Dziedziczenie długów po rodzicach... - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!


Forum Kobiet » PRAWO , ODSZKODOWANIA , FINANSE , UBEZPIECZENIA » Dziedziczenie długów po rodzicach...

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 4 ]

Temat: Dziedziczenie długów po rodzicach...

Witam. Mam pytanie, mój ojciec zostawił mnie i mamę dwa lata temu, wyprowadził się do kochanki i przez ten czas narobił okropnych długów. Nie wiemy ile dokładnie, ale jest tego dużo. Nie mają rozwodu. Tata zmarł, a ja nie wiem czy mam obowiązek dziedziczenia jego długów. Słyszałam, że można odrzucić spadek, ale przejdzie on na dzieci ja ich jeszcze nie mam. Czy w takiej sytuacji mogę go odrzucić? Dodam, że mam rodzoną siostrę która ma już synka, drugie dziecko w drodze. Czy ktoś był już w takiej sytuacji?

.
.
.
Reklama
Zobacz podobne tematy :

2

Odp: Dziedziczenie długów po rodzicach...

Proponowałabym Ci jednak udanie się po poradę do adwokata (radcy prawnego) bo tu jest kilka problemów. I to jak najszybciej bo spadek można odrzucić w określonym czasie (6 miesięcy od dowiedzenia się o tytule powołania). Twoja siostra może mieć więcej problemów z odrzuceniem spadku z uwagi na dzieci.

3

Odp: Dziedziczenie długów po rodzicach...

Moja Mama była w podobnej sytuacji - mój dziadek narobił ogromnych długów. Razem z Bratem (moim wujkiem) chcieli odrzucić spadek, jednak jeśli oni odrzucą przechodzi to na ich dzieci, po dzieciach ich dzieci (chodzi o dzieci pełnoletnie), a nawet na rodzeństwo dziadka itd.
Jest coś takiego jak "przyjęcie spadku z dobrodziejstwem inwentarza" - polega to na tym, że dziedziczycie po zmarłym jego rzeczy, a długi spłacacie do wysokości spadku, który otrzymałyście. Wystarczy udowodnić, że zmarły nie miał nic takiego - określa to rzeczoznawca.

Mojej Mamie i Wujkowi się to opłaciło, bo dziadek faktycznie nie miał nic takiego co komornik mógłby zlicytować.

"Człowiek, który nie robi błędów, zwykle nie robi niczego."
Reklama

Posty [ 4 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » PRAWO , ODSZKODOWANIA , FINANSE , UBEZPIECZENIA » Dziedziczenie długów po rodzicach...

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin
© www.netkobiety.pl 2007-2016