łojotok skóry - jaka dieta ? - Netkobiety.pl

Witaj na Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone przez kobiety dla aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Porozmawiasz na takie tematy jak : miłość, związki, psychologia, edukacja, finanse, religia, zdrowie i uroda...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

#1 2009-04-10 10:51:49

aleX
100% Netkobieta

łojotok skóry - jaka dieta ?

Kochane!!

Szukam diety dla osób które cierpią na łojotok twarzy. Któraś z Was miała kiedyś podobną dolegliwość?
Problem jest naprawdę poważny i już nie wiem jak z nim walczyć. To co stosuję zewnętrznie na twarz chciałabym uzupełnić również działaniem od wewnątrz. Rozglądam się więc za odpowiednią dietą. Szukałam w necie, ale znalazłam bardzo ogólne informacje takie jak: ograniczyć słodycze, używki i tłuszcze, więcej witamin, itp. Niestety, żadnych konkretów sad a mi właśnie zależy, żeby poznać jakieś dokładne wytyczne co jeść każdego dnia. Jak skutecznie zwalczyć łojotok skóry?

Jakie składniki/ owoce/ warzywa pomagają na problemy ze skórą? Może jakieś zioła? Czy macie może jakieś tygodniowe menu??? No i czy są jakieś proporcje? Jak długo stosować taką kurację i czy efekty są widoczne?
Co radzicie?

#2 2009-04-10 11:07:48

CookieBitch
100% Netkobieta

Re: łojotok skóry - jaka dieta ?

Może weź pierwszą lepszą dietę cud. w nich najczęściej ogranicza się właśnie słodycze, tłuszcze i przyjmuje wiele witamin bo większość posiłków to owoce albo warzywa. dermatolog nic Ci nie zalecił?

Świat to potwór zębaty, gotowy gryźć, gdy tylko zechce.

#3 2009-04-10 12:41:59

aleX
100% Netkobieta

dermatolog to dał mi cała mase leków i wskazówek co do tolaty ale zero na temat jakies konkretnej diety. A tym że to pomaga i podbno bardzo dowiedziałam się z jakiś artykułów  w internecie

#4 2009-04-10 13:11:09

sueno6
100% Netkobieta

Ja miałam z tym również problem jakiś czas temu...moja dermatolog kazała mi jeść chlebek razowy gruboziarnisty, dużo nabiału, ale chudego...to podstawa!
Lepiej zrezygnować z żółtego sera i tłustych wędlin...trzeba też uważać z przyprawami!
Nie mówiąc o słodyczach, które musiałam całkowicie wyeliminować, najgorsza jest czekolada i chałwa - one działają pobudzająco na łojotok!
Pamiętam też, że piłam dużo wody mineralnej i soki owocowe z małą ilością cukru...
Owoce i warzywa również zbawiennie działają przy łojotok i nie tylko!
Pozdrawiam!

Być jak płynąca rzeka...

#5 2009-04-10 17:38:26

aleX
100% Netkobieta

zero sera żółtego!!!!!!! matko moge nie jesc słodyczy, wędlin ale ser!!!!!!!!!!!! ahhh nie widze tego a sueno6 powiedz owoce z mała ilościa cukru to jakiw np.?

#6 2009-04-13 19:06:05

sueno6
100% Netkobieta

chodziło mi o te soki owocowe bez dodatku cukru...wink
choć i tak mineralka jest najlepsza!
owoce możesz jeść wszystkie, ale ja najbardziej upatrzyłam sobie jabłka - podobno oczyszczają  organizm...i ładnie działają na skórę
Tego sera żółtego to na prawdę nie doradzam, ale jeśli tak go lubisz, to chociaż staraj się o jeść mniej...
dasz radę wink

Być jak płynąca rzeka...

Ostatnie tematy :

Stopka forum