Mamy trójki małych dzieci przybywajcie - Netkobiety.pl

Witaj na Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone przez kobiety dla aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Porozmawiasz na takie tematy jak : miłość, związki, psychologia, edukacja, finanse, religia, zdrowie i uroda...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

#1 2012-10-13 21:05:30

jadvinia
Przyjaciółka Forum

Mamy trójki małych dzieci przybywajcie

Zakładam nowy wątek, bo jakoś brakuje tu mam, które mają więcej dzieci. Ja mam trójeczkę w wieku 4,5; 2,10 oraz 2 mies. Chciałabym pogadać jak sobie radzić z taką gromadką, żeby być dobrą, wrażliwą, a jednocześnie zadbaną mamą. Zauważyłam, że przestaję sobie radzić z ogarnięciem wszystkich tych spraw, które są ważne i zawsze jakaś dziedzina mojego życia jest zaniedbana. Albo dom nieposprzątany, albo zakupy nie zrobione, obiad nieugotowany, posikane dziecko, bo nie zdążyłam z nocnikiem, to zaparcia wywołane wstrzymywaniem kupy itd. Staram się na maxa, wszystko daję z siebie, a nawet więcej i nie daję rady. Jest sposób na poukładanie wszystkiego? Żyję tylko nadzieją, że i najmłodszy szkrab w końcu podrośnie i przestanie być solą w oku starszego rodzeństwa. Każde z moich dzieci ma niezły temperamencik... Kocham je nad życie i nie oddałabym ich za żadne skarby świata, ale czasem czuję, że już nie mogę, że już dość, że chciałabym egoistycznie spędzić czas sama, z mężem, a takowego nie ma hmm Już nawet nie wiem kiedy ostatni raz rozmawialiśmy nie na temat dzieci, tylko o sobie, do siebie, o nas. Żyjemy remontem nowozakupionego mieszkania, pracą męża, dziećmi. Gdyby nie internet, to pewnie bym nawet ubrań nie miała, bo i kiedy sad Nie chcę być zapuszczoną, zfrustrowaną i zgorzkniałą babą. Chcę wyglądać i czuć się dobrze, tylko jak?
Tylko ja tak mam?

Have I gone mad? I'm afraid so. You're entirely bonkers. But I'll tell you a secret. All the best people are.

In Gegensatz zu Menschen Katzen lecken nur eigene Ärsche. tongue

#2 2012-10-13 21:22:55

mortisha
Przyjaciółka Forum

Re: Mamy trójki małych dzieci przybywajcie

Co prawda nie mam 3 dzieci( o ludu,nie na moje nerwy taka gromadka)ale jest to wpelni naturalne co odczuwasz. Przedewszyskim musisz pamietac że jesteś na I miejscu kobieta, a dopiero pozniej matką i żoną
Najpierw zadbaj o siebie, swoje jakies potrzeby,i zobaczysz jak twoje samopoczucie skoczy  w góre.
Zapewne jestes teraz taka troche tym wszystkim przytloczona, bo dzieci,dzieci,dzieci,mąz,domowe porządki,a zapominasz o sobie.To nie wrózy dobrze dla twojego zdrowia fizycznego jak i emocjonalnego.

Tym zmeczeniem rowniez mozesz dzieciom dawac w kosc poprzez twoje zirytowanie kazda błachostka,a one widząc twoje rozdraznienie, takze bedą to odwzajemniac, noi awantura gotowa.Tak jest gdy kobieta odczuwa że zycie  kreci sie ciagle wokół dzieci , i ogolnie domu,to ją przytlacza ,i na siebie już nie ma czasu hmm

A w wekendy niech mąż zostaje z dziecmi i ty w ten czasie skocz sobie na pogaduchy ze znajomymi,idz na kawe, na drinka,zrób cos dla siebie, skorzystaj z okazji, (bez dzieci oczywiscie)nawet jak nie masz zamiaru gdzies wychodzic to w domu zrelaksuj sie, wypocznij, wten czas kiedy mąz  dziecmi bedzie sie zajmowac, i łaski nie robi, to jest jego obowiązek

Ostatnio edytowany przez mortisha (2012-10-13 21:28:00)

#3 2012-10-14 22:08:27

simpleKarolina
Przyjaciółka Forum

Ja tez coprawda nie mam 3dzieci, ale moze cos pomoge smile
Dlaczego tak bardzo chcesz byc perfekcyjna we wszystkim?
Rozumiem,ambicja ale swiat sie nie zawali jesli nie posprzatasz mieszkania raz na jakis czas?
Moze to maz w weekend zrobi zakupy na np. caly tydzien?( jesli jest taka mozliwosc)
Moze Twoja mama badz tez tesciowa moglaby zajac sie czasem chocby starszymi dziecmi?
Moze tak jak mortisha pisze, maz w weekend zajmie sie dziecmi, Ty wyskoczysz gdzies, a np. tydzien pozniej on bedzie mial "wychodne"?

Mam znajomych, ktorzy maja dzieci w prawie takim samym wieku jak Ty i wiesz co? Ona sie nigdy balaganem nie przejmowala, miala czas dla znajomych i dla siebie. Meza wdrazyla we wszystkie obowiazki domowe, w opieke nad dziecmi itd.

Nie boj sie powiedziec mezowi o Twoich rozterkach, napewno wspolnie uda Wam sie zrobic wszystko, azebys byla szczesliwa i zadbana mama smile

Logika serca jest niedorzeczna.

#4 2012-10-15 08:27:29

lena812
Przyjaciółka Forum

ja też co prawda mam tylko dwójkę dzieci,ale tak jak napisała simpleKarolina,dlaczego chcesz być idealna we wszystkim?
ja się nie przejmuję tym że codziennie nie jest sprzątane,sprzątam 2 razy w tygodniu tak głębiej,a reszta to tylko z grubsza kurz,i zamieciona podłoga smile obiad często gotuję na 2 dni,zakupy większe raz czy dwa w tygodniu,pranie zrobione i powieszone tak aby jak najmniej stać przy desce do prasowania smile
nie przejmuję się bałaganem i też mam czas na wszystko,znam kilka osób aż do przesady pedantycznych i wiecznie nie szczęśliwych bo uważają że cały czas jest brudno,nie lubię takich ludzi smile i nie ma u mnie czegoś takiego jak brak czasu dla siebie smile jak najmłodszy idzie spać w dzień,a drugi jest w szkole ja nie lecę i nie biorę się za gary,sprzątanie itd,siadam z kawą i czytam książkę,czy obejrzę coś smile
podziwiam Cię że zdecydowałaś się na 3 dzieci z tak mała różnicą wieku,ja bym się chyba żartem mówiąc pochlastała smile

#5 2012-10-15 22:19:11

jadvinia
Przyjaciółka Forum

Zawsze chcialam miec wiecej dzieci i postanowilismy z mezem nie robic za dlugich przerw zeby jednak dzieci sie razem wychowywaly. Sama jestem czwartym dzieckem rodzicow, ale czuje sie jak jedynak, bo jakby nie payrzyc brat 19 lat starszy, siostra 18, drugi brat 6 lat i przyznam, ze niewiele mnie z nimi laczy. Zazdroscilam kolezankom, ktore bawily sie z rodzenstwem. Ja bylam sama. Ale nie o tym mialo byc :-)
Jezeli chodzi o weekendy, to czas wtedy spedzamy razem, zwykle wychodzimy gdzies i jest wtedy co prawda meczaco, ale wesolo. Najbardziej chyba dobija mnie sam fakt dozycia do weekendu. Opieka nad najmlodszym pochlania duuuzo czasu, co stanowi swietna okazje do tego by dzieciaczki starsze mogly narozrabiac. Kubus biezacy tydzien spedza w domu z zapaleniem krtani, wiec pomysly az kipia w nim, a Kinga go mocno nasladuje. Poki co mieszkamy u rodzicow, bo nasze mieszkanie jeszcze nie jest gotowe, a balagan choc niewielki bardzo rodzicom przeszkadza. W sumie sie nie dziwie, ze chca mieszkac u siebie w godnych warunkach, a nie spowiadac sie gosciom z pokruszonego kalafiora pod stolem ;-)
Dlatego swoje pytania kieruje do "doswiadczonych" mamusiek, bez obrazy of course, jak one daja rade. Nie chce byc tyranem i zabraniac dzieciom wszystkiego, bo przeciez balaganienie jest elementem rozwoju...

Have I gone mad? I'm afraid so. You're entirely bonkers. But I'll tell you a secret. All the best people are.

#6 2012-10-15 22:28:56

jadvinia
Przyjaciółka Forum

I jeszcze jedno, co do wyjsc tylko moich, to ciezko, bo Tomka karmie tylko piersia, wiec wszelkie wyjscia musze zalatwiac szybko, do 2 godzin jesli juz. Zaplanowalam spotkanie z psiapsiolami na sobote, ale mlody idzie ze mna sad maz choc sie stara, to nie za bardzo mu wychodzi zajecie sie dziecmi, w sumie dobrze sie bawia, ale jest potem caaala masa sprzatania. Glownie zabawki wszedzie leza, a juz klocki LEGO doprowadza kiedys do rozwodu sad padam ze zmeczenia codziennie i wyczekuje lepszych dni, kiedy znowu zaczne przesypiac noce, bo juz nie planuje kolejnych dzieci. Tylko co z tego wyjdzie to nie wiem, bo mam chora watrobe i antykoncepcja hormonalna odpada sad oby metoda termiczna nie zawiodla smile
Dzieki dziewczyny, ze sie odezwalyscie, zawsze razniej smile

#7 2012-10-16 08:04:15

lena812
Przyjaciółka Forum

a nie możesz założyć sobie spirali?po trzecim dziecku już nie ufałabym żadnym metodą termicznym,zwłaszcza że zachodząc w ciążę po raz czwarty z chorą wątrobą nie będzie dobre dla Ciebie,a spirala cóż może koszt jest spory jak na jeden raz ale spokój na parę lat

oj wiem co to nie wyspanie,mój mały ma ponad 20 miesięcy a jeszcze żadnej nocy nie przespał całej w dodatku już po 6 rano jest na nogach

duże macie to mieszkanie czy dom u rodziców?przecież dzieci nie muszą bawić się czy jeść w pokoju dziadków,nie odbierz tego źle ale dlaczego zdecydowaliście się tak szybko na 3 dzieci nie mając własnego kąta?nie potępiam Cie za to,ale ja sama mieszkałam kiedyś z dzieckiem i moim f. u mojego taty na jednym pokoju,i wiedziałam dopóki nie będziemy mieć chociaż jeszcze jednego pokoju do dyspozycji więcej dzieci nie będzie,teraz mam swój dom więc mam 2 dziecko,i myślę że na tym drugim się skończy smile

#8 2012-10-16 10:37:26

jadvinia
Przyjaciółka Forum

Rodzice mają całkiem spory dom, a przy nim wielki ogród, co jest ogromną zaletą mieszkania tu. Całe lato dzieci spędzają na świeżym powietrzu, mają huśtawkę, zjeżdżalnię, piaskownicę i na prawdę się tu dobrze czują. Ja póki nie muszę do pracy chodzić to też jestem zadowolona, ale jednak... Na swoim to na swoim.
A co do wkładki, to jest za dużo przeciwwskazań. Hormonalna odpada, a miedziana jak mi lekarz powiedział, przy moich problemach okresu dojrzewania typu kilkukrotne zapalenie jajnika i wiele, wiele innych, to on mi ją odradza. Rozmawiałam z nim w gabinecie prawie dwie godziny i rozpatrzyliśmy wszystkie za i przeciw każdej metody antykoncepcji i razem doszliśmy do wniosku, że póki miesiączka po porodzie nie wróci to pozostają gumki, a potem zdecydowaliśmy z mężem o zakupie pearly i afrodyty. Jestem z natury roztrzepana dlatego zwykły termometr odpada. Te metody są tak skuteczne jak wkładka, ale nie mają żadnych skutków ubocznych i co dla mnie (katoliczki) ważne, nie działają wczesnoporonnie, bo w mojej opinii uniemożliwienie zagnieżdżenia się zapłodnionej komórki jest już działaniem wczesnoporonnym i proszę moich poglądów nie podważać, bo tak zostałam wychowana, to uznaję za właściwe i komentarze krytyki nie są przeze mnie dobrze odbierane.
A wątek zakładałam w innym celu niż "dobre metody antykoncepcji". Chciałam porozmawiać z mamami, które tak jak ja mają więcej dzieci i żyją lub starają się żyć normalnie, może mają podobne problemy i być może one już znalazły wyjście, którego ja nie widzę. Poza tym ja baardzo, ale to bardzo kocham swoje maluszki i chcę być dla nich dobrą i szczęśliwą, uśmiechniętą mamą, a niestety mi ie wychodzi jak na razie...

#9 2012-10-16 21:30:58

DŻOANA79
Niewinne początki

Cześć. Też mam trójeczkę kochana i w sumie mogę cię zapewnić, że jak najmłodsze jeszcze trochę podrośnie to się ogarniesz zobaczysz :)Ja zaczęłam odżywać dopiero jak malutka miała z 7 miesięcy, a wtedy zaczęły jej wychodzić zęby i.... masakra od nowa smile)))
Moje maja 9, 6 i 1 smile jak starszaki są w szkole a mała śpi to ja szoruje do kuchni i staram się cokolwiek zrobić smile) Nigdy jakoś przesadnie nie dbałam o siebie, ale zawsze jestem czysta smile)) umalowana i przebieram sie kilka razy dziennie, żeby nie mieć na sobie śladów małej buzi czy rączek. Tez nie raz, nie dwa nie miałam posprzątane i nie ubolewam nad tym, nie lubię bałaganu, ale do tego nieładu już się przyzwyczaiłam.
Mam tak jakby trochę gorzej bo mąż mój czas ma ze dwa razy w miesiącu, bo pracuje zawodowo i jeszcze amatorsko jest sportowcem, więc niewiele (czytaj :wcale smile) nie pomaga, ale z tym tez muszę jakoś sobie radzić smile
Wiesz, jako że szukasz rady lub po prostu pocieszenia to powiem ci tak szczerze: jeśli możesz to korzystaj z pomocy męża, a jak się nie bardzo da to naucz sie cieszyć byciem w piątkę bo przez najbliższy czas i tak będziesz zmęczona żeby tak naprawdę cieszyć sie wolna chwilą:))
Na przykład moja mała, ma już rok i dopiero 4 noc przespała całą , a ja jakoś wcale nie czuję się wyspana smile))
Jak byś chciała o coś zapytać to pisz smile)) Pozdrawiam smile)

#10 2012-10-16 22:00:40

jadvinia
Przyjaciółka Forum

Dzięki Dżoana79, w końcu się doczekałam. Czy to aż takie nienormlne, że się ma trójkę dzieci? Wszyscy na mnie patrzą z jakimś dziwnym politowaniem (wszyscy tzn. sąsiadki, mamy jedynaków) Nie chcą wierzyć, że chciałam tych dzieci. Co za różnica jak się na ten świat dostały skoro są i całkiem im tu dobrze smile
Mam czasami wrażenie, że to jakaś przesada i nawet na spacery chodzimy w drugą stronę niż ludzie mieszkają żeby sensacji nie wzbudzać. Mieszkamy na małym przedmiejskim osiedlu i jakaś dziwna tu atmosfera panuje.
Ostatnio mam jakieś ze sobą problemy, tzn zmienne nastroje, często płaczę, co mi się nigdy wcześniej nie zdarzało. Niby wszystko jest w porządku, a ja cały czas nie mogę zdobyć się na uśmiech. Mój mąż po pracy to jakoś tak mnie unika, zabiera starsze dzieci i idą na spacer, że niby mam sobie odpocząć sad
W lustro aż strach patrzeć, bo schudnąć nie mogę po ciąży choć karmię cycem, nie obżeram się, tylko prawie nie ruszam. Popadam już w jakiś obłęd. Wszystko mnie boli, mam wrażenie że się rozpadnę od ruchu. A jak już byłam dziś na skraju załamania, ubrałam adidasy i poszłam gdziekolwiek i zostawiłam dzieci z mężowi. On im włączył bajkę, a z najmłodszym się bawi, tudzież kołysał do snu. trochę mi ulżyło, ale nadal nie jest najlepiej sad

#11 2012-10-16 22:40:37

DŻOANA79
Niewinne początki

smile) Przede wszystkim pamiętaj też o sobie, umów się z mężem że dwa razy w tygodniu idziesz pobiegać, nie wiem na rowerze pojeździć itp.
gorzej że teraz zima... ale po prostu załatw sobie z nim taki  swój czas, to na pewno ci pomoże.
Natomiast jak patrzą ludzie............ też to przeżywam. Nie wiem dlaczego ludzie patrzą na mnie jakby na dziwoląga jakiegoś sad to smutne.
Ale cóż jakiś postęp w traktowaniu mam 3+ będzie na czasie, bo w klasach moich starszaków nadal rodzą się dzieciaczki i trójeczek robi się więcej smile
Jako mama musisz być silna, ale jako mama 3+ musisz być herosem Kochana smile Nie spinaj się, nie rób niczego na siłę i wyprowadź się od rodziców jak najszybciej. U siebie będziesz mogła pozwolić sobie na niedociągnięcia i nie będziesz musiała się nimi tak przejmować smile
Maleństwo ma 2 miesiące więc siłą rzeczy jeszcze nie możesz być szczuplejsza, daj sobie trochę czasu nie wymagaj od  siebie niemożliwego. Zadbaj o siebie dzieci i męża ale nie o mega czystość i pełne brzuchy, tylko o to żebyście wszyscy odnaleźli się w tej nowej sytuacji. Wiesz jak nam trudno znowu było wrócić do pieluch, kaszek non stop jakichś lekarzy, bo mała jest alergikiem. Mieliśmy już cudownie wszystko poukładane i "bach" kolosalna zmiana. Teraz trzeba to wszystko ciągnąc i nie zwariować smile))
Ja też mam czasem doła, płacze i czuję że wszystko mnie przerasta... Tu akurat potrzebny jest lekarz, ale na początek znajomi i przyjaciółka. Jak nie dam rady będę szukać fachowej pomocy.
Wiesz mogę mieć bałagan, mogę mieć nie uprasowane i nie wiem co jeszcze (gotować muszę bo czorty by mnie zjadły smile), bo dla mnie najważniejsze jest ogarniać dzieci. Jak słyszę w szkole że moja córka jest wyróżniona, że synek ma 6 lat a jest taki bystry że przegania 7 latki pękam z dumy. Jak znajomi mówią, że chcieliby mieć takie dzieci jak moje , albo że oddadzą mi swoje następne na wychowanie to beczeć mi się chce z takiej dawki uznania. Bierz się za swoje maluchy i za siebie tylko pamiętaj daj sobie jeszcze czas na wszystko smile))
Jak będzie ci źle to pisz może cię jakoś podniosę na duchu smile)))
Pozdrawiam smile

#12 2012-10-17 11:03:25

jadvinia
Przyjaciółka Forum

Jeszcze raz dzięki smile
Z moją córką już nie daję rady. W styczniu stukną jej 3 lata, a ta cały czas wali kupsko w majty sad i ani myśli robić inaczej. Jak ją pilnowałam to zaczęła wstrzymywać i to do granic możliwości, nawet syrop przeczyszczający nie pomaga. Cały dzień myślę tylko o tej kupie, co jest tak na prawdę frustrujące. Strach ją zabrać na spacer, bo przez to wstrzymywanie popuszcza siku, żeby sobie jakoś ulżyć. Nie chcę zakładać pieluch, bo siku robi wzorowo, tylko ta kupa ją przerasta. Byłam u lekarza, to pani dr stwierdziła, że to przez pojawienie się młodszego brata, że środkowe dzieci są takie biedne i nieszczęśliwe i jej to minie, ale potrzebuje wiele ciepła i zrozumienia. Tylko ja już nie rozumiem i nie mam siły przytulać jak ona wiecznie śmierdzi, a ja piorę sad już chyba wszystkie artykuły w necie przeczytałam, milion forów odwiedziłam i nic. Byłam z nią u psychologa za radą koleżanek, a ona że mała jest zazdrosna. Tylko co ja mam na to poradzić? Ja jej więcej czasu poświęcam niż pozostałej dwójce w sumie. Ciągle czytam jej książki, bo to uwielbia, bawię się, tłumaczę, a ona swoje. Ja już na nią patrzeć nie mogę sad Mój siostrzeniec miał podobny problem do czasu kiedy moja siostra straciła cierpliwość i zaczęła go lać. Po dwóch miesiącach na widok mamy ze strachu leciał do toalety czy chciał, czy nie. Teraz ma 21 lat i jeszcze to jej wypomina hmm Nie chcę tego stosować, a i chyba bym nawet nie potrafiła się tak znęcać, bo tym jest dla mnie bicie. Kolejna wizyta u psychologa za tydzień, ale poza ubywającymi pieniędzy nie widzę w tym sensu, bo pani psycholog nie mówi nic odkrywczego, wszystko to, co robiłam do tej pory, a problem nie znika. Podejrzewam, że w końcu sama zrozumie i zacznie się zachowywać jak trzeba, tylko jak przetrwać teraz...

#13 2012-10-18 00:14:55

ja na krótko
Niewinne początki

Też mam trójkę dzieci (5,4 i 9 miesięcy). Moja córka (środkowa) zaczęła sikać i robić kupkę w majtki, gdy mały skończył pół roku. Wcześniej żadnej zazdrości nie okazywała. Nie wiem dlaczego ją tak wzięło, bo naprawdę bardzo dużo czasu jej i starszemu synowi poświęcałam. Nie chciałam aby czuli się mniej ważni. Ale zaczęło się. Trudno opisać co się działo, sama dobrze wiesz. Nie wiedziałam co robić. Niezauważanie problemu, łagodne rozmowy, zachęcanie do korzystania z toalety - nic nie działało. Niby chciała, wstydziła się, ale nie umiała nad tym zapanować. Szukałam różnych informacji, bo choć wiedziałam, że tak może się zdarzyć to skala problemu mnie przerosła. Cały czas myślałam: jak długo jeszcze? My wróciliśmy do pieluszek. Teraz, po trzech (!!!) miesiącach przestała sikać w łóżko i budzi się do toalety. Problemy w ciągu dnia ustąpiły przed miesiącem. Jest lepiej, ale problem z emocjami pozostał. Rozpacza przy rozstaniu ze mną (wróciłam do pracy), w domu nie odstępuje mnie na krok, strzela fochy itp. A z drugiej strony chciałaby jeszcze jednego dzidziusia albo dwóch.

#14 2012-10-19 09:03:32

jadvinia
Przyjaciółka Forum

Dobrze wiedzieć, że moje dziecko nie jest jakimś wybrykiem natury smile
Też założyłam wczoraj pampersa, żeby nie zrobić krzywdy małej albo sobie. Mężowi się nie podoba, więc powiedziałam, że na weekendy jak jest w domu może pilnować jej, ja sama nie daję rady. Siku idzie bez problemu do nocnika, a kupka... poczekamy.
Teraz przeżywamy epidemię poczynając od zapalenia krtani syna, przez katar i kaszel córki, po katar u malucha... ech te dzieci

#15 2012-10-21 21:18:37

jadvinia
Przyjaciółka Forum

Drogie mamy, moze wiecie co zrobic zeby rutyna nas nie zjadla? Moze znacie jakies ciekawe zajecia, sposoby na spedzenie czasu z dziecmi, oczywiscie poza spacerami, bo z trojka tak malych dzieci jest to dosc trudne albo jakie macie sposoby na ogarniecie siebie/domu itd. Podpowiedzcie cos smile

#16 2012-11-09 15:59:24

jadvinia
Przyjaciółka Forum

Zarlo, Zarlo i zdechlo jak to mówi mój przyjaciel smile
Są tu jakieś mamy? Możemy o dzieciach w większej ilości pogadać?
Zapraszam smile

#17 2012-11-10 00:46:05

luc
Przyjaciółka Forum

U mnie nie ma większej gromadki bo tylko dwójka. Kiedy naszła mnie myśl o trzecim dziecku to już trochę za późno.
Ale i przy dwójce, zwłaszcza jak są ruchliwe, jest co robić.

#18 2012-11-10 15:34:04

jadvinia
Przyjaciółka Forum

Jest jest roboty sporo, choć sie muszę pochwalić, ze zaczynam powoli stawać na nogi. Zaczynam żyć trochę i dla swojego samozadowolenia smile
Wczoraj basen postawił mnie do pionu, ćwiczenia być może nie zdzialaly cudów z moim sadlem, ale wzmacniają mięśnie. Nie obzeram sie, jest git big_smile
Wraca radość życia smile
Dzieci ciągle zasmarkane, przez co noce są kiepskie sad i z utęsknieniem wyczekuje wiosny..

#19 2012-11-26 21:07:49

jadvinia
Przyjaciółka Forum

Mam do mamus wszelkich pytanie:
Jak godzicie rozne zajecia swoich dzieci w roznych miejscach i czy jest sens organizowania dzieciom zajec dodatkowych np. Zajecia plastyczne dla corci. Ma prawie 3 lata i uwielbia wszelkie formy zabawy tworczej. W domu maluje farbami, wykleja z plasteliny, dekoruje kulkami z bibuly, klei, wycina. Jest bardzo rozwinieta pod tym wzgledem jak na swoj wiek. Synek dostal mala gitare i jest nia oczarowany. Bezwzglednie chce sie uczyc na niej grac. Ma 4,5 roku. Nauczylam go rozpoznawac nuty. Nie jestem w tym za dobra i zastanawiam sie czy by go nie poslac na lekcje w muzycznym przedszkolu... Koszty obydwu zajec sa dla nas znosne, tylko odleglosc miedzy szkola muzyczna a MDK dosc spora... A moze to za male dzieci i im odpuscic jeszcze?
Co sadzicie?

#20 2012-11-26 22:12:15

lena812
Przyjaciółka Forum

jadvinia co do tych zajęć to pewnie spory będą smile jeśli masz taką okazje to zaprowadź dzieci niech zobaczą co i jak ,jak się spodoba to będą chodzić ,jak nie to nie narzucaj im tego smile

#21 2012-11-27 17:03:58

jadvinia
Przyjaciółka Forum

córcia jutro zaczyna, zobaczymy czy sie jej spodoba smile są grupy dla 3-4 latków niechodzacych do przedszkola i to z rana. Dzis pytałam o zajęcia muzyczne dla Kubusia, ale grupa sie nie utworzyła sad a nie stać mnie na lekcje prywatne. Wiec problem sie rozwiązał smile

Stopka forum