Skutki uboczne tabletek antykoncepcyjnych - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!


Forum Kobiet » ANTYKONCEPCJA HORMONALNA ORAZ NATURALNA » Skutki uboczne tabletek antykoncepcyjnych

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 8 ]

1

Temat: Skutki uboczne tabletek antykoncepcyjnych

Czy przyjmowanie tabletek antykoncepcyjnych może powodować choroby psychiczne? Np. Chorobliwa, obsesyjna zazdrość, nerwica, duszności, kłopoty ze snem? Bardzo mnie ciekawi ten wątek dlatego, że podczas przyjmowania tych tabletek miałam wrażenie jakbym nie była sobą w pewnych momentach poprostu byłam nabuzowana energią (hormonami). Dodatkowo opuchnięta, przytyłam 7 kg i wiecznie płaczliwa. Teraz już nie biorę odstawiłam je po roku brania. Miałam dość.

Poleć temat na :

2

Odp: Skutki uboczne tabletek antykoncepcyjnych

No ja po swoich tabletkach nie przytyłam < a nawet udało mi się schuść. >, ale za to płaczliwość pozostała mi do teraz. Łatwiej wywołać u mnie płacz. Nawet kiedy piszę o czymś dla mnie bolesnym, czuję jak balansuje na granicy płaczu. Nie jest to przyjemne, bo wystarczy, że przypomni mi się coś smutnego np. w komunikacji miejskiej, a zaraz potem wzbierają we mnie łzy.

Poza tym to nie jestem pewna, czy niektóre zachowania wyszły z tego, że używałam tabletek czy dlatego, że przechodziłam wtedy dosyć ciężki okres w moim związku.

Love isn't brains. It's blood.

3

Odp: Skutki uboczne tabletek antykoncepcyjnych

Na wstępie chce zaznaczyć że to już 3 rodzaj tabletek które biorę, dlatego zdziwił mnie ten negatywny skutek, ale zacznę od początku.
Na początku brałam Dianę 35 w celach uregulowania cyklu, pozbycia się trądziku itp, wtedy dużo się ruszałam, mało czasu miałam żeby posiedzieć na 4 literach, więc żadnego skutku ubocznego nie było, poza niedużym zaokrągleniem piersi co w sumie uważałam za plus.
Po 6 miesięcznej przerwie "żeby organizm odpoczął od hormonów" już w celach antykoncepcji zaczęłam brać inne tabletki, teraz już nazwy nie pamiętam, ale skończyłam z nimi po 1 opakowaniu, miałam mdłości, uderzenia gorąca, byłam spuchnięta przez co na wadzę +5kg. Po prostu za duża dawka i pani ginekolog przepisała mi Naraya i jest niby jest okay, piersi (niestety) mi nie urosły, przytyć też nie przytyłam. Jedyną rzeczą którą zauważyłam to straszny cellulit na pupie... :<
Myślicie że może to być skutek uboczny brania tych tabletek?

http://gwiazdak.blogspot.com/ <--- mój raczkujący blog, zapraszam wink

4

Odp: Skutki uboczne tabletek antykoncepcyjnych

Mysle ze celulit jak najbardziej jest wlasnie skutkiem ubocznym tabletek

"...Kto sieje wiatr ten zbiera burze..."

5 Ostatnio edytowany przez mortisha (2012-10-23 19:52:03)

Odp: Skutki uboczne tabletek antykoncepcyjnych

Ja jestem bardzo zdystansowana i sceptyczna do tabletek antykonc.
Jakby co,mozesz sobie w linku ponizej poczytac innych wypowiedzi na podobny temat
http://www.netkobiety.pl/t43562.html

6

Odp: Skutki uboczne tabletek antykoncepcyjnych

Z tabletkami to jest tak, że trzeba dobierać je bardzo indywidualnie. Na jednych te same tabletki nie wpływają negatywnie, na innych bardzo. Takie kwestie najlepiej załatwiać z lekarzem, tym bardziej jeżeli odczuwa się negatywne skutki. Co do cellulitu to niekoniecznie to wpływ tabletek. 80% kobiet (a może i więcej) ma cellulit, więc to akurat jest normalne zjawisko.

7

Odp: Skutki uboczne tabletek antykoncepcyjnych
kaja00 napisał/a:

Czy przyjmowanie tabletek antykoncepcyjnych może powodować choroby psychiczne? Np. Chorobliwa, obsesyjna zazdrość, nerwica, duszności, kłopoty ze snem? Bardzo mnie ciekawi ten wątek dlatego, że podczas przyjmowania tych tabletek miałam wrażenie jakbym nie była sobą w pewnych momentach poprostu byłam nabuzowana energią (hormonami). Dodatkowo opuchnięta, przytyłam 7 kg i wiecznie płaczliwa. Teraz już nie biorę odstawiłam je po roku brania. Miałam dość.

Ja miałam to samo, w jakimś momencie... to jest tak: wątpię, by pigułki WYWOŁYWAŁY choroby psychiczne, ale na pewno- co mi również lekarka powiedziała- POGŁĘBIAJĄ niektóre choroby jak depresja. Jeśli masz skłonność do depresji, stanów lękowych, nerwicy - jest to jak najbardziej przeciwwskazanie do brania pigułek, nawet wymienione na ulotce.

Posty [ 8 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » ANTYKONCEPCJA HORMONALNA ORAZ NATURALNA » Skutki uboczne tabletek antykoncepcyjnych