Ból podczas seksu - Netkobiety.pl

Witaj na Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone przez kobiety dla aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Porozmawiasz na takie tematy jak : miłość, związki, psychologia, edukacja, finanse, religia, zdrowie i uroda...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

#1 2012-12-11 13:57:14

Blondi19
Mój jest ten kawałek podłogi

Ból podczas seksu

Mam 19 lat. Od roku wspolzyje z moim chlopakiem. Bardzo chcialam to przezyc... Ten swoj pierwszy raz ;p no ale niestety nie jest tak cudownie jak sie zapowiadalo ;( Bardzo mnie boli podczas stosunku. Nie czuje przyjemnosci, bo jestem skupiona na bolu... Bylam nie dawno u ginekologa. Stwierdzil ze wszystko u mnie wpozadku tylko musze sie rozluznic. Naprawde staram sie nie myslec o tym bolu ale jak to zrobic jak boli i to bardzo. Gdy juz dochodzi do zblizenia probuje nie myslec o Tym bolu  tylko o przyjemnosci jaka wiaze sie seks. Ale nic z tego za kazdym razem jest tak samo ;( nie wiem juz co robic... Czy ktoras z Was tez takie cos miala lub ma ? Jak sobie z tym radzic ? Dodam jeszcze ze moj chlopak jest wyrozumialy i nie naciska no ale ile mozna ?
Pozdrawiam

Jest mnóstwo ludzi na świecie, którzy powiedzą Ci, że nie możesz. A Ty musisz po prostu odwrócić sie i powiedzieć "to patrz" ;D

#2 2012-12-11 16:38:29

Daga28
Wróżka Bajuszka

Re: Ból podczas seksu

Czy czujesz ból w jakiejś szczególnej pozycji?czy przy kazdej?ja odczuwam bol ale tylko w pozycji od tyłu.

#3 2012-12-11 19:15:37

Blondi19

W kazdej niestety ;(

Jest mnóstwo ludzi na świecie, którzy powiedzą Ci, że nie możesz. A Ty musisz po prostu odwrócić sie i powiedzieć "to patrz" ;D

#4 2012-12-11 19:24:51

kornel5991
Niewinne początki

Blondi19 napisał:

Mam 19 lat. Od roku wspolzyje z moim chlopakiem. Bardzo chcialam to przezyc... Ten swoj pierwszy raz ;p no ale niestety nie jest tak cudownie jak sie zapowiadalo ;( Bardzo mnie boli podczas stosunku. Nie czuje przyjemnosci, bo jestem skupiona na bolu... Bylam nie dawno u ginekologa. Stwierdzil ze wszystko u mnie wpozadku tylko musze sie rozluznic. Naprawde staram sie nie myslec o tym bolu ale jak to zrobic jak boli i to bardzo. Gdy juz dochodzi do zblizenia probuje nie myslec o Tym bolu  tylko o przyjemnosci jaka wiaze sie seks. Ale nic z tego za kazdym razem jest tak samo ;( nie wiem juz co robic... Czy ktoras z Was tez takie cos miala lub ma ? Jak sobie z tym radzic ? Dodam jeszcze ze moj chlopak jest wyrozumialy i nie naciska no ale ile mozna ?
Pozdrawiam

Może to zależeć również od wielkości członka partnera, więc mówiąc krótko są na to specjalne pozycje, spróbujcie dosłownie wszystkiego anwet jeśli nie chcecie próbować jeszcze wszystkich pozycji. Jakoś musicie się uzupełnić powoli na przyszłość. Jeśli chłopakowi oraz tobie nie przeszkadza próbowanie nowych rzeczy to to chyba najrozsądniejsza opcja.

#5 2012-12-12 09:39:19

JustynaPiatkowska
Redaktor Działu Psychologia i Seks

Blondi19,
w którym momencie zbliżenia pojawia się ból? Podczas podniecenia/ podczas dotyku dłonią/ podczas wprowadzenia penisa?
Jak zmienia się odczuwanie bólu w trakcie stosunku (od jego rozpoczęcia do zakończenia)?

Od jak dawna współżyjecie?
Czy podczas stosunków jesteś podniecona?

Jak oceniasz swoją relację z partnerem i Wasze życie seksualne?

Jestem psychologiem, seksuologiem i terapeutą. W codziennej pracy prowadzę poradnictwo i terapię w zakresie zaburzeń życia seksualnego kobiet i mężczyzn, także terapię par i małżeństw. Oferuję również E-poradę psychologiczno-seksuologiczną drogą meilową - anonimowość gwarantowana!

http://dobre-rozmowy.pl Gabinet psychologiczno-seksuologiczny w Gdańsku.

#6 2012-12-12 22:32:32

Blondi19

Bol pojawia sie przy 'wkladaniu czlonka' . Rzadko kiedy jestem podniecona. Najgorzej boli podczas wkladania penisa do pochwy sad pozniej podczas poruszania tez boli ,ale juz nie tak badej jak na poczatku... Wspolzyjemy od roku. Jest moim pierwszym chlopakiem smilee czuje              roszypodczas seksu, bo czuje tylko bol. Na niczym innym nie moge sie skupic... Relacja z partnerem jest bardzo dobra, partner nie nalega, bo wie ze mnie boli i cierpie. Ta sytuacja tez go troche przytlacza ,bo przykro mu ze nie moz ac mi przyjemnosci choc bardzo sie stara. Ja mam ochote na sex i to naprawde coraz czesciej, ale jak juz dochodzi do zblizenia to juz nawet nie chce o Tym myslec. Myslalam zeby isc do innego ginekologa, ale jakos mam 'wstret' po ostatniej wizycie. Lekarz byl nie delikatny, mimo iz mowilam ze mnie naprawde boli od rozluznial czyms pochwe twierdzac ,ze powinnam sie rozluznic. Ja mam juz 19 lat, a wlasciwie prawie 20. Wiwm ze seks nie jest najwazniejszy, ale naprawde chcialabym poczuc tą rozkosz i wgl. Czy cos moze byc ze mna nie tak? Sama juz nie wiem... Bardzo prosze o opinie. Zalezy mi na Tym. . .
Ps. Dodam takze, ze probowalismy w roznych i chyba w wiekszosci pozycjach jakie moga byc i nadal boli... Jest moment, gdy chlopak piesci moja pochwe i tylko wtedy czuje przez chwile taką krotka przyjemnosc. To wszystko

#7 2012-12-12 23:19:47

JustynaPiatkowska
Redaktor Działu Psychologia i Seks

Blondi19,
wspomnasz, że ból pojawia się także podczas badania ginekologicznego, wprowadzenia wziernika?
Czy odczuwasz dyskomfort podczas używania tamponów?
Czy bolesna jest masturbacja, samodzielne wsuwanie do pochwy palca, dildo/ wibratora?

Piszesz, że "rzadko kiedy jesteś podniecona". Podniecenie kobiety - zarówno te emocjonalne, jak i fizyczne - jest niezbędnym przygotowaniem do zbliżenia. Podniecenie seksualne i gotowość do stosunku wiąże się między innymi z obrzmieniem warg sromowych i łechtaczki. Uniesienie się macicy rozciąga i przedłuża ("otwiera") pochwę. Pojawia się także silne nawiżenie, pozwalające na bezbolesne wprowadzenia członka. Przy niedostatecznym nawilżeniu warto wspomóc się żelem intymnym.

W radzeniu sobie z bólem podczas stosunku pomaga też maksymalny komfort podczas zbliżenia - dobre warunki, intymne, bezpieczne miejsce, nieograniczony czas. Ważny jest relaks - zarówno emocjalny, jak i fizyczny - pozbycie się napięcia poprzez np. relaksację, masaż.
Warto zatroszczyć się o swoje emocje, kompleksy, lęki, opory.   

Być może wartościowe dla siebie informacje znajdziesz pod hasłem "zespół nierozbudzenia seksualnego". Jest to zespół cech, które dotyczy wielu młodych dziewcząt rozpoczynających współżycie seksualne - brak pełnego podniecenia, niedostateczne nawilżenie pochwy, bolesność stosunku, trudność w osiągnięciu lub brak orgazmu. Są to "przypadłości", które zazwyczaj samoistnie mijają z wiekiem, doświadczeniem, stażem związku i aktywności seksualnej.

Często pomocne jest też częściowe zrezygnowanie ze współżycia. W ciągu najbliższych tygodni/ miesięcy możecie z partnerem zatrzymać się na etapie przytulania, całowania, pieszczot, seksu oralnego itp. Podczas takich zbliżeń, które nie będą kończyły się wprowadzeniem członka i pełnym stosunkiem, będziecie uważniej obserwować swoje reakcje - będziesz miała okazję stopniowo uczyć się osiągania pełnego podniecenia. Każde takie zbliżenie będzie wiązało się z radością i kończyło wyłącznie przyjemnością. Uda Ci się zapomnieć o lęku, stresie i skojarzeniu, że "zbliżenie z partnerem zawsze = ból". W przyszłości stopniowy powrót do pełnych stosunków powinien rownież przynosić już tylko przyjemność.

Ostatnio edytowany przez JustynaPiatkowska (2012-12-12 23:26:10)

Jestem psychologiem, seksuologiem i terapeutą. W codziennej pracy prowadzę poradnictwo i terapię w zakresie zaburzeń życia seksualnego kobiet i mężczyzn, także terapię par i małżeństw. Oferuję również E-poradę psychologiczno-seksuologiczną drogą meilową - anonimowość gwarantowana!

http://dobre-rozmowy.pl Gabinet psychologiczno-seksuologiczny w Gdańsku.

#8 2012-12-17 09:36:59

lubieoral111
Niewinne początki

ja uprawiam sex z różnymi mężczyznami kilka razy dziennie

chyba z czasem i ilością mniej boli   

a może twój chłopak ma wielkiego

#9 2012-12-17 19:10:28

Przemo77
Net-facet

Blondi19- Zanim dojdzie do samego stosunku partner musi zadbać o to abyś była już mocno podniecona i wilgotna a działania twojego partnera musza byc delikatne ale i pewne. Powinnas czuć komfort psychiczny że w razie jeśli cos pójdzie nie tak nie musisz się na to godzić.
Myślę że może faktycznie dobrze by bylo abyście przystopowali na chwilę z samymi próbami sexu (rozumianego jako klasycznie pojęty stosunek pochwowy) a bardziej skupili sie na pieszczotach ,pocałunkach ,stymulacji "ręką" czy sexie oralnym ,tak abyś przestała obawiać sie bólu a zaczeła czerpać przyjemność z pieszczot i bliskości z partnerem.
Nic na siłę bo może dojść u Ciebie do jakichś zaburzeń typu np pochwica która uniemożliwia stosunek poprzez mimowolny skurcz mięśni pochwy niepozwalając na penetrację. To taki mechanizm obronny u kobiet kiedy bolesne stosunki nie ustaja a kobieta nie poddaje się terapi czy wogóle nic nie robi czekając aż samo przejdzie. Nie mówie że Twój przypadek do tego zaprowadzi ale z czasem może tak być jeśli pozostawisz sprawy samym sobie.

Chcę wiedzieć , nie tylko wierzyć... Nauka zawsze wygra z wiarą.
Bóg- mityczna fantasmagoria stworzona przez człowieka. Tak samo prawdziwa jak smoki , elfy i krasnoludki...
GOTT IST TOT - Fryderyk Nitzche

#10 2012-12-23 16:31:06

tirlinka
Niewinne początki

Kochana! Czesto zdarza sie, ze kobiety po rozpoczeciu wspolzycia odczuwaja dyskomfort, bol czy brak podniecenia. w koncu to cos calkiem nowego dla Twojego ciala jak i psychiki. NAjwieksza przyjemnosc z seksu czerpia kobiety po 40stce wlasnie dlatego ze swietnie znaja swoje cialo i wiedza czego potrzebuja. Napisalas ze jedyny moment kiedy zdarza Ci sie czuc przyjemnosc to kiedy on piesci Ciebie podczas gry wstepnej. Musisz to wykorzystac. Daj mu do zrozumienia ze Ci sie to podoba, a zapewne wtedy potrwa to dluzej co z kolei moze spowodowac ze bardziej sie rozluznisz. PAmietaj ze jezeli podczas seksu odczuwasz ostry bol to cos jest nie tak, niech on wtedy wyjdzie i pobawcie sie inaczej jeszcze przez troche. pamietaj tez o kwestii nawilzenia, bol moze wynikac z tego ze nie jestes dostatecznie mokra co jest calkowicie normalne, uzyjcie wtedy jakiegos lubrykantu choc z autopsji wiem ze lepsza jest wazelina: gwarancja nawilzenia na dlugi czas a mozna tez kupic takie zapachowe. polecam Ci rowniez abys sama sprobowala sprawic sobie przyjemnosc, to rowzniez moze sporo dac:)

#11 2012-12-23 16:34:43

tirlinka
Niewinne początki

Kochana! Czesto zdarza sie, ze kobiety po rozpoczeciu wspolzycia odczuwaja dyskomfort, bol czy brak podniecenia. w koncu to cos calkiem nowego dla Twojego ciala jak i psychiki. NAjwieksza przyjemnosc z seksu czerpia kobiety po 40stce wlasnie dlatego ze swietnie znaja swoje cialo i wiedza czego potrzebuja. Napisalas ze jedyny moment kiedy zdarza Ci sie czuc przyjemnosc to kiedy on piesci Ciebie podczas gry wstepnej. Musisz to wykorzystac. Daj mu do zrozumienia ze Ci sie to podoba, a zapewne wtedy potrwa to dluzej co z kolei moze spowodowac ze bardziej sie rozluznisz. PAmietaj ze jezeli podczas seksu odczuwasz ostry bol to cos jest nie tak, niech on wtedy wyjdzie i pobawcie sie inaczej jeszcze przez troche. pamietaj tez o kwestii nawilzenia, bol moze wynikac z tego ze nie jestes dostatecznie mokra co jest calkowicie normalne, uzyjcie wtedy jakiegos lubrykantu choc z autopsji wiem ze lepsza jest wazelina: gwarancja nawilzenia na dlugi czas a mozna tez kupic takie zapachowe. polecam Ci rowniez abys sama sprobowala sprawic sobie przyjemnosc, to rowzniez moze sporo dac:)

#12 2013-10-02 21:34:28

8sylwunia
Niewinne początki

Blondi19
Ja mam tak samo! Czytam Twoje wypowiedzi i jakbym czytała o sobie! Powiedz teraz jest lepiej? Znalazłaś przyczyne bólu? Ja chodze po róznych ginekologach i nikt nie wie co mi jest! Ja już mam tego dosyć... żadnej przyjemności tylko ból i ból. Ja już nie wiem co mam robić. Mogę prosić do Ciebie jakiś kontakt?

#13 2013-12-27 22:24:43

angela231
Niewinne początki

widzę, że nie tylko ja mam ten problem.. dokładnie, ból zamiast przyjemności .. !

#14 2013-12-27 23:23:20

yourdesire
Niewinne początki

Mam bardzo podobny problem który zaczął się ok 1,5 roku temu po pewnym czasie kiedy zaczełam brac tabletki antykoncepcyjne, później przy krążku antykoncepcyjnym było jeszcze gorzej. Napewno problemem nie jest brak nawilżenia ponieważ próbowaliśmy również z żelem... Nie wiem co to może być ;/

Ostatnie tematy :

Stopka forum