Mam ojca alkoholika i nie wiem już co mam robić... - Netkobiety.pl

Witaj na Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone przez kobiety dla aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Porozmawiasz na takie tematy jak : miłość, związki, psychologia, edukacja, finanse, religia, zdrowie i uroda...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

#1 2012-12-23 14:04:29

Isabella2403
Niewinne początki

Mam ojca alkoholika i nie wiem już co mam robić...

Ojciec zawsze pił ale nie tak dużo, kiedyś jak się napił to poszedł do tych swoich "kumpli" na tydzień nieraz na dłużej i był spokój bo wracał trzeźwy, a teraz jest coraz gorzej. Potrafi wyjść na 15 min i jest pijany w sztoc. Teraz już nie wyłazi do kogoś tylko przychodzi i gnębi nas psychicznie. Wyzywa mnie od dziwek, szmat i kórw, a jak mu to mówię na trzeźwo to krzyczy że mam jakieś urojenia że on jest zawsze trzeźwy, on nie pije itp. Rok 2012 prawdę mówiąc przepił prawie cały, jak w marcu miałam 18-stkę to jak wziął ode mnie 800zł to do dziś nie oddał bo co zarobił to przechlał. Mama grozi mu rozwodem a on nic sobie z tego nie robi. Ostatnio myślałam że sytuacja się poprawi bo dostał pracę za granicą i nie było go prawie cały listopad i trochę grudnia. Teraz zjechał na przerwę świąteczną i co... wytrzymał jeden dzień. Zrobił z mamą tylko zakupy na święta a na drugi dzień poszedł coś załatwić i się zaczęło. Dziś zaś wylazł i wrócił. Nie wytrzymałam jak dzisiaj się kłócili wpadłam w taką histerię, że nawet siebie nie poznawałam. Zaczęłam się na niego wydzierać, szlochałam, ręce mi się trzęsły a on że jest trzeźwy. Ja mam już dość, chce normalnego życia! Na dodatek nie mam takiej przyjaciółki od serca z którą mogłabym o tym porozmawiać. Mam takie 2 kumpele ale one chodzą do ogólniaka i wyjeżdżają teraz na studia, i zostanę sama na prawie cały rok bo dopiero za rok do nich dołączę na studia bo wybrałam technikum. I nie wiem jak ja sobie z tym wszystkim sama poradzę, mam tylko nadzieję że do końca świąt się opanuje i wyjedzie do pracy o jak nie to nie wiem co ja zrobię...

#2 2012-12-23 14:37:52

Ita
Do zakochania jeden krok

Re: Mam ojca alkoholika i nie wiem już co mam robić...

Wysłałam Ci na maila numer swojego GG. Jeżeli chciałabyś porozmawiać z osobą, która miała podobny problem, jestem do Twojej dyspozycji. smile Wesołych i przede wszystkim spokojnych świąt.

#3 2012-12-23 15:14:56

jadvinia
Przyjaciółka Forum

Re: Mam ojca alkoholika i nie wiem już co mam robić...

Znam to z autopsji sad
Mój ojciec jest alkoholikiem. Gdy byłam w Twoim wieku nalezalam do OAZY. Ogólnie trzymalam sie blisko kościoła.

Wspieraj mamę, jej na pewno też jest ciężko.

Pisz tu, ns forum, będzie Ci lżej smile

Na pocieszenie lub też nie, napisze, ze święta mnie nie cieszyły nigdy zbytnio, bo ojciec był wiecznie pijany i wyspiewywal pijackie hymny sad

Have I gone mad? I'm afraid so. You're entirely bonkers. But I'll tell you a secret. All the best people are.

In Gegensatz zu Menschen Katzen lecken nur eigene Ärsche. tongue

Stopka forum