wypadające garściami włosy - Netkobiety.pl

Witaj na Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone przez kobiety dla aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Porozmawiasz na takie tematy jak : miłość, związki, psychologia, edukacja, finanse, religia, zdrowie i uroda...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

#1 2009-05-05 19:22:54

karol_cia_s
Cioteczka Dobra Rada

wypadające garściami włosy

Od tygodnia wypadają mi garściami włosy (ma włosy do ramion i używam tylko grzebienia o szerokich przerwach). Najgorzej jest rano i po myciu. Wiadomo że włosy wpadają nam zawsze ale tyle to już na prawdę jest za dużo ( normalnie taka ilość wypadała mi przez 2 tygodnie). Używam od jakiegoś roku tej samej odżywki i szamponu. Włosów nie farbowałam od stycznia, nie zmieniłam diety ani trybu życia. Od miesiąca nie biorę tabletek antykoncepcyjnych (Cilest). Czy to może być przyczyną mojego problemu?

http://www.youtube.com/watch?v=3VVuMIB2 … 68719FFEF/

eh, co ten kawałek ma w sobie że ja go tak lubię?

#2 2009-05-05 19:26:28

Noelle
Przyjaciółka Forum

Re: wypadające garściami włosy

wydaje mi się że tak, hormony a własciwie ich odstawienie mogą być przyczyną Twojego problemu...

"Jesteś tym, czym wierzysz, że jesteś." Paulo Coelho

#3 2009-05-05 20:15:50

AnkaAnka
O krok od uzależnienia

hmm a mi sie wydaje ze to tak na wiosne jest przeżywam to samo co roku o tej porze ...

Czasem gdy wszystko wiruje,a cała szpetność oddala się
w głęboki sen. Przychodzi przebudzenie
a reszta jest prawdą. Gdy ciało niszczeje
duch rośnie w siłę. - Jim Morrison

#4 2009-05-05 21:13:08

Noelle
Przyjaciółka Forum

dobry preparat kup w aptece i wcinaj codziennie-na pewno pomoże!! ja też miałam ten problem co Ty a dziś już jest lepiej i włosy wyglądają zdrowiej smile

"Jesteś tym, czym wierzysz, że jesteś." Paulo Coelho

#5 2009-05-07 00:02:46

Lalunia88853
Do zakochania jeden krok

Mpże to być przyczyna tych tabletek ale może być to z powodu jakiegokolwiek  stresu;miałam podobny problem z wypadaniem włosów dosłownie garściami no ale nikt mi się nie dziwił nie miałam za wesoło w pracy stres stres i jeszcze raz stres,zwolniłam sie bo miałam już dosyć i od tamtego momentu nie mam problemów.Powodzenia może znajdziesz przyczynę pozdrawiam;)

#6 2009-05-07 06:24:13

liza1971
Cioteczka Dobra Rada

Ja mam ten sam problem wiosną, mam długie włosy i makabra wypadają wtedy jak szalone wyciągam je garściami ale stabilizuje się to już na początku czerwca i o dziwo nie łysieje po takim ataku wypadania włosów.Pozdrawiam.

#7 2009-05-07 16:56:04

Szczurunia
Przyjaciółka Forum

Tabletki tabletkami, ale oprócz tego przeprowadź zmasowany 'atak' na nie przez dietę. Proponuję zacząć jeść warzywa (więcej niż do tej pory), które zawierają siarkę (cebula, rzodkiew), siarka wzmacnia włosy i powoduje że pięknie się błyszczą. Jak masz przetłuszczające się włosy to dobrym pomysłem jest płukanie ich w wywarze z pokrzywy, wzmocni je to i będą się mniej przetłuszczać, nie będziesz musiała ich myć codziennie. Garść orzechów włoskich dziennie również powinna pomóc i poprawi również kondycję paznokci. Także ogólnie rzecz biorąc tablety+dieta+zabiegi pielęgnacyjne i będzie lux.
No i może czas zmienić szampon i odzywkę? Bo włosy po jakimś czasie przyzwyczajają się do preparatów i przestają na nie reagować.
I zrób badania hemoglobiny, lepiej dmuchać na zimne.
Aha, a ja do farbowania zaczęłam używać henny i też zauważyłam dużą poprawę w kondycji włosów.

Czyż nie ma hipokryzji w tym, że upominamy dzieci gdy krzywdzą kotki czy pieski, podczas gdy sami zasiadamy do stołu, na który zabito dziesiątki stworzeń?

#8 2009-05-08 00:38:27

kasiulka188
Przyjaciółka Forum

a ja myślę że nie ma sie co martwic, przejdzie napewno sama tak mam że mnóstwo wlosów mi wypada. Z tego co zrozumiałam włosy farbujesz co je osłabia do tego przyszła wiosna cieplejsze dni słońce które tez nie jest najkorzystniejsze, odstawienie hormonów też pewnie jakiś wpływ wywarło. Jednak  póki włosy nie wychodzą ci plackami to myślę że nie ma się czy martwić najwyżej kup sobie jakieś tabletki wzmacniające.
P{oza tym popatrz czy włosy ci wypadają czy może się łamią bo to dwie różne rzeczy często mylone:)

Super jest niekiedy a niekiedy to wcale...
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Wczoraj to już historia, jutro to tajemnica, a dzisiaj to dar losu!

#9 2009-05-09 12:42:55

ballia
Zbanowany

ja ostatnio miałam problem z przetłuszczającymi się włosami. Babka w aptece sprzedała mi szampon Pharmaceris H-Sebopurin. Było to już chyba ze dwa tygodnie temu i muszę przyznać, że sporą ulgę teraz czuję w porównaniu ze stanem poprzednim. Tak sobie myślę, że żeby całkowicie "wyleczyć" objawy pewnie jeszcze trochę będę musiała go używać, a potem ew. tylko prewencyjne raz w miesiącu. Niemniej z efektów na pewno mogę być zadowolona - włosy nie są ani matowe, ani takie ciężkie, jak potrafiły być. a piszę dlatego, że jak sobie poczytałam potem o tym szamponie, to widziałam, że jest z tej samej serii również szampon do włosów z tendencją do wypadania (ten się nazywa H-Keratineum). Przyjemność ta kosztuje koło 20-25 zł, więc nie jest to wielki koszt, a efekty są naprawdę niezłe.

#10 2009-05-15 11:27:51

amidala
Zaglądam tu coraz częściej

Ja słyszałam że na wiosnę zawsze tak jest że więcej włosów wypada i wtedy powinno się o nie lepiej zadbać. Np ja stosuję suplementy ze skrzypem z jednej  firm biogarden, walmark lub farmona. W tv rekalamują ostatnio capivit włosy ale co do jego skuteczności nie mogę się wypowiedzieć ale może inne forumowiczki mogą.

#11 2009-05-18 17:50:01

mamma35
O krok od uzależnienia

ja podpowiem trochę z innej beczki: zrób test krwi na poziom żelaza-zbyt niska jego wartość powoduje, że wypadają włosy, odczuwa się zmęczenie, rozdrażnienie itp. niewiele kosztuje prywatnie jeśli nie chce się czekać w kolejce do lek rodzinnego. W razie potrzeby lekarz zapisuje preparat z żelaza połykasz ze 3 tyg i problem z głowy:)

#12 2009-05-18 22:03:19

karmelka24
Szamanka

ja też miałam taki problem, ale był on związany z chorobą i zażywanymi lekami. Używałam maseczki "Henna-wax"- kosztuje około 25 zł czy coś koło tego, można kupić w aptece. Moim zdaniem to całkiem niezły produkt i przy regularnym używaniu naprawdę zmniejsza wypadanie włosów oraz szybciej odrastają.

Miłość jako nasionko leśne z wiatrem szybko leci, ale gdy drzewem w sercu wyrośnie to chyba tylko razem z sercem wyrwać można.

#13 2009-05-18 22:31:14

brukselka
Mój jest ten kawałek podłogi

ja na wypadające włosy łykam od niedawna ha-pantoten i dodatkowo myję włosy szamponem pharmaceris h do włosów osłabionych i z tendencją do wypadania, już widzę poprawę. poza tym fajnie działa maseczka z żółtka i olejku rycynowego.

#14 2009-05-19 20:05:05

muse
Wkręcam się coraz bardziej

Też stosowałam Henne Wax, ale jakoś skuteczności nie zauważyłam. Może dlatego, że dla dobrego działania tej maseczki potrzebne jest wysoka temperatura- czyli najlepiej używać jej w saunie, albo trzeba siedzieć z ciepłym ręcznikiem na głowie przez jakieś pół godziny.
A co z tym pharmaceris h? Ile kosztuje, gdzie można kupić? Ja mam problem z wypadającymi włosami i z tym, że są rzadkie. Zaczęłam stosować też szampon Dermena- ok 27zł w aptecie za 200ml. I widzę efekty- włosy zaczynają gęstnieć.
Farmaceutka powiedziała mi jeszcze, że dobrze stosować tabletki typu Capivit piękne włosy, albo Capivit Skóra, włosy, paznokcie. Bo włosy mogą wypadać z powodu niedoboru witamin.

#15 2009-05-21 23:01:15

brukselka

muse napisał:

Też stosowałam Henne Wax, ale jakoś skuteczności nie zauważyłam. Może dlatego, że dla dobrego działania tej maseczki potrzebne jest wysoka temperatura- czyli najlepiej używać jej w saunie, albo trzeba siedzieć z ciepłym ręcznikiem na głowie przez jakieś pół godziny.
A co z tym pharmaceris h? Ile kosztuje, gdzie można kupić? Ja mam problem z wypadającymi włosami i z tym, że są rzadkie. Zaczęłam stosować też szampon Dermena- ok 27zł w aptecie za 200ml. I widzę efekty- włosy zaczynają gęstnieć.
Farmaceutka powiedziała mi jeszcze, że dobrze stosować tabletki typu Capivit piękne włosy, albo Capivit Skóra, włosy, paznokcie. Bo włosy mogą wypadać z powodu niedoboru witamin.

ten szampon pharmaceris można kupić w aptece, albo przez net, bezpośrednio na stronie pharmaceris.pl - kosztuje ok 24 zł.

#16 2009-05-22 20:30:02

ballia
Zbanowany

ja w pharmacerisa zaopatruję się w aptece - najłatwiej wink i płaciłam właśnie jakoś 25 zł. butelka ma 250 ml a szampon jest straszliwie wydajny - prognozuję, że na średniej długości włosy ta butla wystarczy mi na 3 miesiące, przy codziennym myciu (póki co, bo żyję nadzieją, że za jakiś czas będę myła głowę co drugi dzień wink)

#17 2009-05-25 23:45:40

blacrose
Dobry Duszek Forum

mnie też wypadają, ale zaobserwowałam, że tak zawsze jest o tej porze roku, jak zwierze śierść zmieniam?smile)))))))

#18 2009-06-22 13:10:23

Amelia*
Zbanowany

Kobietki,mnie rowniez wypadaja wlosy.Znajoma polecila mi kapsulki
firmy MEGAFRYT <Nutri HAir> czy ktoras z Was to stosowala?

#19 2009-06-22 13:22:12

Tiff
Przyjaciółka Forum

mgiełka Radical
na początku spryskuj za każdym razem, gdy będziesz czesać włosy tongue
a potem to już wystarczy np. po umyciu smile

Doznawać uczuć, kochać, cierpieć, poświęcać się będzie zawsze istotą życia kobiet. 

#20 2009-07-08 15:04:19

róża99
Niewinne początki

polecam Foltene Pharma Kuracja przeciw wypadaniu włosów dla kobiet w postaci ampułek.stosuję je od miesiąca i już zauważyłam poprawę,włosy nie wychodzą mi już garściami, stały się mocniejsze.dla pełnego efektu  trzeba stosować je przez 3 miesiące.

#21 2009-08-02 23:56:56

_Mi_
Dobry Duszek Forum

pharmaceris h-keratineum -> juz po kilku myciach widzę poprawę big_smile nie dosc ze działa to ma jeszcze przyjemny zapach i nie jest drogi (25zł - apteka) polecam! big_smile

#22 2009-08-04 20:03:09

mychol
Niewinne początki

Mi pomaga szampon Eva Medica z Kerastimem do włosów wypadających. Stosuje się go 2 razy w tygodniu. Ja widzę poprawę. Dostępny jest tylko w aptekach lub na stronie producenta (pollena ewa).

#23 2009-08-05 05:49:44

AlicjaZKrainyCzarow

Ja stoswalam "Skrzypowita". Pomoglo!

Jesli nie wiesz co zrobic - usmiechnij sie.

#24 2009-08-06 17:12:12

Nel
Powoli się zadomawiam

Że wypadają to naturalne, ale nie oznacza to, że mamy się z tym tak po prostu pogodzić wink Ktoś napisał, że to kwestia diety, a ja powiem że nawet dobra dieta może wcale nie załatwić sprawy, bo nie wszystkie składniki odżywcze się wchłaniają w pełni do organizmu, szczególnie przy tym modyfilkowanym żarciu, z którym mamy do czynienia... hmm Na włosy najbardziej działają aminokwasy, a je najlepiej uzupełniać jednak suplementami. Ja mogę polecić Onozis, bo bardzo mi pomógł.

#25 2009-08-26 23:15:46

kosa15
Niewinne początki

Mi tez wypadały włosy garściami i to było moje utrapienie po pewnym czasie pofarbowałam włosy i nie zaczęły mi już wypadać wink
Ale to zależy od genów itp.
Nie wiem moze jakies witaminy pomogą

#26 2009-08-26 23:53:55

MortarChaos
Cioteczka Dobra Rada

Ja 12 miesięcy na rok big_smile big_smile wypadają mi garściami... Rano wstaję to mam całą poduszkę we włosach, po prysznicu cała podłoga we włosach normalnie masakra neutral

#27 2009-08-27 08:45:10

Tiff
Przyjaciółka Forum

Ja wam mówię jeszcze raz - mgiełka Radical ze skrzypem do włosów pomaga jak nic i jest niedroga. Tylko kupujcie tą normalną, bo jest jeszcze do włosów farbowanych, która nie daje takich rezultatów tongue

Doznawać uczuć, kochać, cierpieć, poświęcać się będzie zawsze istotą życia kobiet. 

#28 2009-08-28 15:42:29

porque
Zbanowany

to fajny artykuł ostatnio wyczaiłam, spodoba się wam: http://www.ithink.pl/artykuly/styl-zyci … m-miescie/
a propos smile

#29 2009-08-29 12:22:00

mamma35
O krok od uzależnienia

kupię tą mgiełkę-jestem rok po porodzie a włosy jak wypadają tak wypadają:(

#30 2009-09-02 12:04:05

Julia
Niewinne początki

Hej!! Też miałam problem z wypadaniem włosów... Ze swojej strony mogę polecić Hennę Wax (do kupienia w aptece-duże pudełko ok 30zł) oraz coś z górnej półki ampułki Vichy (ok 130zł). Oczywiście nie od razu od momentu stosowania produktów przestały mi wypadać włosy... Dopiero po pewnym czasie - dość że przestały wypadać garściami to jeszcze zaczęły mi rosną nowe:)
Pozdrawiam

#31 2009-09-02 12:14:51

Biedroneczka
Zbanowany

Mi włosy wypadają po kilkudniowym pobycie w szpitalu i przyjmowaniu 1,5 l ketonalu dziennie...ale również z bólu. Więc potrzebowałabym czegoś "odśrodkowego" tongue jaki preparat polecacie?

#32 2009-09-09 10:16:54

Ekspert
Zbanowany

Z preparatami jest niestety tak, że na jedne osoby działają, a na inne nie. Dlatego proponuję wybrać się do apteki i kupić jakiś najtańszy na początek. Jak nie pomoże to inny itd. W końcu trafisz na coś, co będzie idealne dla Ciebie smile

#33 2009-09-09 12:12:37

kircke
Tajemnicza Lady

ja biorę skrzyp. z tego, co się naczytałam opinii w necie wynika, że jest równie dobry, jak np. capivit A+E. dlatego, jak napisał(a) Ekspert, idź do apteki i kup po prostu skrzyp polny.
ja biorę pierwszy miesiąc. ale dodam, że na efekt trzeba poczekać jakieś 2-3 miesiące.
i podpiszę się tez pod postem Julii, też stosuję hennę wax i wiem, jak źle wyglądają włosy, gdy zapomniałam wziąc wax na wakacje. (nie mam na myśli uzaleznienia włosów od kosmetyku, ale raczej jego dobroczynny wpływ na włosy).

#34 2009-09-09 13:44:39

niki
100% Netkobieta

jest wiele różnych preparatów, ale nie wiem na który się zdecydować, bo to także zalezy od rodzaju włosów
a mój problem zaczyna się robić tragiczny
nie dość, że włosy wypadają, po każdym myciu jest ich coraz mniej, co strasznie odczuwam,
do tego włosy stały się suche i ciężko się je rozczesuje, wręcz makabra
zastanawiałam się czy na początku nie spróbować naturalnych metod, tylko, że nie wiem jaki ,,eliksir,, zrobić
słyszałam kiedyś i róznych kombinacjach do włosów: piwo, jajka, ocet, zioła, nie miałam nigdy z tym problemów, więc nie zapisałam sobie żadnych z tego typu metod. znacie może jakieś, zanim zaczne serwować włosom różne szampony i maseczki?
zawsze można spróbować od tego, chyba, że się myle

każdego dnia człowiek walczy o przeżycie

#35 2009-09-10 14:36:33

mamma35
O krok od uzależnienia

żółtko+olejek rycynowy+kilka kropel cytryny-kiedyś stosowałam -pomagało-teraz nie mam czasu;)

#36 2009-09-10 18:44:52

Fuńka
Na razie czysta sympatia

też kiedyś miałam taki problem... dermatolog...  witaminy, jakieś tam różne tabletki ,wszelkie najlepsze kosmetyki ... nic Ci nie pomogą. Taki jest po prostu czas, że  troszkę włosków musi wypaśc ... nie panikuj... Tobie wydaje się,ze to są "garście" tez onego czasu panikowałam... zobaczysz niedługo wszystko powróci do normy i bedziesz się znowu cieszyc ze slicznych włosków. smile

"veritas odium parit, obsequium amicos "
prawda rodzi nienawiść, ustępliwość przyjaciół. Terencjusz.
Czasem płaczę, bo chce mi się płakać, wtedy czuję, że uchodzi ze mnie złość...

#37 2009-09-29 18:20:49

Tatsu
Niewinne początki

Czy ktoś może mi coś poradzić na nadmierne wypadanie włosów? Mam z tym problem juz od 4 lat i nie wiec co z tym zrobić stosowałam już różne środki ale nie pomagają. Czy ktoś z was wie co może być tego powodem i jak rozwiązać ten problem?

#38 2009-09-30 12:21:28

niki
100% Netkobieta

ja kupiłam sobie kapsułki do łykania i dodatkowo szampon dermena, który jest specjalnie na problem wypadania włosów. włosy zdecydowanie lepiej się rozczesują, nie napisze, że przestały wypadać, bo tak nie jest, ale może niedługo przestaną
mogę powiedzieć, że poprawa jest, zdrowy wygląd, lepiej się rozczesuja, nie są już takie przesuszone.

każdego dnia człowiek walczy o przeżycie

Stopka forum