1

Temat: Naturalny peeling enzymatyczny

Znacie jakiś ?

Zobacz podobne tematy :

2

Odp: Naturalny peeling enzymatyczny

Ja znam fajny naturalny peeling enzymatyczny. Jest bardzo prościutki i daje dobre efekty. Papaja. Trzeba kupić sobie papaje i ten miąższ (takie cieniutkie plasterki najlepiej sobie zrobić) nakładamy na twarz - ważne tylko na 2 minut bo papaja na prawdę ma silne działanie i rozpuszcza tak jakby naskórek troszkę.  Ale skórka jest po tym bardzo fajna, miękka, dobrze nawilżona - polecam smile

3

Odp: Naturalny peeling enzymatyczny

ja znam taki peeling!

- Enzymatyczny peeling z papai z serii Optimals Radiance Energy: Power Scrub - jest super!!!
nr 1107 z katalogu  Oriflame: Scrub Optimals Radiance Energy

Gorąco polecam!!!

4

Odp: Naturalny peeling enzymatyczny

Możesz spróbować kapsułek ananasowych firmy Naturakaps - kilka kapsułek mieszasz z bazą (jogurtem itp) i pozostawiasz na buzi. Enzymy proteolityczne z ananasa działają jednak dosyć mocno, jednak mogą nadawać się nawet do cery wrażliwej bądź naczynkowej (zawsze sprawdzamy najpierw na małym obszarze). Pamiętaj o bazie! Maseczka nie może wysychać - stosuj jogurt, mleko w proszku itp. 

Jeśli potrzebujesz mocnego złuszczania, możesz pomyśleć o kwasach owocowych bądź środkach z kwasem salicylowym (aspiryną) produkcji domowej.

Pamiętaj o mocnej ochronie przeciwsłonecznej po złuszczaniu!


Dla biochemiczek - amatorek:
Kupujemy bromelainę (enzym z ananasa) w proszku
Odważamy 0,2 g enzymu
5g płatków owsianych
4,8 g mleka w proszku (nie instant!)
Całość ucieramy dokładnie w moździerzu (można w młynku, ale moim zdaniem młynki od kawy są bardzo "zmęczone" zapachem kawy, a trudno mieć młynek tylko do tego, moździerz można kupić w dowolnym sklepie z artykułami laboratoryjnymi bądź w np.Ikea)

Proszek przechowujemy w lodówce, chroniony przed światłem. Można oczywiście przemnożyć ilości i zrobić zapas, ale lepiej nie przesadzać z ilością.

Kiedy chcemy zrobić peeling mieszamy 4 ml (ok. 1,7 g) mieszanki z hydrolatem z rumianku rzymskiego i ucieramy na gęstą papkę. Stosujemy od razu.

Ten i inne przepisy znajdziecie na stronach specjalizujących się w biochemii urody.

5

Odp: Naturalny peeling enzymatyczny

A jak zrobić taki domowy peeling z kwasem salicylowym lub aspiryną ? Możecie podać jakiś przepisik smile?

6

Odp: Naturalny peeling enzymatyczny

Potrzebujemy:
aspiryny (koniecznie zwykłej, nie musującej - może być też polska polopiryna, składniki są te same)
jogurtu naturalnego (bez cukru itp)

Aspirynę kruszymy, rozprowadzamy w małej ilości wody (gęsta papka!!!), mieszamy z jogurtem, nakładamy na  15 minut. Kwas salicylowy działa trochę jak kwasy owocowe - rozjaśnia i złuszcza, buzia jest bardzo gładka.

Po maseczce bardzo uważamy na słońce i stosujemy delikatny krem nawilżający.

7

Odp: Naturalny peeling enzymatyczny

Strasznie Ci dziękuje smile Słyszałam dużo o tym peelingu, ale właśnie nie wiedziałam jak sie go dokładnie robi. Jeszcze raz dzięki smile

8

Odp: Naturalny peeling enzymatyczny

Cześc dziewczyny. Ja mam taki pytanko pzez jaki czas nie można wychodzić na słońce po peelingu z aspiryny?

9

Odp: Naturalny peeling enzymatyczny

hm....tylko jak na mój gust to z papaji to maseczka a nie peeling smile