Zróbcie coś ze swoimi córkami! - Netkobiety.pl

Witaj na Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone przez kobiety dla aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Porozmawiasz na takie tematy jak : miłość, związki, psychologia, edukacja, finanse, religia, zdrowie i uroda...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

#1 2012-10-24 01:06:43

Pan Lewski
Net-facet

Zróbcie coś ze swoimi córkami!

Mam wątpliwą przyjemność codziennego obserwowania pewnych zjawisk socjologicznych. Mówiąc krótko: 10 lat temu w krzakach chlały stare pijaczki, które na ogół zachowywały się spokojnie, chyba że poszło o politykę. Teraz picie w krzakach i jeszcze palenie papierosów to model spędzania wolnego czasu gimnazjalistek. Powtarzam: gimnazjalistek, NIE gimnazjalistów. Od kilku lat żulernia jest młodociana i systematycznie oraz skrajnie się feminizuje. Ja się pytam, po kiego grzyba rodzice tych 12 letnich palaczek z perspektywami na alkoholizm, mieli dzieci? To się dla nas wszystkich źle skończy.

Każdy człowiek który nie przeszedł kursu doskonalenia techniki jazdy i spowodował wypadek, powinien zostać rozstrzelany.

#2 2012-10-24 06:52:43

loveaellie
Przyjaciółka Forum

Re: Zróbcie coś ze swoimi córkami!

Wiesz co, ale mnie sie wydaje, ze kazdy w wieku tych 15, 16 lat (jak nie wczesniej) przezywal swoje poczatki, probowal alkoholu czy fajek. To chyba nie jest nic dziwnego. Mnie bardziej przeraza, ze gimnazjalistki wygladaja teraz na licealistki. Cyc na wierzch, make-up on, okulary zerowki, diety cud i wszystkie wyginaja smialo cialo. Jak przegladam czasami Facebookowe konta kolezanek mojej siostry (14l.) to jestem przerazona.

Life is hard. After all it kills you.

#3 2012-10-24 07:01:54

Damnpretty
Cioteczka Dobra Rada

loveaellie napisał:

Wiesz co, ale mnie sie wydaje, ze kazdy w wieku tych 15, 16 lat (jak nie wczesniej) przezywal swoje poczatki, probowal alkoholu czy fajek. To chyba nie jest nic dziwnego. Mnie bardziej przeraza, ze gimnazjalistki wygladaja teraz na licealistki. Cyc na wierzch, make-up on, okulary zerowki, diety cud i wszystkie wyginaja smialo cialo. Jak przegladam czasami Facebookowe konta kolezanek mojej siostry (14l.) to jestem przerazona.

Podpisuję się pod tym.

Dzisiaj miałam sen, chciałabym zatrzymać go w pamięci,
był dobry jak seks z miłości nie dla pieniędzy.

Skarbie jeszcze tylko 16 miesiecy, damy rade! :*   !

#4 2012-10-24 09:25:51

Ramonna
Woman In Red

Niestety w licznych badaniach stwierdzono, że kobiety mają większe skłonności do alkoholizmu. Nie mniej jednak też nie chce generalizować i wszystkie gimnazjalistki wrzucać do jednego worka. Niestety dorośli są coraz bardziej zapracowani, zapatrzeni w pieniądze, że nie obserwują swoich dzieci. Oczywiście też nie każdy rodzić, niektóre dzieci są po prostu bardziej podatne na wpływy rówieśników niż na rodziców.

#5 2012-10-24 09:50:09

jadvinia
Przyjaciółka Forum

A ja myślę, że ten wątek na forum nic nie wnosi. Czemu mamy dyskutować o "jakiś" dziewczynach, które nie są większości znane z imieni ai nazwiska. Wkurzam się wręcz kiedy słyszę takie teksty, co to zmieni, że a forum ponarzekamy na dzisiejszą młodzież? A my byłyśmy idealne? Niektóre może, inne niekoniecznie. Ten pierwszy post brzmi jak gderanie starca, któremu wszystko przeszkadza. Idź i "naprawiaj": świat jeśli Ci przeszkadza, załóż sowarzyszenie, które będzie ratować młodzież od zguby i nie zaśmiecaj forum

Have I gone mad? I'm afraid so. You're entirely bonkers. But I'll tell you a secret. All the best people are.

In Gegensatz zu Menschen Katzen lecken nur eigene Ärsche. tongue

#6 2012-10-24 11:09:15

Cynicznahipo
Przyjaciółka Forum

loveaellie napisał:

Początki nie są złe, bo wiadomo, że każdy dzieciak chce spróbować alkoholu, fajek.
Natomiast regularne chlanie co piątek już tak.

Gdzie rodzice tych dzieciaków...?

Ostatnio edytowany przez Cynicznahipo (2012-10-24 11:10:35)

Adaś, 22.05.2013, 13:45 :-)))))

''Trzeba mieć wrażliwość księżniczki i wytrzymałość ku**y. Tego się trzymam.''
Anna Dymna

#7 2012-10-24 11:11:43

Mussuka
Przyjaciółka Forum

Cynicznahipo napisał:

Gdzie rodzice tych dzieciaków...?

kase tluka od switu po polnoc. bo to w wiekszosci sa panienki z "dobrych" domow.

Nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło  smile

#8 2012-10-24 11:14:43

lena812
Przyjaciółka Forum

widziałam jednego razu takie dziewuszki w wieku może góra 15 lat,biały dzień,może godzina 15,3 gimnazjalistki, dosłownie nachlane,jedna spała na ławce,druga leżała na trawie a trzecia siedziała i zwracała i to wszystko na terenie gimnazjum ale w wakacje,taki widok z balkonu znajomych mieliśmy,nie wiem chyba policja je w końcu zgarnęła
tak jesteśmy tylko ludzmi,ja tez spróbowałam alkoholu w wieku 16 lat,ale podkreślam spróbowałam a nie nachlałam sie,mam czesto okazję byc pod gimnazjum i widzę co tam sie dzieje,niektóre panienki mogłyby dosłownie stac pod latarnią,ale one wola galerie handlowe smile

#9 2012-10-24 11:30:09

gojka102
Przyjaciółka Forum

Z racji zawodu mam kontakt z gimnazjalistami i licealistami. Zarówno chłopcy jak i dziewczęta piją w parkach i palą. Zarówno chłopcy jak i dziewczęta mają talenty,pasje,zainteresowania.
Dlaczego więc tytuł brzmi "zróbcie coś ze swoimi córkami"? A chłopcy jak piją i palą to jest ok według Ciebie? I kto ma co zrobić? Ja mam siedmioletnią córkę o wielu talentach i zainteresowaniach.Mam z nią świetny kontakt ale nie założę się,że za parenaście lat nie bedzie chciała spróbować alkoholu czy papierosów.Podobnie jak Twoja ewentualna córka...

Kogo chcesz tu oskarżać czujac się jednocześnie bez winy bo córki na obecną chwilę nie masz? I jak planujesz rozwiązać ten problem w przyszłości gdy ją być może będziesz mieć?

Moi rodzice byli dość surowi,chodziłam do szkoły muzycznej,uczyłam się języków.W teorii nie miałam czasu na siedzenie w krzakach.A w praktyce parę razy tego spróbowałam.Byłam nastolatką,chciałam spróbować tego co próbowali moi rówieśnicy.
Skąd wiesz czy te gimnazjalistki,które w krzakach widujesz nie są właśnie takimi?
Nigdy nie wiesz czy dziecko wychowywane w rodzinie intelektualistów, grające na skrzypcach,prowadzane do teatrów,któremu od małego czytuje się klasykę poezji i prozy nie znajdzie się z flaszką w krzakach.Nigdy też (do momentu, w którym to się stanie) nie będziesz wiedział czy tam nie siedzi Twoja córka...bądź syn...

Ostatnio edytowany przez gojka102 (2012-10-24 11:56:41)

Z każdym dniem jestem piękniejsza ale dziś to już przesadziłam tongue

#10 2012-10-24 11:48:51

lena812
Przyjaciółka Forum

słuszna uwaga gojka,to dotyczy również chłopców

#11 2012-10-25 10:17:51

Ramonna
Woman In Red

Dokładnie tak, każdy popełnia błędy i będzie je popełniał. To jak nastolatka upija się w liceum nie znaczy, że w przyszłości nie będzie kimś cenionym, dobrą matką i kochaną osobą. Poza tym wiem, że i te dziewczyny które maja same 5 w szkole potrafią 'zejść na złą drogę' ale też potrafią szybko do niej wrócić. Nie nam to oceniać. Na pewno źle się dzieje, że młodzież tak szaleje ale nie spisujmy jej na straty.

#12 2012-10-25 14:46:53

LeeBee
100% Netkobieta

A ja powiem z perspektywy własnej. Pochodzę z małej miejscowości, z biednej rozbitej rodziny. Miasto nie zapewniało żadnej rozrywki, ŻADNEJ. Szkoła po lekcjach była zamknięta, a wszelkie inne zajęcia płatne, więc trzeba było sobie w gronie organizować czas.

Gdyby trochę otworzyć się na młodzież, dać im szanse rozwoju swoich pasji to może by tak nie było. A jak chłopaki jeżdżą na deskorolkach czy dudnią w garażach tworząc zespół to wszystkim w koło przeszkadzają.

Najpierw trzeba od siebie coś dać (i u mam na myśli dorosłych i nie tylko rodziców), a dopiero wymagać.

12.03.2014 - KOCHAM :*

#13 2012-10-25 15:31:05

mortisha
Przyjaciółka Forum

Dokladnie KTO ma cos zrobic ze swoimi corkami? do kogo tutaj kierujesz swój apel? kto tutaj ma taką corke jak opisujesz w swoim poscie?
Swoje uwagi kieruj do konkretnie wybranych rodzicow tych dziewczyn,z jakimi sie sytuacjami i widokami spotykasz a nie przyszedłeś sobie na netkobiety,walnąłes demonstarcyjny wpis pelen oburzenia co twoje galy sie nawidzialy i ot wielki bulwers

Kochane kobiety widzicie jakie macie bezwstydne zapijaczone lubieżne córy? no zrobcie cos z nimi bo Pan Lewski czuje sie zdemoralizowany,i wowczas wnosi tutaj apel do Nas aby nasze córy koryntu zacpane i zachlane zostaly zresocjalizowane
Szkoda ze bezposrednio nie pofatyguje sie przedstawić jakiemus rodzicowi takiego malolata swój pogląd
Warto rownież nie tylko opierac sie na plci zenskiej,przedstawiając jaka to z niej  damska chołota,ale takze popatrzec na chlopaczkow co wyrabiają,a to że są chloptasiami a nie dziewczynkami to nie daje im alibi

Zawiode Pana Lewskiego ale nic z tym nie zrobie,bo moja córa nie spelnia Pana kryteriów,a obce dzieciaki to sobie sam naprowadzaj na wlasciwą ściezke,i nie tylko baby.
U mojej w szkole widze i slysze na zebraniach że to plec meska zdecydowanie w wiekszosci  jest bardziej problemowa niz damska.

Bedziesz mial córe to będziesz robil coś z tym czy z nią .Jak wychowasz tak masz i tyle.
Wedlug mnie tutejsza kampania nawoływania i nawracania NAS wychowawczo nieudana.Kropka hmm

Ostatnio edytowany przez mortisha (2012-10-25 18:05:23)

#14 2012-10-25 17:56:04

Jaga Baba07
100% Netkobieta

Pan Lewski napisał:

Mam wątpliwą przyjemność codziennego obserwowania pewnych zjawisk socjologicznych. Mówiąc krótko: 10 lat temu w krzakach chlały stare pijaczki, które na ogół zachowywały się spokojnie, chyba że poszło o politykę. Teraz picie w krzakach i jeszcze palenie papierosów to model spędzania wolnego czasu gimnazjalistek. Powtarzam: gimnazjalistek, NIE gimnazjalistów. Od kilku lat żulernia jest młodociana i systematycznie oraz skrajnie się feminizuje. Ja się pytam, po kiego grzyba rodzice tych 12 letnich palaczek z perspektywami na alkoholizm, mieli dzieci? To się dla nas wszystkich źle skończy.

Co mamy z tym zrobić??
Skoro wiesz, że się to dla nas wszystkich źle skończy, to zacznij działać, bo od samego pisania nic nie zmienisz. Ale zmień również chłopaków, bo oni tak samo się zachowują.

gojka102 napisał:

Moi rodzice byli dość surowi,chodziłam do szkoły muzycznej,uczyłam się języków.W teorii nie miałam czasu na siedzenie w krzakach.A w praktyce parę razy tego spróbowałam.Byłam nastolatką,chciałam spróbować tego co próbowali moi rówieśnicy.
Skąd wiesz czy te gimnazjalistki,które w krzakach widujesz nie są właśnie takimi?
Nigdy nie wiesz czy dziecko wychowywane w rodzinie intelektualistów, grające na skrzypcach,prowadzane do teatrów,któremu od małego czytuje się klasykę poezji i prozy nie znajdzie się z flaszką w krzakach.Nigdy też (do momentu, w którym to się stanie) nie będziesz wiedział czy tam nie siedzi Twoja córka...bądź syn...

Miałam podobne doświadczenia, także chodziłam do szkoły muzycznej, uczyłam się języków obcych, uprawiałam sport. Podobnie, jak Gojka102 teoretycznie nie miałam czasu na siedzenie w krzakach. Do końca gimnazjum alkoholu nie tknęłam, lecz papierosa spróbowałam, próbowały koleżanki i koledzy, to i ja spróbowałam.

Nie traktuj życia zbyt serio. I tak żyw z niego nie wyjdziesz.

Ludzie, którzy nie lubią kotów, zawsze myślą, że ta niechęć jest jakąś szczególną zaletą

#15 2012-10-29 19:04:27

Pan Lewski
Net-facet

Jaga Baba07 napisał:

Co mamy z tym zrobić??
Skoro wiesz, że się to dla nas wszystkich źle skończy, to zacznij działać, bo od samego pisania nic nie zmienisz. Ale zmień również chłopaków, bo oni tak samo się zachowują.

Przecież właśnie robię, zwracając uwagę na problem. Z interwencją bezpośrednią dałem sobie spokój bo zawsze kończy się tak że nic to nie daje lub muszę wprawiać nowe okna albo policja nie przyjeżdża. Chłopaków? Czy ja niewyraźnie piszę? Jeśli wierzyć starszym członkom mojej rodziny to 40 lat temu było nie do pomyślenia żeby dziewczyna piła alkohol, chłopakom się zdarzało. A teraz, czy ja pisałem że mam problem z chłopakami chlejącymi w mojej dzielnicy? Nie, ja mam problem ze chlejstwem sfeminizowanym w wieku ok. 13. lat. Panowie o aparycji odpowiadającej dawnym opojom, dzisiaj stoją pod sklepami i proszą żeby im kupić chleb albo mleko, chłopaków z liceum pamiętam, paliło znacznie mniej niż dziewczyn (ba, na studiach mam to samo), a w rowie z flaszką czas spędzają 13 latki. To jak ja mam się skarżyć na chłopaków skoro oni mi ścieżki butelkami po flaszkach nie zaśmiecają? Podejrzewam że chłopaki zachowują się przywoiciej bo ich rodzice bardziej pilnują, spodziewając się czego złego, a reszta jest bez żadnej kontroli "bo to tylko dziewczynka".

gojka102 napisał:

Ja nie rozprawiam o metodzie wychowania, tylko o zjawisku. Wyjaśnij mi proszę jak to się stało że 50 letni pijak stał się nagle 13 latką? Co się zaś tyczy wychowania i tego kto jak spędził okres młodości. Mnie do nauki języków i muzykowania nikt nie zmuszał, a w krzakach nie piłem ani nie paliłem bo wiedziałem że to niezdrowe, nieeleganckie i że śmiecić w miejscach publicznych nie należy.

Ostatnio edytowany przez Pan Lewski (2012-10-29 19:09:50)

Każdy człowiek który nie przeszedł kursu doskonalenia techniki jazdy i spowodował wypadek, powinien zostać rozstrzelany.

#16 2012-10-29 19:53:35

katarzyna7436
Zaglądam tu coraz częściej

Nie rozumiem Cię?! Jak kiedyś tego nie było ?Bo dzieciaki więcej się bały że obcy człowiek im na trzaska po dupie?!
Zawsze była "trudna młodzież" tylko że kiedyś za byle przewinienie dzieciak lądował w jakimś "ośrodku" i problem był załatwiony,bo zniknął z pola widzenia?!. Niestety teraz są takie czasy,a każdy czy chłopak czy dziewczyna musi przejść fazę " próbowania".
Panie Lewski najbardziej denerwujące  zdanie w pana poście dla mnie   :Ja się pytam, po kiego grzyba rodzice tych 12 letnich palaczek z perspektywami na alkoholizm, mieli dzieci? To się dla nas wszystkich źle skończy.
Człowieku a masz dzieci?! Możesz wiele uwagi, wychowania poświęcać dzieciom,kontrolować je ale w pewnym wieku już nie idzie mają swój świat do którego nie dopuszczają dorosłych.Do 13 roku życia idzie kontrolować ale już potem coraz mniej i wtedy rówieśnicy mają większy wpływ na nasze dzieci niż my sami rodzice.Nigdy nie wiemy co będzie w przyszłości jaką drogę w dorosłym życiu wybierze nasze dziecko zazwyczaj dobrą ale jest i tak że złą i wtedy kogo obwiniać?!Jesli Panu to tak przeszkadza to niech Pan coś z tym zrobi.

#17 2012-10-29 19:55:04

truskaweczka19
100% Netkobieta

Powiem tak, mnie to nie dotyczy, też za to napawa zgrozą. Mieszkam w niezbyt bogatej rodzinie, nie mieliśmy wielu rzeczy, poznawałam różnych ludzi, wierzcie mi, miałam wiele sytuacji, gdy mogłam się stoczyć, bo a to poznawałam przypadkiem starszych chłopaków z niezbyt ciekawą renomą, a to starsze dziewczyny itp. Tzn, to nie było tak, że zaczynałam się z nimi zadawać, ale mieszkam w nie tak dużym mieście i dużo osób się poznawało, z tym, że z większością zazwyczaj zamieniło się słowo i już wiedziałam, że to nie towarzystwo dla mnie smile No i tak nigdy nie byłam nawet pijana, nie próbowałam papierosów. Jestem z siebie dumna smile Po prostu wcale mnie nie kusiło, mimo że okazji było wiele, wiem, że to rzadkie, bo dzieciaki jednak są ciekawe.
Dlatego nie piętnuję, że ktoś czegoś spróbuje, wiadomo.
Jednak te zataczające nastolatki to dla mnie też niemiły widok i też wtedy pytam się gdzie są rodzice.

Choć widzicie na to chyba nie ma odpowiedzi. No bo czytając moją wypowiedź możecie pomyśleć, że może nie próbowałam używek, bo mieszkam w bardzo konserwatywnej rodzinie. Otóż nie! Rodzice na wiele mi pozwalali, nie było wiele zakazów, nie trzymali mnie specjalnie pod kloszem. No więc to chyba nie do końca jest kwestia tego jak pilnują rodzice, bo czasem będą pilnować bardzo, a i nie upilnują. Na pewno trzeba przekazywać dobre wartości, myślę, że w wielu przypadkach to procentuje.

Ja sama w wielu miastach widzę wiele takich osób. Np kiedyś jak byłam 11 czy 12 latą, to poznałam nawet 7 latka, który palił. Szok, prawda? Choć wiem, że nienajlepsze wzorce miał w domu, ojciec chyba w więzieniu, matka też nie lepsza...

Widuję też sporo, bo mieszkam naprzeciwko gimnazjum. Wiele osób pali pod klatkami, najczęściej to gimnazjaliści z gimnazjalistkami. Słownictwo nie poraża. Mój dziadek kiedyś przechodził, a oni siedzą w najlepsze na schodkach i nawet przesunąć się nie łaska... Przyznam, to przeraża...

Przykładów można by mnożyć, ale w moim mieście, to na równi jest, że chłopaki z dziewczynami. Takich też paru nieciekawych chłopaków mam w bloku, oni właśnie są raczej z nieciekawych rodzin, piją, palą, jeden już jest młodym ojcem- wcale mnie to nie zdziwiło.

"Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła"

Wisława Szymborska

#18 2012-10-31 22:59:06

Bombelini
Przyjaciółka Forum

Damnpretty napisał:

loveaellie napisał:

Podpisuję się pod tym.

I ja się pod tym podpisuję, obiema rękami

Duża kochana żabka wink Mała kochana żabka wink
Dwa aniołki 04.2005 ; 11.2005
-------------------------------------------------------------------------------
Moja obojętność? Pracuję nad nią już bardzo długo...

#19 2012-11-03 23:51:21

patipati
Dobry Duszek Forum

Od jednego upicia nikt się nie stoczy, każdy z nas kiedyś po raz pierwszy spróbował alkoholu. może teraz młodzież wcześniej próbuje, dla nas granicą dzieciństwa było liceum , teraz jest gimnazjum, a co do wybijania szyb ja też miałam sąsiadkę która się wiecznie czepiała, kablowała rodzicom i jeszcze wszystko  wyolbrzymiała i chłopcy z mojej paczki różne " psikusy jej robili'' Panie Lewski nie niestety ani ja nie jestem w stanie przewidzieć jak mój syn w wieku dojrzewania będzie się zachowywał, ani Pan jakie będą Pana dzieci. A co do dziewczyn to wyczuwam w tonie postów jakąś niechęć z Pana strony.

#20 2012-11-07 08:55:15

daria1968
Przyjaciółka Forum

Ja pytam czy ta młodzieź sama sobie bimber pędzi?Dziś niema odpowiedzialności ,kaźdy moźe robić co chce i gdzie chce.
Moźna więc sprzedać alkohol małolatom bo przecieź bez kasy ani rusz.Zabawa,przyjemność- a potem szok bo jakaś ciąźa się przytrafiła nie wiadomo z kim.I tak rośnie następne pokolenie nie kochanych dzieci.

#21 2012-11-07 09:29:06

nikandra
Przyjaciółka Forum

Tak od jednego picia nikt się nie stoczy,bimbru sobie same dzieci nie pędzą jak i każdy z Nas w pewnym wieku próbował alkoholu palił fajki itp.
Tylko że dziewczyny pomiędzy 13-16 lat nie były tak wulgarne,wymalowane jak ladacznice,wyzywające swoim zachowaniem,nie zachowywały się na ulicy gdzie pełno ludzi w sposób tak nie kulturalny jak obecnie.
Nie łaziły ubrane tak jakby nic na sobie nie miały,nie zaczepiały panów starszych od siebie w sposób dwuznaczny.
To nie są chichy i śmichy jakie miewają młode dorastające osoby w tym wieku...NIE! One zwyczajnie robią to w taki sposób ,że od razu można odebrać to jako zachętę do czegoś więcej jak tylko wygłupy. I stety niestety nie jedna właśnie tak kończy.

Nie rozumiem Cię?! Jak kiedyś tego nie było ?Bo dzieciaki więcej się bały że obcy człowiek im na trzaska po dupie?!

i może czas na trzaskać! rodzicom brak czasu...bo pracują i zarabiają na coraz to nowsze i lepsze gadgety  dla swoich pociech..a może czas się zastanowić gdzie są tacy rodzice gdy ich córka z nerkami na wierzchu w butach na wysokim obcasie w obcisadełkach na chudej pupie która jeszcze nic wspólnego z Kobiecymi kształtami nie ma...jak ladacznica po ulicy biega i szuka przygód? Skoro nie mają czasu aby zająć się swymi dziećmi to może zamiast zakładać rodzinę wpierw się dorobić wszelakich dóbr a potem pomyśleć o planowaniu dzieci!
Możemy sobie pisać ile chcemy ale fakt ewidentnie widoczny i do zaobserwowania na ulicach naszych miast jest prawdą! Któraś tutaj z Kobiet na forum napisała ,że śmiać jej się chce gdy jedzie swoim fajnym autkiem a małolaty jakby mogły to by pod koła wlazły z tej ekscytacji furą na zagranicznych nr.rejestracyjnych.
Co ewidentnie potwierdzam!
Czego szuka takie małe jeszcze nie rozwinięte fizycznie ani psychicznie dziecko u starszawego faceta siedzącego za kółkiem kosztownego auta??? No czego? Bo chyba nie ...pogłaskania po główce? big_smile

#22 2012-11-07 13:07:20

Kasiek24
Dobry Duszek Forum

Pare lat temu byłam gimnazjalistką z parku, która chlała przy każdej okazji, nie ubierałam się wprawdzie tak wyzywająco jak dzisiejsze dziewczyny. Moi rodzice nie gonili za pieniędzmi, nie miało to nic wspólnego z wychowaniem. Poza tym, ze przesiadywałam w parku, to byłam kulturalną dziewczyną, pomagałam w domu i byłam uprzejma dla ludzi, miałam wiele zainteresowań. Po prostu taki styl życia wydawał mi się fajny. Teraz mam 24 lata, od 2 i pół roku męża i roczną córeczkę. Nie pije wcale, nie przeklinam, gotuje obiady, ciasta, torty.staram się być odpowiedzialna na każdym kroku! Reszta moich koleżanek z parku teraz prowadzi podobne życie jak ja. Z opowieści moich rodziców wynika, ze kiedyś młodzież też nie była święta! Nie skazujcie tych dziewczyn na marny los, bo ich nie znacie osobiście!

#23 2012-11-07 13:49:44

Bubuś
Przyjaciółka Forum

Różni ludzie, różne opinie.
Młodzież szalała, od zawsze i szaleć bedzie - taki przywilej. Problem w tym, że jak moi rodzice byli "młodzieżą" to mieli po 17-18 lat, jak ja byłam "młodzieżą" to miałam 15-16 lat a teraz "młodzież' ma po 13-14 lat...

Stopka forum