwe, jak najlepiej zmotywować , pokazać mu że samemu się to potrafi, niech szef pokaże jak to się robi, niech zademonstruje, czyli szkolenia, bryfingi, ogólne traktowanie poważnie ludzi, a nie jak trybiki w maszynie do robienia pieniędzy..
- szef też musi sam dobrze czuć się w tej pracy, czyli zgodnie z powiedzeniem że ryba psuje się od głowy, czasem szef też musi
odgadnąć swoja role i powołanie w takiej pracy,
- ogólnie integracja jest ważna, czyli imprezy pracownicze, wyjazdy, szkolenia,
- dla mnie motywacja do pracy było by to np. darmowa nauka jazdy, wprawdzie mam prawko, ale nie jeżdżę. ,
- bardzo ważne jest też ogólny socjal czyli zapewnienie pracownikom mieszkań, są tzw. hotele robotnicze, mieszkania socjalne, czyli szef interesuje się sytuacją ekonomiczną swoich podwładnych,
- moim zdaniem to wszystko działa na zasadzie jakieś cyrkulacji, sprzężenia, jak w przyrodzie - mrowisko, współpraca w stadzie, hierarchia stada itd.

Nie wegetujmy - żyjmy !

Posty [ 1 do 38 z 71 ]

Strony 1 2 Następna

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin
© www.netkobiety.pl 2007-2016