Szukam książki, wspomnień na temat II wojny światowej. Co polecacie? - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!


Forum Kobiet » KULTURA » Szukam książki, wspomnień na temat II wojny światowej. Co polecacie?

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 18 ]

Temat: Szukam książki, wspomnień na temat II wojny światowej. Co polecacie?

Jako, że wieczory stają się coraz dłuższe, szukam właśnie książki na ten temat.
Czytałam "Dziewczynkę w zielonym sweterku", "Dziewczynkę w czerwonym płaszczyku", "Pianistę" .
Książki Nałkowskiej mam swojej biblioteczce domowej.

Bardzo poruszającą książką były także "Listy miłości" Nurowskiej. Świetna lektura.

I z racji tego, że ten temat mnie interesuje, chciałabym, abyście polecili mi książki w formie wspomnień (choć niekoniecznie).
Stricte naukowe mnie nie pociągają, ale książki ludzi, którzy przeżyli wojnę, getto, czy też niewolę w obozach koncentracyjnych są przeze mnie pożądane.

Dlatego jeżeli znacie jakieś tytuły, byłabym wdzięczna za propozycje smile.

Zobacz podobne tematy :

2

Odp: Szukam książki, wspomnień na temat II wojny światowej. Co polecacie?

"Sprawa honoru" - świetnie napisana książka, poruszająca, szczera; o zapominanych bohaterach - pilotach wojskowych Dywizjonu 303.

3

Odp: Szukam książki, wspomnień na temat II wojny światowej. Co polecacie?

Ja rozmawiałam z kobieta która przeżyła piekło wojny. Bardzo wzruszająca i ciekawa historia... Nagrałam ja (oczywiście za Jej zgoda). Jeżeli interesuje Cie taka forma, to mogę poszukać tych nagrań i Ci przesłać.

4

Odp: Szukam książki, wspomnień na temat II wojny światowej. Co polecacie?
Kobra99 napisał/a:

Ja rozmawiałam z kobieta która przeżyła piekło wojny. Bardzo wzruszająca i ciekawa historia... Nagrałam ja (oczywiście za Jej zgoda). Jeżeli interesuje Cie taka forma, to mogę poszukać tych nagrań i Ci przesłać.

Byłabym bardzo wdzięczna. Pewnie, że mnie interesuje i to ogromnie.

dorota.f napisał/a:

"Sprawa honoru" - świetnie napisana książka, poruszająca, szczera; o zapominanych bohaterach - pilotach wojskowych Dywizjonu 303.

Oglądałam o Dywizjonie 303 dokument. Chętnie przeczytam książkę.

5

Odp: Szukam książki, wspomnień na temat II wojny światowej. Co polecacie?

Właśnie szukałam, niestety nie mam na dysku tego nagrania, a aktualnie nie mam przy sobie płyty. Mam za to relacje pisana z tego co opowiedziała mi ta kobieta i już Ci przesyłam smile. Gdy byłam u Niej wysłuchać Jej opowieści, dala mi również swój Pamiętnik, w którym opisała wszystko w szczegółach. Byłam u niej trzy razy, wcześniej musiałam przerywać nagrania, bo nie była w stanie o tym mówić sad

6

Odp: Szukam książki, wspomnień na temat II wojny światowej. Co polecacie?

Nie mogłam Ci wysłać całego pliku. Musiałam skopiować zawartość i wysłać w wiadomości. Sprawdź maila smile

7

Odp: Szukam książki, wspomnień na temat II wojny światowej. Co polecacie?

Mam, dziękuję Ci bardzo smile.

8

Odp: Szukam książki, wspomnień na temat II wojny światowej. Co polecacie?

Stefan Dąmbski "Egzekutor"
Ron Jeffrey "Wisła jak krew czerwona"
Irene Gut Opdyke "Ratowałam od zagłady"
Stefan (nie jestem pewna imienia) Rawicz "Długi marsz"

Wspomnien - opisów osób zesłanych na Wschód Rosji jest wiele. Najlepsze, ale i też najbardziej wstrząsające to książki Herlinga Grudzińskiego i Czapskiej.

Losy polskich Żydów w czasie wojny - książki Hanny Krall.

9

Odp: Szukam książki, wspomnień na temat II wojny światowej. Co polecacie?

Polecam dwie książki:

Stefani Grodzieńskiej "Wspomnienia chałturzystki"

Ryszard Marek Groński "Proca Dawida"

10 Ostatnio edytowany przez klarek (2012-11-14 10:17:09)

Odp: Szukam książki, wspomnień na temat II wojny światowej. Co polecacie?

Jeśli nie jesteś przywiązana do naszej strefy geograficznej to poleciłbym wspomnienia "Piekło Pacyfiku" Eugene B. Sledge. To wspomnienia żołnierza piechoty morskie, bardzo wrażliwego. Został potem lekarzem.
No i potem "Pacyfik" Hugh Ambrose książka z cyklu spisanych przez autora wspomnień pojedynczych bohaterów. Tutaj pięciu. Na jej podstawie powstał świetny serial pod tym samym tytułem. Poza tym jesień, zima. Niezła cegła smile A gdyby ciebie wciągnęło to można powiedzieć kultowa "Kompania braci". Z tym, że to już europejski teren.

11

Odp: Szukam książki, wspomnień na temat II wojny światowej. Co polecacie?
Jaga Baba07 napisał/a:

... I z racji tego, że ten temat mnie interesuje, chciałabym, abyście polecili mi książki w formie wspomnień (choć niekoniecznie).
Stricte naukowe mnie nie pociągają, ale książki ludzi, którzy przeżyli wojnę, getto, czy też niewolę w obozach koncentracyjnych są przeze mnie pożądane.

Dlatego jeżeli znacie jakieś tytuły, byłabym wdzięczna za propozycje smile.

Przeczytaj moj malo-znany  "Pamietnik bylego komunisty," niedawno przetlumaczony na polski. Znajdziesz tam moje osobiste wspomnienia z okresu II Wojny Swiatowej. Oto link do tej darmowej ksiazki internetowej:

GOOGLE ZNAJDZIE TEN LINK (NIE WOLNO MI JESZCZE ZALANCZAC LINKOW).

Podziel sie znalezionym linkiem z innymi, na tym forum i wsrod znajomych.

P.S. Napisz tez co myslisz o tej ksiazce. Albo stan sie autorka pierwszej w Polsce recenzji, opublikowanej w jakiejs gazecie lub czasopismie. Dokument ten wciaz czeka na polskich czytelnikow.

Ludwik Kowalski, stary dziad, ma juz 81 lat

12

Odp: Szukam książki, wspomnień na temat II wojny światowej. Co polecacie?
kowalskil napisał/a:
Jaga Baba07 napisał/a:

... I z racji tego, że ten temat mnie interesuje, chciałabym, abyście polecili mi książki w formie wspomnień (choć niekoniecznie).
Stricte naukowe mnie nie pociągają, ale książki ludzi, którzy przeżyli wojnę, getto, czy też niewolę w obozach koncentracyjnych są przeze mnie pożądane.

Dlatego jeżeli znacie jakieś tytuły, byłabym wdzięczna za propozycje smile.

Przeczytaj moj malo-znany  "Pamietnik bylego komunisty," niedawno przetlumaczony na polski. Znajdziesz tam moje osobiste wspomnienia z okresu II Wojny Swiatowej. Oto link do tej darmowej ksiazki internetowej:

GOOGLE ZNAJDZIE TEN LINK (NIE WOLNO MI JESZCZE ZALANCZAC LINKOW).

Podziel sie znalezionym linkiem z innymi, na tym forum i wsrod znajomych.

P.S. Napisz tez co myslisz o tej ksiazce. Albo stan sie autorka pierwszej w Polsce recenzji, opublikowanej w jakiejs gazecie lub czasopismie. Dokument ten wciaz czeka na polskich czytelnikow.

Ludwik Kowalski, stary dziad, ma juz 81 lat

NIE JESTEM KOBIETA. ALE BYL TO MOJ DZIESIATY POST NA TYM FORUM. DZIWIE SIE WIEC ZE NIE WOLNO MI WCIAZ UMIESZCZAC LINKOW.  PODEJRZEWAM ZE COS NIE DZIALALO POPRAWNIE.

A WIEC SPROBOJE JESZCZE RAZ. BEDZIE TO MOJ JEDENASTY POST

***********

MASKUJE LINK BO ZNOWU ZOSTALEM POINFORMOWANY ZE "Nowy użytkownik nie ma uprawnień do umieszczania linków , obrazków , adresów e-mail ten przywilej pojawi się wraz ze wzrostem Twojej aktywności na forum netkobiety.pl."

LUDWIK KOWALSKI--MAZ, OJCIEC, I DZIADEK.

13

Odp: Szukam książki, wspomnień na temat II wojny światowej. Co polecacie?

Nie wiem, czy jeszcze Cię to interesuje, ale:
- 5 lat kacetu Grzesiuka - o tym chyba każdy słyszał;
- Szkoła janczarów Twardeckiego - wojna i ogólnie życie chłopca, później mężczyzny, Polaka, który wychowywał się w niemieckiej rodzinie, trochę inne spojrzenie na problem, niż w podobnych książkach.

Do tego może już nie tak związane, ale może też Cię zaciekawią:
- Inny świat Grudzińskiego - wspomnienia z gułagu;
- Archipelag GUŁag Sołżenicyna - ogólnie o rosyjskich obozach koncentracyjnych i pracy na przestrzeni lat.

W sumie najbardziej polecam dwie pierwsze pozycje, Grzesiuk - za to, że mimo wszystko podchodził z humorem do wielu spraw, a Twardecki - zupełnie inny punkt widzenia, jego dorastanie, walka wewnętrzna itp.

14 Ostatnio edytowany przez kowalskil (2013-04-26 18:38:59)

Odp: Szukam książki, wspomnień na temat II wojny światowej. Co polecacie?
kowalskil napisał/a:

Przeczytaj moj malo-znany  "Pamietnik bylego komunisty," niedawno przetlumaczony na polski. Znajdziesz tam moje osobiste wspomnienia z okresu II Wojny Swiatowej. Oto link do tej darmowej ksiazki internetowej:

GOOGLE ZNAJDZIE TEN LINK (NIE WOLNO MI JESZCZE ZALANCZAC LINKOW).

Podziel sie znalezionym linkiem z innymi, na tym forum i wsrod znajomych.

Moze tym razem ten link nie bedzie zlikwidoway. Ksiazka ta nadal czeka na pierwsza w Polsce recenze. Albo napisz do mnie co o niej myslisz; umieszcze to w Rozdziale 17. (kowalskiL@mail.montclair.edu)

15

Odp: Szukam książki, wspomnień na temat II wojny światowej. Co polecacie?

Witam, ja bardzo polecam książkę Anny Birger - Skrywana przeszłość.

Opis :
Laura po latach spędzonych z dala od rodzinnego domu dostaje telegram. Wieści o tym, że jej babka ? niegdyś bliska osoba, z którą była skłócona, nagle i niespodziewanie odchodzi. Za namową swej nowej rodziny wsiada w samolot, by pożegnać przeszłość. Zamknąć rozdział, który od lat nie daje jej spokoju. Na miejscu okazuje się, że otrzymała nieoczekiwany spadek. Nie dom, nie pieniądze, nie rodzinne pamiątki. Tylko plik tajemniczych zeszytów. Okazuje się, że są to zapiski babki, dotyczące czasów wojny. I tak, jadąc w niespodziewaną podróż, pozna tragiczną historię, o której nic nie wie i nigdy nic wiedzieć nie chciała, a która może zmienić jej życie. Czytając, pogrąży się w świat, który nie powinien istnieć. Nigdy! Ani wtedy, ani teraz, ani jutro...

16

Odp: Szukam książki, wspomnień na temat II wojny światowej. Co polecacie?

Witam. Ja takze bardzo lubie czytac wspomnienia dlatego proponuje Ci ksiazke ,,Wojna Klary,,. To wspomnienia zydowki, ktora przezyla wojne z sowietami i niemcami, ktora musiala ukrywac sie z rodzina i sasiadami przez wiele lat pod podloga w domu polskiej rodziny. Ksiazka jest bardzo wzruszajaca, polecam goraco.

17

Odp: Szukam książki, wspomnień na temat II wojny światowej. Co polecacie?

A opowiadania Borowskiego? No i oczywiście Zdążyć przed Panem Bogiem.

Posty [ 18 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » KULTURA » Szukam książki, wspomnień na temat II wojny światowej. Co polecacie?

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności



© www.netkobiety.pl 2007-2024