podrażniona skóra po depilacji - Netkobiety.pl

Witaj na Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone przez kobiety dla aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Porozmawiasz na takie tematy jak : miłość, związki, psychologia, edukacja, finanse, religia, zdrowie i uroda...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

#1 2009-04-27 21:24:53

lusiaa
Na razie czysta sympatia

podrażniona skóra po depilacji

słuchajcie mam taki problem, ze po każdej depilacji nóg moja skóra jest podrażniona.. przed zastosowaniem balsamu mam na nogach czerwone plamki nie krostki ale plamki, po balsami skóra szczypie i plamki robią sie bardziej widoczne, musze czymś smarować nogi bo są wysuszone po depilacji.. próbowałąm oliwki dla dzieci, kremów do skóry z AA.. ale i tak plamki są widoczne, co robic?

#2 2009-04-28 16:35:48

Delicious
Moderator

Re: podrażniona skóra po depilacji

Domyślam się, że golisz się maszynką do golenia? Jeśli tak, to miałam to samo. Jedyne co mi w tym na prawdę pomogło to wyparzanie maszynki przed każdym użyciem we wrzątku. Próbowałaś tego?

Regulamin forum - przeczytaj! <klik>
Jeśli masz pytania dotyczące forum,  skontaktuj się ze mną

#3 2009-04-28 18:55:47

lusiaa
Na razie czysta sympatia

tak maszynką.. nie próbowałam jej parzyc, ale na pewno sprobuje ! dzięki za podpowiedź smile moze to cos da..

#4 2009-04-28 19:00:09

Delicious
Moderator

No mam nadzieję. Mnie przynajmniej pomogło. No i do golenia używam żelu Gellette for Women Satine Care. Przyjemnie pachnie i nie podrażnia skóry.
Wiem co to znaczy, bo też się z tym męczyłam dosyć długi czas... A jeszcze ja jestem taki leń, że jak nie chciało mi się ogolić wieczorem to robiłam to przed wyjściem. I weź tu teraz w lato ogol nogi i wyjdź od razu w spódniczce ;/

Regulamin forum - przeczytaj! <klik>
Jeśli masz pytania dotyczące forum,  skontaktuj się ze mną

#5 2009-04-28 19:03:58

lusiaa
Na razie czysta sympatia

noo. to wygląda strasznie.. jeszcze czasem plamki są prawie niewidoczne ale jak skóra brdzo mi sie podażni to az sioe nóg pokazywać nie chce.. ;/ :]

#6 2009-04-28 21:11:28

lusiaa
Na razie czysta sympatia

własnie ja nie moge uzywac kremów, balsamów nivea, dove i zadnych innych
jestem alergiczką i an wszystko zapachowe moja skóra źle reaguje, najlepsza jest dla mnie oliwka dla dzieci która troszke pomaga smile

#7 2009-04-28 23:34:40

lusiaa
Na razie czysta sympatia

próbowałam, ale mam dość ciemne i mocne włoski, więc nic nie moge poradzić..

noo to bardxo uciążliwe, ale najgorsze, ze kremy wywołują straszne podrażnienia na depilowanej przeze mnie części ciała. nawet kilka dni po depilacji tez, a np. na rękach normalnie moge sie posmarować balsamem i nic mi nie jest ;/

#8 2009-05-02 21:44:15

Kennedy
Zbanowany

Lusiaa, czy Twoja skóra na codzień jest sucha?

#9 2009-05-03 01:41:51

lusiaa
Na razie czysta sympatia

tak.. mam suchą skóre;/

#10 2009-05-16 12:03:59

Kukuleczka
Na razie czysta sympatia

bo do depilacji to sie  trzeba przygotowac, przede wszystkim wybrac dobry dzien, czasami czuje, ze jestem bardziej wrazliwa na bol, np przed okresem i wtedy sie nie zabieram do depilacji. Warto wczesniej wziac goraca kapiel, co sie cebulki pootwieraja i latwiej wychodza wloski, no i po zabiegu nie wolno zapomniec o nawilzaniu, jest duzo dostepnych srodkow, uzywalam veet po depilacji, ale nie jestem zadowolona, znacznie lepiej mojej skorze sluzy keranorm, zapobiega wrastaniu wloskow i lagodzi podraznienia

#11 2009-06-25 12:48:43

papaula
Niewinne początki

Dlatego ja, żeby uniknąć wrastania i czerwonych plam oraz podrażnień zmieniłam sposób depilacji na wosk. Latem chodzę do kosmetyczki, bo gotowe plastry są średnio skuteczne (wyrywają jakąś połowę, może 3/4 włosków i trzeba je przykładać kilka razy w to samo miejsce), zimą wystarczają mi gotowe produkty ze sklepu. Od pewnego czasu po depilacji używam dermokosmetyków, bo mają właściwości lecznicze. Aktualnie stosuję wyżej wspomniany Kernorm i na podrażnienia nie narzekam.

#12 2009-06-25 21:48:34

wilkas
Niewinne początki

Witam! jestem tu nowa smile .Na temat woskowania wiem dużo, bo się tym zajmowałam.Otóż, jeśli chodzi o pozbywanie się owłosienia to mogę napisać sporo smile.Prawda jest taka,że nie tylko włoski wrastają po żyletce ale też po każdej innej formie usuwania owłosiena.

Ból jest moim przyjacielem smile

#13 2009-06-26 07:06:56

Sarenka
Przyjaciółka Forum

Ja te krostki mam w okolicach bikini i kurcze idź tu ulicą jak zaczyna swędzieć ;/// Nie polecam nikmu tego uczucia

Never, never give up wink

#14 2009-06-26 10:08:10

misiabe
Woman In Red

co doo chrostek zaczelam je smarować zaraz po goleniu balsamem a poźniej pnatenem lub innym kremem wysuszającm, efekt jest taki że nie swędzi a chostki ie robią mniejsze i nawet znikają.

...::kochać i kochanym być to słowa dla których warto żyć::...

#15 2009-06-30 22:57:27

farida
Do zakochania jeden krok

no to może jak Cie swędzą takie plamki, to jesteś uczulona na to czym się smarujesz? I może warto się przerzucić na nieuczulające kosmetyki, albo na depilację cukrową. Jak nie chcesz żeby Ci się włoski wrastały, to jest na to kremik keranorm ( nic nie podrażnia, skóra nie jest zaczerwieniona) no i dobrze trzeba nawilżać, bo jak się skóra łuszczy, to i swędzi.

#16 2010-06-16 13:29:44

Emilia
100% Netkobieta

abitka napisał:

Witam
opisze swoja sytuacje...(od razu mowie ze znalazlam na forum pewnien temat zwiazany z tym ale mi nie pomogl w rozwiazaniu problemu;/)

Jakies 5-6 dni temu robilam po raz pierwszy depilacje plastrami z woskiem veet na moich nogach. Naturalnie uzylam chusteczek po depilacji.
nie ukrywam ze skore mialam strasznie podrazniona, pojawily sie czerwone plamy, jednak nastepnego dnia zaczerwienienie sie zmniejszylo a jeszcze nastepnego kompletnie zniknelo...
przez jakies 3 dni po depilacji skora mi sie delikatnie luszczyla w miejscach gdzie mialam te czerwone plamy, nawilzalam ja kremami i oliwka...
teraz mi sie ona juz nie luszczy ale pozaostaly brzdkie plamy...wygladaja jakby wosk przysechl mi do skory...
probowalam to sobie jakos zetrzec reka, peelingiem ale nie pomaga...

nie wiem czy to jest mozliwe aby wosk przysechl mi do skory? Jesli tak to czy moge cokolwiek zrobic w takiej sytuacji by sie go pozbyc czy on zejdzie mi samoistnie?

Prosze o pomoc...

"Kiedy życie domaga się od ciebie zmiany, zastanów się co dokładnie należy zrobić, i bez najmniejszej wątpliwości i bez żadnego oporu odważ się na nią, wiedząc, że każda zmiana zakłada rozwój". Eileen Caddy

#17 2010-06-17 10:47:34

MissNet
Zaglądam tu coraz częściej

abitka - haha! miałam to samo na rekach!!smile
No i powiem tak...przez długi czas te plamy były obecne. Robiłam peelingi, nawilżałam i z czasem wyblakły. Zostały mi po tym wtedy tylko takie niewielkie plamki brązowe, ale one po paru miesiącach też wyblakły. NIGDY więcej nie nałożyłam wosku na ręce! Jest bardzo skuteczny, ale ja mam chyba zbyt wrażliwą skórę na rękach by sobie na to pozwalac. Polecam po prostu maszynke:)

#18 2014-01-28 00:09:59

teLimena29
O krok od uzależnienia

Po pellingu czy depilacji można sobie nałożyć curiosin, żeby złagodzić podrażnienia, zwykły żel, można w aptece kupić. Wąsku ja też nie bardzo lubię, sporo roboty przy tym.

#19 2014-01-28 01:42:50

adekwatna
Mój jest ten kawałek podłogi

lusiaa napisał:

słuchajcie mam taki problem, ze po każdej depilacji nóg moja skóra jest podrażniona.. przed zastosowaniem balsamu mam na nogach czerwone plamki nie krostki ale plamki, po balsami skóra szczypie i plamki robią sie bardziej widoczne, musze czymś smarować nogi bo są wysuszone po depilacji.. próbowałąm oliwki dla dzieci, kremów do skóry z AA.. ale i tak plamki są widoczne, co robic?

Lusiu,
Nic lepiej nie zmaga się z podrażnieniem niż kostki lodu.
Czyli robisz peeling przed. Następnie depilacja. A na koniec schłodzenie lodem w bawełnie.Czyli ochłodzenie.
Ola

Ostatnie tematy :

Stopka forum