Dziwny śluz- co zrobic?? - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Forum Kobiet » ZDROWIE KOBIETY » Dziwny śluz- co zrobic??

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 24 ]

Temat: Dziwny śluz- co zrobic??

Drogie Panie.
Zwracam sie do was z dość wstydliwym problemem . Otóż  od długiego czasu jakichs 4 miesięcy mój śluz z pochwy nie jest normalny taki przezroczysty jak powinien byc. Jest on biały lub kremowy o niemiłym kwaśnym zapachu. jest taki sam nie zaleznie od dnia cyklu jedynie na dni płodne jest przeźroczysty. Nie wiem jak pozbyc sie tego problemu sad Proszę o pomoc. Dodam ze jestem osoba dbającą o higiene osobistą więc to nie ma wpływy raczej na ten śluz.

Pozdrawiam.

Kocha się za nic. Nie istnieje żaden powód do miłości.
Paulo Coelho ? Alchemik

2

Odp: Dziwny śluz- co zrobic??

witaj
sluz o zabarwieniu bialym, o niepryzjemnym zapachu, moze byc objawem jakiegos zapalania albo grzybicy pochwy.
zgłos sie z tym do ginekologa, czesto taki stan zapalny, bagatelizowany, moze przerodzic sie w cos groznego dla zdrowia.
i takie zapalenia a nawte grzybice mozna "zlapac" łatwo, nawet jezeli utrzymuje sie higiene, czasem nawet przez nadmierna higiene mozna takiego czegos sie nabawic.
idz do ginekologa, wiele kobiet ma takie problemy i to nci wstydliwego

porąbana jak łajno w tartaku

3

Dziekuje smile

Paulo Coelho ? Alchemik

a może zbadaj poziom progesteronu w drugiej fazie cyklu? bo z tego, co opisujesz to trochę to wygląda jak śluz niepłodny po prostu a kwaśny zapach jest dobry (pH pochwy jest lekko kwaśne dzięki naturalnym obrońcom - bakteriom lactobacillus które wytwarzają kwas mlekowy, nadtlenek wodoru, bakteriocyny itp i chronią przed infekcjami nawet specjalnie się łyka probiotyki dla kobiet, żeby obniżyc pH wink). oczywiście jeżeli pojawiają się grudki lub odczuwasz przy tym swędzenie, to moze to byc infekcja i nalezy to zbadać. polecałabym Ci zrobienie posiewu z pochwy skoro objawy nie są charakterystyczne dla żadnej z infekcji. żeby też nie leczyć się w ciemno.

biedronka morderca ]:-P

5

Jest świetna strona na temat szyjki macicy i śluzu. Tekstu nie jest dużo, ale niestety strona jest w języku angielskim. Zobowiązałam się ją przetłumaczyć, ale autorka nie wyknocypowała jeszcze jak podlinkowac tłumaczenie w WordPressie, więc nie zaczęłam.
Strona zawiera fotografie wnętrza kobiety wykonywane dzień po dniu podczas całego cyklu. Widać na nich jak zmienia się śluz.
UWAGA! STRONA ZAWIERA ZDJĘCIA SZYJKI MACICY - CZYLI WNĘTRZA KOBIETY. JEST KREW I ŚLUZ. JEŚLI NIE CZUJESZ SIĘ GOTOWA, BY NA NIE PATRZEĆ, NIE WCHODŹ!
Przeczytałam ostrzeżenie.

Reklama

6

Bardzo dziekuje za komentarze smile

Paulo Coelho ? Alchemik

7

WildOrchid napisał/a:

Jest świetna strona na temat szyjki macicy i śluzu. Tekstu nie jest dużo, ale niestety strona jest w języku angielskim. Zobowiązałam się ją przetłumaczyć, ale autorka nie wyknocypowała jeszcze jak podlinkowac tłumaczenie w WordPressie, więc nie zaczęłam.
Strona zawiera fotografie wnętrza kobiety wykonywane dzień po dniu podczas całego cyklu. Widać na nich jak zmienia się śluz.
UWAGA! STRONA ZAWIERA ZDJĘCIA SZYJKI MACICY - CZYLI WNĘTRZA KOBIETY. JEST KREW I ŚLUZ. JEŚLI NIE CZUJESZ SIĘ GOTOWA, BY NA NIE PATRZEĆ, NIE WCHODŹ!

nie sadzilam ze to bedzie az tak nie milo wygladac...

8

ja nie weszłam aż sie boję tongue zwłaszcza teraz wink

Paulo Coelho ? Alchemik

9

Dzięki za linka. Okazało się że to co mnie tak niepokoiło to właśnie tak ma wyglądac smile  A ja głupia myślałam że tam jes zawsze milutko i czysciutko smile A tak swoją drogą to ginekolog to ma mało ciekawe widoki wink

WildOrchid napisał/a:

za***ista stronka! dzięki!

biedronka morderca ]:-P

11

mała Ewa napisał/a:

Dzięki za linka. Okazało się że to co mnie tak niepokoiło to właśnie tak ma wyglądac smile  A ja głupia myślałam że tam jes zawsze milutko i czysciutko smile A tak swoją drogą to ginekolog to ma mało ciekawe widoki wink

No bardzo ;p
Nawet nie wiedziałam ze tak to wygląda, w sumie to nie wiedziałam gdzie jest produkowany śluz nawet ;/ Myślałam ze przez ścianki a to przez tą dziurkę ? Co to jest ta dziurka w ogóle?

Dziecko może nauczyć dorosłych trzech rzeczy:
Cieszyć się bez powodu, Być ciągle czymś zajętym i Domagać się - ze wszystkich sił - Tego, czego Pragnie.

12

hej mialam taki sam problem... poszlam do ginekologa i okazalo sie ze mam pecherzyk na jajniku... poczatki torbiela... powiedziala mi ze dobrze ze tak wczesnie przyszlam bo skoro boli to znaczy ze rosnie i bedzie torbiel... bolalo mnie u dolu plecow i pracy jajnik i taki sam wymaz z pochwy jak ty opisujesz... zglos sie jak najszybciej do lekarza... zwyklym badaniem palpacyjnym nic nie wykryla, dopiero na usg...

13 Ostatnio edytowany przez Konwalia (2009-06-10 13:34:04)

Leoshidia - ta dziurka to ujście (tarcza) szyjki macicy. To właśnie w szyjce macicy produkowany jest śluz, skąd spływa do pochwy. Zmienia się w trakcie cyklu miesiączkowego, będąc najrzadszym i przezroczystym w czasie owulacji oraz gęstym i kwaśnym w drugiej części cyklu. Zmienia się, bo w trakcie cyklu ma różne zadania, z czego główną jest, by ewentualnych patogenów i zanieczyszczeń nie wpuścić dalej niż do pochwy.

Nie zgodzę się z tym co napisała kasiaWU. Uważam, że był to zbieg okoliczności, że akurat w czasie gdy wystąpił u Ciebie niepokojący obraz śluzu, Pani ginekolog wykryła torbiel w jajniku. Te dwie rzeczy nie mają, według mnie, związku ze sobą. Ból owszem, jak najbardziej mógł być objawem.

Jednak Twój przykład, Kasiu świadczy o tym, że warto chodzić do takiego ginekologa, który od czasu do czasu zrobi profilaktycznie USG czy cytologię, bo przypadkowo wykrywa się wiele rzeczy, a wczesne ich zauważenie daje dużo większe szanse na pełny powrót do zdrowia.

PS. Ja również bardzo dziękuję za link! Jest świetny!

14

mój problem zaczął się jakieś pół roku temu, już wcześniej cytologia wskazywała stopień II. od około 6 miesięcy śluz przez cały cykl nie był w ogóle ciągnący ani lepki, miał mlecznobiały kolor.30 czerwca zaczęłam stosować globulki dopochwowe na nadżerkę, stosowałam je co 2-3 dni przez około 10 dni.mój chłopak dostał maść(nie pamiętam nazwy), bo lekarz
twierdzi że jak leczyć
to partnersko.w międzyczasie od 8 lipca zaczęłam stosować plastry evra(przestałam je stosować na koniec sierpnia).kolejną cytologię miałam chyba 19 lipca, wyniki poprawiły się, ale śluz nadal był taki jak wcześniej, poz tym część z globulek również wydostawała się.a od około 2-3 tygodni śluz tworzy dość twarde grudki, jest go dużo i nadal nie jest ciągnący, poza tym podczas stosunku odczuwam suchość pochwy, a po mam czasem piekące obtarcia hmm została mi jedna globulka wiec jakiś tydzień temu użyłam jej ale nic się nie zmieniło.do tej pory chyba za bardzo to bagatelizowałam.czy któraś z was miała może podobną sytuację?powinnam iść z tym do gin czy spróbować jeszcze to przeczekać?

z góry dziękuję za odpowiedzi smile

15

Ja mam podobny problem. Jakies 3tyg temu mam śluz biały z grudkami, na początku swędziało, 2 tyg puźniej poszłam do ginekologa i mówiłam jej o tym, a ona, że wszystko w porządku. Teraz mam ciągle biały z grudkami, nie boli, nie swędzi i nie czuć nic. Jak myślicie co to może być?

16

Roxxx, czy stosujesz antykoncepcję hormonalną?

17

Biały i gęsty śluz występuje wtedy gdy sa dni nie płodne a przezroczysty gdy występują dni płodne.?
Ale przy gęstym białym nie ma żadnego nieprzyjemnego zapachu i raczej tym bardziej grudek.Musisz koniecznie jeszcze raz wybrac sie do ginekologa.Ja miałam kiedys taki problem ze bardzo odczówałam pieczenie najpierw przed okresem a później juz coraz cześciej.W czasie stosunku odczuwałam suchość i bardzo mnie szczypało.Nie byłam u ginekologa  awiem ze powinnam;/I najwyzszy czas sie z tym wybrac jednak objawy juz minęly czasem tylko bardzo mnie miecze przy stosunku i po..Możliwe ze jest to uczulenie na lateks.?Żadnych innych dziwnych objawów juz nie mam..

18

zawsze mozna zrobic posiew na bakterie i grzyby jesli cos nas męczy ale lekarz twierdzi że wszystko jest w porządku. Przy miesiączce pochwa naturalnie się oczyszcza, również traci trochę lactobacillusów, przez co akurat wtedy najłatwiej o infekcje. Można sobie zaraz po okresie na 2-3 dni zakładać lactovaginal najlepiej na noc. A co do problemów z suchością-to ja sobie radze provag-żelem...

19

Dziewczyny. Mam problem. Pomożcie. Ostatnio zauważyłam ze swoim chłopakiem, że czasami po seksie wypływa ze mnie biały śluz. Kochamy się z prezerwatywą ale to na pewno nie jest sperma bo gumka nigdy nie była pęknięta - sprawdzamy za każdym razem. Nic  mnie nie piecze, nie swędzi, ani nie boli. Co to może być?

20

odpisze ktos?

21

Szczerze mówiąc nie mam pojęcia. A nie może to być zwyczajnie śluz?

22

To jest zwykły śluz wypływający po orgaźmie. Chyba u wszystkich tak jest i to nie jest nic niepokojącego!

23

ja jak miałam grudkowaty, dziwnie pachnący śluz to była grzybica pochwy - dostałam na to globulki i po dosłownie 3 aplikacjach na noc problem zniknął, a potem brałam jeszcze lacibios femina, żeby zapobiec nawrotom grzybicy - polecam.

Posty [ 24 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » ZDROWIE KOBIETY » Dziwny śluz- co zrobic??

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin
© www.netkobiety.pl 2007-2016