Broda u kobiety - Netkobiety.pl

Witaj na Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone przez kobiety dla aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Porozmawiasz na takie tematy jak : miłość, związki, psychologia, edukacja, finanse, religia, zdrowie i uroda...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

#1 2007-09-10 17:32:42

Anielka
Gość Netkobiet

Broda u kobiety

Witam wszystkich, jestem tu pierwszy raz ale mam nadzieję, że we właściwym miejscu umieszczam moje pytanie lub raczej problem. Otóż polega on na tym, że od jakiegoś czasu pojawia mi się owłosienie na bodzie, białe, sztywne, często spotykam takie u kobiet po menopauzie. Nie wiem czym jest to spowodowane, dodam, że jestem 13,5 roku po operacji tarczycy, mam 29 lat, nie rodziłam i rzadko odbywam stosunki, obecnie też nikogo nie mam ale nie wiem czy to ma jakieś znaczenie. Jeślli możecie mi doradzić jakie badania powinnam wykonać, konkretnie jakie hormony zbadać byłabym wdzięczna. A może istnieją jakieś sposoby oprócz pencety (bo od tej boli mnie już broda) na tą dolegliwość?
Z góry dziękuję i pozdrawiam wszystkie kobiety.
Anielka

#2 2007-09-10 18:54:21

Emilia
100% Netkobieta

Re: Broda u kobiety

Endokrynolog - to lekarz, którego koniecznie powinnaś odwiedzić.
To o czym piszesz, może być spowodowane nadmiernym wydzielaniem hormonów męskich, np. testosteronu.
Dostaniesz pewnie jakieś preparaty hormonalne, a brodę usuniesz sobie laserem w gabinecie kosmetycznym.

Nie boję się pisać, co myślę, choć najczęściej źle się to dla mnie kończy wink.

#3 2007-09-11 20:40:01

Austi
Dobry Duszek Forum

Tak jak napisała Emilia badania u Endokrynologa to najlepsze wyjście żeby wiedzieć co się dzieje. Najpewniej zleci Ci badania hormonalne (testosteron i androstendion) Podwyższony poziom tych hormonów może świadczyć o zespole policystycznych jajników co objawia sie trądzikiem nieregularnym okresem i owłosieniem.

Jeżeli chodzi o usuwanie owłosienia to słyszałam o nowej metodzie usuwania owłosienia za pomocą impulsów elektrycznych. Podobnie jak przy metodzie laserowej niszczy sie cebulki włosa i włosy nie rosną. U bardzo wielu kobiet problem z owłosieniem np. na brodzie, piersiach, plecach itd. to problem miejscowy, czyli zaburzenia hormonalne tylko w tych okolicach -  tabletki więc niewiele tu pomogą, bo rozkładają się na całe ciało zamiast koncentrować się na konkretnym obszarze ciała. Niestety preparaty hormonalne które koncentrują się tylko np. na  brodzie lub w innych konkretnych miejscach dostępne są na razie tylko w USA i Kanadzie. Ale na pewno w końcu niedługo będzie je można dostać także u nas.

Wiele tracimy wskutek tego, że przedwcześnie uznajemy coś za stracone.

— Johann Wolfgang Goethe

#4 2008-02-16 21:33:11

Aprilla
Niewinne początki

Moja mama miała podobny problem i kupowała plastry z woskiem do usuwania owłosienia z twarzy i one rzeczywiście powodowały,że włoski stały się słabsze.Po kilku miesiącach wolniej też rosły.Mama bała się innych zabiegów i dlatego wybrała taką metodę.

W życiu niewiasty rozróżnić można siedem okresów: niemowlę, dziewczynka, dziewczyna, młoda kobieta, młoda kobieta, młoda kobieta i młoda kobieta.
(G.B.Shaw)

#5 2008-02-17 17:43:01

kknd
O krok od uzależnienia

Powinna Pani zrobic badania hormonalne, nadmierne wydzielanie testosteronu.

Fryzjerstwo to nasza pasja

#6 2008-11-25 13:51:43

oazuu
100% Netkobieta

usuń to u kosmetyczki i tak jak radzą inne kobiety udaj się do lekarza.

wiele młodszych dziewczyn ma problem, chociaż częściej niż z brodą to z wąsikiem. i te które znam usuwają go woskiem u kosmetyczki.

jeśli chcesz wiedzieć coś o mnie, to coś Ci zdradzę.
miłość dla mnie to huśtawka, która stoi w równowadze.
bo chcę Cię z każdą wadą. Nic nie zmienię.

mój narkotyku, mój tlenie. < 3

#7 2009-01-20 20:11:32

Katie
Powoli się zadomawiam

jeżeli są czarne to polecam depilacje laserowa.

#8 2009-01-20 20:20:39

anioleczek855
Zbanowany

pierw to wydepiluj to od razu poczujesz się lepiej  i ładniejnsza. a potem faktycznie wybierz się do lekarza. ja mam wąsy,czarne,długie i twarde,ale jakoś nie ide z tym do lekarza bo poprostu t taka moja "uroda". na całym ciele mam takie owłosienie. nogi musze golic codzień bo bardzo widać. chodze raz w miesiącu na wosk i depiluje wąsy. kosmetyczka twierdziła że po kilku miesiącach powinny sie zrobić słabsze i  jest zdiwiona bo chodze kilka lat a mam nadal włosiska takie jakie miałąm. myślkałąm o depilacji woskiem nóg u kosmetyczki,niby na troche stracza,ale szkoda mi pieniędzy bo patrząc na moje wąsy które miały sie osłabić a nie zrobiły tego to może równie dobrze tak być z owłosieniem na nogach.

#9 2009-02-04 19:27:39

styska88
Niewinne początki

Czesc , otoz ja tez mam taki problem kiedy poraz pierwszy zobaczylam takie wloski na brodzie i kawałku szyji byly one jasne , zrobilam blad ze zaczelam je wyrywac az wkoncy sa odrobine twarde i sa tez czarne jednak przewaga jest tych bialych .Kiedy poraz pierwszy udalam sie do ginekologa po tabletki antykoncepcyjne powiedzialam o tym lekarzowi i kazal mi zrobic badanie na poziom testosteronu no i wszytsko wyszlo w normie . Biore tabletki wloski mam nadal i staram sie z tym zyc , moze w przyszlosci to jakos usune laserowo. Mam takie pytanie czy powinnam zrobic sobie jeszcze jakies badanie na jakis inny hormon czy poziom testosteronu w zupelnosci wystarcza ? Byc moze taka moja uroda , dodam ze z naturym mam dosc ciemne wlosy i nie mam zadych problemow z miesiaczowaniem itp .

Stopka forum